C23CHTEK 2005

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 31 črc 2005 14:40

Ivo píše:
Žijeme v právním státě, který má své mocenské orgány (veřejné činitele), které je každý povinen uposlechnout.
to jo ale pokud jednaji podle zakona,jinak to je sikana...
A PROC VAM UZIVANI DROG A RUSENI NOCNIHO KLIDU VE STEJNYM ROZSAHU U "NORMALNICH" AKCI NEVADI???porad mam pocit, ze ti co tu proti cekteku broji, k nemu a klidem co ho navstevuji chovaji antisympatie a porad se branej tim co vsechno porusujeme i kdyz je to co se na standartnich akcich toleruje.to nevidite nebo nechcete videt ze policie prekrocila zakon v daleko vetsich mezich nez je ruseni nocniho klidu?proc uz to pochopila i spousta lidi ktery s cztekkem nesympatizuji nesnasi techno a pod?protoze tady uz de o neco jineho nez jen o nejakej czechtek...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 14:49

MonkeyFighter píše:
Ivo píše:
Žijeme v právním státě, který má své mocenské orgány (veřejné činitele), které je každý povinen uposlechnout.
to jo ale pokud jednaji podle zakona,jinak to je sikana...protoze tady uz de o neco jineho nez jen o nejakej czechtek...
Samozřejmě, že už nejde o Czetek. Ti, kteří si chtěli přijít zatančit, už tam dávno nejsou. Zůstaly tam jen ti (vygumovaní - s odpuštěním), kterým jde jen o násilí a rvačky s policisty (resp. s kýmkoliv). Když si uvědomíme, že tito policisté byli "těžkooděnci", tj. všemožně chráněni různým brněním, helmou, rukavicemi atd. a přesto jich bylo 50 zraněno, leccos to o skutečné povaze účastníků "technoparty" napovídá. Takže zásah policie byl nejen naprosto žádoucí, ale možná příliš málo razantní.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 31 črc 2005 15:43

IVO:zustalo tam spousta lidi ktery se neprali jen cekali co bude dal,a stejne dostali.to co tam bylo vecer byl hon na dobytek,ty policajti tam pobíhali a řezali každýho,i toho kdo už pochopil a utíkal.proč rozbijeli okýnka u aut ktery tam lidi nechali a hazeli tam slzak,to nekoho vyzene?ne ale policajti se tim pobavej,jak tem smazkam krasne znicili auto...
kterým jde jen o násilí a rvačky s policisty (resp. s kýmkoliv).
ne-e,tem slo o to ze jim policajti nezakonne ukoncili jejich cztekk a chteli se za to prát,neschvaluju to, nasili nikdy nic nevyresilo(k dobrýmu),ale ver mi ze jinak sou tyhle lidi nekonfliktni,nejsou z tech co se nejdriv perou jen tak a pak dodatecne hledaji duvod(jako náše policie,viz neustale zmeny v oduvodneni zasahu)
no už to asi nema cenu,končim,doufam že sis aspoň přečet co sem ti poslal,a neber si tohle osobně...

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 31 črc 2005 16:14

MonkeyFighter píše: A PROC VAM UZIVANI DROG A RUSENI NOCNIHO KLIDU VE STEJNYM ROZSAHU U "NORMALNICH" AKCI NEVADI???
...no tak na to snad ani nemusis ptat ne? Protoze jsu tyto akce ve verejnem zajmu... (to rikam naprosto oprosten jakehokoli vlastniho nazoru, je to konstatovani faktu)... je to proste tak. tekno nebude IMHO nikdy ve verejnem zajmu , protoze jeho oddani priznivci jsou vyhraneni co se tyce nazoru na spoloecnost, a vetsinou davaje svuj pohrdavy nesouhlasici nazor na spolecnost najevo, vzbuji tak antypatie, lidi, kteri maji uplne jine starosti, jine zioty. Proto si nejaky skurveny polda co naridil to biti mysli, ze dela dobre, proto je nasili proto ucastnikum s klidnou dusi odsouhlaseno i podlezavymi politiky. PROTOZE TO NEI VREJNY ZAJEM. protoze lide co chodi na tekno nosi stejne uniformy (maskace, dredy,orientan satky) jako extremisticti antiglobalisti a bodobna agresivni verbes, je na ne spolecnosti i tak nazirano, a dostavaji se na okraj zajmu spolecnosti. to co se teknu deje si delaji teknari sami. to je muj nazor, naprosto oprosteny od jakychkoli emoci (tekno mam rad). skuste se nad tim zamyslet...

ksr

Příspěvek od ksr » 31 črc 2005 16:18

IVO: Jiz tim, ze existujeme nekoho omezujeme.Cela tzv.civilizovana spolecnost zpusobila nezvratne ekologicke zmeny na teto planete. Jen tak na okraj.
V nekterych vecech souhlasim jak s Tebou, tak i s nekterymi otatnimi,kteri Ti oponovali.Ale,pokud by ses domahal sveho prava jen pomoci pravidel urcovanych (vytycenych) statni moci, nikdy bychom se z totality nedostali.Obcanska neposlusnost je v krajnim pripade jedinou cestou, jak dosahnout nejake zmeny (nema nic spolecneho s anarchii). Zasah policie na CT se s praktikami vlady pred rokem 89 skutecne porovnat da! Vubec to neni vec statniho usporadani (zadne idealni neexistuje), je to o nas lidech samotnych, kteri se tak zasadne nemeni. Pokud nekomu zachutna pocit moci, a za kazdou cenu ji chce predvest, vyuzije ji i za soucasnych platnych,tzv. demokratickych pravidel, jak jen to je mozne. Rozdil oproti dobam minulym je v tom, (ze mame jenom iluzi toho), ze se muzeme branit - pravni cestou. Skutecnost je takova, ze pokud stojis proti mocnemu,ekonomicky silnemu protivnikovi, nemas sanci.Zpatky k CTeku.
Troufam si rict, ze akce jako je CT je pro stat trnem v oku hlavne proto, ze ji neni mozne nijak zpoplatnit (na rozdil od beznych komercnich (techno)festivalu.) Ani monstrozni hudebni akce nikdy neni mozne usporadat tak, aby splnovaly vsechny hygienicke podminky pri tak velkem mnozstvi lidi. Hudebne v tom take neni az tak zasadni rozdil (ikdyz CT neni davno jenom o techu-tekku. Hraji se tam ruzne zanry.Ja sam jsem tam byl prezentovat styly, ktere maji s technem spolecneho jen to, ze se tam (taky) vyuziva elektronika. :wink: ) Ct je ovsem zalozen prave na te nekomercnosti, svepomoci, vyjadreni nesouhlasu s komercionalizaci tanecni sceny jako takove a konzumni kulturou vubec. Proto se podle Tebou navrhovanych pravidel proste nemuze uskutecnit.

ad.hluk a obtezovani okoli. Jiz bylo nekolikrat receno. Je evidentni snaha, aby to bylo co nejdale od obydlenych oblasti. Kdyby se za CT platilo, a byl tedy radne zdanen, ver, ze by s povolenim nebyl zadny problem takrka kdekoliv.

ad sluch: Taky se o sve usi bojim: do repraku je opravdu blbost strkat hlavu. Tito lide jsou v komunite brani tak trochu jako koziskari na komercnich akcich, (jestli chapete) a vice mene systemy taky nejsou zrovna nadseny, ze se jim nekdo vesi na aparat. Sam jsem to nikdy nedelal, obcas pouzivam bubenicke spunty do usi, aby to nebyl tak HC. :) Btw: Open air akce je mnohem bezpecnejsi akce nez indoor, protoze se tam nenasobi zvuk
a muzete se kdykoliv vzdalit a prirozene chilloutovat.

ad priroda: Organizuje se uklid. (je treba se nenechat mast medii).
a drogy: drogy jdou v rukr v ruce s nastupujici, revoltujici generaci. Vetsinou jsou to spise experimentatori, nez skutecni fetaci. (Drogy byly i v jazzu,rock and rollu, punku a ted technu.
Btw Skutecne (heroinove) smazky na CT nejedou,ale poflakuji se napr.po Praze a zebraji nebo kradou.
Sorry nemam moc casu,abych to vsechno treba formuloval lip a podrobneji.
Naposledy upravil(a) ksr dne 01 srp 2005 09:14, celkem upraveno 1 x.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 31 črc 2005 16:47

ivo:jen este k tomu co si nekde vystrih s tim jak teknari lezou lidem skoro az domu:
Podle místních se přitom mladí lidé ve vsi chovají většinou slušně. "Když jsem je večer poprosila, aby byli tiše, protože mám dítě, nechali si říct," řekla žena ze vsi. "Jenže oni tam jsou bez vody, bez možnosti se umýt, nedivila bych se, kdyby jim taky ruply nervy,"

je videt ze pravda o chovani ucastniku se dost ruznej podle toho jestli obavatele s ucastnikam sympatizujou nebo ne,nerikam ze tohle je ta pravá pravda,jen bys nemel bastit kazdou informaci kterou ti media naservirujou...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 17:55

Jo, tak to nevim co se mnou bude.....
Mam rad vsechny druhy muziky, ale tekno - techno mi poskytuje urcitej druch seberealizace. Tak jsem fakt na vse zvedavej, jak to vse dopadne.
Urcite budu bojovat, az do konce za tuto kulturu a to se vsim respektem k odpurcum a dofam, ze se najde reseni vyovujici oboum stranam.
Doufam, ze nam nechate nejaky prostor, kde by jsme se citili dobre.....
At zije free Tekno....

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 31 črc 2005 17:59

Ivo, nemuzu si pomoct, ale vsechny tvoje "citace" z medii pusobi jako absolutni jednostranna propaganda, s tim ze "vystrihavas" ty nejpikantnější vsuvky, ovšem bez příslušného kontextu..(na internetu byl oficialni zdroj medii pomerne uzky a vsichni jsme ty zpravy cetli. Nejak si tam zapomnel napsat, ze policiste hazeli slzne granaty primo do aut, ze od jednoho vzplal cely stan apod)..Jenze to si do tve propagandy moc nehodilo. Je vidět, že komouši te lecos naucili, urcite jak prosazovat "pravdu" za kazdou cenu.Tvoje nazory nejsou absolutně objektivní. Vubec ti nejde o to najit diskusi společné řešení, ale jen o exibování tvého nejchytřejšího já..Navíc o problému (viz tvé příspěvky) prakticky nic nevíš, osobní zkušenost nemáš, ale máš jasno pomalu jak panbuh, a kdyz uz neni co, tak resit usni bubinky..:) Rikam to nerad, ale opravdu se vrat na zem a nez se k necemu budes "neomylne" vyjadrovat, nesnaz se mit za kazdou cenu pravdu a snaz se taky trosku otevrit usi a oci

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 18:32

Oxyygen píše:Ivo, nemuzu si pomoct, ale vsechny tvoje "citace" z medii pusobi jako absolutni jednostranna propaganda, s tim ze "vystrihavas" ty nejpikantnější vsuvky, ovšem bez příslušného kontextu..(na internetu byl oficialni zdroj medii pomerne uzky a vsichni jsme ty zpravy cetli. Nejak si tam zapomnel napsat, ze policiste hazeli slzne granaty primo do aut, ze od jednoho vzplal cely stan apod)..Jenze to si do tve propagandy moc nehodilo. Je vidět, že komouši te lecos naucili, urcite jak prosazovat "pravdu" za kazdou cenu.Tvoje nazory nejsou absolutně objektivní. Vubec ti nejde o to najit diskusi společné řešení, ale jen o exibování tvého nejchytřejšího já..Navíc o problému (viz tvé příspěvky) prakticky nic nevíš, osobní zkušenost nemáš, ale máš jasno pomalu jak panbuh, a kdyz uz neni co, tak resit usni bubinky..:) Rikam to nerad, ale opravdu se vrat na zem a nez se k necemu budes "neomylne" vyjadrovat, nesnaz se mit za kazdou cenu pravdu a snaz se taky trosku otevrit usi a oci

:!: Souhlas :!:
Jsem myslel ze se clovek v indii nauci alespon toleranci a ne uprednostnovat svuj uhel pohledu... IVO.... :idea:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 22:02

Oxyygen píše:Ivo, nemuzu si pomoct, ale vsechny tvoje "citace" z medii pusobi jako absolutni jednostranna propaganda, s tim ze "vystrihavas" ty nejpikantnější vsuvky, ovšem bez příslušného kontextu..(na internetu byl oficialni zdroj medii pomerne uzky a vsichni jsme ty zpravy cetli. Nejak si tam zapomnel napsat, ze policiste hazeli slzne granaty primo do aut, ze od jednoho vzplal cely stan apod)..Jenze to si do tve propagandy moc nehodilo. Je vidět, že komouši te lecos naucili, urcite jak prosazovat "pravdu" za kazdou cenu.Tvoje nazory nejsou absolutně objektivní. Vubec ti nejde o to najit diskusi společné řešení, ale jen o exibování tvého nejchytřejšího já..Navíc o problému (viz tvé příspěvky) prakticky nic nevíš, osobní zkušenost nemáš, ale máš jasno pomalu jak panbuh, a kdyz uz neni co, tak resit usni bubinky..:) Rikam to nerad, ale opravdu se vrat na zem a nez se k necemu budes "neomylne" vyjadrovat, nesnaz se mit za kazdou cenu pravdu a snaz se taky trosku otevrit usi a oci
Já osobně bych si netroufl někomu (koho navíc vůbec neznám) tvrdit, že o něčem nic neví a žádnou zkušenost nemá ... protože to samozřejmě nemůžu vědět ... (zmínky o "komouších" atd., už raději ponechávám úplně stranou ...). I když ten druhý může mít úplně opačné názory než já, zachovat základní slušnost a respekt by myslím mělo patřit k elementárním vlastnostem každé normální diskuse.
Každá pravda je relativní a já si na ni žádný monopol nedělám. Vyslovuji jen svůj názor. Ale až na pár vyjímek (tvůj příspěvek k nim bohužel nepatří) moc rozumných protifaktů nebo protiargumentů zatím nezaznělo...

S zmíněným typem pseudonihilistické davové bezohlednosti jsem se osobně několikrát velmi důvěrně a na vlastní kůži setkal (též i s policejními zásahy) takže jakousi osobní zkušenost s tím mám. (též i s několika bezesnými nocemi na rytmicky se natřásající posteli ...)
A proč se vlastně k tomu celému mám potřebu vyjádřit ? Protože si myslím, že je to dost závažná věc, určitý společenský precedens, který je třeba rozumně řešit a každá, i malá rozumná diskuse k tomu může být malým příspěvkem. Možná více než nějaká emotivní nedomyšlená demonstrace před ministerstvem vnitra.

Nechci se opakovat ale rád bych se zeptal aspoň na základní věc:

Co brání organizátorům techno party, aby ji normálně zorganizovali v rámci všech daných pravidel - tak jak se organizují tisíce jiných akcí ? Tj. aby
a) předem ohlásili přesné místo a čas konání a předpokládaný počet účastníků
b) místo konání vhodně zvolili tak, aby žádné rušivé dozvuky akce nedolehly k lidským sídlům, aby se nedevastovala příroda, aby se nedovoleně nevstupovalo přes cizí pozemky ?
c) byla známa jména organizátorů, kteří jsou za průběh akce osobně odpovědní
d) byly předem připraveny všechny sociálně-hygienické podmínky adekvátní akci a v soulady s předpisy platnými v ČR tj. toalety, voda, hygienikem schválené stravování či občerstvení apod.
e) zaručený dokonalý úklid prostoru po skončení akce

Při splnění těchto podmínek by akce proběhla stejně hladce jako kterákoliv jiná akce a nikdo by nemohl nic namítat. Všem by se ulevilo.
Pokud to však organizátoři technopárty nedělají, přirozeně musí počítat s represemi. Nevím jestli to udělat nechtějí nebo neumějí anebo to dokonce nedělají schálně právě kvůli těmto následným bojůvkám (po vzoru bratrů anarchistů moudře vybíjejících výlohy při jednání světových obchodních organizací).

Rozumná odpověď na toto by mě opravdu zajímala

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 22:07

ekeaze píše: :!: Souhlas :!:
Jsem myslel ze se clovek v indii nauci alespon toleranci a ne uprednostnovat svuj uhel pohledu... IVO.... :idea:
Tolerance jde ruku v ruce s ohleduplností. Pokud někdo nejedná ohleduplně, míra tolerance k němu úměrně klesá ... Viz současná podoba technoparty. Co se týče tolerance v rámci diskuse, nevzpomínám si, že bych někomu řekl, že o věci nic neví, případně by k němu neslušný ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 31 črc 2005 22:18, celkem upraveno 1 x.

peteness

Příspěvek od peteness » 31 črc 2005 22:16

pokud vim, tak k nekterym druhum obcerstveni (mam dojem ze jenom u masa) musis mit chlazeni, to je vsechno. Za poruseni se rozdavaji pokuty do dvou tisic.

Kdyz mi nekdo vstoupi na pozemek, zavolam obycejnou poradkovou hlidku policie, ktera sjedna poradek, pokud to neslo normalni domluvou.

Nic z toho neopravnuje policii k zasahu s vodnim delem, obuskama a slznym plynem.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 22:27

Ivo píše: Nechci se opakovat ale rád bych se zeptal aspoň na základní věc:

Co brání organizátorům techno party, aby ji normálně zorganizovali v rámci všech daných pravidel - tak jak se organizují tisíce jiných akcí ? Tj. aby
a) předem ohlásili přesné místo a čas konání a předpokládaný počet účastníků
b) místo konání vhodně zvolili tak, aby žádné rušivé dozvuky akce nedolehly k lidským sídlům, aby se nedevastovala příroda, aby se nedovoleně nevstupovalo přes cizí pozemky ?
c) byla známa jména organizátorů, kteří jsou za průběh akce osobně odpovědní
d) byly předem připraveny všechny sociálně-hygienické podmínky adekvátní akci a v soulady s předpisy platnými v ČR tj. toalety, voda, hygienikem schválené stravování či občerstvení apod.
e) zaručený dokonalý úklid prostoru po skončení akce

Rozumná odpověď na toto by mě opravdu zajímala

A) si mylim ze kdyz by bylo znamo mist treba o den drive. Ucastici by byli na miste drive nez zvukove aparatury
B)Pozemek byl dostatecne vzdalen od civilizace, prez cizi pozemky se chodilo proto, protoze policie zablokovala pristupovou cestu
C) Jmeno organizatora bylo znamao, bylo ve notarsky overene smlouve
D) vsechny hygienicke a socialni zarizeni bylo pripravene, ale policie zablokovala vjezd na pozemek
E) uklid byl zajisten, bohuzel potom co se tam stalo se nemohl provest

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 22:28

Jsou zde ruzne odkazy na ruzne fotky a videa...
http://www.policejnistat.cz/

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 22:34

peteness píše:pokud vim, tak k nekterym druhum obcerstveni (mam dojem ze jenom u masa) musis mit chlazeni, to je vsechno. Za poruseni se rozdavaji pokuty do dvou tisic.

Kdyz mi nekdo vstoupi na pozemek, zavolam obycejnou poradkovou hlidku policie, ktera sjedna poradek, pokud to neslo normalni domluvou.

Nic z toho neopravnuje policii k zasahu s vodnim delem, obuskama a slznym plynem.
Mám pocit (aspoň to někdo opakovaně zmiňoval), že akci od určitého počtu účastníků (by? na soukromém pozemku) je podle předpisů třeba ohlásit

Hygienické potravinové předpisy se týkají mnohem více věcí (zejména pokud by se podávalo cokoliv nebaleného nebo dokonce vařeného), ale myslím že to teď není třeba řešit do detailů.

Kdyby "někdo" vstoupil na můj pozemek, dá se s ním možná domluvit. Ale co když ten "někdo" je 5 000 lidí , se kterými se domluvit je dost těžké ? Místní pořádková hlídka ? Když i 1000 policistů bylo málo ?
Použití zmíněných donucovacích prostředků nastalo podle zpravodajství až po dlouhém čase a po neúspěšných opakovaných výzvách k poklidnému odchodu z místa. I kdyby ta výzva byla 100x neoprávněná, v dané chvíli ji podle současných právních předpisů byli všichni povinni následovat. Kdyby se sbalili a odešli, odešli by i policisté a pak by se oprávněnost nebo neoprávněnost mohla příslušným způsobem řešit.
Kromě toho bych řekl, že pokud někdo za daných okolností v obklopení kordonem policistů, vodními děly atd. úmyslně neodejde, ale vydá se s nimi do otevřeného agresivního boje, leccos to o skutečné povaze jeho přítomnosti napovídá a je přímo odpovědný za všechny důsledky.

Odpovědět