Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Vše okolo propagace hudební tvorby
Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od tony9 »

Yogi, po neděli budu mít trochu víc času, tak si poslechnu nějaké tvoje věci pořádně.

Uživatelský avatar
Yogi
Příspěvky: 229
Registrován: 19 lis 2002 22:16
Vybavení

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od Yogi »

JACKIES: Hodně silný, samozřejmě je to o tom. Jinak bych těch 30 let muziku nedělal. Zpočátku deset let do šuplíku, jen tak, pro radost. Pak trochu růžky ven s kapelou a nějakýma koncertama. A nakonec ten Startér na Wejvu. A s tím, že jsme feťáci naprostej souhlas. Já si před těmi cca 16 lety pouštěl svoje tracky zkouřenej nebo mírně přiopilej a v tom lehce změněném stavu vědomí jsem se tím ohromně uspokojil. Nedokážu říct jak, podle mě duševně, hluboce vnitřně a lidsky. Mívám to i dneska beze změny vědomí, když dám nějakou pro mě subjektivně hodně dobrou výhravku / beat / atmosféru, tak se usmívám pod vous jak zkouřenej teenager nad vláčnou bábovkou. A ty views / subs / likes jsou určitě v dnešní době hrozně lákavou a velmi opojnou + silně návykovou digitální drogou.

Btw, já rumu zatím nepřišel na chuť, stačí mi těžký suchý červený nebo s klukama v knajpě pivní speciály (mám rád ty svrchně kvašený IPA / APA aspol.). Na zahrádce mám jednu "přestupkovou" kytku, o kterou pečuju, ale v mym věku coby ženatý se závazky už se vlastně bojím udělat z ní cokoliv jinýho, než mast na bolavá záda :)

Uživatelský avatar
Yogi
Příspěvky: 229
Registrován: 19 lis 2002 22:16
Vybavení

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od Yogi »

TONY: To budu rád a uvítám konstruktivní kritiku samo. Housle bych bral do nějakýho tracku všema deseti. Používám virtuální StringWERK od eInstruments, co jsem koupil za pár kaček v akci do Reasona a není to žádná hitparáda. Baví mě colab s muzikantama - nějaký party mi nahrával třeba Radek Krampl na vibrafon, František Bublík ze Severočeský Filharmonie (hoboj) a zpěv třeba Jana Fabiánová. Nejvíc muziky mám na Bandcampu asi, na Spoti a další streamy budu pouštět už jen "novou éru" jako ženatý se závazky a.k.a. Bod zLomu u Mostu :)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od Greyhound90 »

vasek píše:
30 črc 2022 10:21
Nerad bych se někoho dotkl, ale nemyslím si, že by někdo výrazněji úspěšnej chodil na tohle fórum. Dřív tu bylo občas pár profíků, ale to je podle mě dávno pryč. A navíc jsme tady vesměs všichni staří.
Takže určitě jsme schopní dát slušnou zpětnou vazbu, ale funkční radu... těžko.
Velice trefně řečeno. Neumím si dost dobře představit, že by třeba takový David Koller (mimochodem také již poněkud postarší) poslal svůj nový track na toto fórum a ptal se nás na náš názor. :D Audiozone je taková literární kavárna amatérů, ale tím její význam nechci rozhodně nijak zlehčovat. Mnohdy mi velmi pomohla a jsem za to rád. Mimochodem vy byste všichni chtěli hrát 290 dní v roce třeba jako kdysi Olympic v době své nějvětší slávy po koncertech? Já tedy ne. Kouzlo amatérismu spočívá mimo jiné i v tom, že jak říkal doktor Plzák: "Můžu, ale když nechci, nemusím". :D

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od Greyhound90 »

Yogi píše:
30 črc 2022 22:47
Já si před těmi cca 16 lety pouštěl svoje tracky zkouřenej nebo mírně přiopilej a v tom lehce změněném stavu vědomí jsem se tím ohromně uspokojil. Nedokážu říct jak, podle mě duševně, hluboce vnitřně a lidsky. Mívám to i dneska beze změny vědomí, když dám nějakou pro mě subjektivně hodně dobrou výhravku / beat / atmosféru, tak se usmívám pod vous jak zkouřenej teenager nad vláčnou bábovkou. A ty views / subs / likes jsou určitě v dnešní době hrozně lákavou a velmi opojnou + silně návykovou digitální drogou.
Lépe bych to nenapsal. :D

Uživatelský avatar
Yogi
Příspěvky: 229
Registrován: 19 lis 2002 22:16
Vybavení

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od Yogi »

Okej okej, to jsem netušil. Resp. já tu asi zažil hvězdný časy, kdy místní borci vydávali horké releasy - třeba Ecson Waldes, Brooklyn / Juanita Juarez, Matucha a.k.a. ZKA4T, Boris Carloff, Reverb z crew DvoikaTroika, Touchwood, Sonority nebo třeba Dryman Sound (kolega z pár kompilací Late Harvest, kterej má dneska myslím hodně úspěšný počiny na poli UK garage a grime). To bude všechno asi tak nějak moje generace a pro mě to jsou furt "velký" jména a možná level, kterej je zpětně zajímavej pro mě, byť je zasazenej do zcela jiný doby. Možná taky ideální příklady toho, kam bych já s tím svým šmidláním chtěl někdy dojít - teda v kontextu jiný doby, ale alespoň tak nějak. Asi je fakt, že dneska tady už tolik nekomentujou až na některé (Matucha jede bomby dál jak vidět, jen už asi netvoří svoje věci a stalo se mu z míchačky a finalizace profesní poslání). Rozhodně jsem nemyslel level Kollera (jako level toho dosahu, úspěšnosti apod., mám jeho muziku rád, ale radši si poslechnu starý desky právě od ZKA4T / Ecsona / Brooklyna).

Na druhou stranu na to, že jsem rozjel těžkej off topic, tak se strhla docela zajímavá diskuze možná a třeba to někoho nakopne, někomu dodá trochu šťávy, to by bylo fajn. O nic nejde, můžeme to klidně uzavřít a nechat dalším generacím. Já jsem to tu sjížděl docela dost před spoustou let a pak přišla rodina a zhruba na 13 let jsem se hudebně prakticky skoro vypnul, tak jsem možná teď v mnoha směrech trochu Alenka v říši divů.

Uživatelský avatar
jackies
Příspěvky: 496
Registrován: 21 úno 2014 01:23

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od jackies »

A taky je dobrý fotografování.

Oproti muzice to přináší stejné finální pocity, akorát je s tím méně dřiny, rychleší odezva, více hotového materiálu na pokochání se :)
Na to jsem naskočil osobně já a jsem ukojenej ;)
muzikant

Uživatelský avatar
Yogi
Příspěvky: 229
Registrován: 19 lis 2002 22:16
Vybavení

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od Yogi »

Jasně, a taky pečení dortů a krmení holubů ;) Fotografů je taky hodně ne? Dneska každej, kdo má mobil s aparátem, tak je velkej fotograf. Kamarád fotí svatby a tyhle věci a tvrdí, že tam je taky přetlak a proto po mě chtěl web a rady jak být vidět. A jsme u toho :)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od Greyhound90 »

Je to zajímavý fenomén. Existuje kromě mainstreamu i hudební subkultůra, která je možná stejně tak silná. A ta se nachází i zde. Yogi je jednou z nich. Kdyby totéž produkoval třeba v 80 tkách, byl bi king a totéž i my všichni. Otázkou je, zda by nás to nesemlelo kdyby si nás vzali profi producenti. Ale to je všechno "kdyby".

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od biscuit »

yogi: to myslíš vážně? dneska fotí (většinou spíš "fotí") kdo má díru do prdele, jak já říkám :-) ale jinak ano, jsme přesně u toho - vadí to nějak? ano, když máš ambice a potřebu generovat peníze tou činností, ne když se tím bavíš a je ti všechno okolo u zadku. já jsem samozřejmě ten druhej případ, ale přesto jsem nějaký peníze focením vydělal, ačkoliv touhle cestou vůbec nejdu. vlastně jsem vydělal víc, než prodejem ze všech svých releasů dohromady :-D těch komerčních příležitostí je u vizuálu mnohonásobně víc. ale živit se v něm musí bejt snad ještě víc frustrující, protože ten poměr žalostnýho amaterismu (a hlouposti) je tady taky daleko větší a častokrát jsi na stejný startovní čáře s někým, koho za první minutu předběhneš o dvě kola...

Uživatelský avatar
Yogi
Příspěvky: 229
Registrován: 19 lis 2002 22:16
Vybavení

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od Yogi »

Greyhound90: Subkultůry mě vždycky zajímaly. Třeba takovej hiphop. Jezdíval jsem na první kempy v Pardubicích na Cihelně ještě, pak do Hradce a hlavním tahákem byla kreativita kolem toho - od beat battles, DJingu, přes beatboxing až po graffiti až po točení se na hlavě. Pak se to v nějaký době zvrátilo v komerci jak už to chodí, začly tleskačky, goldy a vytratila se ta pouliční syrovost. Jen mi přijde, že mých žánrech ta subkultura u nás snad ani není nebo už je mrtvá. Stačí se podívat na hledanost klíčových slov jako triphop, nujazz, acidjazz, downtempo, lounge music, chillout a jsou to čísla limitně blížící se nule :)

biscuit: Tak byla tam lehčí nadsázka samozřejmě. Tohle je asi všude stejný. Já dělám eshopy a weby a to už dneska taky patlá každej študák na koleni za kilo na hodinu. Jinak to focení jsem myslel spíš z uměleckýho hlediska. Ale na to tady asi moc lidí nemá ani ambice, většinou jde o ty svatební / rodinné fotografy.

geomystery
Příspěvky: 265
Registrován: 03 kvě 2021 17:38

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od geomystery »

Hele, fakt to neres, bud na to jdi pragmaticky a delej treba podkresovky pro audiojungle, nebo si delej hudbu co te bavi a poustej to do sveta a skrz ruzne kanaly davej lidem vedet ze existujes. Uvidis ze si to treba obcas i nekdo koupi to je jasne.

Uživatelský avatar
Yogi
Příspěvky: 229
Registrován: 19 lis 2002 22:16
Vybavení

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od Yogi »

Ten audiojungle mám v záloze, pokud by to vypadalo, že byť mám hlavu tvrdou, tak zeď s ní neprorazím :) Každopádně to chci zkusit a dát tomu šanci. Btw, jsou tady tací, co dávaj svoji tvorbu na servery typu audiojungle? Mám občas zpětnou vazbu na mojí muziku ve smyslu, že by se hodila spíš k filmu a vizuální tvorbě než jako umělecká tvorba.

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od biscuit »

Yogi píše:
02 srp 2022 07:55
Jinak to focení jsem myslel spíš z uměleckýho hlediska. Ale na to tady asi moc lidí nemá ani ambice, většinou jde o ty svatební / rodinné fotografy.
tos posral :-) a dvakrát minimálně, jackies se taky určitě urazil.

Uživatelský avatar
Yogi
Příspěvky: 229
Registrován: 19 lis 2002 22:16
Vybavení

Re: Jak řešíte expozici / dosah / poslechovost svojí muziky?

Příspěvek od Yogi »

Jejda, TADY ASI je myšleno obecně v ČR nikoliv specificky na audiozone. Nebuďte takto vztahovační. Zde bych i ty umělce čekal ;)

Odpovědět