Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
dinsdale
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od dinsdale »

petermikuláš píše:
15 črc 2019 10:43
Benqo píše:
15 črc 2019 09:33
Nechcem tu obhajovať Kurzweila, ale napr. ja mám PC3LE6 cca 5,5 roka a frčí bez chyby - hardwarovo aj softwarovo.
Ostatí ste ako na tom? ;)
Každý výrobca má svoje chyby a zo skúsenosti viem, že ľudia frflú a píšu negatívne veci viac ako pozitívne...
Ja som na tom takto:
K2600X bez problémov :palec+:
K2661 bez problémov :palec+:
PC3K7 občas zamrzol a bolo treba vypnúť a znovu zapnúť nástroj, občas pri posúvaní sa v programoch kolečkom pri istom čísle programu z ničoho nič preskočí na úplne iné číslo (rádovo o cca tisícku programov) a ešte v poslednom čase pri každom jednom zapnutí nástroja, nástroj vždy nahodí vždy jedno a to isté číslo programu, absolútne bez ohľadu na to ktorým programom som končil pred vypnutím alebo, že by naskočil nejaký default a doplním ešte, že od istého času si skrátka ribbon občas robí čo chce. :(
Sú to drobnosti, ale naštvú, hlavne keď ich nemám nijako pod kontrolou. Skrátka je cítiť tá výroba v Ćíne, hoci nástroj je to krásny.
Též si dovolím přidat své zkušenosti.
10 let jsem měl PC3x, kupoval jsem je z druhé ruky, r.v. 2009.
První tři roky v pořádku, uplna spokojenost. Pak se začaly projevovat neduhy. Za prvé klávesy nechtěly naskočit. Někdy pomohl restart, někdy ne a musely klávesy do servisu ( asi pětkrát jsem se musel bez nich obejít nějaké období) pokaždé mi vyhrožovali, že bude časem potřeba výměna základní desky. Dalším oblíbeným neduhem bylo zlobení Pitch bend kolečka, což mělo vliv i na aftertouch. Vždy bylo potřeba rozdělat a pročistit technickým benzínem. Dnes už mi došla trpělivost a již druhým rokem srším spokojenosti u RD-2000. pC3x mám už jen doma ve studiu kvůli zvuku KB3, který miluju.

Asi 5 let jsem jezdil s druhými klávesami a to Artis7.
Tam bylo těch neduhů taky povícero. Asi hlavním, který mě trápil nejvíc byla permanentně vrčící levá strana outputu (vždy bylo potřeba rozdělat a propajet, aby zase měsíc fungovala).
Dále velice rád zlobil opět Pitch bend s tím že přelaďoval klávesy jak se mu zachtělo. A poslední kapkou bylo na vystoupení samovolné zapínání a vypínání nástroje, nacož mi v servise napsali, že je to typická duchařina. Takže klávesy letěly po psovi, a jako druhé klapky nyní používám MODX a stran spolehlivosti spokojenost. Uvidíme v budoucnu, ale Kurzweil bohužel loučení

judik
Vybavení

Příspěvek od judik »

Je to trochu OT vůči tématu, ale když už jste to načali :-) ... Jezdím s Artisem7 po kšeftech 4 roky, dávám nástroji opravdu zabrat a nikdy s ním žádný problém nebyl ... To samé předtím u PC3le ... Jediné co jsem u těchto (obou!) nástrojů absolvoval bylo vycentrování klaviatury (vždy se mi posunula k jedné straně). Asi u Kurzweila nedotahují šrouby.
Naposledy upravil(a) judik dne 09 čer 2022 08:16, celkem upraveno 1 x.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Tak abych se taky podělil.

PC3le z druhé ruky, pár let občasných koncertů a častého zkoušení zcela bez problému.

Forte 7, z druhé ruky, kvůli covidu chudák rok bez koncertu, ale hrané pravidělně a (klepy klep) zatím drží jako nové.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Já mám K2661 asi 15 let, kupovanou z druhé ruky z Bratislavy. 3x jsem měnil baterii na základní desce, hned po koupi jsem si nechal upgrafovat OS na tehdy poslední verzi, při té příležitosti jsem od pána koupil i el. Piano a Orchestral board. Pán co mi to dělal byl myslím od Šumperka a jmenoval se Mirek asi. Od te doby jsem jeho pomoc nepotřeboval , protože další upgrade nebyl, vlastně roky byla modpora Kurzweilu nulová a až po vypršení doby pro uvolnění autorských práv sem v posledních pěti letech posháněl většinu zvuků. Budu muset vyměnit gumovy kontakt na jedné klapce, blbne tam dynamika, občas se to kousne, většinou pokud je vadný sampl, reset vždy pomohl

R F
Vybavení

Příspěvek od R F »

Měl SP88, PC3x, ARTIS SE, různou dobu, cca od r. 1998, teď mám PS4. Pokud jsem měl problém, bylo to mým zapřičiněním, jednou naražené kolečko od MW - z auta, vozil jsem jej na sedačkách vzadu, šikmo postavený, nedocvaklo mi to, narazil se o spodek sedačky. Jednou jsem jej doma sundal ze stojanu i s USB kabelem a vylomil ten obdélníček na němž jsou 4 PINy USB konektoru. No a vylitý kafé do spodní části KEY a výměna 1/2 klaviatury úplná moje blbost. Ale chlapi v AUDIO PARTNERs Praha jsou šikulky. I Stařičkou Yamahu SY77 mi poopravili co jsem chtěl a je z ní stále mé sólové "dělo".

R F
Vybavení

Příspěvek od R F »

Měl SP88, PC3x, ARTIS SE, různou dobu, cca od r. 1998, teď mám PS4. Pokud jsem měl problém, bylo to mým zapřičiněním, jednou naražené kolečko od MW - z auta, vozil jsem jej na sedačkách vzadu, šikmo postavený, nedocvaklo mi to, narazil se o spodek sedačky. Jednou jsem jej doma sundal ze stojanu i s USB kabelem a vylomil ten obdélníček na němž jsou 4 PINy USB konektoru. No a vylitý kafé do spodní části KEY a výměna 1/2 klaviatury úplná moje blbost. Ale chlapi v AUDIO PARTNERs Praha jsou šikulky. I Stařičkou Yamahu SY77 mi poopravili co jsem chtěl a je z ní stále mé sólové "dělo".

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

PC3LE6v2 mám už 7 rokov a frčí bez problémov.
PC4-7 mám rok a tiež bez problémov.

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

>teď mám PS4

to si presiel z Kurzweila na PlayStation 4? :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Hlavne uz je PS5 :)

Odpovědět