Posluchovy test klavirov

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 úno 2007 22:23

No, ja prenosny nastroj ani nepotrebuju, ale kdyz jsem videl ty vetsi piana od yamahy, tak ty byly 1) hnusny 2) drahy, o ostatnich moznostech skoro nic nevim.
S tou kladivkovou mechanikou nevim no... Na vyvazenou mechaniku jsem nehral, takze nevim jaky je tam rozdil oproti kladivkovy (doted jsem si myslel ze v podstate zadny), ale na tu nevyvazenou syntakovou, co mam na Edirolu, se fakt hrat neda. Simulace kladivkovy mechaniky mi prijde dobra proste z toho duvodu, ze se podoba klavirni a chtel bych byt jednou schopnej hrat na normalni klavir...

fova

Příspěvek od fova » 28 úno 2007 22:54

Ja uz nekolik let balancuji mezi ruznymi klavesovymi systemy.
Nemam klasicke vzdelani na pianu a ucil jsem se v podstate hrat sam.
Nejdriv jsem mel symohrajky s dynamickou klavesnici - dynamicka hloubka nic moc, kdyz jsi chtel vyjadri nejaky pocit, tak to neslo. Bud to znelo hodne slabe nebo to hodne rvalo, nuanci mezi tim moc nebylo.
Pak jsem mel velke oci, takze jsem si vzal domu na trenovani ten Korg SP200 s kladivkovou mechanikou. Zacaly mi krusne casy, ale zase se mi hodne lehce pak hralo na syntak. Jenze po case jsem zjistil, ze jestli si chci udrzet kvalitni prstoklad a silu uderu, tak musim pravidelne trenovat, jinak se ty natrenovane dovednosti zase ztraci. Take jsem na ty kladivka nebyl schopen zahrat nektere hodne rychle pasaze. Nejakou dobu jsem s tim zapasil, ale neslo to. Uvedomil jsem si, ze by to znamenalo hodne let driny, nez bych se dostal na takovou uroven, aby se mi na to hralo dobre.
Tak jsem to s tim Korgem vzdal a koupil jsem si master keyboard Fatar TMK88. Ten nema ani tu levnou dynamickou klavesnici ze samohrajek, ani kladivkovou - je to neco mezi. Urcita dynamicka hloubka tam je. Nejakou dobu jsem z toho byl happy, az jsem zjistil, ze jak byl ten master levny (7000Kc), tak ma sve mouchy. Cerne klapky hraji slabeji nez bile o cca 15% (asi vyrobni vada cele serie) a reakce klavesnice take neni uplne idealni. Obcas se mi stalo, ze nektery ton zaznel vyrazne silneji, prestoze jsem tu klapku nestiskl tak silne.
Nedavno jsem si u Thomanna zahral na Doepfer PK88, coz je neco jako Fatar TMK88, ale v mnohem kvalitnejsim provedeni a s lepsim feelingem.
Mel jsem tam s sebou dva klasicky vzdelane pianisty a ti kdyz si na to zahrali, se vyjadrili, ze tohle rozhodne nejsou kladivka a to muzu pouzit, pokud pujdu hrat nekam na caje.
Nicmene ja se od tech kladivek cim dal vic odklanim a vidim toho Doepfera jako cestu pro sebe. Hralo se mi na to stredne lehce (na rozdil od kladivek) a pritom se zda, ze to ma velkou dynamickou hloubku.

Poloz si otazku: Proc vlastne chces hrat na klasicky klavir?
Mozna zjistis, ze to neni nutne.
A pokud to i presto budes chtit, tak se priprav ne poradnou drinu.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 úno 2007 23:35

fova píše:Poloz si otazku: Proc vlastne chces hrat na klasicky klavir?
Mozna zjistis, ze to neni nutne.
A pokud to i presto budes chtit, tak se priprav ne poradnou drinu.
Na klasicky klavir chci hrat, protoze miluju jeho zvuk a z niceho jinyho ho nedostanu. Zkusim si zahrat na toho Doepfera a uvidim, diky za informace.

fova

Příspěvek od fova » 28 úno 2007 23:37

Tak pak je jeste dalsi moznost koupit si pianino. Jety Petrof v hodne dobrem stavu se da sehnat za cca 30000Kc. Zvuk super, klavesnice super, jen se to neda dat na sluchatka a nikam to nepreneses.

Ivan

Příspěvek od Ivan » 28 úno 2007 23:38

fova píše: Jeste abych nezapomnel na cenu, pro ty, co pouzivaji legalni software - cena u Thomanna je 275 EUR, tj. cca 7700Kc - :-) za kvalitu se plati.
Fova zaujimalo by ma, ci si si Ivory bol u Thomanna kupit, alebo si si ho nechal poslat a ked ano ako dlho to trvalo. Vdaka

fova

Příspěvek od fova » 28 úno 2007 23:40

Koupil jsem ho tam osobne. Ja tam jezdim alespon tak 2x do roka a vzdy toho kupuju vic (pro sebe i pro dalsi lidi)

Nicmene existuje i moznost si to nechat od nich poslat. Pak zaplatis navic postovne a balne a hlavne musis mit bankovni kartu VISA nebo dalsi, ktere maji vypsane na webu a musis mit u ni aktivovane internetove platby. Bez vyplneho cisla karty se Thomann tvou objednavkou zabyvat nebude (moje zkusenost).

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 01 bře 2007 00:25

fova píše:Tak pak je jeste dalsi moznost koupit si pianino. Jety Petrof v hodne dobrem stavu se da sehnat za cca 30000Kc. Zvuk super, klavesnice super, jen se to neda dat na sluchatka a nikam to nepreneses.
O tom jsem taky chvili premyslel, ale odradila me prave nemoznost hrat na sluchatka (hlavne) a trochu i ta nemobilita (i kdyz ta by me trapila min)

fova

Příspěvek od fova » 01 bře 2007 08:38

Jestli chces to nejlepsi, tak pianino.
Jeste jedna nevyhoda je, ze se to musi obcas ladit (cena cca 2000-3000Kc)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 01 bře 2007 16:25

fova: to nejde, musim jit do digitalu, jinak by me v noci sousedi zabili :)

fova

Příspěvek od fova » 01 bře 2007 16:29

Kolik ses za to ochoten dat?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 01 bře 2007 16:34

No, p140 stoji nejakych 35k, vys v zadnym pripade nejdu. Ono i tohle je dost, ale zase jsem zatim neslysel nic levnejsiho, co by hralo aspon jako ta p140 (cimz nerikam ze nic takovyho neexistuje, zatim jsem toho neslysel moc).

fova

Příspěvek od fova » 01 bře 2007 17:00

Za tyhle penize se da poridit krome tech Yamah nektery nastroj z rady Privia od Casio, Gem PRP700 a 800, neco z Korg SP serie, Kurzweil SP88X (pozor, nezamenovat s SP88, ktera nema kladivkovou mechaniku) a Roland RD300.

Kdybych si ten nastroj kupoval ja, tak bych to videl takhle:

Yamaha P serie - urcite horky favorit. Jen mi vadi, ze jejich zvuky nejsou ostre, ale mekke. Podle me vhodne jako nastroj do kapely a do mixu, ale uz ne tolik na solove hrani, kde musi nastroj vyniknout a ne byt prilis slusny.
Korg SP serie - mam rad breskna piana, takze Korg bych urcite vzal v uvahu. Slusne zvuky a slusna mechanika
Kurzweil SP88X - klasika v pianovych zvucich. Nutno slyset, jestli by ti ten zvuk vyhovoval. Je to takove to uzasne popove piano. Se servisem to asi v CR bude horsi.
Roland RD300 - asi bych si ho sel poslechnout, ale necekal bych od nej, ze me presvedci. Elektronicky zvuk.
GEM PRP700 a 800 - Gem mel podle me drive v levnejsich modelech (prp sedm a osm) nic moc pianovy zvuk. Nevim, jak jsou na tom tyhle nove modely. Nutno slyset, ale je to ital, cehoz bych se osobne bal.

Znovu pisu, ze je to jen muj nazor a nemam naladu se tu s nekym hadat, ze napr. Gem je skvela volba a ze tomu vubec nerozumim.

Jeste bych se nekde podival po pianech Kawai, ktera jsou zvukove vyborna. V CR je ale asi nesezenes.

No a nebo kup Doepfer PK88 a Ivory.... :-)

fova

Příspěvek od fova » 03 bře 2007 00:40

Pripravil jsem dnes pro vas jeste male zvukove porovnani dvou pluginu.

Vzal jsem MIDI soubor se skladbou od Mozarta a prohnal ho skrz Sampletank Free a pak pres Ivory a vysledky jsem ulozil jako MP3.

Sampletank Free
http://data2.edisk.cz/stahni/59416/Samp ... .75kB.html

Ivory
http://data2.edisk.cz/stahni/87810/Ivor ... .75kB.html

Zajimaji me vase nazory.
Ja se zatim zdrzim komentare....

OPRAVENO - NOVE ODKAZY NA SOUBORY KE STAZENI
Naposledy upravil(a) fova dne 06 bře 2007 22:09, celkem upraveno 2 x.

peteness

Příspěvek od peteness » 03 bře 2007 01:00

Korg X5D, reverb je Ensoniq DP/2
Piano

fova

Příspěvek od fova » 03 bře 2007 01:06

Muj nazor k tomu Korgu:

Za prve tam mas podklad jinym nastrojem, ktery to dost barvi, takze se to neda uplne objektivne posoudit.

Pak tahle ukazka neni prilis vypovidajici o kvalite toho nastroje. Samostatne tony zahraje slusne spousta pluginu, ale jakmile to ma jit dohromady a je treba slozit harmonii, tak se ukaze v plne nahote, jak je ten produkt dobry nebo mizerny.

Jinak to nezni uplne spatne, ale je z toho hodne znat, ze to piano je elektronickeho puvodu.

Jo a skoro na konci mas prehmat. Je tam jeden ton, co tam nema co delat.

Odpovědět