Dexibell VIVO

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
chose

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od chose »

Zdravim ZFarkas,
diky za odpoved. Moje predstava byla, poridit si toraiz, pripojit k xp 30 a pouzivat zvuky toraiz na leady, ale pritom neprijit o pekny organy v xp30 a dalsi jeho zvuky. Toraiz ma jen 1,4kg a je to v podstate dalsi nastroj.. Jen nevim, jestli to takto jde a jestli se da vyuzit cela klaviatura xp30 pro prehravani zvuku z toraizu a pritom behem hrani rychle prepnout a hrat na cele klaviature interni zvuky z xp30.
Ty zvuky toraizu jsem poslouchal na youtube a musim rict, ze se mi zdaji hodne dobry. Takze pri posouzeni ceny, zvuku a vahy jsem dospel k zaveru, ze toraiz je mi souzeny.
Jeste se podivam do manualu, jestli by v xp30 sla vyclenit cast klaviatury pro toraiz (pro urcity songy) a zbytek klaviatury by zaroven slouzil k hrani internich zvuku. A po odehrani pisnicky jen jednoduse prepnout – odpojit toraiz a vyuzivat xp30 v cele siri klaviatury jen se zvuky xp30. Nejaka zkusenost, jde to? Jinak na to Vivo jsem hral a muzu potvrdit, ze oproti jinym z podobne kategorie lehkych nastroju je klaviatura vyborna, neco mi na ni vsak nesedelo. Proto jsem si nechal xp30, na ktery jsem si tak nejak uz zvyknul. Jde o zvyk, ani roland mi zpocatku nesedel, jsem odkojen hranim na klavir...

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Nemusis nic hledat - Toraiz spojis s XP-30 snadno, jeden standard midi kabel a na XP-30 si udelas performanci z 2 zvuku - prvnímu přiřadíš midi kanál stejného čísla co nastavíš nebo máš na Toraizu a nepřiřadíš mu žádný interní zvuk (žádný patch). Nastavíš si rozsah klaviatury nahoře jak potřebuješ na leady. Pak si dáš na patch č. 2 u této performance nějaký interní zvuk a nastavíš mu zbytek rozsahu klávesnice. Takto můžeš klidně nasázet interní patche na všech 15 zbývajících midi kanálů, takže ti hrají všechny dohromady, což je pochopitelně blbost, ale teoreticky to jde. Uložíš to celý jako user performanci, takže tuto kombinaci máš vyvolanou na jeden stisk paměti.

Jinak protože stále používám live XP-30 ale už i Dexibell Vivo S1, tak podle mne subjektivně takto: XP-30 mi i v dnešní době zní live v kapele asi jako nejlepší univerzál všech dob na digitální imitace všelijakých nástrojů, dechů, pián, harmonik, i etnic nástrojů, nejhorší zvuk na něm mají "hammondy" - ani samply z SR-JV Keys of 70 nepomohly. Dexibell je zvukově live s kapelou naprosto jinde než Kurz PC3K, Fantom G, Korg M3 a mraky dalších více mid-level a lowend VA syntů a workstationů, na co jsem kdy hrál na stage, Dexibell má asi nejlepší klavír a e-piana ze všech digitálů (o 100% lepší epiana než třeba Korg SV-1 který jsem měl cca 2 roky a prodal právě kvůli tomu, že všechny zvuky v něm jsou na Dexibellu taky a o dost lepší...), přes stejný aparát (luxusní PA systém 5kW) zní rejstřík Steinway Live (= USA Platinum PLT piano) 2x víc přirozeněji a blíže zvuku akustického klavíru než třeba klavíry na Nord Stage 2.. Dexibell nemá tak kovový průrazný zvuk jako XP-30, co proleze každým brajglem aniž by se posluchači šklíbili že by to třeba už bylo moc ostrý apod - to ne, ale tím, že celé zpracování zvuku, efektů atd v Dexibellu probíhá z momentálně nejkvalitnějších multisamplů na trhu a v nejkvalitnější dostupné technologii na trhu, tak ve spojení s jednou z nejlepších klávesnic na trhu to zkrátka 2x víc evokuje hru na skutečný klavír nebo skutečné e-piána než na sice taky super, ale spíše syntezátorové klávesnici u XP-30 (mimochodem je polovyvážená, podlepená mědí, s aftertouch a funguje i po 20 letech denního hraní jako nová!! - rychlost odezvy i vracení se kláves fantastické). A Dexibell zní v sekci klavíry, polysynty, akordeony a zkrátka u všech zvuků, které obsahují celé nejširší zvukové spektrum harmonických, dokonce lépe než obdobné programy v XP-30. Na XP-30 jsou ale lepší veškeré dechy, saxy apod, kde je největší objem harmonických soustředěn spíše ve středovějších kmitočtech, protože XP-30 je přenese úplně všechny bez zvlnění kmitočtové charakteristiky a detailně a čistě. Dexibell Vivo mi přijde, že nemá absolutně žádný pokles dynamiky ani jakkoliv digitalizací změněné ani nejvyšší slyšitelné výšky, cca 13-18kHz, takový ten "ocásek" co akustické nástroje vždy mají, ale běžné workstationy tyto frekvence mají zdegradované, doplněné digitálně místo přirozeného původního zvuku, mají více zvlněnou kmitočtovou charakteristiku než má akustický zdroj atd. Čím levnější nástroj, tím vyšší degradace, proto patch/preset z toho samýho samplu o stejné velikosti může znít úplně stejně na Krossu-Krome-Kronosu pokud se jedná o sampl co obsahuje řekněme nosnou frekvenci a jeden vyšší harmonický tón oktávu od základního a nic víc, ale úplně jinak na každém z těch 3 jmenovaných Korgů, pokud sampl obsahuje velké množství vyšší harmonické složky - v celém nf kmitočtovém pásmu od každého základního tónu. Tady pak na Krossu ten samý zvuk zní jalově a tence, na Krome řekněme už "jen" jako pod dekou nebo středově a na Kronosu skoro v plné síle bez výraznějšího zmrvení a potlačení nějaké spektrální složky. Dá se tomu rozumět? :-)

anthea_x

Příspěvek od anthea_x »

Ja tomu nerozumiem vôbec. Nedalo by sa to vysvetliť podrobnejšie ?

pap66

Příspěvek od pap66 »

Prepáčte páni,minikomment:
ZFarkas tu píše ódy o Dexibellu.Dnes som hovoril s majiteľom najväčších hudobnín z Budapešti,ktorý mi
potvrdil,že ono spom.značka nie je vôbec také delo ako tu kolega píše.Aj ja som sa zaujímal o túto značku,no dal som si pauzu.
Skúšal som S9-u,táto mašina naozaj má do seba ako hru na klavíri,ale ostatné typy už vôbec nie,a hlavne najväčšia fraška je VIVO S1-toto
je len skutočná hračka,nie kláves/max.do vlaku/.Čo myslíte takový gigant ako Yamaha,kde pracujú stovky zvuk.inžinierov by nebola schopná vyvinúť podobný projekt ako chlapci z Dexibellu?????!!!!!.......

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Sory, Yamaha je špatný příklad, oni jsou najitelé Korga a proto je nej Kronos . U S1 je mizerná klávesnice na klavíry, ale to je výhodou na mnoho jiných věcí. Navíc tu několikrát psal, že základní zvuky ne, ale banka platinum . Co se Yamahy týče, každý větší obchodník ji protězuje, protože u Yamahy máš zpětný platby, podle toho kolik toho prodáš

pap66

Příspěvek od pap66 »

Ja som neriešil obchodnú časť problematiky,ten dotyčný pán takisto predáva Yamahy aj Dexibelly,a hovorí zo skúseností.

chose

Příspěvek od chose »

Jezismarjaaa diky ZFarkas, ale tak komplexne pojatou odpoved na muj skromny dotaz “Nejaka zkusenost, jde to?” jsem vskutku necekal. Stejne si to budu muset nacist z manualu :-)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

pap66 píše:
03 bře 2020 21:48
... ktorý mi potvrdil, že ono spom.značka nie je vôbec také delo ako tu kolega píše...
...Ja som neriešil obchodnú časť problematiky,ten dotyčný pán takisto predáva Yamahy aj Dexibelly,a hovorí zo skúseností....
Tu sa ale o "dokonalom, bezchybnom dele" nediskutuje! :wink:
Diskusia sa zacala tym, ze ZFarkas bol dojaty z realistickosti koncertneho piana. A toto potvrdzuju skoro vsetky reakcie a clanky, co sa daju na internete najst. Ze saxofony a slaky nie su realisticke? A kde su ? :lol:

Napr. tento znamy chlapik, zaryty Kurzweilista, vyraba a na webe predava soundware pre vela znaciek a roznych keyboardov.
Ale predava iba dve znacky keyboardov - Kurzweil a Dexibell. 8)
https://www.barbandco.com/home-e.html

Pre mna je urcite vacsou autoritou na krasu zvuku a "ducha nastroja", nez majitel najvacsieho obchodu, co riesi hlavne dostupnost, marze, ochranu skladu, reklamacie, atd. Keby totiz riesil kvalitu a krasu zvuku, tak nikdy nebude komercne uspesny. Najviac sa predavaju samohrajky Yamaha s gycovym zvukom a svetielkami ... a im podobne...

MDudas

Příspěvek od MDudas »

pap66 píše:
03 bře 2020 20:08
a hlavne najväčšia fraška je VIVO S1-toto je len skutočná hračka,nie kláves/max.do vlaku/
Ale to je prenosny klaves na baterky ! :wink: Co je na nom fraska, klaviatura ?
Kolko poznas keyboardov na baterky, ktore maju aspon jeden naozaj dobry zvuk?!

pap66

Příspěvek od pap66 »

Máš pravdu MDudas,ja len zato som písal,že ZFarkas uviedol,že hrá na Vivo S1,na čom by určite nezahral npr.TOTO Child's Anthem.
Ja nemám nič voči značke Dexibell,aj ja váham,čo mám kúpiť do živej rock.kapely či nový Dexibell S7proM,al.Stage 3HP76.
Mohol by si poradiť......
Díky
Peter

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Len s pouzitim sedliackeho rozumu a trochy opatrnosti -
Dexibell je este na zaciatku. Spravili velky skok vpred, to moze znamenat mimoriadnu kvalitu aj necakane problemy.
Ak je moznost si ho dokladne vyskusat a napr. ozeliet veci, ktore uplne dobre nefunguju, moze to byt super.
Ak chces ist na istotu, tak Nord je istota. Obzvlast do zivej rock kapely. Tak rychle ovladanie ako Nord asi nema nikto.
Navyse aj komunita bude vacsia, ked budes nieco riesit. (ale tu bohuzial asi nie - Nordistov je tu malo)

pap66

Příspěvek od pap66 »

ďakujem za radu,a keď je tu Dexifórum,hneď by som položil otázku dotyčným,či je možné na Vivo nástrojoch v split móde
efektovať zvuky samostatne a ľubovolne po zónach?
ďakujem
P.

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps »

pap66 píše:
09 bře 2020 13:27
...Ja nemám nič voči značke Dexibell,aj ja váham,čo mám kúpiť do živej rock.kapely či nový Dexibell S7proM,al.Stage 3HP76.
Ak Nord Stage 3, tak odporúčam zvážiť radšej verziu 88. Verzia HP76 ma hlučnú a problémovú klaviatúru. Dosť sa to riešilo na zahraničných fórach. Ja som tiež práve preto uprednostnil verziu 88.

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

pap66: pokud hrajes v ukaznene kapele a potrebujes vsechny kategorie zvuku, je i Dexibell Vivo S1 velice překvapivý a 100% zážitek, mne osobne je ted uplne jedno zda vyjedu s Vivo + Korg Prologue nebo Prophet AS-1 analog syntem na sola, nebo jenom s XP-30 - tu si beru spis do kapel kde maj vic vytaveny lampovy komba nebo bubenik mlati jak o zivot. XP30 boří i mýty, že solove dechy - tr, sax apod nelze napodobit - lze!!!! a to tak, ze ani na podiu ten dechař s kterým si hraješ třeba odpovídačky po chvili vubec nepozna co vlastne hraje on a co ja na imitaci jeho nastroje v XP30. Nemam zadny duvod si neco vymyslet, takhle to v praxi na podiu zazivam, tedy kdyz chci a schvalne hraju zvukem a finesama daneho akustickeho nastroje. Nerozezna to ani dobry zvukar u mixu ani spoluhraci, se kteryma hrajes roky.. Na oboje si zahraju tak ze jsou spokojeni vsichni a hlavne i ja, kdyz to slysim v celku, muzika me bavi at se hraje stylove cokoliv. Kdyz jsem si vzal cokoliv jinyho co jsem mel, tak jsem si nikdy uz tak dobre nezahral - napr. s Fantom G, Xa, MO-MOFX, Rolandy Juno D-G, FA, Kurz PC3K, SP4, Korgy M3, Krome, Kross, desitky dalsich VA syntu atd.. Tyto nebrat, kdyz je k dispozici i to, co fakt hraje a bez kompromisu...

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder »

Richard píše: "XP30 boří i mýty, že solove dechy - tr, sax apod nelze napodobit - lze!!!! a to tak, ze ani na podiu ten dechař s kterým si hraješ třeba odpovídačky po chvili vubec nepozna co vlastne hraje on a co ja na imitaci jeho nastroje v XP30."

Nechtěl bych se věru někdy setkat v kapele s muzikantem, který na pódiu nepozná, co hraje. :P :D :P
Kurzweil PC3K7+KORE64, Yamaha MODX6, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

Odpovědět