Cubase vs. ostatní

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
dendy
Vybavení

Re: Cubase vs. ostatní

Příspěvek od dendy » 02 pro 2009 22:38

musis vyskusat, najlepsie porobit par trackov v kazdom a po par rokoch sa rozhodnes co je pre teba idealne :-)) ja som presiel od trackerov k cakewalku, reason, cubase, ableton.. v kazdom mi nieco vyhovovalo, nieco nie ... a nakoniec som skoncil u Reaperu a to je konecne po rokoch ultimatny DAW bez akychkolvek kompromisov ktory splna uplne vsetky moje poziadavny na idealny DAW mojich snow ...

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 02 pro 2009 23:02

Pro xxman: no některé vstupy bych asi využil, jeden synťák mám a přemýšlím o druhém, kde budu dost točit a kroutit. Budu je tedy používat i jako midi kontroler. Asi půjdu do toho Lexiconu. Myslím, že je to slušná zvukárna. Sice jen 48KHz, ale to mi bude bohatě stačit doma na to moje tvoření.

pro dendy: no vidíš, Reaper třeba vůbec neznám, slyším poprvé . Jinak s tím, že to bude trvat až roky počítám. Začnu tedy u toho Cubase a až s ním něco zvládnu a půjde mi to už rychleji, tak k němu něco přihodím.

Ještě bych měl jeden možná hloupý dotaz. Co se týče kvality zvuku, měl bych se nějakýho programu předem vyvarovat?
Jak jsem už psal, kdysi jsem dělal ve FL3 a tam to byla fakt tragédie. Už jen základní zvuk (beatů, hithatů, nástrojů) bez úprav zněl oproti jiným programům strašně, řekl bych zatuchle.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 pro 2009 23:09

http://www.reaper.fm/ mozno by si ho mohol skusit.. navyse "demo" verzia nema vobec ziadne obmedzenia a cena je VELMI prijemna ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 02 pro 2009 23:10

Rozhodne zkus Reaper... (www.reaper.fm)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

listonos

Příspěvek od listonos » 02 pro 2009 23:21

Dlab na Reaper :-)

Session View v Ableton Live je proste ina liga...

BS

Příspěvek od BS » 03 pro 2009 09:03

asi tak. kasli na reaper a podobny L to R DAW, a zkus ableton live.:D

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 03 pro 2009 09:16

Nechci Vás abletoňáky urazit, ale mě příjde, že ableton je dobrej na hraní live na akcích a dělání setů.. Na rozumnou práci, kdy chceš postupem času rozšiřovat studio a využívat HW apod. tak to není zase tak dokonalé. Jasně má to spoustu vychytávek pro snadnou práci a pochopení. Já teda nevím jak u vás, ale mě příjde, že to warpování a ty algoritmy, co tam jsou, tak dost mění zvuk.. a nemůžu říct, že zrovna pozitivně.. Vložím tam sampl a po exportu zní prostě jinak než orinal wav, co se tam naimportoval.. u songů to samé. Buď dám warp na beats tzn. všechny plochy a vokaly znějí trhaně jak kdybych to prohnal nějakym superrychlym trancegate efektem a když dám re-pitch, tak to zase ztrácí výšky a např. kopák je pak nekonkrétní.. a při použití Complex se ten zvuk komplet rozsype. A to používám HI Quality u songů. Jediná možnost je hrát je všechny tak na 90% základním BPM, pak to vliv na zvuk příliš nemá (logicky, páč se nepoužívá žadnej warp algor.).
Další problém abletonu mě přišel, že tam midi stopa neumí posílat žádný #CC, teda aspoň jsem nepřišel na to jak.. když chceš automatizovat třeba HW synth přes DAW. V cubase vložíš midi stopu a vybereš si jakýkoli #CC00 - #CC127 a podle CC listu od synthu si nautomatizuješ, co chceš.
Na tohle jsme v Ableton 7 za boha nepřišli.. sice notičky synth akceptuje a přehrává je, ale to je tak vše :roll:

Shrnuto podtrženo.. Ableton je super na hraní a super v tom, že má spoustu věcí pro uživatele vychytanější a práce je pak rychlejší a příjemnější než v cubase.
Ale můj názor je takovej.. proč se rovnou nenaučit pracovat s DAW, který má vše co chci.. než potom z jednoho daw přecházet na druhý a řešit, že už jsem si na něco zvykl z jiného a tenhle to neumí nebo se to v něm dělá jinak.
Já jsem začínal na fruity Loops.. a tak půl roku mě trvalo než jsem si z FL tvorby bicích zvykl na možnosti Cubase.. žádné patterny.. ale buď midi stopy a nějaké bicí VSTi a nebo to sázet jako samply do audiostop. Takže oproti FL rozdíl jak blázen.

Btw.Jak si psal o tom, že fruity maj blbej zvuk.. a že to tam zní divně.. tak to asi nebyla chyba Fruity Loops ;)
Spíš si použil špatné zvukové banky např. na bicí.. a nenainstaloval sis tam žádná pořádna VSTi. Nelze spoléhat na to, co ti daj v základní výbavě k sequenceru. V případě cubase se spolehnout na syntak Prologue a sampler Halion one.. tak bys toho asi moc neposkládal taky :c)

Berte to čistě jako subjektivní názor než mě začnete kamenovat :mrgreen:

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 03 pro 2009 09:30

2BS: heeeej - tohle mě zajímá: co to je "L to R DAW" :?: :lol:

P.

xxman

Příspěvek od xxman » 03 pro 2009 10:47

TOM-Thak píše:...
Další problém abletonu mě přišel, že tam midi stopa neumí posílat žádný #CC, teda aspoň jsem nepřišel na to jak.. když chceš automatizovat třeba HW synth přes DAW. V cubase vložíš midi stopu a vybereš si jakýkoli #CC00 - #CC127 a podle CC listu od synthu si nautomatizuješ, co chceš.
Na tohle jsme v Ableton 7 za boha nepřišli.. sice notičky synth akceptuje a přehrává je, ale to je tak vše :roll:
...
Není tohle náhodou už v Ableton 8 opraveny? .. pro mě je tohle nová informace a docela by mě to mrzelo. v Rámci VST synthu probíhá automatizace v pohodě.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 03 pro 2009 10:52

xxman píše:
TOM-Thak píše:...
...
Není tohle náhodou už v Ableton 8 opraveny? .. pro mě je tohle nová informace a docela by mě to mrzelo. v Rámci VST synthu probíhá automatizace v pohodě.
V rámci VSTi to funguje dobře tam se naperou všechny kontrolery.. ale když mam midi stopu tak kde a jak na ní vyberu automatizaci kontrolerů, který tam nejsou.. v 7mičce jsme to zkoušeli půl dne a nešlo to tam. V 8mičce to možná už opravili to netuším. Každopádně to je podle mě dost zásadní vada.

BS

Příspěvek od BS » 03 pro 2009 11:14

pavlii píše:2BS: heeeej - tohle mě zajímá: co to je "L to R DAW" :?: :lol:
Left to Right ;-]

Cyril

Příspěvek od Cyril » 03 pro 2009 11:26

Me na Abletonu tezce stve ta dementni prace s auto-crossfadeama (nebo jak tomu kdo rika) u prekryvajicich se audio objektu... respektive spis jeji v podstate nefunkcnost :( s velkou slavou to uvedou jako novinku posledni verze a je to fakt shit...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 pro 2009 11:29

mna v cubase zase serie trebars ze ked presuniem stereo zaznam na dve mono stopy , tak sa to nerozbali samostatne .. a naopak .. ked zoberiem 2 moni stopy , tak ich nespoji do stereo .. to je niekedy dost otravne .. ked mam trebars zaznam z kamery v kazdom kanale je iny mikrofon ..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 03 pro 2009 11:39

Tak ono asi hodně závisí na tom, na co to kdo používá..
Teřeba tebe štve mono a stereo stopa.. a to je věc, kterou já při produkci neřeším, takže jsem se toho ani nikdy nevšiml.
Cubase ma na prd warping audio filu a taky ma na prd to skladani bicich.. jeste nemam doma 5ku, tam uz by melo bejt lecos lepsi.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 03 pro 2009 12:38

2BS: tak chytrej jsem taky :lol: mě zajímala praktická vazba "co tím autor myslí"...

P.

Odpovědět