zkušenosti s RME fireface

Interní a externí zvuková rozhraní
Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 23 lis 2006 17:28

zvukar píše: Natáčím klasiku (vůbec ne rock nebo něco moderního, ani jazz ne) a tam je třeba docela čistý záznam, nic se nedá dodatečně odšumět, gateovat, komprimovat nebo jinak smíchat. Prostě, jak to do fajlu natáhnu, tak to mám pro další práci ve studiu. A tak opravdu nemůžu udělat chybu a koupit něco, co bude chrčet, lupat nebo tupě znít (Traveler má prý trochu neprůrazný zvuk).
Žádná karta v téhle cenové relaci takové problémy nemá. Spíš si ujasni, kolik vlastně potřebuješ vstupů a jestli by se ti nevyplatilo jít rovnou do kombinace digitální karta + highend převodník. Taky by bylo dobrý, kdyby se tady vyjádřil cough, protože ten taky točí klasiku a určitě by měl k tomu co říct.

zvukar

Příspěvek od zvukar » 23 lis 2006 17:55

Ctirad: Zcela jasno mám v tomhle: 8 vstupů (hodí se to), 35000 (víc nedám). Zbytek je právě o zkušenostech jiných, pomocí nich vybrat, sám zkusit a jet (nebo nejet a vrátit se pokorně ke dvěma stopám).

Myslím, že ale teď jde jen o trochu konzultace s vámi a ke kýženému vícestopému výsledku se brzy dohrabu. Pokud někdo zná extra řešení za nižší peníz, ihned sem s ním. Ale uvítám opravdovou zkušenost, ne že se někde něco píše, že z papírů to super vypadá, nebo že někdo taky o něčem uvažuje. Kolik jsem vyzkoušel třeba osvědčenejch mikrofonů a koupil docela jiný, podle zkušenosti skutečných zvukařů. A tak je to i s touhle kartou. Dík

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 23 lis 2006 18:05

No, jak jsi nadhodil 9632 + Presonus Digimax FS, tak to je presne reseni, po kterem taky pokukuju. Aby to nebylo jenom jedna pani povidala, tak 9632 mam, s ni je samozrejme absolutni spokojenost (stabilita, totalmix a i ty onboardovy prevodniky jsou dost slusny, proste RME ;)) a na Digimax FS jsem ted na netu slysel pet zatim jenom samou chvalu. Je fakt, ze je to hodne nova vec, ale kdyz pockas par tydnu (nevim, jak na to spechas), muzu ti o ni pak poreferovat.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 23 lis 2006 18:53

zvukar: Naštěstí narozdíl od mikrofonů se kvalita zvukových kartet dá poměřovat dost exaktně. Smyslem diskuse samozřejmě není nacpat někomu jeden jediný svatý grál®TM, ale položit vedle sebe pár variant a diskutovat o jejich kladech a záporech. Finální volba je samozřejmě pouze a jenom na tobě.

Já bych to viděl následovně.

1. E-MU 1616M
+PCI i PCMCIA verze.
+super převodníky, opampy i výbava
+2x solidní preampy (velmi relativní)
+ADAT (včetně podpory SMUX pro vyšší samplovací frekvence)
+příznivá cena
-v minulosti u karet této značky problémy s ovladači. Ovšem jako u jediné karty tu máš možnost si to v audiopro půjčit domů na odzkoušení!

2. Echo Layla 3G
+super převodníky a opampy (o chlup horší, než E-MU)
+super stabilita a popora výrobce
+ADAT (ale bez SMUX, takže jenom 44.1/48kHz)
+stále slušná cena
-jenom průměrné preampy (velmi relativní)

3. RME Fireface
+super výbava a možnosti dalšího rozšíření
+nadprůměrné převodníky a opampy
+2x ADAT se SMUX
+super stabilita a podpora výrobce
+ 4x napdrůměrný preamp (velmi relativní)
- potenciálně problematické firewire
- vysoká cena

kexik

Příspěvek od kexik » 23 lis 2006 19:14

nejak v tom chyba multiface II ;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 23 lis 2006 19:24

Ctirad: vis jaky operaky a prevodniky pouziva Presonus ? (Firebox, Firepod, Digimax, ...)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 23 lis 2006 19:34

kexik: Jak už jsem napsal, při stávající ceně jí nepovažuju za konkurenci.

Kermitak: Nevím. Presonusy jsem se zatím (vyjma bluetube DP) nezabýval.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 23 lis 2006 23:31

kermitak: ja som mal niekde z vnutra vyfoteny Firebox. mozem to skusit pohladat. alebo prehladaj na ezone moje prispevky obsahujuce slovo "firebox' som to tu urcite niekde pisal ked prebiehal strasny Firebox hype na zaklade ktoreho som si ho chcel aj kupit....

zvukar

Příspěvek od zvukar » 24 lis 2006 09:51

Ctirad: Díky, to srovnání pomůže. Ale s tím exaktním nesouhlasím. Takových zařízení papírově vynikajících (tedy exaktně hodnocených) jsem měl několik a lišily se i kus od kusu od jedné firmy (fakt!) a to i od věhlasných firem. Proto jsem založil diskusní fórum o praktických zkušenostech. Zatím je ff800 pořád mým favoritem, ale počkám na Kermitakovu zkušenost s Digimax FS.
Jestli mám nějakou opravdovou zkušenost, kterou mohu předat a za kterou si stojím tak je to: Nevěřte nikdo papírovým parametrům, ptejte se jiných, zkoušejte. Nejen u měničů jako jsou reproduktory, sluchátka a mikrofony, ale i u čistě elektronických zařízení. Kdo takto neporovnával na vlastní uši, asi mi neporozumí.

Kermitak: Počkám a rád. Na výběr zařízení spěchat nebudu, dík za každou zkušenost s tím Digimax FS.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 24 lis 2006 10:29

zvukar píše:Ctirad: Díky, to srovnání pomůže. Ale s tím exaktním nesouhlasím. Takových zařízení papírově vynikajících (tedy exaktně hodnocených) jsem měl několik a lišily se i kus od kusu od jedné firmy (fakt!) a to i od věhlasných firem.
Tím "exaktně" jsem nemyslel to, že si porovnám údaje na webu výrobce, ale komplexní analýzu na základně znalosti použitých součástek, měření a poslechových testů.

U mikrofonů se tohle udělat dost dobře nedá, protože se každý hodí na něco jiného, zatímco dobrá zvukovka je dobrá na všechno.

zvukar

Příspěvek od zvukar » 24 lis 2006 10:51

Pravda.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 24 lis 2006 11:14

zvukar: abych plane nesliboval - ted jsem si procetl thready o fireboxu a tusim amorph psal, ze sumi. Takze jeste budu muset nekde zjistit, jak je na tom digimax fs, jestli netrpi stejnym neduhem... :-/

delay

Příspěvek od delay » 27 lis 2006 09:13

tankista píše:BL modifikace je opravdu velmi dobre referovana...

Tady vice: http://www.blacklionaudio.com/motu_firewire_mod.html

Skoda, ze to nedelaj i pro ultralite. Ale postovny do ameru to dost prodrazuje.
Modifikaci ti Ultralite udělaj. Stačí, když si projdeš sekci FAQ :-)

zvukar

Příspěvek od zvukar » 15 pro 2006 13:13

Pořídil jsem interní RME 9632. Neskutečně skutečná spokojenost. Interní, odstup opravdových 105dB, extra zvuk, vynikající podpora ze strany RME, super total mix - routování čehokoliv kamkoliv. Vyzkoušel jsem několik externích karet za srovnatelnou cenu (Behringer, Lexicon, Focusrite) a s politováním musím konstatovat, že nejsou k ničemu v porovnání s touto kartičkou interní. Díky všem v diskusi za snahu pomoci, je vyřešeno. Pavel

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 15 pro 2006 14:57

zvukar: jaky mas ovladace aby ti fungovalo MIDI ? ja mam RME 9652 a nemuzu za boha rozchodit MIDI, sem z toho pjekne nasr.... stahnul sem posledni abgrejdy z RME a proste se to midi nechyta

Odpovědět