doporučte realistický VST instr.: symfonický orchestr

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Rošky

doporučte realistický VST instr.: symfonický orchestr

Příspěvek od Rošky » 16 srp 2011 12:27

Potřeboval bych doporučit nějaký VST inst s pokud možno nejvěrnějším symfoňákem se vším všudy (smyčce, plechy, dřeva, perkuse, strunné atd) a samozřejmě s volbami jednotlivých nástrojů a skupin nástrojů a přidělování individuálních kanálů MIDI a audio outů. Poslední co jsem používal byly AKAI samply Siedlaczek a Vitouš v HW AKAI S2000 (málo paměti, musel jsem vzorky redukovat), později importované do Kontakt4. Jenže od té doby sebou vývoj cuknul a určitě existují nové a lepší Symfo VSTčka.
Prosím, doporučte mi s čím máte dobré zkušenosti po zvukové stránce. Pracuji s Cubase 5, PC WIN7 32bit, 3GBRAM , Intel Core i7-950 (4 jádra HT), zvuk MOTU 2408mk3.

Díky!
Rošky

supreff

Re: doporučte realistický VST instr.: symfonický orchestr

Příspěvek od supreff » 16 srp 2011 12:41

nevim jak to bude s věrností zvuku ale nejvíc se mi líbí "Miroslav Philharmonik"na zvuku se podílel taky vitouš.pokud ti nevadí takovej drsnější zvuk smyčců a naopak bys to uvítal tak si myslim že je to skvělá volba,pokud ale chceš dělat nějakou jemnou hudbu tak to bych nedoporučoval.realistický mi přišly smyčce v "sample tank 2x" ale tam toho není tolik jako v Philharmonik protože se nezaměřuje na orch.zvuky.jemný zvuky mi přišly v komplete 6

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 16 srp 2011 13:44

./zvuky-a-samply/simulace-orchestru-realnych-akustickych-nastroj-t3383-105.html#p240783
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 srp 2011 11:48

Nejlepsi je dneska asi porad Vienna, ale to je tak v radu statisicu. Pokud to chces na hudbu nejakyho filmovo/soundtrackovyho razu, tak nejlepsi volba krome vienny se mi zdaji porad East West knihovny. Bud symphonic orchestra bundle a nebo ted zacali delat i nejaky novy a hodne dobre znejici obrovsky smycce a ted nove i dechy. Ale obavam se, ze s 3GB uz ty novy veci budou behat hodne dychavicne. No myslim, ze maj na strankach dema, tak na to mrkni. Je to na www.soundsonline.com . Native Instruments maji taky hodne dobry smycce, ale zbytek orchestru u nich zatim trochu pokulhava, takze pkud to chces komplet, tak bych sel nejspis porad do tech east west sympohinc orchestra. Vitous je fajn, ale spis na nesymfonicky veci. Je prijemne atmosferickej, ale realistickej orchestr se mi s tim nedelal dobre. To samy sedlacek. Do jednoho soundtracku jsem je pouzival dokonce spolecne navrstveny:) Ale doba sla opravdu o kus dal. Jo a Miroslav Philharmonic je starej vitous v novym enginu, takze tim by sis prilis nepomoh i kdyz musim rict, ze to v tom sampletanku beha moc hezky.

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 28 říj 2011 11:22

mam otazku na Miroslav Philharmonik ako je to so zvukmi, ktore su tam uz naprogramovane - je moznost ovladat hlasitost vsetkim dychovim a slacikovim nastrojom pomocou MODwheel? Co som cital navod pdf dokument z demoverzie, tak tam take zvuky by mali byt, ale v demoverzii je jeden zvuk ktory toto obsahuje ale ked krutim modwheelom nic sa nedeje, ziadna zmena. Tak neviem co si o tom mysliet...
a taktiez meni sa farba nastroja ked znizim hlasitost pocas trvania tonu?

Rozmyslam medzi Garritanom a M.Philharmonik, Garritan koli tomu ovladaniu a hotovemu naprogramovaniu zvukov, je to myslim jednoduchsie (podla toho co pisu, hlasitost ovladam len MODwheelom a silou uderu ovladam len uz neviem to nazvat, asi akcent) a M.Philharmonik mi pride ako pre programatorov zvuku, kde si vsetko musim nastavit sam, ale viac sa mi pacia zvuky ako u garritanu, pri fortisime hre to znie omnoho zivsie (podla ukazok z ich stranky). Demoverzia M.Philharmoniku ma nejak nepresvedcila, hlavne to, ze ziaden z nastrojov ktory je v deme, nema ovladatelnost hlasitosti so zmenou farby tonu.

demsky

Příspěvek od demsky » 28 říj 2011 11:31

Mne u Miroslava isla dynamika cez aftertouch, nie cez modwheel. Samozrejme ze pociatocna hlasitost funguje cez dynamiku klaviatury, ale ci maju patche u Miroslava nejake vrstvy to netusim. Obecne mi znel celkom solidne na zaciatku, ale skor posobil ako single-layer.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

azarix

Příspěvek od azarix » 28 říj 2011 12:54

možná trochu mimo ale velmi pěkné na filmové a epické zvuky - Projectsam Symphobia
např.:

Poklop

Příspěvek od Poklop » 29 říj 2011 19:36

Myslím, že obecně vzato, nikdo tu nemá pravdu :-)
Neexistuje zatím knihovna, která by byla zcela použitelná na všechny party velkýho orchestru.
EastWest je určitě velký favorit a plochatější stringy a french horns sections jsou tam nejlepší a hlavně také dynamicky. Některý knihovny zněj na první poslech pěkně, ale po chvíli práce se zjistí, že jsou nepružný a nepadnou všude jak člověk potřebuje.
Jediná možnost je tedy kombinace. Začal bych EWQL Gold Orchestrou od East West, ale například Staccato strings tam nejsou úplně nej i když maj 3 na střídačku. Významně lepší jsou Stac zrovna v té Symphobii a to taky platí i pro staccata u žesťů.
Takže ... někde začít a kombinovat. Zrovna ten Miroslav Philharmonik patří mezi ty dnes již béčkový VSTi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 říj 2011 21:14

VSL neni lepsie ?

Poklop

Příspěvek od Poklop » 29 říj 2011 23:13

Pytkin píše:VSL neni lepsie ?
Full verze ... trošku drahá. Nevim, jestli ji někdo vůbec mohl vyzkoušet.
Browsujeme v dostupných vodách :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 říj 2011 00:11

full standard stoji 5800 EUR .. to si tu moze dovolit dost ludi , podla obrazkov zo svojich studii , ktore sem davaju ..

Poklop

Příspěvek od Poklop » 30 říj 2011 08:30

Já osobně jsem zkoušel jen jakési VSL části a ty mě nijak nepřesvědčily a je to už delší čas.
Nicméně ano máš pravdu, ještě je tu Vienna, ale k té se může vyjádřit jen ten, kdo má full verzi.
Vzhledem k mé filosofii, že v každé knihovně je něco lepší a něco horší, Viennu jsem si nepořídil.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 říj 2011 11:08

Jo ja som z VSL skusal len par nastrojov v gig formate ... To je ale o nicom, ked si pozeram tie videa na stranke o vsl instrumente, tak to je uplne inde ...

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 30 říj 2011 12:32

poklop, ale ja potrebujem iba jednu zvuk. banku ktora je univerzalna a prave to ze nechcem nic kombinovat, skladat atd.. chcem uz len skladat hudbu. Napr. ked dam crescendo a za nim stakato potom legato atd.. tak aby som nic nemusel potom prehadzovat, prepinat atd.. a znelo to tak ako ma. Je mi jasne ze VSL je na to najlepsie ale aj najdrahsie. Garritan to tak ma ako chcem, ale bohuzial ta zvuk. banka ma hrozne solo slacikove nastroje. Potom som nasiel HALion Symphonic Orchestra, je sice o dost drahsia nez M.Philharmonic, ale to co som konkretne napisal obsahuje, cize nemusim tam nic programovat, cize jeden zvuk obsahuje vsetky artikulacie, aspon podla SOS a ak som porozumel mojej nie dokonalej anglictine. Lenze uz neviem ci je tato banka dostupna kedze steinberg ju uz na stranke nema. A chcem skladat hudbu nie primarne do filmov, ale aj nejaku klasicku, cize chcem aby to bolo univerzalne aj v tomto. Symphobia, neznie zle ale celkovo sa mi ta koncepcia toho VSTi nepaci. To ze to uz bude mat nejake nastroje slabsie mi az tak nevadi ako ta programovatelnost a kombinovatelnost jednotlivych nastrojov. A casom si potom nasetrim na VSL ak sa zadari.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 říj 2011 13:47

a neskusal si NI Kontakt ? tam je dost velka symfonicka banka mam pocit z VSL ..

http://www.studio.sk/native-instruments ... omplete-8/

Odpovědět