Cubase vs. ostatní

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
jackies

Re: Cubase vs. ostatní

Příspěvek od jackies » 05 pro 2009 02:27

JOhny2005 píše:Vlastní tvorba FL3 - r.v. 2001
To jen pro představu, čemu já říkám naprosto špatný zvuk.
Zní to naprosto zatuchle.

http://www.ulozto.cz/3231301/01-stopa-1.mp3

Takže za tohle si dostal těch 8 let a teď se orientuješ v novém světě ?
Jen blbý vtip :)

FL už má dnes číslo myslím 8, některý název DAWu tady ani nezazněl a vybírat zvukovku podle těch přihozených náhražek je zcestné.
Pokud nemáš peníze na velký, drahý, plnohodnotný DAW, tak stejně na něm budeš "nucen" dělat a tahle přidaná hodnota se ti bude válet za týden někde zaprášená 8)
( to raději nepřipomínám komerční VSTi a VST kde i ve skromější partě může cena několikanásobně převýšit cenu samotného DAW.)

Budeš-li poctivý a nemáš finance pak budeš dělat stejně na uplně jiném (levnějším, a možná méně plnohodnotném, kde jeho NEplnohodnotu asi nezaznamenáš) DAW, na free VST a free VSTi.

ad zvukovka :
Zajímá mě, jak tak čtu a slyším, jestli do té zvukovky plánuješ nahrát zvenčí nějaké reálné audio nebo se to bude vše odehrávat jen interně.
Pokud vše uvnitř jak nějak tuším, pak nepotřebuješ ani Lexicon ani FTPro a stačí ti bohatě SLUŠNĚJŠÍ intergrovaná kterou už možná máš.
Něco mi říká, že tvoje ostatní poslechové možnosti ani tu kvalitu při přehrávání, i té integrované zvukovky nevyužijí.
( nehledě na samotné zpracování zvuku stylem vše uvnitř )

Takže co jsem ti teď vůbec poradil ??
Asi se spíše zaměřit na hudbu, komponování a dělání jí, než řešit do čeho a jak jí zaznamenáš.
Potřebuješ jen prázdnou midi, nebo audiostopu a červené tlačíko R.
Všechno na to teď už máš připraveno a měl si to i před 8 roky.

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 05 pro 2009 03:33

Právě, že ne. Tohle jsem dělal před 8 lety s programem, který jsem zkoušel cca. 1 měsíc. Jelikož jsem z něj nedostal lepší kvalitu zvuku, tak jsem skončil jen u 7 takto narychlo zhotovených skladeb, ta ukázka byla jedna z nich.

Teď jednak budu dělat úplně jinou muziku, jednak vím jakou a jak jí chci dělat, mám koupený externí Synťák a uvažuji ještě o druhém zařízení hlavně na kroucení a ladění zvuků. Nějaké zkušenosti s tím již mám, ale vždy jsem si jen hrál a nic nezaznamenával.
Určitě vím, že to, co jsem měl před 8 lety, mi nestačí a chci komponovat hudbu o dost lepší zvukové kvalitě, kterou z FL3 určitě nedostanu.

Vím, že to zní divně, amatér se na to může dívat z úplně jiného úhlu pohledu. Mě prostě odradilo to, že zvuk, který jsem kdysi z těhle prográmků dostal byl na nulové úrovni proti skladbě z CD a proto jsem vždy vše vzdával předčasně. Můžu to shrnout přirovnáním k pekaři, který zhruba ví, jak vše udělat a smíchat, ale potřebuje se naučit základy toho, kdy vyndat těsto z trouby, aby se nespálilo a čím zapnout troubu, aby začala hřát.

Opravdu zhruba vím, co chci dělat a to je myslím dost důležité, ale dosti složité jsou pro mě ty technické finesy, které potřebuju dostat do podvědomí.
Jinak vím, že ta skladba je tragédie, ale zase na úplnýho začátečníka po necelém měsíci práce to zas není takový provar. Samo, že tenhle styl hudby dělat nechci.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 05 pro 2009 04:41

zní to dost šablonovitě, nebyl to nějaký ejay nebo cosik podobného? podle mě pro víceméně začátečníka je Fruity Loops dobré řešení

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 05 pro 2009 09:21

ejay to nebyl, bylo to komplet dělaný ve FL3 v jeho sequenceru.
Nešlo mi ale o hodnocení hudby jako takové, ale spíš jsem chtěl ukázat
tu katastrofální kvalitu zvuku.

marian

Příspěvek od marian » 05 pro 2009 09:57

JOhny2005 píše: ale spíš jsem chtěl ukázat
tu katastrofální kvalitu zvuku.
a je to katastrofa ? mne to pride, na zaciatocnika, zvukovo v pohode, hlavne ked sa jednalo o prve song-y.
ono sa neda na prvy krat spravit "peckovy sound"

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 pro 2009 10:02

JOhny2005 píše: mi nestačí a chci komponovat hudbu o dost lepší zvukové kvalitě, kterou z FL3 určitě nedostanu. .
z FL3 nie, z FL8 (aktualna verzia myslim) urcite ano... ak mas talent a napady spravis super (aj zvukovo aj kompozicne) skladbu v akomkolvek z modernych DAW... cubase,nuendo,ableton,fruity8,reason,reaper,protool,logic,... je to fakt jedno...

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 05 pro 2009 10:39

pro marian: právě že je, měl jsem to vyzkoušený tady u nás na jedný disco, kde hrál dřív kámoš. Aparaturu měli OK, z CD to tam hrálo myslím celkem dobře a to ikdyž to srovnám třeba s nějakým klubem v Praze. Když tam dal můj song, tak to znělo jak kdyby jsi pustil mono z rádia. Zdálo se mi to, jako kdyby to hrálo přímo jen pro taneční parket a pro zbytek místností už skoro neposlouchatelný. Z CD naprosto v normálu. Bylo znát, že zvuk je tak o 4 třídy dole. Je pravda, že jsem to postupně vylepšil a poslední song už tam šel i poslouchat, ale pořád bych řekl, že to byla tragédie. Proto jsem taky vzdal další komponování. Je pravda, že jsem vše ladil jen v Eqvalizeru, ted uz vím, že jsou potřeba další věci se kterýma se rád naučim a o kterých si na forku dost přečtu.

pro dendy: díky za radu, nějak se v tom poplácám, koupím tu zvukovku, zapojim klávesy, vyzkouším softy, přikoupím ještě nějaký to kroutidlo, což mě každopádně baví, kroutit zvuky. Každopádně každý info, co zde dostanu je dobrý, už takhle jsem se dost dozvěděl.

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 10 pro 2009 13:54

Tak jsem pomalu začal zkoušet programy a po pár dnech to zatím vidím následovně.

FL 8 - ovládání hodně podobné jako u trojky a k tomu navíc spousty věciček navíc. Jak jsem na ten program byl zvyklej, tak se v něm i po těch letech celkem orientuji, což je velký plus a zatím jsem ho zkusil asi nejvíc ze všech. Co se týče zvuku, vidím znatelný rozdíl mezi nynější verzí a tou, na které jsem tvořil já. Nějaký Demo skladby zní myslím velice slušně.

Ableton Live - Zatím bez většího zkoušení, ale líbí se mi, budu zkoušet později

Cubase 4 - Také zajímavý program, odkoukal jsem něco z internetu a něco vyzkoušel, ale mám ho myslím takovej holej, asi by to chtělo dokoupit nějaký sw instrumenty a trochu se v něm porochnit.

No čeká mě teď tak minimálně 2-3 měsíce všelijakého zkoušení, tak uvidíme, jak to půjde dál. Do konce roku koupím zvukovku a zapojím klávesy a pak už jen čtení, studování a hlavně zkoušení.

Zatím jsem vše shlédnul opravdu namátkově, ale nějvětší problémy mi asi dělá zorientovat se v tom, jaké jsou u všeho pluginy, nástavby, VSTi atd, atd. Navíc to jsou vesměs dema. Vím, že už jsem tu na stránkách o tom četl, ale kdyby chtěl někdo poradit nějaký good VSTi, budu rád. Koukal jsem na Batery 3 do Cubase, ale je to celkem darda 4k jen za tenhle jeden.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 pro 2009 14:10

Pro zacatek nemusis zadne VST a VSTi kupovat, je jich spoustu zajimavejch zadarmo.

Mrkni treba sem ./ostatni-software/top-free-vst-plugins-t9487.html
nebo
./ostatni-software/free-vst-plug-ins-section-downloads-tips-t4239.html
nebo
http://www.dreamface.net/modules.php?na ... le&sid=239
a
http://www.dreamface.net/modules.php?na ... le&sid=243

A pouzivat je muzes v kteremkoliv z vyse zminenych programu, takze nevahej a zkousej.

Odpovědět