OS X Yosemite

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tonysss
Příspěvky: 469
Registrován: 16 pro 2005 19:29

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od Tonysss »

Pytkin a to jsi migroval poprve? Já už tak migruju z macku na mac asi 5 let a vždy naprosto bez problémů. Před těmi asi 5 lety jsem málem spadl ze židle když mi nový mac oznámil že v síti vidí jěště jednoho macka jestli má přesunout všechna data a nastAvení. Je mi divné že ty takový mackista jsi to nikdy nevyzkoušel :-)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od Pytkin »

Tonysss : jo poprve .. este som neupgradoval mac za vykonnejsi ..

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od hubert »

Vzhladom na to ze som len kratko uzivatelom OSX tak neviem ci to robilo aj predtym, ale po update na Yosemite sa mi dost casto zadrhava scrollovanie v nativnom mailovom klientovi. Proste vyberiem spravu v lavom stlpci a v pravom okne sa mi rozbali sprava cela resp konverzacia ak je to viacero sprav....ale scrollovanie v tychto spravach alebo ak je sprava dlha jednoducho blbne . Sprava sa to rovnako aj v pripade trackpadu aj magicmouse. Nevsimol si to aj niekto z vas?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od Pytkin »

ja som si nic take nevsimol ... budem sledovat ..

Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od tomy45 »

hubert: mne to sem-tam robi v abletone, safari. Scroll je niekedy divny.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od Ivo »

Ano, občas v Safari ... v mailu též někdy ...

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od hubert »

Dokonca teraz mi to už druhý krát urobilo, že telo správy sa v pravom okne ani neobjaví, až po reštarte mailového klienta. Asi nainštalujem thunderbird...

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od Ivo »

Objevil jsem moc fajn vychytávku na posílání velikých příloh k emailu: zeptá se jestli použít Mail Drop, příloha se uploaduje na iCloud a příjemce to dostane jako přílohu kterou si pak přímo z icloudu stáhne ... (možná je to známá věc ale já jsem to dnes viděl a použil poprvé)

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2909
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od demsky »

Nikdy som moc nechapal, ze preco je v OS X tolko fontov, po cistej instalacii pred mesiacom + Adobe Creative Cloud balik a MS Office je ich tam vyse 700 (ja pouzivam zhruba 50 korporatnych fontov vratane vsetkych rezov pre nasich klientov).

Linotype FontExplorer umoznuje manazovanie aj systemovych fontov, ktore mi na starom kompe v pohode islo, ale dnes ked som to urobil, tak som zazil sok - funkcia mi pred vykonamim operacie oznami, ze na plochu sa move-nu IBA fonty, ktore system NEPOUZIVA, pocital som, ze to budu fonty vo foldri Microsoft (Library/Fonts/MIcrosoft) a potom nejake cinske klikyhaky z Adobe CC fontov a podobne.

Ked som to ale urobil a system sa restartoval, tak OS X uplne zblbol, donekonecna sa obnovovala obrazovka a font pod ikonkami bol ocividne nejake zly. Skusal som aj vynuteny koniec Linotypu alebo Findra ale neslo to, tak jedine, co ma napadlo je ist na vedlajsi komp a move-nut tie fonty z plochy naspat do Library/Fonts a potom to uz prestalo, no takyto "sok" som teda este nezazil, totalne to zblblo.

Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od tomy45 »

http://www.zive.sk/clanok/100490/v-os-x ... aign=cross

Evidentne tento problem sa tyka mna, s Yosemite mam mensi problem.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od Stan »

Ja nic nezanamenal WS jede v zakladu tak okolo 5-8%.

Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od tomy45 »

Ten bug nie je na vsetkych zariadeniach. Nejde ani o novsie vs. starsie masiny, ale bud sa to deje alebo nie... Pritom Apple to portfolio produktov nema az take velke aby sa realne fyzicky nedalo otestovat na vsetkych ich zariadeniach. Na to su predsa testeri, a taky gigant ako Apple... len pismenovo rozmyslam :-)

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od hubert »

Po poslednom udpate systemu mi mac blbne. Straca pripojenie na NAS server. Po prebudeni jednoducho nevidi NAS. NIekedy staci znovu konetknut na server a bezi to, a niekedy musim restatnut macbook. Pritom WIN7 co mam na druhom notase ten NAS vidi stale a to ho mam v kuse v sleep mde uz asi tri mesiace...

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od Oxyygen »

Dneska se mi brutalne zpomalil Yosemite. Aplikace se spousteji hrozne dlouho, stranky na webu se mi nenacitaji cely.
Reset PRAM jsem udelal, vliv to nema.
Udelam reinstal, ale mam na disku plno hudby a filmu a nerad bych aby byly smazany.
Kdyz dam v recovery novou instalaci, prepise se system, udela se nova kopie?
Smaze slozku filmy, fotografie, hudba nebo je zachova?
Diky
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: OS X Yosemite

Příspěvek od Pytkin »

no ja som vzdy instaloval novy system , ze som formatoval disk .. po tej instalacii by si mal vediet premigrovat data zo stareho konta , ak mas TM backup ..

Odpovědět