Chaos a Hudba

Harmonické postupy, rytmické grify,...
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Chaos a Hudba

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2011 17:19

emptysound píše:
Brutální kolektivní halucinace. :-)
Čili jinými slovy lidský život na planetě zemi ? :)

Magion

Příspěvek od Magion » 21 úno 2011 17:53

Ivo píše: Trošku už se zamysli než něco autoritativně proneseš, a to ještě ne jako svůj vlastní názor, ale jako direktivní poučení někoho druhého ... zvlášt když to je tak nebetyčný blábol jaký jsi právě pronesl ...
Ivo, Ivo s tebou se fakt nedá moc diskutovat. Podsouváš mi něco, co jsem vůbec neřekl -( tím myslím jakoby mé odsouzení veškeré historické tvorby, což jsem v žádným případě neudělal)
Teorií kýče jsem se samozřejmě zabýval ( mimochodem mám vystudovanou výtvarnou vysokou školu a jsem magistr a musel jsem projít i přednáškami estetiky, filozofie atd, kde se toto samozřejmě řeší...).
Vím o čem mluvím. Přečti si např. Tomáš Kulka: Umění a kýč a uvidíš, že to, co jsem pronesl žádný blábol vůbec není.
Jeden ze základních rysů kýče je ten, že se chce líbit, chce být krásný a nic víc. Nemá žádné další významy, rozměry...Netouží být odvážný - jde na jistotu s jediním cílem: líbit se. Tak vzniká kýč.
Naopak tvorba všech co jsi vyjmenoval má kromě toho, že je krásná navíc i mnoho dalších vrstev a významů, což z nich činí skvělá díla a hlavně: ve své době tito skladatelé posouvali estetiku svým průkopnickým pojetím hudby někam dál. Nebáli se - nešli na jistotu. Byli odvážní - a to se v umění cení především - posouvání hranic...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2011 18:11

No vždyť ano, a přesto je jejich hudba krásná, libozvučná, harmonická a povznášející ... :wink:

Ale zase bychom museli začít diskutovat o tom co je "krásné" a nedobrali bychom se vlastně ničeho. Podobně jako už Platon ve svém geniálním dialogu Hippias větší :wink:

Abych to shrnul 1) já osobně nemám rád ošklivou, disonantní, chaotickou hudbu, namátkou http://www.youtube.com/watch?v=9pBMxp8EJFA atd atd a pro mě to už snad ani není hudba :wink: 2) krásná, harmonická a harmonizující hudba neznamená nutně kýč - a bohudíky v kulturních dějinách lidstva převažuje . Ale abychom si ujasnili, nemyslím tím něco takového http://rolandsante.cz/_mp3dir/4/Roland% ... tace02.mp3 :mrgreen: apod

Magion

Příspěvek od Magion » 21 úno 2011 18:20

jo chapu - proti gustu žádný dišputát
tady ty diskuze můžou být fakt nekonečný a nakonec lidi (pokud vydrží) často přijdou na to, že v podstatě myslí to samý, jen to říkaj jinak.... raději toho necháme zavčas. a raději zpět k chaosu.
ale mám pocit, že v tomto chaotickým threadu stejně může být v rámci tématu OT chaos tolerován...

Fractal

Příspěvek od Fractal » 21 úno 2011 18:25

12! faktorial

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 úno 2011 19:02

ivo ten xenakis co so pastol to sa fakt neda pocuvat... tak toto keby mi niekto nahlas pustil a nutil ma to pocuvat viac ako 10 sekund tak sa obavam ze by som sa regulerne zblaznil :-)) ovsem to asi aj z tej druhej linky co si pastol :-)))))) respektive pri tom druhom by som asi dostal nutkavu potrebu niekoho brutalne zavrazdit :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2011 19:35

dendy píše:respektive pri tom druhom by som asi dostal nutkavu potrebu niekoho brutalne zavrazdit :-)
Taky to ve mně probouzí citelně agresivní reakce, to přiznávám :mrgreen: (to snad ještě zlatý Xenakis :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 úno 2011 19:58

ono tan sante to je podobne bizarne uchylne ako toto

... inak takto vyzera trololo dnes :-)

... proste masaker.. ten podla mna on VELA pocuval tvorbu rolanda sante a prekladal to xanakisom :)

Magion

Příspěvek od Magion » 21 úno 2011 20:18

:D :D :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2011 20:22

A to je myslím potvrzení toho o čem si povídáme :) Že totiž hudba HODNĚ působí na člověka :) Naštěstí si jdu večeři teprve dělat, jinak z toho by se člověk snadno poblil :mrgreen:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 úno 2011 20:33

no pockaj uvidis ze si na ten desivy usmev a refren spomenies uprostred vecere :-))

Fractal

Příspěvek od Fractal » 22 úno 2011 18:10

Ani sem si nevsim, ze Ivo pastoval Iannise Xenakioou... ou ou, to je muzikaaa! Pracoval tusim se skladately jako Vares a ostatnimi v IRCAMU, a taktéž s Nonem, ale nejsem si jisty... btw, uplne nejvetsi machr byl Scelsi

a psal jsem nejake veci na Stockhausena.. klavirista a hlavne syntezatorovy multiblazen: vsimnete si roku!

Fractal

Příspěvek od Fractal » 22 úno 2011 18:15

Ivo píše:A to je myslím potvrzení toho o čem si povídáme :) Že totiž hudba HODNĚ působí na člověka :) Naštěstí si jdu večeři teprve dělat, jinak z toho by se člověk snadno poblil :mrgreen:
není jenom hudbou člověk živ... je tady taky psaní, sochařina, fotografie, scénaristika... tušíš kam mířím?

peteness

Příspěvek od peteness » 22 úno 2011 18:53

Dendy, ty videa jsou super, máš opravdu guten Geschmack. :)
Znáš Franze Langa?

jusuf

Příspěvek od jusuf » 22 úno 2011 19:12

Díky Ivo za toho Xenakisa, dosť sa mi to páči.
Len neviem prečo si to uviedol do tej časti 1) ...

Odpovědět