O ZMYSLOCH 1: Prečo nevidíme akordy?

Harmonické postupy, rytmické grify,...
midi1210

Re: O ZMYSLOCH 1: Prečo nevidíme akordy?

Příspěvek od midi1210 » 06 zář 2012 12:39

Moj nazor sa mozno utrasie rovnako ako tvoj :D Podla mna za potlacovanim psychadelickych latok stoji jeden z problemov kotry som opisal vyssie. Psychadelicke latky su ohromnym nastrojom na rozvoj vedomia, sebapoznania, a chapania celku co by mali podla mna byt hlavne priority cloveka. A ked sa pozrieme v akom svetle su tieto latky vykreslovane (v povedomi ludi) tak je to az podozrivo divne. Co sa tyka toho spominaneho bad tripu - tak ak si zazil bad trip tak bud si si dal shit alebo mas bordel v hlave. Pricom ten druhy pripad je lepsi lebo aspon vies (ked ti to dojde) na com mas pracovat a s cim si sa este nevyrovnal. V tom mojom prispevku vyssie je dost srakazmu a ironie tak snad ste to pochopili aspon ciastocne :)

rastis

Příspěvek od rastis » 06 zář 2012 13:10

midi1210 píše:Moj nazor sa mozno utrasie rovnako ako tvoj :D Podla mna za potlacovanim psychadelickych latok stoji jeden z problemov kotry som opisal vyssie. Psychadelicke latky su ohromnym nastrojom na rozvoj vedomia, sebapoznania, a chapania celku co by mali podla mna byt hlavne priority cloveka. A ked sa pozrieme v akom svetle su tieto latky vykreslovane (v povedomi ludi) tak je to az podozrivo divne. Co sa tyka toho spominaneho bad tripu - tak ak si zazil bad trip tak bud si si dal shit alebo mas bordel v hlave. Pricom ten druhy pripad je lepsi lebo aspon vies (ked ti to dojde) na com mas pracovat a s cim si sa este nevyrovnal. V tom mojom prispevku vyssie je dost srakazmu a ironie tak snad ste to pochopili aspon ciastocne :)
a kolko mas teda tych rokov ?

ja to vidim tak - poskusal si kadejake veci, lubilo sa Ti, chutilo Ti a teraz tu o tom pises nejake filozofie, aby si si to cele racionalizoval. je to v pohode, tak to ma / malo vela ludi (v 16tich :) )...

ak sa chces sebapoznavat a rozvijat si osobnost ci vedomie, tak existuju techniky aj bez pouzitia nekjakych latok, bol tu spominany Stanislav Grof, ktory sa tomu venuje pomaly 60 rokov...

ale ak si fanusik halucinogenov, tak OK, je to vec vkusu a preferencii. som posledny, co by to odsuzoval... akurat nerob okolo toho filozofie, pretoze to co pises, su fakt bludy...

midi1210

Příspěvek od midi1210 » 06 zář 2012 13:49

vobec ma nepoznas a uz vies co kde kedy preco jak a kolko krat som si dal, kolko mam rokov.. je to az tazke pochopit :D Chapem ze ti vadi ta filozofia (ved preco by sme sa mali nad takymi vecami zamyslat) Ty sa kldune zamyslaj nad tym kolko mam rokov a ja budem rozmyslat nad tym co ma zaujima. Proste pochopil som ze som pisem na nespravnom mieste ale povedal som si ze ludia co maju radi-tvoria hudbu si instinktive blizko k zakonom vesmiru a instinktivne ich budu z vlastenej zvedavosti hladat. Uz neriesim :D ja som proste len obycajny blazon a s vami normalnymi sa uz ani neviem bavit. Odpuste mi to :wink: . Ale zatial mi usmev drzi a nemienim nic menit. :D :D a ja som cakal ze ma niekto pochopy :D :D blazna pochopy len blazon takze sa teste ze ste zdravi :D

rastis

Příspěvek od rastis » 06 zář 2012 14:19

midi1210 píše:vobec ma nepoznas a uz vies...
samozrejme ze nepoznam, robim si usudok na zaklade toho, co pises... tie nazory co pises, mavaju zvacsa mladi typci okuzleni prvymi skusenostami... aj ked je pravda, ze poznam ludi, ktorych okuzlenie nepreslo ani po 30tke. ale je ich strasne malo. z mojho pohladu by som povedal, ze zatvrdli v puberte a stoja na mieste. ale mozno som strasne mimo, mozno su v dimenziach, o ktorych ini nemaju sajn. nech sa im dari a tebe tiez :)

midi1210

Příspěvek od midi1210 » 06 zář 2012 15:08

mozno to vyznie ze som okuzleny, ale to bude tym ze som k..a mega uplne okuzleny. :shock: Mali by o tom ucit v skole, vesat plagaty - bilboardy, hocico... asi tak som okuzleny :D :D Keby to zazili vsetci ludia, tak by prestali kupovat televizory lebo by konecne pochopili co je to vidiet v HD kvalite :D, prestali by chodit na dovolenky lebo skvelu dovolenku by zazili aj spinavy na zahrade. Pri pocuvani hudby by ich islo roztrhat na vsetky svetove strany od dokonalosti a persnoti s akou dokazu vnimat zvuk. Je to nieco neskutocne intergalakticy nevysvetlitelne a neopisatelne. Myslel som si ze take veci su len vo filmoch. tak mi prosim odpuste moju afektovanost a uprimnost ale doprial by som vsetkym :D (nehovorim teraz o lsd, to taku paradu neroby :) btw:je to legalne)

rastis

Příspěvek od rastis » 06 zář 2012 15:10

hlavne nevyskoc v cirej uprimnej radosti z balkona ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 zář 2012 16:29

rastis: presne, dobre to pises.. ja na jednej strane mam na halucinogeny v celku mierny az pozitivny nazor, myslim si ze pre intelektualne vyspeleho cloveka to moze byt zaujimava apodnetna skusenost... na druhu stranu ked pocuvam kecy -nastrocnych deciek co sa vytripuju na party a potom vykladaju o splynuti s vesmirom a duchovne tak mi to je, no prinajlepsom usmevne...

midi1210

Příspěvek od midi1210 » 06 zář 2012 17:06

:D S prispievanim prispevkou som tu skoncil, obrali ste ma o chut. To clovek nemoze dat ani jeden koment bez toho aby niekto vyjadril svoj bezcenny negativny postoj s nulovou informacnou hodnotou? Vsimol som si ze v roznych prispevkoch vzdy slovne "napadaju" ti isty (v zivote ste asi velmi nespokojny ked si stale potrebujete nieco dokazovat). Neviete kedy co a za akym ucelom som si dal a uz som nastrocny pubertiak co si to len tak dal na party a potom taral. Nieco neskutocne. O serioznej debate resp. skusenostiach tu mozem len snivat. BTW: kebyze som nastrocny a rozpraval by som vam o splinuti s vesmirom tak som natom stale lepsie ako kebyze mam mat 30 a este som nesplynul ani sam so sebou :D To ze v prispevkoch vidite stale nieco odveci hovori viac o vas. Mne ste ukradnuty ale pre dobro fora by ste sa mohli zamysliet, lebo predpokladam ze niesom prvy kto takto stratil chut. Ja som tu zdielal nazory a pociti a co ste zadelily vy? (toto sa mi nepaci, toto je odveci, tamto je zle) ste proste neskutocne "nad vecou"

bassline

Příspěvek od bassline » 06 zář 2012 17:25

midi1210 píše: Keby to zazili vsetci ludia, tak by prestali kupovat televizory lebo by konecne pochopili co je to vidiet v HD kvalite :D, prestali by chodit na dovolenky lebo skvelu dovolenku by zazili aj spinavy na zahrade. Pri pocuvani hudby by ich islo roztrhat na vsetky svetove strany od dokonalosti a persnoti s akou dokazu vnimat zvuk. Je to nieco neskutocne intergalakticy nevysvetlitelne a neopisatelne. Myslel som si ze take veci su len vo filmoch. tak mi prosim odpuste moju afektovanost a uprimnost ale doprial by som vsetkym :D (nehovorim teraz o lsd, to taku paradu neroby :) btw:je to legalne)
Ved napis o tom viac. Mna to celkom zaujima. S drogami som nemal nikdy skusenost ani nechcem mat, ale zaujima ma dozvedat sa o zazitkoch ludi, co to skusili :D .

O akej latke teda hovoris ? Ty to nejak pravidelne uzivas a citis sa byt stastnejsim/naplnenejsim clovekom ako bez toho ? Pre teba je teda hodnotnejsie zazit dovolenku v iluziach, nez zazit skutocnu ?

BTW v ramci zachovania spravneho toku diskusie by som bol za precistenie tohto threadu - nechat prispevky k teme a oddelit do noveho threadu offtopic...

--

rastis

Příspěvek od rastis » 06 zář 2012 18:56

midi1210 píše:. O serioznej debate resp. skusenostiach tu mozem len snivat. .
vsak dobre, pod teda seriozne diskutovat... co teda ? halucinogeny mali a aj maju svoj zmysel pre ludstvo, odjakziva kade tade rastu neuuveritelne veci a ludia ich odjakziva vyuzivali alebo aj zneuzivali... co viac k tomu dodat ? snad si tu nechces porovnavat tripy :)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 06 zář 2012 19:06

rastis píše: snad si tu nechces porovnavat tripy :)
len to nie :lol: :lol: :lol:

Odpovědět