Sampling - spravna vec?

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
FFoxX

Příspěvek od FFoxX » 30 kvě 2006 09:33

biscuit: no jasně, hlavně si musíš koupit ty správný hadry, Akai MPC2000, to správný sample CD a pak seš machr :-)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 kvě 2006 09:35

ffoxx: trosku si dovolim te vysamplovat :) : sampling jako sampling - dobry, schovavat za sampling regulerni zlodejinu a vlastni neschopnost neco vytvorit - ubohost

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 30 kvě 2006 10:22

To hej, sampler uz bode cochvila cosi ako povinna jazda medzi stylovymi hep-hapermi, cosi ako vlastnit vinyl od Kontrafaktu. Gramec mat doma nemusis, hlavne ze mas vinyl ...

karaoke

Příspěvek od karaoke » 30 kvě 2006 10:46

2dysmusax: ako jeden z mala si pochopil o com je ten clanok. ide o niekolko konkretnych pripadov, kedy bol pouzity cely (!) instrument z demokitu. cielom clanku podla mna nebolo priblizit laikom sampling ako jav alebo metodu, ale poukazat na konkretne pripady porusenia nepisaneho kodexu, o ktorom hovori vec.
2bassline: to nepise autor, je to nazor dotycneho "producenta", ktory takisto dostal priestor v ankete aby obhajil svoje stanovisko (alebo sa o to aspon pokusil).
2all: podla mna to prilis zjednodusujete. co mate stale s tym kontrafaktom? su aj ine veci. to je ako ked niekto odsudzuje rock len na zaklade toho, ze sa mu nepaci bon jovi...

Fractal

Příspěvek od Fractal » 30 kvě 2006 11:28

je fakt kdyz slysim nejakou vydanou skladbu, treba i znamejsi, a slysim v ni smycku z nejake banky, nebo nedejboze preset z nejakeho popularniho synthu tak je mi nevolno... vlastne uplne na bliti
ja se z toho asi vobtáhnu:)

spino

chytraci

Příspěvek od spino » 30 kvě 2006 11:29

tak som sa dozvedel ze clanok sa rozobera i mimo a niektori tu vypustate naozaj skvosty, bud ste naozaj neznali, alebo si to zle precitate, alebo v tom hladate nieco ine

- dufam ze ste dost inteligentni na to (ovela viac ako 90% adolescentov v dnesnej "HH") aby ste clanok pochopili... (co som dost sklamany niektori co tu pisete... myslel som ze pseudo a debili su iba v hh komunite...)

clanok absolutne nemal za ciel priblizit ludom to co je to -samplovanie- .. ono sa totiz vychadza ze ludia chapu co to samplovanie je ... ANO JE TO KREATIVNA CINNOST

jediny ciel clanku bolo upozornit na to, ze niektori dnesni slovenski hh producenti vytvaraju "svoje diela" sposobom, ze si kupia samplovacie cdcko, a miesto tvorivej cinosti = ked uz tak prinajmensom zostavit instrumentalku ako lego skladacku z prednahratych samplov, ZOBERU CELU INSTRUMENTALKU (nie LOOP ALE CELU a ani ju nezmenia) a prezentuju ako svoju .... je jedno ci je to HH, elektro alebo podobny zaner, tu ide o postup ... samplovanie je trivialna vec ktora sa pouziva a je 100% v poriadku , myslim ze to netreba rozoberat

- apelujem na niektorych diskutujucich , kt. ma naozaj prekvapuju aby si clanok precitali este raz, oboznamili sa so samplovanim niekde v prirucke mladych svistov , inak uroven diskusie klesa na bod mrazu ( a to som si myslel ze je to problem diskusii iba v HH ;)
Naposledy upravil(a) spino dne 30 kvě 2006 11:41, celkem upraveno 1 x.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 30 kvě 2006 11:31

spino: nevies pisat prispevky normalnou farbou? sa to na hovno cita. :x

kexik

Příspěvek od kexik » 30 kvě 2006 11:36

spino: ak niekto zoberie z cd celu instrumentalku, tak to nie je samplovanie. sample=vzorka. cela skladba nie je vzorka. tak sa bavme o vykradani a nie o samplovani, dozadku... to tu chalani povedali jasne a spravne, ze v tom clanku + ankete je to jeden o koze a druhy o voze

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 kvě 2006 11:42

ja si osobne myslim ze je uplne jedno co je samplovane , vykradnute , ci jak to nazvete .. podstatny je vysledok .. ked je to dobre , super , idu peniaze ..

a ukazuje sa , ze ludi bavia vykradnute veci ..

karaoke

Příspěvek od karaoke » 30 kvě 2006 11:44

presne tak. prekaza vam na hip-hope jeho "povrchnost" a pritom vas nazor na tuto subkulturu sa inak ako za "povrchny" oznacit neda. tiez som cakal inu uroven prispevkov na tuto temu.

karaoke

Příspěvek od karaoke » 30 kvě 2006 11:49

v ankete kazdy prezentuje svoj nazor a podla mna je uplne normalne, ze sa nazory lisia. precitajte si radsej clanok, nechapem co vam nie je jasne. v clanku sa rozobera rovnako vykradanie ale aj samplovanie polotovarov z cds, preto aj to je tam spomenute

spino

clanok

Příspěvek od spino » 30 kvě 2006 11:51

(treba rozlisovat medzi vlastnou niekedy az NESPRAVNOU interpretaciou problematiky sample cds = "co je to sampling + pouzitie" medzi oslovenymi producentami ..KINO.. atd verim ze ludia pochopia o co ide v clanku

majte sa

kexik

Příspěvek od kexik » 30 kvě 2006 12:08

karaoke: tak sa dohodnite so spinom ako sa to mysli ;)
neviem aku uroven debaty si cakal, k tomu sa neda nic/ine povedat. ked nie si ochotny divat sa na to inak ako z pohladu hiphopu, tiez sa nie je o com bavit. tu nik hiphop nerobi.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 kvě 2006 12:12

karaoke: tady se do hip hopu jako stylu nikdo nenavazi - jestli to v tyhle debate nekde vidis, tak to CITUJ!
vetsinou zde komunikuji inteligentni a tolerantni osobnosti, tak se tomu snaz prizpusobit a chapat prispevky ostatnich, nez zacnes psat svoje unahleny a nesmyslny odpovedi, prosim. dekuju, ze budes v klidu a ne se rozkrikovat jako baba na trhu...

Tudy

Re: chytraci

Příspěvek od Tudy » 30 kvě 2006 12:18

spino píše:... samplovanie je trivialna vec ktora sa pouziva a je 100% v poriadku , myslim ze to netreba rozoberat...
A právě, že je potřeba :) Mám totiž pocit, že pod pojmem samplování si někdo představuje i používání hotových samplů.
Lidí, kteří v našich zemích skutečně samplují (na profi úrovni), moc neznám (nedejbože živé nástroje a ruchy)

Takže ta věta spíš měla být napsaná: ...používání hotových samplů je trivialna vec...

Sorry, že jsem takový hnidopich, ale lidí, kteří skutečně samplují a umí to, si nesmírně vážím a nerad bych, aby jejich schopnosti byly stavěny na stejnou úroveň, jako používání hotových samplů
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Odpovědět