doporučte realistický VST instr.: symfonický orchestr

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Poklop

Re: doporučte realistický VST instr.: symfonický orchestr

Příspěvek od Poklop » 25 lis 2011 15:38

boro píše:
Poklop píše:Začal bych EWQL Gold Orchestrou od East West
Pri tejto verzii bolo neakceptovatelnym negativom neodstranitelny reverb.

Ano to máš pravdu, na to jsem zapomněl. Ten reverb je odstranitelný snadno. Jsou to jen layery, takže je stačí vypnout (Kontakt). To jsem taky hned udělal.

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 29 led 2012 12:41

by ma zaujimalo ci ma VSL Special Edition zahrnute aj layerovatelne sample - teda ak vytvorim dlhu notu s ppp a dam crescendo do fff tak ci sa bude menit aj farba tonu. Bolo mi niekde povedane ze by to malo mat, ale ja by som si chcel byt isty na 100% ci to ma.

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 22 bře 2012 10:22

Zdravím,
snad moje otázka v tomhle tématu nebude OT, pokud ano předem se omlouvám...

řeším teď hudební podklady pro jeden náš amatérskej divadelní projekt (Semaforská Kytice) a potřeboval bych poradit s výběrem samplů.
Pro představu něco málo jak ta muzika vypadá: V projektu je celkem hromada nástrojů, žánrově je to dost různorodé od skoro bigbeatu, přes bigband, jazz až k lidovce.

Původně jsem tam všechny samply měl ze SampleTanku a Miroslav Philharmonic, ale s některejma nástrojema jsem nebyl vůbec spokojenej, tak jsem vyštrachal kdysi kdesi stažený starý EWQLO Gold a Bosendorfer290 (ještě v Kompact Player enginu). Z toho používám piano, smyčcový a dechový sekce, sólo housle, klarinet, hoboj, trubku, pozoun, fagot, příčku, lesního roha, tympány... Zvukově se mi to v kontextu zbytku docela líbí, co mě štve je nemožnost vypnout ten zatracenej reverb a vrznout na to vlastní (v Playeru jsem to nikde nenašel) a pak taky že jsem za to nezaplatil :-)

Potřeboval bych poradit co si mám na to pořídit. Co je ve hře:

NI Komplete 8 (do konce března mají pro majitele Baterky zajímavou cenu). NI znám z jejich 70s AbbeyRoad Drums, který mám koupený a jsou super (v Kytici jsou použitý)

EW mají taky akci
EW Symphonic orchestr Gold - ale ta je jen z pozice dirigenta (může být opět problém s reverbem) a není tam piáno, close miking se dá dokoupit
EW Goliath (je tam i ten Bosdendorfer) ale nevím esli nebude málo artikulací a jestli tam vůbec je close miking

Kolik bych do toho chtěl dát? tak 200-300 éček maximálně.
Nějaké jiné nápady?

Předem díky moc za rady :-)

kjirk

Příspěvek od kjirk » 22 bře 2012 15:41

Obrázek

:)

...jinak k věci - podle mě nejlepší VST se zvukem orchestru jsou výše zmiňované East West/Quantum Leap - Symphonic orchestra - strings, brass, woodwinds, percussion nebo kompletní sada Goliath. Spousta známých skladatelů filmové i jiné hudby tyhle pluginy používá (např.: Two Steps From Hell - na tvorbu hudby do trailerů).

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 23 bře 2012 10:10

Což já bych taky preferoval živý muzikanty, ale kdo to zaplatí :-)
Máš s těma EW knihovnama nějaký zkušenosti? Já docela pokukuju po tom Goliášovi, ale nevím, esli tam nebude na zamýšlený účel málo artikulací...

kjirk

Příspěvek od kjirk » 23 bře 2012 10:53

No právě, ten Goliáš je takový mix - tzn je tam skoro vsecko ale samozrejmě ne v plné palbě :) Nevím jak přesně to je u symfonických zvuků ale mám dojem, že tam nejsou určitě možnosti volby různých mikrofonů (poloh ze kterých jsou snímány orchestrální nástroje) - což u sady symphonic orchestra je (teda pokud si vybereš tu správnou verzi :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 bře 2012 11:11

V EWQLSO je volba mikrofonu jen u verze Platinum. U Gold je jen onstage naber (prostredni) plus release trails u nekterych veci. Delat se s tim da a zni to porad docela dobre. Dalsi level jsou novejsi EW Sympohinc Strings nebo Symphonic brass, nebo treba LA Scoring strings taky nejsou zly. No v posledni dobe uz to tolik nesleduju, ale nejake novinky tam jeste jsou.
Komplete jako celke je super balik se skvelym pomerem cena/vykon a ma v Kontaktu slusnej zaklad na vsechno. V symfonicke sekci ma takovej lehkej odvar z Vienny. Jestli to mas se slevou, tak to rozhodne stoji za uvahu. Nicmene nevim proc, ale z ty tovarni Kontakt banky mi to vetsinou leze tak trochu samohrajkove. Oproti tomu ty EW veci mi prijdou, ze zni ve vysledku zivejs a uveritelnejs. Goliath nebo Colossus by na tvuj zamer mohl byt taky ok (a na soundsonline maj taky porad nejaky slevovy akce). To ze tam nejsou vsechny artikulace ti muze byt myslim celkem jedno, pokud nedelas vylozene symfonickej kus. Projdi si vypis nastroju a artikulaci, je tam toho pro tvoje ucely snad dostatek. Jeste k ty EWQL Gold, kdyz to misto Kompakt playeru otevres v plnem Kontkatu, tak to muzes pak libovolne editovat, upravovat release tech veci a tim treba trochu upravit ten zminovany reverb, nebo si pridat libovolne ruzne modulace, vrstvit to atd. No tezke rozhodovani, ja jsem rad, ze mam oboje;)

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 23 bře 2012 12:20

Nejlíp pro Tebe vychází ten Goliath, pro svojí univezálnost díky obsaženým nástrojům a ceně. Za zmínku stojí i ProjectSam Orchestral Essentials, což je ochuzená verze Symphobie. Zvukově mi vždycky přišel ProjectSam o třídu lepší než EastWest.

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 23 bře 2012 12:26

Amorph: díky moc za názor. Člověče, já jsem si teď poslouchal nějaký demo tracky Komplete a Goliath vedle sebe a mám z toho úplně ten samej pocit jako ty. Ty EW samply mi přišly skutečně živější a realističtější, je za tím víc cítit skutečnej nástroj...
No... do žádnýho symfoňáku se pouštět nehodlám, tak si myslím, že by nakonec Goliáš mohl stačit, kromě symfonickejch věcí je tam i pár jinejch, který bych v projektu moh zkusit vyměnit za ty Sampletankový (rickenbaker basa, nějaké kytárky, akordeon,B3...) a navíc je tam i můj oblíbený starý Bosendorfer (to olbříbí EW piáno co mají teď je pro moje účely asi hodně overkill, navíc by to nejspíš položilo můj ne už tak výkonej PC). A pokud by mi nějaká artikulace hodně chyběla, holt bych vytáh ty starý EWQSLO Gold a zkusil to v Kontaktu nějak poeditovat...

Píšeš že nějaký EW věci máš. Jak dobře se snáší iLock dongle s jinejma? Já tam mám teď 2 dongly - Steinberg key a Codemeter pro SSL pluginy a představa třetího donglu mě moc štěstím nenaplňuje... Teda vlastně 3. UAD 2 je svým způsobem taky dongle :D

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 bře 2012 12:33

Ja mam steinberg key a iLok a nemel jsem s tim problem. Uad 1 i 2 mam taky a bez problemu.

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 23 bře 2012 12:42

Dreamgate: Dík za typ, ale to už je na mě trochu drahý, Goliáš je teď v akci za půlku takže to nejspíš vyhraje. Navíc už mám napůl nahozenej procesing těch nástrojů, takže podobnej (doufám) charater Goliáše a EWQSLO mi to asi usnadní a nebudu to muset moc měnit...

Amorph: díky, to je dobré vědět :D

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 24 bře 2012 00:33

To Poklop: Co jsi dělal s K. Svobodou ? To bychom se měli znát, byl jsem u něj ve studiu posledních 5 let před jeho smrtí a EWQL tam přišly až se mnou, do té doby se dělalo na Kurzweilech a na Atari a taky na Macu v Samplecellu ...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 07 srp 2012 17:34

Goliase mam, jako doplnek super, ale na poradnou skalu orchestra
zvuku doporucuju EWQL symphonic orchestra gold, nebo za hodne
ta platinum verze.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 13 úno 2013 15:15

Tak mi prisli pred par dnami EWQL Hollywood strings, zacinam sa s tym zoznamovat a napadlo mi ,ze ak je tu nejaky uzivatel (uzivatelia) hohoto nastroja, mozno by bolo zaujimave zdielanie poznatkov a skusenosti...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Odpovědět