HW pro tvorbu celých tracků

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
fruitr

Re: HW pro tvorbu celých tracků

Příspěvek od fruitr » 07 úno 2013 19:12

Co třeba MPC Fly?
Obrázek
Nebo M-Audio Axiom Air 25
Obrázek

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 úno 2013 20:06

ked sa pozries na predchadzajuce strany tak ten mpc fly som mu uz doporucil...

a ten axiom air sa da nejak spojit s ipad-om ?? pochybujem

hawkens

Příspěvek od hawkens » 07 úno 2013 21:30

Prihliadajuc na povodne zadanie a to co pisal samotny zadavatel, mam pocit ze jemu by bolo idealne MV8000 alebo MV8800. On totiz chce nieco ako PC, ale samotne PC sa mu nechce na skusky alebo hranie trepat. MV-cka maju tu vyhodu ze sa daju pripojit na monitor a pracuje sa na nich ako na PC aj s mysou, urobi na tom celu skladbu do zaciatku do konca a uplne rovnakym sposobom ju vyedituje aj priamo na skuske, ak bude treba, bez monitora - na obrazovke nastroja ma to iste ako na monitore len v mensom.

Tuto moznost ma aj nova seria Fantomov a Motifov, akurat ze sa nedaju pripojit na externy monitor, avsak Motif ma dost velky displej sam o sebe, aj moznot pripojit mys. Ale financny limit cca 20k ceskych, takze tato volba odpada. Takze ja to vidim na nejaky Roland MV.

Kacin666

Příspěvek od Kacin666 » 07 úno 2013 22:29

Tak koukám že jsem tady rozpoutal diskuzi zda tablet .... atd..
Já mám asi krapet již rozhodnuto, trochu mě dostala ta aplikace na ipad Retronym Tabletop (je to masakr ... cca za 1500,- jsou tam všechny moduly - které umí vážně skoro vše (propojíte si je vpřímo v tabletu dle libosti atd..)
HW jsem chtěl právěže hlavně kvůli realným padům, kroutítkům a případně klávesám a na tom také trvám PROTO Akai MPK 25. A další asi hodně důležitá je ten iodock (má v sobě zvukovku a konektor ipadu docela zajímavě rozšiřuje na MIDI vstupy a výstupy, 2 linkový či majkový vstupi, atd atd...)

Jsem iphoňák takže si myslím že pro mě super volba a ze vším všudy se vejdu do cca 20000,- s tím že na zkušebnu můžu vzít pouze ipad.

TAKŽ PROZATÍM TAKTO:

IODOCK s IPADEM 32GB
iO_dock_images.jpg
iO_dock_images.jpg (33.57 KiB) Zobrazeno 406 x
AKAI MPK 25
AkaiMPK25_01.jpg
AkaiMPK25_01.jpg (75.78 KiB) Zobrazeno 406 x
APLIKACE DO IPADU Retronym Tabletop Můžu případně dokupovat jiné kontrolery či aplikace

Zajímal by mě ještě Váš názor na ten M-Audio Axiom Air 25 - myslíte že by to byla lepší varianta než AKAI MPK 25 je pravda že ten Axiom má 8 padů.
Naposledy upravil(a) Kacin666 dne 11 úno 2013 21:07, celkem upraveno 1 x.

Kacin666

Příspěvek od Kacin666 » 07 úno 2013 22:43

Ještě se zeptám
.. vím že v AKAI MPK 25 můžu pod pady či klávesy ´dát´cokoliv z aplikace. Pod ´kroutítka´ taky ? Např. Pro jeden pad si pod jedno kroutítko dát efekt, pod druhý basy, pod třetí vejšky toho padu ?
Všechny talačítka atd.. v MPK 25 můžů tedy sprovázat s tím programem v Ipadu?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 úno 2013 22:48

ano presne tak, ktorykolvek ovladaci prvok si jednoducho namapujes na t co chces v aplikacii ovladat... samozrejme musi to aplikacia podporovat - ale neboj, tabletop to podporuje :-)

Kacin666

Příspěvek od Kacin666 » 07 úno 2013 23:15

To. DENDY
Co říkáš na ten M-Audio Axiom Air 25 (já ho moc neznám) ale má 8 padů (ale zase mín kroutítek)

Jo a ještě dotázek - existuje něco jako MIDI rozdvojka ? Jde mi o to jestli můžu napíchnout přes ten OIDOCK vice kontrolerů naráz (např. další pady)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 úno 2013 00:32

ten air je fajn, len ak som to dobre pochopil to je bezdrotovy - cez wifi... to znamena ze v kompe musi byt zrejme specialny driver a tym padom netusim ci to pojde prepojit s ipadom

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 08 úno 2013 10:29

jen bacha, Alesis podporuje max ipad 3 (ktery jeste nema lighting rozhrani)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

xxman

Příspěvek od xxman » 08 úno 2013 14:29

Kacin666 píše: ...
Jo a ještě dotázek - existuje něco jako MIDI rozdvojka ? Jde mi o to jestli můžu napíchnout přes ten OIDOCK vice kontrolerů naráz (např. další pady)
Další kontroler připojíší do kláves do MIDI IN konektoru, pokud ho mají - AKAI MPK ho má, M-audio Air nejspíš ne.
Jinak sestava pěkná , ale stejně bych šel raději NI Maschine + malý notebook určený čistě na audio. Akorát bys musel něco vzít z bazaru, aby ses vlezl do 20 tis.

fruitr

Příspěvek od fruitr » 08 úno 2013 15:21

dendy píše:ked sa pozries na predchadzajuce strany tak ten mpc fly som mu uz doporucil...

a ten axiom air sa da nejak spojit s ipad-om ?? pochybujem
Jo sami píšou že to má "kolébku" k iPadu, hádám že přinejhorším s redukci lightning do usb by to mělo fungovat
http://disk.cz/disk/views.csp?!AV,1278& ... SMZ9$pBA--
A s IOdockem je potíž, že do něj nenacpeš iPad 4.

Kacin666

Příspěvek od Kacin666 » 08 úno 2013 22:05

S tím M-audio Air jsem si to rozmyslel má víc otazníků než !!! A popravdě ta kolebka taky není ideál ... nevím jestli by se nekynklala a chci na ipad most taky občas ´pořádně´ máčknout.
Ten OI dock je docela pecka a iPad4 stejně nechci (musí se mi vlést také do rozpočtu, takže asi nějakou 2 nebo 3) ještě se musím jít někam poptat - iphony mám 3,4 a 5ku ale v tabletech se moc nevyznám.
Na ten inzerát Oi dock jsem již psal tak uvidím.

fruitr

Příspěvek od fruitr » 08 úno 2013 22:34

Nekoukals z kontrolerů po řadě Korg Nano? Malý lehký kontrolery.
Obrázek

Kacin666

Příspěvek od Kacin666 » 11 úno 2013 21:15

Tak má sada IODOCK, IPAD, AKAI MPK 25 je objednaná a cca ve středu bych to měl mít komplet :lol:

Chci se ještě zeptat na hračku ICON IDJ (pěkně by se mi hodila pod AKAI MPK 25 a v mém rozpočtu je na ni přesný prostor).
Má ´najivní´přectva je že by to mělo fungovat takto:
Do IODOCKU s IPADEM píchnu přes midi AKAI MPK 25 a do AKAI MPK 25 píchnu ICON IDJ (přes MIDI in), v prográmku na IPADU Retronym Tabletop si v modulu (s gramcem) namapuji ten ICON IDJ (´gramce´, šavle, a komplet vše). (nebo případně přes jinou app).

Bude mít poté zároveň namapováné jak klavesy, pady atd.. na AKAI, tak i ICON IDJ.

Bude to takhle nějak fungovat?
Jen ten ICON IDJ nemá pravděpodobně MIDI in out, jde to vše přes USB (ani napájení jsem u něj nenašel).

Teď jsem objevil ještě Numark DJ2GO
Teď jsem si všiml že ten IODOCK má i usb midi ... což znamená že bych to moch píchnout přímo do něj a melo by to fungovat i jako napájení toho ICON IDJ. Že ano?

Odpovědět