Cubase vs. ostatní

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
ReaktoplazmAR

Re: Cubase vs. ostatní

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 03 pro 2009 20:33

TOM-Thak píše:
xxman píše:
TOM-Thak píše:...
Další problém abletonu mě přišel, že tam midi stopa neumí posílat žádný #CC, teda aspoň jsem nepřišel na to jak.. když chceš automatizovat třeba HW synth přes DAW. V cubase vložíš midi stopu a vybereš si jakýkoli #CC00 - #CC127 a podle CC listu od synthu si nautomatizuješ, co chceš.
Na tohle jsme v Ableton 7 za boha nepřišli.. sice notičky synth akceptuje a přehrává je, ale to je tak vše :roll:
...
Není tohle náhodou už v Ableton 8 opraveny? .. pro mě je tohle nová informace a docela by mě to mrzelo. v Rámci VST synthu probíhá automatizace v pohodě.
V rámci VSTi to funguje dobře tam se naperou všechny kontrolery.. ale když mam midi stopu tak kde a jak na ní vyberu automatizaci kontrolerů, který tam nejsou.. v 7mičce jsme to zkoušeli půl dne a nešlo to tam. V 8mičce to možná už opravili to netuším. Každopádně to je podle mě dost zásadní vada.
možno som celkom vedla a ti píšeš o inom než si myslím, ale toto ja riešim tým že tam vrazím prázdny midi klip a automatizujem v rámci clip envelopes

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 04 pro 2009 11:33

A co třeba Cakewalk nebo Reason, máte nějaké zkušenosti? Nikdo tu o nich moc nepíše.

dendy

Příspěvek od dendy » 04 pro 2009 11:40

ja som kedysi robil s Cakewalk 3.0 - to bol moj prvy midi sekvencer (este ten s tymi "gulickami") ... bol som s nim velmi spokojny vydrzal som pri nom skoro 2 roky .. potom prisiel reason a s nim som si odzil tiez par rokov... reason je moc fajn jedine je problem ze nepodporuje dlhe audio stopy (to ciastocne vyriesili recordom) a hlavne problem je ze nema MIDI OUT takze externe hw synthy z neho moc neporiesis ... inak sa vnom tiez da slusne robit, vela ludi somre na jeho "zvuk" ale ja si nemyslim ze by v tom bol broblem, je to uzavrety system, ma uzavrety pocert synths a efektov ale to nevadi lebo ich tam je v celku dost a su velmi dobre spravene.. vyhoda reasonu je ze je velmi setrny k CPU a brutalne stabilny (co je dane jeho uzavretou architekturou cize do neho nepchas ziadne vst pluginy ktore by ti ho mohli znestabilnit)

rada Sonar sa ma nedotkla, vsetky verze co som skusal moli mrte nestabilne (priznavam boli to try before buy verzie, ale tak ked moze iny sw byt v TBB verzii stabilny tak to neberem ako vyhovorku) a prisli mi napriklad v porovnani s cubase dost neprehladne ... ale urcite sa tu opat najde kopa ludi co mi budu protirecit ...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 04 pro 2009 12:27

JOhny2005 : este si mrkni Presonus Studio One.. mame tu aj thread na ezone
./topic10180.html

rozhodne novy Sonar 8.5 stoji za zvazenie.. jak cenou tak vybavou.. dnesny Sonar 8.5 je uplne niekde inde.. myslim ze je to velmi kvalitny soft a hlavne DAW
tu thread : ./topic5620.html

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 04 pro 2009 12:30

Reason 4.0 v spojeni s Record by bola tiez fajn kombinacia pre teba.. mam pocit ze to aj spolocne predavaju ako balik...

tu mas link na Record http://www.propellerheads.se/products/record/

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 pro 2009 12:38

reason nedoporucuju. Je to uzavrenej system vhodnej na rychly nacrty, ale naprosto nevhodnej na jakykoliv vetsi projekty, mix a recording.

dendy

Příspěvek od dendy » 04 pro 2009 12:42

amorph: takto ja by som to upravil - nieje vhodny na projekty kde je nutnost recordingu a pracu s audio stopami, pripadne externymi HW syntami.. na vsetky ostatne pripady imho vhodny je.. dokoncil som v nom uspesne nejeden track (vratane kvazi "masteringu") ktory potom pekne slapal na party .. takze da sa .. len treba vopred ratat s obmedzeniami ...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 pro 2009 12:49

dendy: ja jsem v tom taky par tracku udelal. Ale uprimne, stoji to za tu namahu? :) Stejne, pokud z toho chces dostat rozumnej zvuk, tak se musis vyhnout reasnovskymu mixeru a musis jet pres rewire a k tomu budes muset mit stejne nejakej dospelej daw.

dendy

Příspěvek od dendy » 04 pro 2009 12:57

tak ja som z reasonu neodisiel koli tomu ze by som nebol spokojny s jeho zvukom ale koli tomu ze som chcel pohodlne riesit HW synthy plus vsti - lebo to som riesil len tak ze som si robil loopy v inom DAW a tie potom importoval do samplera v reasone co bolo.. povedzme ze minimalne nepohodlne :)).. cca 10 trackov som v tom spravil uplne komplet vratane mixaze az po mastering, proste vyexportoval som z neho wav, prehodil do mp3 a hotovo :-) a nikto si ani tu na ezone ani na parties kde tracky hrali na zvuk neztazoval :-)) umyselne nepoviem ktore to boli hehe (aj ked niektore som uz prezradil dakde tu takze kto bude hladat najde)

no ale napriek tomu ze to vyzera ze tu reason zastavam tak by som ho nedoporucil :)) prave koli tej uzavrenosti ... takze v podsate s tebou suhlasim ze radsej nejalky vyspely DAW nez reason..

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 04 pro 2009 15:03

No, je toho koukám dost.

Zatím hodně čtu a dost jsem se už dozvěděl a tak v nejbližší době začnu nějakým tím softíkem a udidím, jak mi to půjde.
Nejvíc se asi bojím toho, že ze začátku mi bude asi déle trvat věc pro Vás již naprosto normální. Myslím tím to zapojení všech
přídavných modulu, práce s midi, a tak různě. A v neposlední řadě se nejvíce bojím toho samotného zvuku, totiž vytlačit z toho
zvuk dobré kvality, aby se nic nepřekrývalo a vše bylo vyvážené, myslím, že tomu říkáte mixing.
Zkušenosti mám zatím jen s tím Fruity Loopsem 3 , kde jsem mixing úplně vynechával, proto mi to asi také špatně hrálo. Vůbec
jsem tenkrát nevěděl, že na to slouží kompresory a podobný věcičky.

Někdy sem postnu nějakou mojí věc z oněh dob 2001, kdy jsem skládal, alespon uslysite to, čemu říkám, že to hraje zatuchle.

dendy

Příspěvek od dendy » 04 pro 2009 15:07

mixing si urcite nevynechaval, to sa pri vsetkej snahe ani neda :).. mixing je v hrubej podsatate (zjednodusene povedane) to ked nastavujes hlasitosti a EQ jednotlivych stop ;-) nemylit si s masteringom do je daco uplne ine ...

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 04 pro 2009 15:35

Jo, tak to je to jediné, co jsem dělal. Po zkomponování songu a přidání různých echo, reverbů atd. jsem to vždycky upravil přes equalizer a naladil hlasitosti.
Ale potom, co to tu pročítám, a samo se dívám i na jiné zdroje, jsem přišel na to, že jen úprava bicích + doladění bass tak, aby to znělo echt gold bude samo o sobě zdlouhavý proces. Tenkrát jsem jen napráskal noty, podle sluchu sladil s basou a doladil v equalizéru.

Jinak do masteringu se sám ani pouštět nebudu, nebo možná když zvládnu vše ostatní tak za pár měsíců či let se uvidí. Mimochodem rozdíl mezi mixingem a masteringem jsem také odkoukal až teď neustálým čtením informací.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 pro 2009 15:55

tak zle kukas ! mastering v prvom rade ma robit uplne niekto iny ako ten co robi mix .. Takze sa do toho nepustaj a daj to robit niekomu inemu ..

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 04 pro 2009 16:09

To jsem se samozřejmě také dočetl a pro mě to bude jedině lepší. Ale zkusit si to potom také můžu jen tak cvičně.

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 04 pro 2009 16:26

Vlastní tvorba FL3 - r.v. 2001
To jen pro představu, čemu já říkám naprosto špatný zvuk.
Zní to naprosto zatuchle.

http://www.ulozto.cz/3231301/01-stopa-1.mp3

Odpovědět