Chaos a Hudba

Harmonické postupy, rytmické grify,...
Odpovědět
Fractal

Re: Chaos a Hudba

Příspěvek od Fractal » 21 úno 2011 09:16

ReaktoplazmAR píše:
Kermitak píše:Všechno se totiž liší od nic jen tím, že má bytí nebo je jsoucno. Něco, co by se vůbec netýkalo bytí, tedy by se žádným způsobem nejevilo jako jsoucno, by nebylo něčím, nýbrž právě ničím.
:wink:
toto myslim už tu je napisane, ale pekne zhrnutie toho o čom sme tu s Ivom točili...
Fractal: nevzdavaj to, filozofiu nechceme, tak to skusme vratit do exaktnej roviny.. neviem teda do akej miery je teoria chaosu odobrena, ale ak by sme ju brali ako bernu mincu, tak potom každa skladba (v otvorenom systeme; pretože v uzatvorenom si to nejak neviem predstavit) do toho zapadá, predovšetkým asi nové štýly s pevným jadrom (basa, kopak) a rozhadzanimi nastrojmi okolo čo sa stale upratuju v podsystemoch.. tak nejak by si to smeroval ?? alebo mieriš skor na motyli efekt ?
mirim na celou teorii chaosu a hudbu, myslis to dobre, posilam na email, upozornuju ze jsem to delal uz davno, takze dneska jsem uz pevnejsi v kramflecich :D

Magion

Příspěvek od Magion » 21 úno 2011 12:10

Ivo píše: Pokud eliminujeme všechno přechodné a měnící se (což je úplně VŠECHNO), zůstane právě jen čisté jsoucno, Bytí, Vědomí, Bůh, můžeme to nazvat jak chceme - a to je jediná skutečná, nepomíjivá, věčná Realita za vším ... vše ostatní je jen iluzorní, pomíjivá a stále se měnící hra mysli ... (ale velmi neodbytná, matoucí, zavádějící a předstírající že je naprosto reálná a podstatná a přitom její skutečná přirozenost je jen jako fata morgana v poušti ...)
Ivo, mě fascinuje s jakou jistotou tady sděluješ takováto fakta.
Podle mě je třeba si stále uvědomovat, že tento výklad je jen jedním z duchovních dogmat - budhistickým. Nic proti budhismu ani proti této interpretaci, ale stále pořád: KDO VÍ, co je věčné?
Chybí mi trocha pokory před tajemstvím světa. To ostatně u spousty duchovně východně orientovaných lidí žijících na západě často vidím - jistá až arogantní jistota, že jsem vše prokoukl a vím víc než ostatní.
Přitom jen většinou opakují jeden model představy o světě a mysli (vštípený knihami a semináři...).
pravda neexistuje

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 úno 2011 12:26

Magion píše: pravda neexistuje
to tvrdenie zavana Zenom :-)

Inak s tebou suhlasim dost v tom co si napisal.. Ivo ak je to tak potom preco si sa davno nevzdal vsetkeho svojho majetku (vratane studia a vsetkych dobrot co v nom mas :-) a neodisiel meditovat niekde do klastora ?

"realita" (*) v ktorej zijeme ma viac levelov, a na urcitom leveli proste takato debata je uplne normlana a ma zmysel, dotyka sa priamo veci ktore zazivame 5+1 zmyslami ...

* - tie uvodzovky su tam umyselne, vobec si nerobim nejake iluzie o realite a o tom ze vobec nejaka objektivna realita existuje :)

Magion

Příspěvek od Magion » 21 úno 2011 12:30

Fractal píše: Každý chce být normální. Já sem těch dimenzí viděl 11 a ta dvanáctá je pro mě oktáva! a když tu oktávu položíš, tak jsi v jednom kole kámo 8)
Vidět 11 dimenzí - kámo, jestli nekecáš, taks to možná fakt měl totální 8)
Zrovna jsem teď četl knížku ( Michio Kaku - Fyzika nemožného - jinak doporučuji pro fandy sci-fi), kde
rozebíral superstrunové teorie.
Matematicky strunové teorie fungují bezchybně, když struny kmnitají v 10ti rozměrech. ( což je pro běžnou fyziku krapet problém) I tak je ale ještě stále 5 teorií, které toto vysvtětlují.
Když se přidá jedenáctý rozměr, všechny teorie se smrsknou do jedné funkční rovnice .
Jestlis toto na nějakým trípku pochopil, tak ses dostal asi dost daleko...
Já to nechápu...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2011 12:34

Magion píše: Ivo, mě fascinuje s jakou jistotou tady sděluješ takováto fakta.
Podle mě je třeba si stále uvědomovat, že tento výklad je jen jedním z duchovních dogmat - budhistickým. Nic proti budhismu ani proti této interpretaci, ale stále pořád: KDO VÍ, co je věčné?
Chybí mi trocha pokory před tajemstvím světa. To ostatně u spousty duchovně východně orientovaných lidí žijících na západě často vidím - jistá až arogantní jistota, že jsem vše prokoukl a vím víc než ostatní.
Přitom jen většinou opakují jeden model představy o světě a mysli (vštípený knihami a semináři...).
pravda neexistuje
Asi jsi to trošku nedomyslel, to není žádné dogma, ani opakování čehokoliv, ani součást žádné ideologie :)) spíše taková krajní dimenze, ke které lidská mysl může sama dospět v uchopení a pochopení reality ... no a s budhismem to už nemá společného skoro vůbec nic ... budhismus se takovými věcmi a uvahami vůbec nezabývá (fascinuje mě s jakou jistotou se tady odvoláváš na něco jako zdroj nějakých postulátů a přitom při krátkém prostudování zjistíš že např. budhismus je o něčem docela jiném :wink:

Ano, pravda neexistuje - pokud za pravdu považujeme jakýkoliv slovní výrok lidské mysli ... To, co jsem naznačil není žádná "pravda", pouze cesta a směr ... stejný pro všechny lidské duchovní kultury, náboženské i nenáboženské systémy, jejichž cílem je cesta do hlubin sebe sama ... do dimenzí, které jsou mimo jakýkoliv popis a jsou tím tajemnější, čím více se k nim člověk přibližuje ... a tím větší pokoru v sobě cítí ...

"Věčné" - ve smyslu, že čas je opět jen atributem mysli ...

A tvé představy o světě jsou vštípené čím ? I jinými zdroji než knihami, slovy a semináři ? :wink:

Zkus se třeba ponořit do zamyšlení co jediné je (přirozeně) stálé a neměnné ? Co musí existovat za všech okolností a konstelací a bez čeho neexistuje nic ? a i když všechno pomine, co zbývá ? A i když nic nebylo co muselo být, aby něco mohlo vzniknout ? Na to nepotřebuješ žádný budhismus, ani semináře ani opakování čehokoliv ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 21 úno 2011 12:49, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 úno 2011 12:49

Magion píše:Vidět 11 dimenzí - kámo, jestli nekecáš, taks to možná fakt měl totální 8)
Zrovna jsem teď četl knížku ( Michio Kaku - Fyzika nemožného - jinak doporučuji pro fandy sci-fi), kde
rozebíral superstrunové teorie.
Matematicky strunové teorie fungují bezchybně, když struny kmnitají v 10ti rozměrech. ( což je pro běžnou fyziku krapet problém) I tak je ale ještě stále 5 teorií, které toto vysvtětlují.
Když se přidá jedenáctý rozměr, všechny teorie se smrsknou do jedné funkční rovnice .
Jestlis toto na nějakým trípku pochopil, tak ses dostal asi dost daleko...
Já to nechápu...
Micho Kaku je aj moj oblubeny autor.. cital som od neho aj Hyperprostor a Paralelno svety ... mazec :-)

inak k pochopeniu 10 dimenzii sa mi velmi paci toto video.. samozrejme je rozdiel medzi pochopenim a videnim .. ale nak na tripe sa daju vidiet vsliake veci.. pobehujuce stromy, hovoriace kamene .. ja by som poznanie prameniace z tripu, hribov pripadne salvie divinorum moc vazne nebral :-) Drogy jsou spatnyy, anooo ???
ja som inak presvedceny je je v moznostiach luskeho intelektu pochopit a predstavit si tieto vec.. vsak stale vyuzivame mozog len na par percent .. moznosti a hranice su este tak daleko pred nami ze si ani nevieme predstavit co vsetko si vieme prestavit.. a nie to pochopit ...

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 21 úno 2011 12:57

..dost možné že aj to "ultimatne vedomie" za oponou má svoje pohnutky a dovody, možno naše stvorenie mu bolo prikázané :), ale bo sme len nejaký by-product, alebo sme na to aby vobec nejaký boh mohol existovat..??.. a možno si Ivo práve zaistil nekonečný pobyt v pekle za to že označil boha ako niečo čo sa nevyvýja, možno to večné vedomie tiež na sebe maká :) opony za oponami :) ...ničmenej ultimatna odpoved je 42, to vie predsa každý kto videl Stoparovho Sprievodcu Galaxiami, teda všetci..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2011 13:13

ReaktoplazmAR píše:..dost možné že aj to "ultimatne vedomie" za oponou má svoje pohnutky a dovody, možno naše stvorenie mu bolo prikázané :), ale bo sme len nejaký by-product, alebo sme na to aby vobec nejaký boh mohol existovat..??.. a možno si Ivo práve zaistil nekonečný pobyt v pekle za to že označil boha ako niečo čo sa nevyvýja, možno to večné vedomie tiež na sebe maká :)
Jakékoliv podobné uvahy (a filozofie) jsou odsouzeny k beznadějnému nezdaru. Na každé "proto" totiž automaticky přichází další "proč" a je to jen bludný kruh :) Je to jen malý svět lidské mysli, která si promítá a kombinuje svoje představy a myslí si ve své naivitě že to, co platí na základě jejích malinkých zkušeností na malinkém písečku během kratičkého časového okamžiku, platí i pro celek ... Principiálně chybná otázka je v tomto ohledu ono "proč" ... :wink:

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 21 úno 2011 13:17

dendy píše: .. ale nak na tripe sa daju vidiet vsliake veci.. pobehujuce stromy, hovoriace kamene .. ja by som poznanie prameniace z tripu, hribov pripadne salvie divinorum moc vazne nebral :-) Drogy jsou spatnyy, anooo ???.
ja si myslím že je jedno akým sposobom nadobudneš poznanie, ak je to skutočné.. hovoriace kamene a pobehujuce stromy zas vyvolavaju len dalšie otazky, to samé o sebe už je poznanie_ teda droga vyvolava vizualne halušky, ale prečo zrovna tie stromy a kamene ? žeby random mojej mysle? alebo mi tým chce niečo naznačit vyššie vedomie ? :D
... alebo ti tá droga proste otvori filtre ma mozgu a tie stromy ozaj behajú, len to bežne nevidíš ?? záleží čomu uveríš..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 úno 2011 13:31

nie drogy su k*k*tina proste :-) to co vidis su blbosti :-) drogy neotvaraju nic, to je mytus, drogy len pomylia receptory v mozgu a ten chybne interpretuje data co dostava z receptorov (zmyslov), to je cele.. nemam rad ked niekto z drog robi nabozenstvo a vyklada sa strasne vznesene to co clovek na nich vidi.. drohy su proste sracka ... na druhej strane neodsudzujem ludi co ich beru - ak im to viac dava ako bere potom to pre nich ma zmysel.. ale odmietam sa bavit o haluskach ako o niecom co ma nejaky realny zaklad alebo stoji za to meditovat a zamyslat sa nad tym ...

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 21 úno 2011 13:33

Ivo píše:
ReaktoplazmAR píše:..dost možné že aj to "ultimatne vedomie" za oponou má svoje pohnutky a dovody, možno naše stvorenie mu bolo prikázané :), ale bo sme len nejaký by-product, alebo sme na to aby vobec nejaký boh mohol existovat..??.. a možno si Ivo práve zaistil nekonečný pobyt v pekle za to že označil boha ako niečo čo sa nevyvýja, možno to večné vedomie tiež na sebe maká :)
Jakékoliv podobné uvahy (a filozofie) jsou odsouzeny k beznadějnému nezdaru. Na každé "proto" totiž automaticky přichází další "proč" a je to jen bludný kruh :) Je to jen malý svět lidské mysli, která si promítá a kombinuje svoje představy a myslí si ve své naivitě že to, co platí na základě jejích malinkých zkušeností na malinkém písečku během kratičkého časového okamžiku, platí i pro celek ... Principiálně chybná otázka je v tomto ohledu ono "proč" ... :wink:
to je ok, s tým súhlasím.. a neverím ani jednej s tých možností čo som napísal, sú to len príklady otázok.. i ked ten bludný kruh nemusí byt až taký bludný ked nebudeš len behat po obvode ale postavíš sa don a budeš riešit situaciu v kruhu, s každým "preto" sa povrch kruhu zväčší, teda pribudnú dalšie "prečo", ktoré ked zodpovedáme tak sa sice zväčší počet "prečo" ale zväčší sa aj kruh poznania, myšlienkovým experimentom može tento rást do nekonečna, ale zas samozrejme len v rámci našej reality (i ked tá "realita" može byt inflaciou toho kruhu stále realnejšia.. aj nemusí)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 21 úno 2011 13:37

dendy píše:nie drogy su k*k*tina proste :-) to co vidis su blbosti :-) drogy neotvaraju nic, to je mytus, drogy len pomylia receptory v mozgu a ten zle interpretuje co vidi, to je cele.. neznasam ked sa z drog robi nabozenstvo a vyklada sa strasne vznesene to co clovek na nich vidi.. drohy su proste sracka ...
tak toto by som tu už radšej nerozvrtaval, len si myslim že poznaniu je jedno ako príde.. tiež neznášam tie post-hipisácke hríbikové filozofie, vždy sa radšej pozerám na vedu než na pavedu.. ale sa mi trochu nepáči tá tvoja istota v tomto..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 úno 2011 13:41

kiez by som sa mylil a bolo by to tak jednoduche - zabijem si tripa a hned chapem hlbsiu podstatu vesmiru a bytia ... kiezby...

myslim ze moc odiehame do tem ktore stoja na tenkom lade... vratil by som sa k (teorii) chaosu a hudbe :-)

ono podla mna hudba je strasne zaujimavy fenomen - v podsate kazde umenie (okrem patlanin bez zjavneho systemu a suvislosti, vyhlasovanych za umenie :-)) ... ide o to ze niekto (umelec) vo vseobecnosti zobere veci bez suvisu ( zvuky, sample, nastroje, sekvencer) a vlozi do toho svoju energiu, da tie veci do suvislosti, prepoji ich medzi sebou, vlozi do toho nejaku informaciu ... vytvori uzavrety fungujuci system, s presne definovanymi uvodnymi podmienkami, presne definovanym vyvojom a tiez finalnym stadiom.. zauijmave mi na tom pride ze tento system v podsate nijak nepodlieha rozpadu, nijak sa nezvysuje jeho neusporiadanost - je staly nemenny a svojim sposobom nekonecny (za predpokladu ze nedojde k zniceniu vsetkych jeho nosicov - CD, LP, mp3, ...)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 21 úno 2011 13:45

add 11 dimenzií: ja sa snažím si uvedomovat 4 rozmer a nie celkom sa mi to darí, keby som mal vnímat 11 dimenzií ako Fractal tak by som asi umrel od smadu, lebo by som sa zabudol napit..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2011 13:51

Hudba od nepaměti (a ve všech lidských kulturách) vždycky byla především HARMONIE, jakýsi odraz "vyšších sfér", něco co člověk přivádí k jeho hlubší podstatě a vyšším dimenzím ... Hudba bývala především posvátná, rituální, nábožná, léčivá, povznášející, libozvučná. Odraz vesmírné harmonie ... I Bach říkával: "hudba, která neoslavuje Boha a není odrazem jeho nepostižitelné velikosti, je jen pekelným hlukem" .... Teprve v posledních pár desítkách let se hudba dostává na uroven kakofonie, disharmonie, chaosu, povrchnosti atd ...

Odpovědět