Zvukovka pomoc

Interní a externí zvuková rozhraní
MDudas

Re: Zvukovka pomoc

Příspěvek od MDudas »

hzsrtnn píše:
08 lis 2020 10:26
jj, ked si nahravas napriklad svoj spev alebo nastroj na rovnakom mieste, s rovnakym mikrofonom, rovnakou vzdialenostou a rovnakou intenzitou spevu, ...
:shock:
Toto je uplna fikcia. Teda ... pokial nie si tazky profik.
Bezny neskoleny spevak len pohybom okolo mikrofonu vyrobi rozdiely tak +/- 4-6dB. Ak si nieco naspieval 4cm od membrany a pri inom zabere 6cm od membrany, mas tam 50% pokles hlasitosti. A to nehovorime o zmene sily hlasu spevaka podla okamzitej nalady, okolnosti, podla hlasitosti hudby, s plynucim casom nahravania, atd. atd.
Uz ti to tu pisali - nenastavuje sa to napevno podla potenciometra, ani podla ucha, ale ad-hoc podla gain-metra. Na to tam ten gain-meter je. :wink:

To vsetko ale nic nemeni na fakte, ze vyrazne drahsi HW bude aj citelne lepsi. Odlepit sa od low-endu je vzdy pozitivny zazitok ! 8)

hzsrtnn

Příspěvek od hzsrtnn »

myslim, ze pomoc som uz dostal a tym to mozme uzavriet.
dakujem

biscuit

Příspěvek od biscuit »

mdudas: že se namáháš :-)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Tiez som nejako zacinal. A tiez som vela veciam neveril a chcel si to nejako osahat sam...

jammix

Příspěvek od jammix »

Jak uzavrieť, my sa ešte len rozbiehame :D

Ja som si istý že ten focusrite control software neobsahuje ani nastavenie gainu ani informáciu o tom koľko ako je gain zosilnený. Tie potenciometre šavle v nom sú len digitálnym utlmom hlasitosti.

hzsrtnn

Příspěvek od hzsrtnn »

@jammix - otestujem, napisem. maximalne poslem spat.
edit: gain sa nastavuje knobom. nie je to encoder. zvuk je ok. nechavam. ako dlhorocny pouzivatel motu ultralite a ff400 si na to budem musiet zvykat :roll:

Odpovědět