C23CHTEK 2005

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 črc 2005 21:38

dendy píše:nie to je o tom ze system potrebuje potlacit a zlikvidovat kazdu komunitu ktora sa odlisuje od standartneho modeloveho spravania poslusneho obcana, ktory po 8.5 hodinachv praci pride domov, cumi na bednu, konzumuje co mu je servirovane, nakupuje v hypermarketoch, najma ked su dobre akcie, plati poctivo dane, pocti voli toho koho ma volit,... atd ..
:(( je mi z toho zle...
O toto přece vůbec nejde. Jde o to, že tito lidé, resp. jejich mluvčí, mají plnou pusu svobody a lidských práv, ovšem jen ve vztahu k sobě. Že svou činností přímo omezují lidská práva a svobodu jiných, už je vůbec nezajímá. Poškozování cizího majetku, nepřípustné obtěžování obyvatel, rušení nočního klidu, užívání a distribuce nedovolených psychotropních látek, porušování hygienických norem, vstup na cizí soukromé pozemky (vč. užívání motorových vozidel v prostoru lesa) neuposlechnutí pokynů veřejných činitelů atd. atd. Česká republika bylo doposud poslední baštou, kde se něco takového ještě trpělo. A oni to zkoušejí kam až můžou. Je moc dobře, že se jim jasně ukázalo, že toto ne.
Že je vytlačovali atd. ? Když odmítají poslechnout opakované slovní pokyny, je to jejich chyba a musí nést důsledky. Nežijeme v anarchii.
At si zkusí něco podobného v Rakousku, Švýcarsku, Německu, Belgii, USA,Kanadě atd. atd... Myslím, že by jim (po právu) zadek hořel mnohem více a rychleji ... Tam byse s tím párali mnohem méně

Ono taky - každý z komentátorů ze závětří se ohání "lidskými právy", "policejní zvůlí" atd. Ale to jsou většinou takové teoretické silácké řeči. Kdyby jim takovou party rozbalili na kopci u domu, tak by asi mluvili docela jinak ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 črc 2005 21:47

ekeaze píše:
Ses normalni..... Sis tu zpravu trochu zkratril...
ZDE JE CELA:
Sorry, těch zpráv jsou dvě stránky, měl jsem je snad citovat celé ? Na faktické podstatě ocitované věty to přece nic nemění ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 črc 2005 21:51

----
smazal sem to, kaslu na to...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 črc 2005 21:59

Já jsem ten největší příznivec všech alternativních aktivit, zejména těch, které (jak říká Dendy) prolomí ten ubíjející konzumní stereotyp, do kterého většina "novácké" atd. společnosti upadla. Můžu mít samozřejmě osobní preference těchto typů aktivit (to má každý , že ?), ale respektuju vše ostatní, za předpokladu, že to násilně neomezuje jiné nezúčastněné (včetně mě). To prostě nejde, sorry ...
Já kdybych chtěl cvičit na housle a měl pocit, že to někdo slyší a může ho to rušit, tak raději hrát nebudu. Co sám nerad, nečiň jinému
Naši "politici" , strany atd. jdou zcela mimo mě, resp. ve mně příležitostně vyvolávají jen soucitně znechucené pocity ... Zásah proti této akci vnímám jako správný, adekvátní a nemající nic společného s jakoukoliv politikou. Pouze s pravidly života ve slušné lidské společnosti a důsledky jejich otevřeného porušování.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 črc 2005 22:19

keby prisli, rozlozili si soundsytemy uprostred sidliska tak nepoviem pol slova.. ale niekde na luke uprostred lesa kde siroko daleko nikto nebyva ??? raz som zazil takze ze dosli typci a spravili free party cca 1km od nasho sidliska v lese a VOBEC mi to nevadilo - ani najmenej, ani som nepocul o nikom normalnom (okrem klasikych frflosov a notorickych stazovacov ktori si vzdy najsu na co si stazovat - ci uz je to free party alebo to ze sused vrta v panele lebo renovuje bytove jadro) ... dokonca som siel pozriet - vydrzal som to tam sice asi len 3 hodiny (zdalo sa mi ze celu dobu tam hra ten isty 4taktovy zdistortovany loop:) - no hudobne pre moje usi fakt dno kanala ale to je ina kapitola:)) ale nemam pocit ze ti ludia by boli nejakou hrozbou a ze by vsetkym naokolo vnucovali pouzivanie psychotropnych latok pripadne ohrozovali prirodu alebo "domorodcov" a podobne... bola to proste len banda novodobych mierumilovnych "hippies" ktori sa proste chceli len bavit na hudbu ktora im nieco dava ... add drogy.. fascinuje ma ako spolocnost bojuje napr. proti marihuane ale pritom je nevadi ze ovela nebezpecnejsia a navykovejsia latka (alkohol) je uplne bezne dostupna v kazdom bare, obchode, atd...
Ten zasah policajtov (a kazdy podobny) je len a len o tom, ze niekto, kto je vo funkcii, a ma pravo a moc rozhodovat, si proste povie "toto sa mi nepaci, takze proti tomu zakrocime". to nieje o obhajovani prava, to je proste o dokazovani si moci a toho, ze mozem vsetko lebo "Zakon" (nech je akokolvek pokriveny a zdeformovany) je na mojej strane a ti druhi, slabi, s tym nemozu nic spravit. Tak preco im neukazat kto je tu panom ?
...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 črc 2005 22:32

Celkem rozumný komentář je tady http://brouzdej.cz/blogy/radimh/2993.html

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 črc 2005 22:43

no ani by som nepovedal.. prave v tom je hrozba dnesneho pravneho systemu - ked ho poznas a vies ho spravne vyuzit tak ho mozes pouzit ako zbran proti komukolvek - zakonov je tolko a su tak formulovane ze sa vzdy daju vyuzit na dosiahnutie toho co potrebujeme.. (vid uryvky z § 23 napr.)

argumentacia OSA a Intergramom o dokazovani nezavislej tvorby notovym zaznamom mi pripada ako nepodareny zart v suvislosti s touto hudbou - kazdy kto je trosku v obraze vie ze autori tohto stylu robia hudbu prave preto, aby sa na takychto free parties hravala a uz to vidim ako je neiekto z nich, ked vyda na nejakom white labeli dosku v naklade 10 - 50 ks zastupovany OSA alebo Intergramom :))))

ten clanok je zase len jednostranny zaujaty subjektivny pohlad na vec zo strany cloveka ktory suhlasi so zasahom, konkretne pasaz "Jenže to je asi pro mozeček těchto akcí těžké pochopit. Dunivé rytmy techna mu z hlavy vytloukly veškerou ohleduplnost vůči lidem v okolí i trpící přírodě. " hovri sama zaseba o jeho "objektivnosti"..

...tak ako ten moj pohlad na vec je zase zaujaty subjektivny pohlad cloveka ktory je liberal do morku kosti...

takze pravda bude asi niekde uprostred :)

btw. ta priroda trpi urcite viac ked sa nejaky magor rozhodne vypustit do rieky toxicky odpad.. to mu tam ale kuklaci nenabehnu a nezrusia mu prevadzku - len dostaten pokutu ktoru aj tak bud nezaplati alebo je len smiesne malou v porovnani s tym, kolko usetril ked sa zbavil odpadu a odovzdal ho do strarostlivosti maticke prirode...

idem spat prajem bru noc.

peteness

Příspěvek od peteness » 31 črc 2005 00:08

dendy píše:no ani by som nepovedal.. prave v tom je hrozba dnesneho pravneho systemu - ked ho poznas a vies ho spravne vyuzit tak ho mozes pouzit ako zbran proti komukolvek - zakonov je tolko a su tak formulovane ze sa vzdy daju vyuzit na dosiahnutie toho co potrebujeme.. .
Presne tak. Dneska se vsichni jen ohaneji porusovanim zakona. Byly doby, kdy by proste starosta dotycne obce, zastupce policie a zastupce technaru sedli k jednomu stolu a rozumne se domluvili na kompromisnim reseni.............proste jenom proto, ze kazdy je clovek a nema cenu to zbytecne delat horsi nez to je.

Tohle dneska diky sobectvi vetsinove spolecnosti neexistuje. Zakony a vsechno je nastavene tak, aby to proslo u prumerneho vetsinoveho obcana. Prumerny clovek drzici hubu a krok je modla, ikona. Jednoduse se rekne ze technoparty jsou fetaci a nikdo se s nima dal nebavi.

S takhle netolerantnim uvazovanim bych mohl klidne rict, ze nebudu platit zdravotni pojisteni, protoze se z nej plati drahe leceni kdejakemu ozralovi a sam nepiju.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 31 črc 2005 04:57

ted sem prijel,je mi z toho na blití:(

par slov jedny nezucastneny osoby,z nixu(harald),po precteni mi doslo i par chyb na "nasi" strane: Organizátoři letos udělali maximum proto, aby akce proběhla hladce. Vybrali lokalitu, která není v těsné blízkosti nějakého sídla, pořídili si nájemní smlouvu na prostor konání - několik kilometrů luk podél dálnice. Samozřejmě mohl udělat i několik věcí navíc. Zajistit si oficiální povolení na cesty (mě by to nenapadlo). Ale ty cesty jsou asfaltky, které občas přecházejí v štěrkovou cestu s podložím (tvrzení očitých svědků). Mohl a asi měl vyznačit hranice pozemku. Mohl oznámit konání dřív. Tady organizátorům jasně uškodilo tajnůstkářství zděděné z minulých ročníků. Celkově ale tady byla snaha co nejmíň škodit a přitom si to úředně pojistit.

Na druhou stranu, co udělala policie. nejdřív zcela neodůvodněně zablokovala výjezd z dálnice. V Praze je situace, kdy je zablokovaná D1 a přejezd na jižní spojku a to i několik kilometrů před Prahou, zcela běžná. Policajti prostě zablokovali výjezd a nedali nikomu žádné instrukce.
Pak přišli s teorií, že nájemní smlouva neexistuje. Nájemce to popřel.
Následně byl potom 3 hodiny vyslýchán. Pak policie prohlásila, že povolení odvolal. Nájemce to popřel.
Mezitím se lidé snažili dostat na místo jak jen mohli. Do lesa a na louky je vstup povolen, takže tím, že nechali auto ve vesnici a došli pěšky, žádný zákon neporušili. Pár nadšenců to objelo kudy mohlo po lesních a polních cestách a tím vznikla škoda mnohem větší, než kdyby přijeli po cestě. A tahle škoda pak byla záminkou k zásahu.
Přitom kdyby policisté umožnili vjezd na louku přímo z dálnice (to je ten nájezd, který používali pak oni k dodání posil), tak účastníci najedou přímo na louku a na okolních pozemcích škoda nevznikne.

A pak přišel zásah. Policie napřed vyzvala k tomu, že všichni mají odjet. Neudala důvod - ani účastníkům, ani novinářům. První odůvodnění přišlo až 3 hodiny po zásahu - prý je vytlačovali z okolních pozemků. Přitom mluvčí přiznala, že policisté nevědí kudy hranice pozemků vede. Nehledě na to, že zásah byl veden na smluveném pozemku s řádnou smlouvou. teprve teď večer se objevilo odůvodnění škodou vyšší než 5000 na sousedním pozemku.

Při zásahu byl zničem majetek tanečníků v mnohem větší hodnotě, než k jaké škodě došlo. Zásah se má použít až poté, co se zváží škody, kterým se má zabránit se škodami, které zásahem zvniknou. Tady jsou škody vzniklé zásahem mnohem větší.

Osobně techno nemám rád a vidím i chyby, které dělali organizátoři. Ale to, co předvedla policie, je normální neodůvodněná šikana. Jak jsem to celý den sledoval, tak policisté mnohokrát lhali a pak to odvolávali, měnili odůvodnění zásahu a působili dojmem, že mají zasáhnout násilím od samého počátku, kdy se účastníci začínali sjíždět.
Když jsem pak na ČT24 viděl zásahy proti velmi pokojným tanečníkům a v policejním prohlášení pak je o tom, že účastníci napadli policisty a ti se museli bránit, tak je to jen další lež ze strany policie. A právě šikana v podstatě neškodných puber?áků (převážně) spolus opakovaným lhaním ze strany policie je to, co vidím jako nebezpečné a proč jsem se do celé akce zapojil.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 08:36

Ivo píše:
ekeaze píše:
ZDE JE CELA:
Sorry, těch zpráv jsou dvě stránky, měl jsem je snad citovat celé ? Na faktické podstatě ocitované věty to přece nic nemění ...
Taky sorry....
Na podstate veci to meni to, ze ucastnicei se chovali slusne, dokud policie se chovala taky slusne....

Obyvatelé Újezda pod Přimdou sepsali petici, ve které vyzvali policii, aby pustila auta s účastníky taneční akce na pozemek, kde se party koná. "Dosud se chovali slušně, ale teď začínají být agresivní, napadají nás. Máme je všude, v ulicích, na zahradách, skoro až v domech," řekla ČTK Jaroslava Doležalová. Petici převzal velitel policejního zásahu.

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 31 črc 2005 08:39

To Monkeyfighter: Myslíš si, že někdo z technařů podá na polici trestné oznámení za zničený majetek? Fakta mluví jasně, byli na pronajatém pozemku se svou aparaturou, neporušili žádný zákon. Já těm chlapíkům vůbec nezávidím, vždy? v tom musí mít desetitisíce. A pak přijedou policajti s vodním dělem a celé jim to tam smetou.... Včera večer v televizi mě zhnusil komentář. Policie se v prvé řadě snažila umlčet hudbu....

.... z toho je mi fakt na blití..... :(

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 09:00

Já si o tom myslím následující: u nás se běžně dějí stovky nejrůznějších akcí, často i mnohem extrémnějších a úletovějších než je tato (vč. třeba sjezdu Svědků Jehovových, tábora motorkářů, megadiskoték atd. atd. atd). S jediným zásadním rozdílem: ty akce jsou dlouho předem řádně ohlášeny, plánovány a zorganizovány (a dějí se pak v pohodě třeba i na Václaváku). Nikdo pak nic oficiálně nenamítá a vše se v daném rozsahu toleruje (pokud se nepřesáhnou určité pochopitelné normy).
Nevím jestli je to ze strany účastníků této akce naprostá zabedněnost, neschopnost, primitivismus anebo přímo záměr neskonale provokovat právě tímto způsobem. Kdyby byli tito lidé (s odpuštěním) normální a uvažliví, není nic jednoduššího než tuto akci předem na vhodném místě do všech potřebných detailů a norem připravit, ohlasit, splnit základní parametry (hygiena, hluk, ochrana majetku jiných) a nikomu to nebude oficiálně vadit a můžou si tam trsat a hluchnout jak je jim libo.
Tito lidé vědí moc dobře, že právě fakt, že se odmítají přízpůsobit daným (jednoduchým a logickým !!) pravidlům a zvyklostem, právem vyvolává reakce oficiálních orgánů. Jako by to dělali přesně naschvál s cílem jakési podvědomé sebedestrukce a silné potřeby konfliktu s oficiální společností. Vědí o tom a naschvál provokují a konflikt je pro ně pravděpodobně mnohem zajímavější než vlastní párty (která už je možná sama o sobě nudí)
Pak ovšem musí nést všechny důsledky (a ani policie jistě není z podobných zásahů nadšená) a je to je a výhradně JEJICH CHYBA A HLOUPOST. Můžou si za to jen a jen sami.
Žijeme prostě v lidské společnosti a abychom v ní mohli společně existovat, je prostě nutné a potřebné dodržovat určitá pravidla a při jejich nedodržování nést represivní důsledky. Stejně jako nemůžu beztrestně někomu dát pár facek, někde něco ukrást, postavit si něco na vlastním pozemku bez příslušného stavebního povolení atd. atd.
Je hodně smutné, že toto si většina rozhořčených "lidskoprávních" kritiků neuvědomuje a místo, aby podpořili jednoznačně oprávněný zásah policie, přicházejí s trochu pochybnými pseudodemokratickými argumenty.
A V TOM je to skutečné nebezpečí. Připodobňovat tento zásah k nějakým "bolševickým" atd. praktikám, je myslím dost mimo mísu. Pokud společnost nepodpoří své mocenské orgány v jejich oprávněných aktech, pak tady za chvíli (na rozdíl od VŠECH ostatních civilizovaných zemí) budeme mít naprostou anarchii a pěkný bordel, kde respektování základních práv druhého bude naprosto neuctívanou normou. A pak se můžeme hodně divit a stěžovat si na neschopnost a neakčnost policie tam, kde by jí bylo zapotřebí.
A to by bylo velmi nedobré ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 31 črc 2005 09:14, celkem upraveno 1 x.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 31 črc 2005 09:12

To je fakt bordel... To me fakt sere, ze je neco takoveho mozne... jakkoli jsem vuci czechteku vyhraneny, a v zasade s ouhlasim z odpuci akce, z tohodle je mi mnoéhem hur. Ted by mely padat ne policii hlavy.... kdo to ku*va vymyslel... policajti to meli rozkazem, ale kdo celou tu maskaru zorganizoval. No tohle je fakt moc... Urcite se neco bude dit, nejsme prece v totaci, aby si tady nejaky mocipan delal, co si mysli, ze je ve verejnem zajmu. Tady proste uzka skupina nejakych silenych lidi rozdavala nechutne negativisticke a zaujate rozkazy, a to nebude jen tak, to si piste... Tohle proste presahuje problem czechteku...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 09:30

ekeaze píše:
Ivo píše:
ekeaze píše:
ZDE JE CELA:
Taky sorry....
Na podstate veci to meni to, ze ucastnicei se chovali slusne, dokud policie se chovala taky slusne....

Obyvatelé Újezda pod Přimdou sepsali petici, ve které vyzvali policii, aby pustila auta s účastníky taneční akce na pozemek, kde se party koná. "Dosud se chovali slušně, ale teď začínají být agresivní, napadají nás. Máme je všude, v ulicích, na zahradách, skoro až v domech," řekla ČTK Jaroslava Doležalová. Petici převzal velitel policejního zásahu.
Sorry, na podstatě věci to nemění naprosto nic. Je to úplně totéž jako bych jel autem, zastavil mě policista a obvinil z dopravního přestupku (jestli oprávněně nebo ne je věc posouzení oficiálních orgánů) a já pak šel kvůli tomu napadnout nějakého člověka co bydlí poblíž. A ten by pak zoufale na policistu volal (nebo sepsal petici) a? mi dá radši pokoj a pustí mě a nechá jet 150 , že se nechce nechat ode mě mlátit.
Ano, pokud se snažím umravnit a zkrotit nějakého psa, může se stát, že uteče a pokouše někoho v okolí. Ale účastníci techno party jsou snad normální myslící lidé a ne podrážděná zvířata ... I když zmíněné chování tomu bohužel moc nenasvědčuje ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 09:55

Pierre niko píše:To je fakt bordel... To me fakt sere, ze je neco takoveho mozne... jakkoli jsem vuci czechteku vyhraneny, a v zasade s ouhlasim z odpuci akce, z tohodle je mi mnoéhem hur. Ted by mely padat ne policii hlavy.... kdo to ku*va vymyslel... policajti to meli rozkazem, ale kdo celou tu maskaru zorganizoval. No tohle je fakt moc... Urcite se neco bude dit, nejsme prece v totaci, aby si tady nejaky mocipan delal, co si mysli, ze je ve verejnem zajmu. Tady proste uzka skupina nejakych silenych lidi rozdavala nechutne negativisticke a zaujate rozkazy, a to nebude jen tak, to si piste... Tohle proste presahuje problem czechteku...
Nevím. Jak asi postupovat vůči těm, kteří po neuposlechnutí slovních pokynů útočí zápalnými lahvemi, tyčemi a kameny ? To jsou nevinní mírumilovní květinkoví účastníci taneční párty ? Zranili skoro 50 policistů, z toho několik těžce. Když příště hodí mezi lidi bombu, nebude se čemu divit ...
Proti takovým lidem je možné jednat pouze adekvátním způsobem.

Ke mně přišel 2x exekutor v doprovodu policisty (neprávem) a chtěl mi zabavit věci kvůli udajné tisícovce, co jsem dlužil VZP. Měl jsem na něho hodit zápalnou lahev, přetáhnout ho tyčí po hlavě nebo ho rovnou odstřelit ?

Odpovědět