Otazky na cubase

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
rastis

Re: otazky na cubase

Příspěvek od rastis » 14 pro 2013 23:02

siso3333 píše:... wsetko wyriesene ....
fakt si nevies pomoct ?

siso3333

Příspěvek od siso3333 » 15 pro 2013 15:09

no bolo to ze v stope som nemal nastaveny IN rovnaky ako v DEVICE setup :D

vasekg

Příspěvek od vasekg » 19 pro 2013 13:58

Přátelé, opět asi trochu napnu nervy vás zkušených Cubasistů, mám dotaz, dost možná velmi začátečnický, ale i samotné formulování dotazu je pro mě těžké:

1. V Keyboardu jsem si vytvořil nějaký part, který jsem live přehrál do Cubase (používám Cubase 6 LE). Funguje

2. V CUbase jsem part doladil a na volné midi kanály (které předtím nebyly použity) jsem dosadil další dvě melodické linky. Přehrávání z Cubase do Korgu funguje opět bezvadně.

Problém 1 je ten, že jsem zjistil, že názvy použitých nástrojů z Korgů, které se objevují v názvu stopy v Cubase, se začaly samovolně měnit. Nevím proč. Na stopě má hrát nějaká flétna a hraje tam, jen se samovolně změnil název a je tam např. grand piano. Docela to otravuje a nevím, kde dělám chybu...resp. kde v mém řetězci operací bych se mohl dopustit nějaké chyby, která toto zapříčiní? Používám Korgem oficiálně doporučený XML soubor se správnými názvy nástrojových bank, určený pro řadu KORG PA.

Problém 2 je horší. Když jsem si vytvořil nějakou melodickou linku (pár notiček v partu), po čase jsem si všiml v polovině partu jakýchsi čmáranců - vypadalo to jako když použijete nějakou automatizaci a JE TO automatizace volume (mění hlasitost not)....dal jsem rozkliknout used automation a objevila se mi VOLUME automation, ve které jsou dvě čáry - první čára má šedivou barvu a jedná se o klasickou volume křivku stopy, kterou mohu plně editovat. To, co mě zajímá a nelze mi jakkoliv odstranit, má hnědou barvu, také se to objevuje v prostoru pro volume automation a jedná se o nějakou volume křivku, která mění hlasitost not v partu, je s tím partem svázána (posunu part, posune se křivka) a znovu podotýkám, nelze nijak editovat, natož smazat. Co to je a jak to editovat? Když si part rozkliknu, nejsem nikde schopen najít informaci o této křivce a o tom, jak ji smazat), navíc ani nevím, jak se mi ji povedlo vytvořit.

Děkuji za každou radu.

Vašek

vasekg

Příspěvek od vasekg » 22 pro 2013 12:08

Položil jsem opravdu tak hloupý dotaz, nebo nikdo neví?

Děkuji

V.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 29 pro 2013 19:42

Ahoj
Přecházím na mac a potřeboval bych poradit.
Stáhnul jsem nějaký pluginy ".component" a přesunul do složky Knihovna / Audio / Plug-ins / Components.
V Cubase jsem v "plugin information" určil cestu do této složky,ale Cubase tyhle pluginy (efekty) vůbec nevidí.
Co dělám špatně ?
A dále kam mám instalovat pluginy .dmg ?

Dollac

Příspěvek od Dollac » 29 pro 2013 20:32

Do Cubase potrebujes vst nebo vst3 pluginy. Soubory ".component" jsou AU pluginy pro Logic.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 29 pro 2013 20:40

Aha :))
Já myslel že je to nějaká obdoba .dll jako u pc
Takže mně jako uživatele cubase na platformě mac zajímají jen vst-čka s koncovkou .dmg ?
Díky

Dollac

Příspěvek od Dollac » 29 pro 2013 20:50

.dmg je instalacni soubor obecne. V nem muzou byt a dost casto byvaji vsechny formaty pluginy a ty si behem instalace vyberes, ktere chces instalovat.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 29 pro 2013 20:56

Jasne.. díky

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 pro 2013 21:24

DMG len nakliknes a sam ten image sa ti namontuje do systemu .. vidis ho potom medzi diskami ..

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 29 pro 2013 21:33

Jo jo, už jsem to chytnul... nicméně těch dotazů bude v nasledujících dnech a týdnech ještě víc :)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 29 pro 2013 22:38

2Longsleeper: Heled a jak ti maka Cubase na MACu? Ja este nemam udelanou mistnost, tak mi tu MAC jen lezi a jedu na PC, ale zanedlouho prejdu taky na MACa a prave premyslim, zda prejit na Logic. U Cubase je vyhoda, ze ho mam zmaklej no.. navic uz koupenej a taky v nem mam spoustu projektu, ke kterym bych se treba casem mohl chtit vratit. Navic jak jsem zjistil i Logic X umí padat :(

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 29 pro 2013 23:01

Teprve si zvykám... mám maca asi tři týdny a dělal jsem cca 10 hodin v C6 elements + maschine
Zatím fachá spolehlivě bez jedinýho problému, žádnej droput..záseky..nic takovýho. Ale mám teda dojem že reaguje o něco pomaleji. Hlavně ..nebo vlastně jenom na zooming in/out to pociťuju, při stříhání stop mně to trochu zdržuje.
Měl jsem HP-čko v horší konfiguraci než teď macbooka (late 2011,SSD) a tam to lítalo svižněji.
Ono vůbec jsem od toho macbooka čekal trochu rychlejší reakce, restarty, start programů... hlavně po upgrade na ssd
Teprve se seznamuju... třeba to ještě vyladím

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 29 pro 2013 23:20

To je zvlastni.. bez SSD je to utrpeni, ale ja mel Macbooka Core2 Duo s 4giga pameti a SSDcko SATA2 a vsecko litalo rychle. Musim teda rict, ze MAC OSX system obecne je takovy.. narocnejsi na grafiku.. takze si myslim, ze mozna cista instalace Win7 bezi na stejny konfiguraci o neco rychlejs na takovy ty bezny veci, ale mozna se pletu.. ono je to taky dany i tim, ze spusteny programy sou "schovany" v docku, takze casto si nevsimnu, ze mam zapnutych mraky veci, ktery jsem predtim nevypnul uplne, ale je to o zvyku. Jeste jsem nestacil poradne vytizit a otestovat ten muj Mac Pro, ale snad to nebude tak, ze co ma navic na vykonu, tak to pozere system.. a bude to ve finale podobne rychly jak muj PC :D ale snad ne hh v testech na geekbench dostahuju s PC asi kolem 6tis a cista instalace asi 7,5tisc bodu a Mac Pro ma kolem 12,5tis.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 pro 2013 23:30

neprepinas sa medzi aplikaciami COMMAND + TAB ? tam vidis vsetko co je spustene .. tak isto ako na windowse ..

Odpovědět