Klávesy údržba - oprava ...

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
midimidi

Příspěvek od midimidi » 08 bře 2004 09:02

Dobrý zážitek jsem měl při opravě Roland Jupiter 4. Po odstranění jedné lišty mi to vystřelilo všechny klávesy různě po místnosti. Dobrý LEGO je taky Korg Wavestation.

HonzaRez

Příspěvek od HonzaRez » 08 bře 2004 10:48

bodyia píše:
lowpass: V HK je ještě jedna opravna, nevím přesně, jak se jmenuje, je to kousek od TÚ, majitel je takovej trochu podivín, ale přijde mi, že jeho vztah k nástrojům je dobrej, posledně jsme se se zaujetím snad půl hodiny bavili o ARPech. Má tam i spoustu aktivních prvků (děličky, oktávový generátory, VCF...) pro starý nástroje, ale po?áky a další mechanický díly moc ne. Nechá si to zaplatit, ceny se pohybovaly trochu nad tím, za co se to dá pořídit v americkejch repair centrech.
Ahoj, jestli myslíš ten samý HK a TÚTÚ jako já, tak ten mistr už se přestěhoval. Ale doporučit bych ho nemohl, poněvadž jsme si dost špatně rozuměli. Samozřejmě pokud mu tam někdo přijde, tak rozpovídá, protože je tam celé dny sám (klasický psychologický efekt), ale když jsem mu přinesl Poly800 s tou klasickou nemocnou DCO, tak mi tvrdil, že je to chybně naprogramované, ale že s tím něco udělá a a? mu zavolám. A když jsme mu zavolal, tak na mě bez přípravy vybafl, že to bude za dva tisíce a a? si pro to přijdu. Tak jsem to zaplatil a těšil se, jak to bude dobře znít. Jenže ouha - závada zůstala, a když jsem mu to přinesl zpátky, tak mi zase tvrdil, že je to chybný program a že v tom nechal dost práce a že to opravuje 20 let (= ty tomu, blbečku, nerozumíš). Takže jsem zapaltil dva litry za výměnu několika zoxidovaných spojů a baterie a hraju s jednou vadnou DCO v módu WHOLE, kde se ta chyba neprojevuje. A jsem poučen ...
Honza
Honza
Am386DX

HonzaRez

Příspěvek od HonzaRez » 08 bře 2004 10:54

A ještě dodatek: Stává se mi to čas od času, ale hlavně pravidelně: mě nemrzí ty prachy atakdále. Mě strašně štve, že ten chlap prostě nedokázal pochopit - a dodnes to neví - co jsem se mu vlastně snažil vysvětlit. Nedokázal pochopit podstatu té závady, kterou jsem svým jednoduchým éterickým mozečkem pochopil i já a kterou mi tady na fóru hned z fleku vysvětlili jen podle několika nepřesných mnou poskytnutých údajů...

Honza
Honza
Am386DX

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 08 bře 2004 11:15

To. Lowpass já už Pink Floyd, hlavně ty novější, taky moc nemusím, ale ta Dark Side of The Moon je opravdu silná záležitost - doporučuju.

Kurzweil - běží, jenom se u něj projevila zase stará závada, která naposledy zazlobila před rokem. Vždycky když ho rozeberu tak nějakou dobu (než si to sedne) má tendenci po zahřátí vypínat se a mazat si pamě? (projevuje se to tak asi po 4-5 hodinách provozu). Stačí potom jenom otevřít okno aby teplota v místnosti trochu klesla a zase běží dalších 5 hodin bez problému - naposledy výrazně pomohlo přesunout harddisk do externího boxu.

Nejhorší zážitek při čištění - záchvat dávivého kašle z alergie na prach :) - ne vážně jednou na mě vyskočila pružinka v Alpha Junu a zapadla za knihovnu tak jsem musel přesunout asi tunu těžké literatury ;)

kexik

Příspěvek od kexik » 08 bře 2004 12:04

vlastne je to offtopic, ale musim podotknut, ze akokolvek je dark side genialna (a to je), vlastne je urobena jednoducho a je priam citit ze remeselne je vydrena. mne sa vlastne na floydoch paci hlavne to, ze i ked su naprosto priemerni muzikanti, vedia tu hudobnu myslienku do posledneho detailu zrealizovat tak ako im znie v hlave... trebars ja som na nieco take lenivy :)
apropos najlepsi pf je Meddle, ked uz by malo ist o exkurziu do ich tvorby...
este raz sorry, ze som odbocil od problematiky cistenia potenciometrov :)

boro

Příspěvek od boro » 08 bře 2004 13:07

yamaha pf10 a jej prva hodinka po zapnuti: muoj milasek trenuje s takymi 1/4tonovymi odchylkami, akoby to suviselo s dynamikou. Este som ho nerozobral a kedze som destruktivny typ, tak to radsej ani robit nebudem, lebo ja ho lubim. je to odstranitelne? /cely obsah tematu som necital/

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 08 bře 2004 15:39

Tome, tohle přesně se mi kdysi stávalo s Wavestationem, ale pak po jednom rozebrání to přešlo... Dokonce funguje :P .

K té Yamaze, takhle mi šílel Minimoog, některé klávesy měly tón netón, absolutně náhodně to létalo nahoru a dolů, vyčištění pomohlo (málem také mě do hrobu :( ). To je ale u MM celkem známý problém, jak je to s Yamahou, to nevím. Obecně tam bývá S&H obvod, ten je někdy vadný a tohle dělá.

bodyia

Příspěvek od bodyia » 08 bře 2004 17:40

HonzaRez: Člověče - a to je možná ono. Ono do krámku asi fakt moc lidí nechodilo, tak byl š?astnej za každýho, s kým pokecal. Ale některý fajn součástky měl a byl ochotnej prodat, bez ohledu na to, jestli by danou věc dokázal opravdu opravit.

Atomx: Opravoval jsi i tlačítka? Já se na K2k chystám taky a tlačítka jsou to, co mě zlobí úplně nejvíc. Dají se rozebrat a vyčistit nebo nějak snadno vypájet?

Nejhorší oprava? Nevím, mě i ta K2k přijde poměrně lidská..:-)) Ale děsím se toho, až jednou budu muset sáhnout do Tiracona. To je čuňárna. Zase ale každý hlas má vlastní plošňák, kterej jde snadno vyndat sólo. Ale provedení těch plošnáků... jako z amára.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 08 bře 2004 18:00

No přiznám se, že tlačitka taky nejsou úplně OK i když zatím jedou - některá mají jen nepřesnej stisk. Ale to by asi chtělo vyndat všechny vnitřnosti. ¨

T.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 bře 2004 01:06

a.tom.x : Zaujimave .. Mna zase moc neberie stary Pink Floyd .. Zato novy (posledne 3 albumy) mam velmi rad ..

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 09 bře 2004 09:00

bodyia píše:HonzaRez: Člověče - a to je možná ono. Ono do krámku asi fakt moc lidí nechodilo, tak byl š?astnej za každýho, s kým pokecal. Ale některý fajn součástky měl a byl ochotnej prodat, bez ohledu na to, jestli by danou věc dokázal opravdu opravit.
Tak clovece nevim, zda si neprotirecis - pred chvili jsi psal, ze tomu rozumi a je to "polobuh". Tak fakt nevim.
2HonzaRez: Bacha at nejsi narcen ze studii marketingovych prirucek....

jojo

Příspěvek od jojo » 09 bře 2004 09:43

to jsem psal ja, jojo.

bodyia

Příspěvek od bodyia » 09 bře 2004 10:37

Hele jojo, místo tohohle žvanění byste mohli ezone podpořit nějakou seriózní reklamní akcí, co říkáš? Takhle se MES jenom dostává do role pirátkých inzerentů na nekomerčních webech, kdy pro svoje zviditelnění/zbohatnutí používá neziskový sektor - tedy věc velmi nemorální a nespolečenská - a sdělení kvality vašich služeb se pak rovná maximálně inzerátům na cracknutý sw nebo pašované hn z rubriky bazar. Na to bych si asi dal pozor. :idea:

atomx: No, já se do toho asi pustím... budu o tlačítkách referovat:-)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 09 bře 2004 10:45

Mě už ty nový alba připadají trochu moc do popu, ale samozřejmě velmi kvalitního a strašlivě pompézního :) Písničkově je to pořád silný, ale doba a muzika je už přece jenom trochu jinde

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 09 bře 2004 10:55

to Bodyia: tak to se ozvi jak´s to zvládnul - já jsem uvažoval o nějakém čistícím spreji a tenké jehličce, ale neznám detailně konstrukci tlačítek tak jsem to zatím nechal na pokoji.

Odpovědět