DAVID KOLLER - BIOTECH Studio

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
ECSON WALDES
Profesionál

Re: DAVID KOLLER - BIOTECH Studio

Příspěvek od ECSON WALDES » 01 pro 2010 21:19

PELF. takova reakce zamrzi.

Tvuj nazor respektuju. Jen premejslim odkud prameni tvoje postrehy, nejsem neomylnej, ale tyto neduhy na albu neslysim. Verim to muze bejt nemala mira vkusu kterej nemuzeme mit vsichni stejnej. Mozna se pletu ale prijde mi ze z thoho co pises hodnotis spis nez album jen zvuk kterej je v klipu Ty a já (ten kde horej bici). Klip byl vypustenej dlouho predtim nez David dokoncil nahravani a aranze celyho alba. Tento klip kterej je uz v eteru ma nasazenou jeste starou verzi zvuku, ktera se puvodne delala v jinym studiu. Ja pozdeji udelal novej zvuk kterej se pouzil na album. To co pises ohledne transientu a broadcast zvuku by sedelo ke tvemu popisu. Kdyz si je vedle sebe porovnas, tak moje verze ma pevne transienty a za me osobne tam neslysim veci ktery popisujes. Za zvukem tohoto alba si hodne stojim, tak jako si za nim stoji vsichni co se podileli na hudbe. Venoval jsem mu spoustu casu a ty masiny v mem studiu ktere zminujes dostaly spoustu prostoru aby album znelo dobre. Mastering byl peclive provedenej aby reflektoval zvuk kterej se ted nosi, samozrejme bez artefaktu likvidacniho zmackani v limiterech. Na vejsky je urcite album bohaty ale neni prevejskovany. Dal jsem si praci aby melo citelny soucasny vejsky, plny basy a prehledny stredy ktery mam rad.

Davidovi na tomhle albu hodne zalezelo, je duslednej a hlida si kazdou fazi od skladani, nahravani az po mix a mastering. Never ze by se neco podcenilo. David puvodne oslovil 7 studii od kterejch si nechal udelat mixy ruznejch skladeb. Jeho puvodni idea byla zadat 9 skladeb z alba nekolika ruznejm studiim, protoze chtel mit rozmanitost. David a jeho producent Petr Kofroň ale nebyli spokojeni se zvukem michackek z jinejch studii, tak jsem nakonec na mix dostal skladeb 6. Zadal mi je na zaklade prvnich dvou skladeb ktery jsem Davidovi smichal a se kterejma byl hodne spokojenej. Jeste bych doplnil ze 2 skladby na albu michal Lukas Martinek a pak Petr Kalab kterej pracuje v Davidove studiu Cox. Pokud mas ale skutecne koupeno CD o kterem pises, tak tyhle informace znas.

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 01 pro 2010 22:25

Určitě je to i o vkusu, proto taky píšu, že je to jen můj názor a nikomu ho nevnucuju. Kdybych byl nadšen, tak to taky řeknu, ale tentokrát mě to, jako fanouška DK, donutilo být spíše kritickým. Už vůbec tohle nepíšu proto, aby tě něco mrzelo, naopak jsem rád, že ti těch mých pár slov stálo za zamyšlení, toť vše. A ano, mám celé album a mluvím o celém albu, ne jen o singlu.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 01 pro 2010 23:09

Vkus muze bejt ruznej to je jasna vec. To by v tom byl taky cert aby to sedlo uplne kazdymu : )
Spatnou rekaci na tohle album nemam zadnou, naopak mi privedlo novou praci coz je v podobe reference pro me idelani zpetna vazba.

Hudbu DK mam taky hodne rad. Kdyz jsem tohle album michal a masteroval, tak jsem zpetne pozorne poslouchal jakej mela zvuk predchozi Davidova alba. Ja preferuju jinej pristup michani a masteringu. Zvuk mam radej vic progresivni, vic frekvencne a dynamicky otevrenej, nez mela Davidova predchozi alba. Kazdej ma moznost porovnat zvuk tohoto noveho alba s predchozima deskama. Tohle album je velkej krok dal po zvukovy strance. Pokud jsi byl jako fanousek DK zvyklej na zvuk predchozich alb, tak verim slysis uplne jinej pristup ke zvukovy estetice. Novy album "Ted a tady" je smichano hodne hodne odlisne. Je tvrdsi, udernejsi, ma jiskrivejsi zvuk s vetsi definici nastroju a hlubsi informaci v basech. Mam tohle album hodne rad a hrde se k nemu hlasim ! .c)

boolocks

Příspěvek od boolocks » 30 bře 2011 06:48

ECSON WALDES: tak včera mi dorazil novej muzikus,,,rozbalim ho a kouknu na první stranu, a mezi jménama na obálce Jirka Paška...řikám si je to on, neni to on? :-D

Každopádně moc fajn rozhovor(3 stránky jsou super na rozpovídání), jak ten mix a master probíhal. Ale hlavně rozhovor na přiloženym DVD, kde seš s Kollerem je ještě víc fajn...mohlo to bejt delší(určo ste kecali delší dobu, než je ten sestřih)...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 bře 2011 10:17

boolocks píše:ECSON WALDES: tak včera mi dorazil novej muzikus,,,rozbalim ho a kouknu na první stranu, a mezi jménama na obálce Jirka Paška...řikám si je to on, neni to on? :-D
zasiel si na gestapo a bol to on ?

c9000

Příspěvek od c9000 » 30 bře 2011 11:42

boolocks píše:ECSON WALDES: tak včera mi dorazil novej muzikus,,,rozbalim ho a kouknu na první stranu, a mezi jménama na obálce Jirka Paška...řikám si je to on, neni to on? :-D

Každopádně moc fajn rozhovor(3 stránky jsou super na rozpovídání), jak ten mix a master probíhal. Ale hlavně rozhovor na přiloženym DVD, kde seš s Kollerem je ještě víc fajn...mohlo to bejt delší(určo ste kecali delší dobu, než je ten sestřih)...
jo taky sem ten rozhovor četl, je to přesně jak sem čekal do detailu popsaný a vysvětelný.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 30 bře 2011 20:21

Fajn. Diky za zpravu chlapi. Jsem rad ze uz to vyslo. Musim si tenhle Muzikus nekde koupit, jsem zvedavej jak je ten text rozhovoru nakonec pokracenej a kolik pouzili fotek : ) video ze studia s Davidem, ktery je u casaku na DVD, jsem uz videl nez to slo do redakce Muzikusu. Je to zajimavej rozhovor.

c9000

Příspěvek od c9000 » 30 bře 2011 20:29

Připomělo mi to jeden starší rozhovor s tebou, myslim někde na bandzone, je z toho cejtit že máš ke svýmu gearu ten správnej vztah a děláš tu práci s nadšením.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 12 črc 2011 07:50

PELF píše:Většina toho co udělal David Koller se mi líbí, asi i díky vzpomínkám na jeho první desku, tuším z roku 93, která mi připomínala, že venku je celkem normální život (byl jsem v tý době zrovna na vojně :roll: ) Teď se ke mně dostala jeho aktuální deska Teď a Tady, na kterou jsem se fakt těšil, už jen díky hodně zajímavýmu klipu k pilotnímu singlu. Moje nadšení ale rychle vyšumělo. Už první track poměrně jasně naznačil, v jakém duchu se ponese celkový zvuk desky. Záměrně mluvím jen o zvuku, nechci psát recenzi na desku, to sem nepatří. Náběr a mix jsou myslím docela v pohodě, o to hůř, že vše nejspíš pohřbil mastering. Zvuk je nepříjemně chemicky navýškovaný a zbytečně přetlačený, jako bych slyšel obyčejnou "vanu" na eq, což zároveň zničilo transienty - blátivý kopák a vůbec celý spodek jsou toho zřetelným důkazem. Celkově zvuk nemá správný tlak a zní spíš broadcastově, což ale může být ku prospěchu rádiím a TV, takže je to možná nakonec i trochu umělecký záměr. Na to jaké má Biotech vybavení, je to docela škoda. Mrzí mě to o to víc, že všude slyším, jaký je DK precizní muzikant a že mu na téhle desce fakt hodně záleželo... Muzika jako taková je naštěstí i tak pro mě zajímavá, i když 30 minut je poněkud malé sousto na to, že údajně vybíral snad ze stovky songů a navíc po tolika letech čekání... no, ale tohle je jen můj skromný názor :wink:
+1

A nezachranilo to ani pomerne drahe a luxusne studiove vybavenie. Pokial sa v nasich koncinach nezmeni filozofia prace so zvukom, bude to zniet takto. Dynamicky rozsah DR7 pri priemernom RMS -14dB je proste neospravedlnitelny pocin :wink:

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 12 črc 2011 10:14

bluerecording píše:

A nezachranilo to ani pomerne drahe a luxusne studiove vybavenie. Pokial sa v nasich koncinach nezmeni filozofia prace so zvukom, bude to zniet takto. Dynamicky rozsah DR7 pri priemernom RMS -14dB je proste neospravedlnitelny pocin :wink:
pane "uciteli" asi stale polikas muj koment k tvoji osobe , tak ted pises tyhle blbosti aby sis lecil bolistku, zejo ? jak skolacke. Asi tvoje "profesorsky" ego hodne utrpelo vid ? :D precti si co jsem ti psal jeste jednou, muzes tam napsat svuj nazor : ) --- ./zvuk/najlepsie-blizko-odposluchove-monitory-t15232-135.html

.

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 12 črc 2011 11:17

Naozaj musi diskusia prebiehat iba vo forme urazok? Skus sa vecne vyjadrit k mojmu nazoru ak chces, ak nechces nemusis. Zjavne ta ale moj nazor minimalne znepokojuje a vrta ti v hlave, co je v podstate dobre. Viem, ze zabehnuty zvukar ma casto tolko prace, ze sa uz dalej nema cas vzdelavat, takze ma tesi, ze z pozicie "ucitela" ako ma nazyvas, ti aspon dam mozno chrobaka do hlavy :D. Ak s mojim nazorom nesuhlasis, mozes to vyjadrit aj bez urazok, myslim si.

monoque

Příspěvek od monoque » 12 črc 2011 11:36

Jirko hlavne klid:-), todle nemas zapotrebi...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 črc 2011 11:58

EW : s akademikmi je vzdy tazka debata .. to nema zmysel .. moji obaja rodicia su vysokoskolsky profesori .. ja s tym bojujem cely zivot ! :)

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 12 črc 2011 12:29

... ten bluerecording prispevek nemel zadny jiny duvod nez rypnout si jako reakce na to co o nem Jirka napsal./ a s cimz se stotoznuju/
Znam spoustu akademiku napr z JAMU, kteri vi o cem mluvi...
zadne pabeni v "nasich koncinach" - poza ala -ja som verozvest toho ako sa to ma delat.
naopak se pak dozvis ze jsou to lidi kteri sploupracuji s TC electronic na vyvoji pluginu.
Na druhou stranu si myslim, ze blurecording proste dela velmi medvedi sluzbu sve skole.
Coz je jeho problem
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 12 črc 2011 12:33

Myslim, ze tym co som napisal som presne nieco myslel. A ten nazor napriklad na tu konkretne rozoberany mix som nepriniesol ja. Iba som sa stotoznil.

Odpovědět