Posluchovy test klavirov

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
vasek

Příspěvek od vasek » 02 zář 2006 10:57

Ten Bechstein mi přijde skoro nejhorší ze všech. Hraje výbornou muziku, ale to je tak všechno. Pianoteq je zajímavej, ale nezdá se vám, že má nějaký divný stereo? Jako kdyby se tam nějak bily fáze, vadí mi to tam. Nejvíc se mi líbí Yamaha Tyros .

fova

Příspěvek od fova » 03 zář 2006 00:03

vasek píše:Ten Bechstein mi přijde skoro nejhorší ze všech. Hraje výbornou muziku, ale to je tak všechno. Pianoteq je zajímavej, ale nezdá se vám, že má nějaký divný stereo? Jako kdyby se tam nějak bily fáze, vadí mi to tam. Nejvíc se mi líbí Yamaha Tyros .
:D Co clovek, to jiny nazor

Poshook

Příspěvek od Poshook » 03 zář 2006 08:14

:) preto sem chodime

fova

Příspěvek od fova » 18 zář 2006 00:15

Mate nekdo osobni zkusenost s Ivory? Na Gear Slutz na to peji vesmes chvalu.

fova

Příspěvek od fova » 21 zář 2006 15:38

Nikdo jste nepracoval s Ivory?

krokyn

Příspěvek od krokyn » 22 zář 2006 14:31

normálně sem nechodim, ale piano je piano, takže taky přispěju s troškou do mlýna (samozřejmě taky jen mé osobní hodnocení)

určitě hodně záleží, co si člověk pustí za ukázku:

ad Malmsjö Acoustic Grand (poslech Liszt Grandes Etudes de Paganini No2 B Kreuger.MP3)
barva není špatná, ale je divně řešené ukončení tónů, je to slyšet hlavně na trylkách, trochu neladí (to je ale problém všech SW pian, které se snaží vměstnat neharmonicity ve spektru tónů klavíru do přísně temperovaného ladění), v kritickejch momentech ztrácí ušlechtilost zvuku, která by se v klasice hodila, divně řešená pedalizace - hned v prvních tónech to silně mezi kanály zaplave
vadí mi na ukázce absence agogiky, která s barvou souvisí (ty dvě dynamické volby - které navíc znějí jako buď s levym pedálem - piano a pbez levýho pedálu - mezzoforte - je trochu málo)

ad pianoteq (poslech beethoven-moonlight-sonata.mp3 a ravel-pavane.mp3)
tohle piano mne zaujalo, dynamická a barevná škála je pestrá, ale nahrávka je s poměrně dlouhým dozvukem ve větším množství, takže člověk nenakoukne "do střev", trochu mi vadí zachovaná popisnost rozmístění tónů podle klávesnice
(poslech schubert-liszt-valse-caprice.mp3)
zde se již objevují další nectnosti: pokaždé, když se má ozvat nějaký souzvuk o více tónech, je rozložen (~1:43-~2:12), jakoby nástroj neuměl zahrát víc tónů najednou, rovněž se objevuje "placatý" piano, jakoby tato dynamická úroveň šáhla na dno možností nástroje a nešlo ubrat méně, a poslední věc ladění také hapruje

jiný jsem neposuzoval, něco si poslechnu na Huvelu (možná), nepatřim k fandům umělých klavírů, tak mne nekamenujte :), ale ještě jsem neslyšel dobrý umělý piano

teda... jedno samplovaný jo - u kámoše (Kurzweil 2000)
http://krokyn.wz.cz/Hudba/Jirka_shorted.ogg
(nj. cizí peří je cizí peří :D )

fova

Příspěvek od fova » 22 zář 2006 23:22

fova

Příspěvek od fova » 11 říj 2006 23:39

Mozna se najde nekdo, kdo to jeste nevi: na webu se da stahnout hodne dobre VST piano zadarmo.

Na http://www.sampletank.com/ si muzete stahnout oklestenou verzi Sampletanku, ktera je zdarma a k ni asi 15 nastroju. Aby to zacalo fungovat, tak se to musi pres web zaregistrovat, takze tam musite vyplnit dost osobnich udaju.
Za to ziskate (krome jinych nastroju) velmi slusny pianovy zvuk (nastroj HQ Free Piano), ktery je ve trech provedenich - klasicke piano, breskne a utlumene.
Dnes jsem zkousel pres to vytvorit nejaky track a muzu rict, ze bych se to nestydel dat do mixu. Jako solovy nastroj asi ne, tam je stale poznat ta elektronika.

Tak jsem ziskal slusny generator zvuku ke svemu 7-oktavovemu masterkeyboardu pro domaci live performances.

kexik

Příspěvek od kexik » 12 říj 2006 10:07

mna ten sampletankovy klavir moc nebere. ten novy vacsi 4front mam radsej, ked uz. je to urcite hodne vec vkusu. a aj na sf2midi.com su nejake pouzitelne klavirove sf2 - ky, tiez free...
ale nie som klavirista a do klavira bucham dvakrat za rok na navsteve u tetky, takze...

rastis

Příspěvek od rastis » 12 říj 2006 10:47

Ked free, tak toto mne ako laikovi znie dost dobre:

http://www.naturalstudio.co.uk/ns_piano.html

fova

Příspěvek od fova » 12 říj 2006 10:50

Jasne, Kexiku, jenze ja to bral tak, ze pro nektere lidi uz je SF2 mrtve.

Mam doma spoustu SF2 nastroju stazenych z I-netu a chystam se, ze je projdu a vyberu z nich neco zajimaveho. Zajimave je treba 100MB piano od Warrena Trachtmana.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 12 říj 2006 11:05

rastis píše:Ked free, tak toto mne ako laikovi znie dost dobre:

http://www.naturalstudio.co.uk/ns_piano.html
basove tony su dost zle, ale ostatok na free celkom fajn

kexik

Příspěvek od kexik » 12 říj 2006 11:34

ja mam so sf2 len tie najlepsie skusenosti. je na to spusta slusnych sw samplerov a nepotrebuju extra silne stroje ani proprietarny sampler. taky sfz player ma aj solidny zvuk a je zadarmo... sf2 zdaleka nie je mrtve, to je skodlivy nazor

boro

pedal

Příspěvek od boro » 19 říj 2006 22:17

pani hrajuci na umele klavire - nemate nahodou problem so sustain pedalom? Tak napriklad u mna mam iba 2 moznosti: I-0. Ked ho drzim, tak je ako-tak vsetko ok, ale ked ho pustim, tak je to useknutie ako facka.

add: aky (nie nadupany) sampler by ste odporucili na natahovanie spominanych NI samplov, aby to mohlo aj dlho zniet?

Poshook

Re: pedal

Příspěvek od Poshook » 19 říj 2006 23:45

boro píše:pani hrajuci na umele klavire - nemate nahodou problem so sustain pedalom? Tak napriklad u mna mam iba 2 moznosti: I-0. Ked ho drzim, tak je ako-tak vsetko ok, ale ked ho pustim, tak je to useknutie ako facka.

add: aky (nie nadupany) sampler by ste odporucili na natahovanie spominanych NI samplov, aby to mohlo aj dlho zniet?
klasicky sustain pedal controller (64) je vyp/zap.
existuje aj damper pedal, ktory funguje 0-127. niektore lepsie el. piana maju vstup na tento druh pedalu a vedia ho patricne vyuzivat a som presvedceny, ze ho vedia aj poslat von cez MIDI. problem by som cakal na strane VSTi, ci by si vedeli s tymto typom dat poradit a patricne reagovat

Odpovědět