DAVID KOLLER - BIOTECH Studio

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
ECSON WALDES
Profesionál

DAVID KOLLER - BIOTECH Studio

Příspěvek od ECSON WALDES » 15 lis 2010 04:18

Obrázek

Obrázek

David Koller prave vydava nove album, ktere jsem michal a masteroval.
Je to moc hezke album se skvelou poctivou muzikou. Verim se bude libit : )
kratke ukazky jsou k poslechu zde - https://www.i-legalne.cz/jnp/cz/obchod/ ... _tady.html

tiskova zprava - http://kultura.idnes.cz/david-koller-vy ... 0_hudba_ob

fotky ze studia pri praci na albu jsou v galerii meho webu - http://www.biotech-studio.com/?show=gallery

.

Pytkin
Moderátor

Re: DAVID KOLLER - BIOTECH Studio

Příspěvek od Pytkin » 15 lis 2010 09:17

no konecne niekto koho poznam ! :) Gratulacia .. Hned si to idem vypocut ..

EDIT : k tvojmu WEBu .. dlho sa ta galeria natahuje .. je tam toho uz vela .. mal by si asi spravit take otvaracie/zatvaracie menu , ze bude vzdy vidno fotky len z vybratej galerie ..

demsky

Příspěvek od demsky » 15 lis 2010 09:54

tiez gratulujem :)
inak mne sa ta galeria natahuje pomerne rychlo, takze pohodka
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 15 lis 2010 12:30

Nejlepší sound z D.K. desek.
Čitelnost, objem, síla a syrovost a současně velmi příjemné pro ucho.

EW: Máš ještě kam stoupat?
Střihavka, Koller je vrchol scény - první liga.
Co přijde teď? :mrgreen:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 15 lis 2010 12:58

gratuluju! Z ukazek to hraje fajn.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 15 lis 2010 15:25

Diky chlapi ! : )
Pytkin píše: k tvojmu WEBu .. dlho sa ta galeria natahuje .. je tam toho uz vela ..
v tom mas pravdu. Tim jak tech kapel tam je hromada tak uz je to na spadnuti, prvni pracovni verzi uz mi muj spravce webu udelal, ale jeste to neni finalni a ja nemel cas to s nim dokoncit.

SoundsFine píše:Nejlepší sound z D.K. desek.
Čitelnost, objem, síla a syrovost a současně velmi příjemné pro ucho.

EW: Máš ještě kam stoupat?
Střihavka, Koller je vrchol scény - první liga.
Co přijde teď? :mrgreen:
Diky : ) Dalsi hodne zajimavy alba mam ted roztoceny, hlavne ale prijdou skvely velky desky v prubehu novyho roku. Tahle alba jsou samozrejme skvelej kredit pro studio a je to i hodne motivujici prace, protoze ta muzika je super. Hlavni ale je ze David Koller presto ze to je spickovej muzikant, je totalne nad veci, pratelskej a desnej pohodar. Ve studiu byla skvela atmosfera i s jeho producentem Petrem Kofroněm, clovek pak takovou muziku nebere jen jako praci. Taky jsem ocenil ze se David neboji delat odvazny muzikantsky kroky a jit dal nez kde ho lidi za ty roky znaji, coz je hlavne v tomhle albu hodne slyset. Kdyz mi album zadaval rekl mi "udelej ho velky a tvrdy" : )) samozrejme v ramci obsahu jeho muziky.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 15 lis 2010 15:48

hmmmm.... posledni track pecka na druhou!

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 15 lis 2010 16:12

Překvápko, Koller v novejch věcech naštěstí nebere ohled na "běžnýho posluchače" takže se těším, až dospěju a budu si moct ty jeho alba fakt vychutnat.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 16 lis 2010 11:12

Ja bych naopak rek ze jeho muzika ma hodne sirokej zaber a neni nejak vyhranena.

BS

Příspěvek od BS » 16 lis 2010 13:32

jen tak dal!

120BPM

Příspěvek od 120BPM » 16 lis 2010 17:04

Hudebne me to neprekvapuje. Zvukove se mi to libi, abych tak projevil svuj skromny a nepodstatny nazor.
Mac Pro "Nehalem" Quad-Core 2.66GHz, 10GB RAM, Mac OS 10.10.2, Pro Tools HD 9.0.6, Logic Pro 10.0.0, MOTU 828 MK2

boolocks

Příspěvek od boolocks » 16 lis 2010 19:27

i novej klip na skladbu Ty a já je super

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 17 lis 2010 01:53

David Koller poslední CD z limitované edice podepsáno.jpg
David Koller poslední CD z limitované edice podepsáno.jpg (82.49 KiB) Zobrazeno 1488 x
Poslední CD z limitované edice podepsáno a v pondělí je na pultech obchodů ! : )

,

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 01 pro 2010 18:04

Většina toho co udělal David Koller se mi líbí, asi i díky vzpomínkám na jeho první desku, tuším z roku 93, která mi připomínala, že venku je celkem normální život (byl jsem v tý době zrovna na vojně :roll: ) Teď se ke mně dostala jeho aktuální deska Teď a Tady, na kterou jsem se fakt těšil, už jen díky hodně zajímavýmu klipu k pilotnímu singlu. Moje nadšení ale rychle vyšumělo. Už první track poměrně jasně naznačil, v jakém duchu se ponese celkový zvuk desky. Záměrně mluvím jen o zvuku, nechci psát recenzi na desku, to sem nepatří. Náběr a mix jsou myslím docela v pohodě, o to hůř, že vše nejspíš pohřbil mastering. Zvuk je nepříjemně chemicky navýškovaný a zbytečně přetlačený, jako bych slyšel obyčejnou "vanu" na eq, což zároveň zničilo transienty - blátivý kopák a vůbec celý spodek jsou toho zřetelným důkazem. Celkově zvuk nemá správný tlak a zní spíš broadcastově, což ale může být ku prospěchu rádiím a TV, takže je to možná nakonec i trochu umělecký záměr. Na to jaké má Biotech vybavení, je to docela škoda. Mrzí mě to o to víc, že všude slyším, jaký je DK precizní muzikant a že mu na téhle desce fakt hodně záleželo... Muzika jako taková je naštěstí i tak pro mě zajímavá, i když 30 minut je poněkud malé sousto na to, že údajně vybíral snad ze stovky songů a navíc po tolika letech čekání... no, ale tohle je jen můj skromný názor :wink:
Naposledy upravil(a) PELF dne 01 pro 2010 18:28, celkem upraveno 1 x.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Ricci07

Příspěvek od Ricci07 » 01 pro 2010 18:23

PELF píše:Většina toho co udělal David Koller si mi líbí, asi i díky vzpomínkám na jeho první desku, tuším z roku 93, která mi připomínala, že venku je celkem normální život (byl jsem v tý době zrovna na vojně :roll: ) Teď se ke mně dostala jeho aktuální deska Teď a Tady, na kterou jsem se fakt těšil, už jen díky hodně zajímavýmu klipu k pilotnímu singlu. Moje nadšení ale rychle vyšumělo. Už první track poměrně jasně naznačil, v jakém duchu se ponese celkový zvuk desky. Záměrně mluvím jen o zvuku, nechci psát recenzi na desku, to sem nepatří. Náběr a mix jsou myslím docela v pohodě, o to hůř, že vše nejspíš pohřbil mastering. Zvuk je nepříjemně chemicky navýškovaný a zbytečně přetlačený, jako bych slyšel obyčejnou "vanu" na eq, což zároveň zničilo transienty - blátivý kopák a vůbec celý spodek jsou toho zřetelným důkazem. Nemá správný tlak a zní spíš broadcastově, což ale může být ku prospěchu rádiím a TV, takže je to možná nakonec i trochu umělecký záměr. Na to jaké má Biotech vybavení, je to docela škoda. Mrzí mě to o to víc, že všude slyším, jaký je DK precizní muzikant a že mu na téhle desce fakt hodně záleželo... Muzika jako taková je naštěstí i tak pro mě zajímavá, i když 30 minut je poněkud malé sousto, po tolika letech čekání... no, a tohle je jen můj skromný názor :wink:
Naprostý souhlas... Máme každý jiné hudební cítění. Můj subjektivní názor je, že DaKo muzikantsky za ta léta vyhořel a je už víceméně bez nápadů... myslím hudebních... Pokud má za cíl produkovat hudbu nemelodickou, která nezanechá otisk na duši, pak to dělá asi dobře... Vidím to tak, že v historii jeho autorských kousků je pár výjimečných perel v jinak tlustých sudech s šedými tóny... Zvukově mi ukázky bohužel nepřijdou ani průměrné, ale nechci kritizovat něco, co sám lépe neumím.

Odpovědět