Posluchovy test klavirov

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
boro

Příspěvek od boro » 22 říj 2006 17:59

ale zatial som si nevsimol, ze by system midi mal inu rozlisovaciu schopnost na sustain pedal ako O-I. Cize takyto hardware by bol v PC nevyuzitelny. Mozno sa mylim.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 22 říj 2006 18:06

boro píše:ale zatial som si nevsimol, ze by system midi mal inu rozlisovaciu schopnost na sustain pedal ako O-I. Cize takyto hardware by bol v PC nevyuzitelny. Mozno sa mylim.
aku "rozlisovaciu schopnost" ? Midi Controler #64 ma standardnych 127 hodnot a to, ze mu "klasicky" sustain pedal posle len dve 0 alebo 127, bude skor problemom pedalu (jedine, zeby nie:)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 23 říj 2006 08:08

2Poshook: ono je to tak, že MIDI CC #64 patří mezi "switches", čiže dle normy pracuje akurát se "zapnuto/vypnuto", tedy odpovídající rozsahy "0..63" a "64..127". Nicméně pokud nějaká firma toto nebude chtít důsledně dodržet, může si implementovat řekněme 4-úrovňový Sustain - pak ty hodnotové intervaly nebudou dva, jak jsem uvedl, ale 4 a budou jim odpovídat 4 různé charaktery Sustainu nástroje.

P.

boro

Příspěvek od boro » 23 říj 2006 16:13

pavlii - a midi system dokaze podporit napr. 4 urovne sustainu? Teda mozem si dodatocne myskou naeditovat urovnovu postupnost vypnutia sustainu?
Myslim, ze nie. :(
Kombinacna schopnost midi nie je dostatocna, to je uz druhy rozmar v kratkom case, ktory ma pri midi gniavi.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 24 říj 2006 11:05

2 piano:

Mam doma hafo VSTcek, nejlepsi zvukove mi prijde The Emperor, GS3, cca 5GB, akorat na to clovek potrebuje desny delo, jakmile se na svy masine dostavam na plyfonii nad 80 tonu, tak uz mi to nezvlada Rewire, desna skoda.

Nejcasteji pouzivam The Grand od Steinberga, je rychle, moc nezere a s Yamaha Finalizer to hraje super.

Zkousel sem samozrejme i NI, dalsi GS3, atd. Skoda ze nemam Ivory, to bude asi nejlepsi.

Jinak ale pianoteq mi prijde dost cool na to, ze to ma 5MB...

No a na konec muj osobni postreh - dost zalezi na tom, ze se na pianu hraje - na klasiku je treba The Emperor cool, ovsem na jazz nebo nejake experimenty se nehodi, ma moc komorni zvuk. Naopak zase The Grand je cuper na cokoliv mimo klasiku. NI je cool na popik, stejne jako SampleTank2 (tam me mimochodem dostava dost pidi velikost samplu a vykon jaky z toho leze), ovsem pustit se s tim do slozitych harmonickych celku, tak to stoji za prd. Kdyz sem jeste mel EMU E4K, tak tam byl na hadru 12MB sampl rolanda - a ten hral opravdu nadherne, ovsem jenom v tom EMU, kdyz ho pustim ted pres VST sampler, tak je to mizerie.

2 pedal:
zalezi na tom, jak je napsany VST a jak je udelany layering na pedal v samplech, ja mam u GEMa 16ti krokovy pedal a je sakra znat, kdyz ho zmacknu celej, nebo jen z casti.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

boro

Příspěvek od boro » 24 říj 2006 22:53

upman> male odbocenie: na gem prp800 som nikdy nesahal, tak sa pytam, ci v porovnani s inymi napodobeninami je skutocne vernejsi pocit realneho piana kvoli inemu odporu vyssich a nizsich klaves.

pedal - a ako a kde ti 16-stupnovy sustain zapise do midi?

upnam dik, potesil si ma.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 25 říj 2006 09:38

2 boro: pocit pri hrani (klaviatura) je dle meho subjektivniho nazoru velice podobny jako na zive piano (ovsem atmosferu to samozrejme nema, preci jenom stribrna zelezna krabice s modryma diodkama je kapku mimo muj vkus). Spodni klapky jsou tvrdsi (clovek potrebuje vice sily na zmacknuti), nez vyssi. Celkove bych rekl, ze cim vyse clovek jede po klaviature, tim hlasiteji to zni pri stejnem stisku - krasne to je treba znat kdyz se jede zeshora dolu palcem, takovy ten rock&roll riff. Nahore to krasne zni, ale pokud clovek na spodni casti nepritlaci, tak tony proste nezni plne.

Tohle priano jsem si porizoval primarne kvuli klaviature, ktera je fakt excelentni - je neskutecne rychla pokud se prepne na soft a je desne cool jazzovyma s popovyma pianama (The Grand, SampleTankXL, atd.). No a s velikyma GS3 pianama, kdyz to dam na hard - pak je nadherne slyset jakoby se kladivko norilo do struny, proste simulace je fakt dobra - zvuk jakbysmet, na stage dobry (v tehle cennove kategorii bych snad rekl ze i nejlepsi), ale pokud clovek chce fakt dobry pocit, tak to chce zavrit oci, pustit si pres rewire GS3 (+mit fakt vyladenej comp kvuli latenci) a zahrat si. V te chvili je simulace realneho nastroje dokonala - ovsem stejne se tesim, az si poridim poradne kridlo ze dreva s masivni pancirovou deskou ;)

Co se tyce pedalu, nevim jak to chodi pres MIDI, ale pri nastavovani sustainpedalu je to krasne slyset - pri lehkem stisknuti se ozve takove zasoupani, pri poradnem dupnuti takova ta rana, co dela normalni piano, jak se zvedne pritlacna cast a narazi na doraz.

fova

Příspěvek od fova » 25 říj 2006 11:03

Tim nejlepsim zvukem v tehle cenove kategorii myslis GS3 piana nebo original zvuk toho GEMu?
Pokud GEM, tak znam par lidi, co byli z pinaoveho zvuku tohohle GEMu po koupi zklamani.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 25 říj 2006 11:15

No co se tyce SW, tak GS3 The Emperor, co se tyce prijatelne cenove kategorii za HW, tak urcite GEM pRP800. Mel jsem driv starsiho GEMa a ten nemel zvuk tak propracovany. Ovsem tenhle model je na tom fakt lip - asi bude nelepsi, kdyz to nahraju a poslu na poslech, at porad neplacam o necem, co ostatni neslyseli. Zkusim to udelat dneska, popr. pres vikend.

Proste cena/vykon je u me na 100%. Cokoliv pod 30 litru na co sem hral stalo za prd, bud zvuk nebo klaviatura. Tohle mi vyhovuje a ke to nejbliz normalnimu pocitu pri hrani na klavir.

fova

Příspěvek od fova » 25 říj 2006 22:25

Jj, ja jsem myslel na prp8, ze neni nic moc. Ted koukam, ze mas prp800. Pokud si pamatuji, tak jsi driv mel prp8, ne?

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 26 říj 2006 09:19

2boro: MIDI system muze podporit treba 4 urovne Sustainu, ale je to proti MIDI norme - to jsem zminil :-) potom je to ale vsechno pouze do ramce toho ktereho zarizeni; kdyz ten MIDI file budes prehravat jinde, kde se MIDI norma dodrzela, bude ti to reagovat na Sustain pouze v tech dvou zminenych intervalech pro On/Off.

P.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 27 říj 2006 12:05

2 fova: jo, mel jsem pRP7, to nebylo taky spatny na porizovaci cenu (napr. provedeni - cernykov a drevene bocnice bylo lepsi nez u pRP800), ovsem nemelo to tu novou citlivou klaviaturu a DRAKE technologii, alias RISC procesor, ktery pocita zvuk. pRP800 uz to ma, tj. zvuk je fakt paradni a klaviatura dokonala. Nahraju nejake ukazky (nejaky jednoduchy harmonicky test a demo co tam maji) s durazem na citlivost a hodim to sem. Jak rikam, na to kolim to stalo to ma bomba klaviaturu (o tu mi slo primarne) a zvukove to neni taky k zahozeni

fova

Příspěvek od fova » 28 úno 2007 20:26

Takova mensi recenze :-)

Nekolik let jsem patral po slusne znejicim zvuku piana pro muj masterkeyboard. Zacal jsem velkym mnozstvim SF2 pian a to bud volne stahnutelnych z Internetu (napr. 100MB sampl od Warrena Trachtmana) nebo koupenych (CD ze Sample Arena). Ale spokojeny s kvalitou jsem nebyl.

Stahl jsem si tedy volne siritelnou verzi Sampletanku od IK Multimedia, ktera obsahuje jedno slusne piano a nejakou dobu jsem s tim vydrzel, ale ten zvuk se mi zdal stal nejaky umely. Mozna, ze v plne verzi Sampletanku je lepsi piano, ale to jsem nemel moznost vyzkouset. Tohle ma 12MB a jmenuje se HQ Free Piano.

Zacal jsem si uvedomovat, ze za kvalitu musim neco zaplatit, takze jsem zacal prohledavat ruzna fora a hledat doporuceni na kvalitni plugin.
Poshookova nahravka Grandu od Steinbergu me odradila od tohoto produktu a muj vyber se nakonec zuzil pouze na Synthogy Ivory a Native Instruments Acoustic Piano.
Oba produkty maji sve priznivce a odpurce, ale ziskal jsem dojem, ze Ivory je prece jen vic doporucovane.

Nakonec jsem tedy koupil Ivory a dnes jsem ho nainstaloval.
Vlastni instalace byla docela neprijemna, protoze to bylo celkem 10ks 4,7GB DVD, coz mi zabralo nejake dve hodiny instalace. Instaloval jsem vsechna 3 piana, ktere Ivory nabizi - tj. Bosendorfer 290, Steinway D a Yamaha C7 a ve vsech ruznych variantach (4 vrstve samply, 5 vrstve, ...... 10 vrstve samply).
Protoze mam Sonar a Ivory je VST plugin, musel jsem Ivory do Sonaru naimportovat pres Cakewalk VST adapter - probehlo bez problemu.
Pak jeste nasledovala registrace na webu a uz jsem to mohl zkouset.
Nejprve jsem vyzkousel jednotlive nastroje - Bosendorfer ma tezky, temny zvuk, Steinway je hodne breskne a lehke a Yamaha je nekde mezi. Zkousel jsem take menit pocty vrstev samplu, ale z nejakeho zatim neznameho duvodu mi nejlepe znely pouze ctyrvrstve.
Me osobne nejvic sedi Steinway, tak jsem ho zkusil zvukove porovnat se Sampletankem a muj osobni dojem je, ze to je nebe a dudy ve prospech Ivory. Sampletank opravdu zni hodne elektronicky, kdezto Ivory KONECNE zni jako opravdove piano.
Uplne me take ohromilo obrovske mnozstvi ruznych nastaveni - efekty, volba typu mistnosti, prepinani mezi zvukem z poslechu hrace nebo z poslechu publika, Velocity, pedal, atd. Tahle nastaveni jsou velkym plusem Ivory, protoze mi KONECNE umozni doladit si ten zvuk do formy, jaka mi vyhovuje.

Muj zaver je, ze Ivory je vynikajici plugin pro toho, kdo hleda slusne znejici solove piano do nahravek. Nevim, jak by se na Ivory dival nejaky skalni klasicky pianista, ale mam dojem, ze leckoho by si ten plugin ziskal.

Jeste abych nezapomnel na cenu, pro ty, co pouzivaji legalni software - cena u Thomanna je 275 EUR, tj. cca 7700Kc - :-) za kvalitu se plati.
Naposledy upravil(a) fova dne 28 úno 2007 23:03, celkem upraveno 2 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 úno 2007 21:31

Diky za info, sam ted resim co a jak s klavirem. Ivory jsem nezkousel, pouze Akoustik Piano, ktery mi prislo mnohem lepsi, nez cokoliv, co jsem doposud zkousel. Jenze pak jsem slysel Yamahu P140 a pres to, ze to bylo pouze z ukazky na netu, prisla mi jeste o nekolik kategorii lepsi. Pritom je to taky samplovany piano... Tak nevim, docela me ta Yamaha laka, i proto, ze kvuli ni nemusim poustet pocitac a stejne potrebuju kvalitni klaviaturu (coz PRY Yamahy maji)

fova

Příspěvek od fova » 28 úno 2007 21:50

Na hodnoceni podle ukazek z netu bych byl fakt opatrny, ale osobne zastavam nazor ze Yammy P90 a vyse jsou vyborna piana. Pokud potrebujes prenosny nastroj, tak bych ti tu P140 urcite doporucil. Pouze si to rozmysli s tou kladivkovou mechanikou. V nejakem jinem tematu jsi psal, ze se chces ucit hrat vic na piano, z cehoz usuzuji, ze nejsi zadny klasicky vzdelany pianista. Pokud nemas ambice typu jit na konzervator, tak s kladivkovou mechanikou zazijes krusne casy. Hodne spatne se na to hraje a dlouho si budes zvykat, pokud si doposud pouzival jen nejakou syntakovou mechaniku. Pak je tedy otazka, jestli nekoupit nejakou stredne vyvazenou mechaniku, jako je treba Doepfer PK 88.

My mame v kapele Korg SP200 a ten jsme koupili v dobe, kdy P90 a P120 byly nehorazne drahe. Dnes uz ceny Yammy spadly hodne dolu, takze stoji za to o te "P" serii pouvazovat.

Ja jsem koupil Synthogy na studiovou praci a muzicirovani doma, ale take uvazuji jeste o nejakem digitalnim pianu pro naseho maleho. Hodne levna a pritom slusna je Casio Privia, ale na Yammy samozrejme nema.

Odpovědět