Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Benqo
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Benqo »

No ja dúfam, že to nebudú len pastelové farby (cukríkové klávesy si normálny hráč nekúpi), ale že tým chceli naznačiť, že podsvietenie sú RGB ledky a tým pádom si môže užívateľ nastaviť farby podľa potreby.
Dizajn je pekný, čistý, boky demontovateľné, teda zameniteľné za drevo a iné haluze :P
Od "Grand" očakávam "grand" mechaniku.
Má to 2x audio in a samostatný monitor out.
Slot na SD kartu - hm... som zvedavý, na čo to bude, lebo upustili od USB-A.
Tipujem aj midi a audio cez USB :mrgreen:
Displej vyzerá super. Nechcem panikáriť, ale šírka displeja bude okolo 15cm!!! Žeby príprava na touch screen, alebo to už je touch screen??? :shock:

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Audio přes USB by bylo super :-) Fixní 4 knoby pro delay a reverb mají něco do sebe. Tož uvidíme. Není Grand jako grand.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Chlapci, vyzera to na 7'' dotykac 😁

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

“Chlapci, vyzera to na 7'' dotykac 😁” - nestraš, to byla veliká výhoda oproti Korgu, že to vydrželo

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Přiznám se, že s tím nemám žádnou zkušenost. Ale říkám si, že v případě dotykovky by to chtělo i patřičně upravený OS. To by mě překvapilo ještě víc než dotykáč :-)

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Dotykac pri Stage Piane nedava zmysel, ja v tom mam celkom gulas, Workstation je Forte a K2700, to by malo byt najvyssie polozena rada, teoreticky na tychto nastrojoch, ktore predtym boli nazyvane ako production station by malo byt mozne urobit komplet vsetko bez pocitaca a DAW, potom je rada PC (Performance Controller), takze PC4 by mala byt trocha menej vybavena s fokusom na zive hranie, no a na konci je rada SP (Stage Piano), takze SP7 by mala mat hlavne spickovu kladivkovu mechaniku (urcite nie univerzalnu TP/40L) s fokusom na najlepsie piano zvuky ako sa da (kludne aj lepsie ako ma K2700/Forte). Uz SP6 ma ale aj VAST engine, takze sa to nejako vsetko zlieva.

Tie farebne pady chapem, spojili dve veci do jednej, kedze nimi sa volia aj kategorie zvukov a zaroven to sluzi aj ako dajme tomu drum pads.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Nedáva zmysel, ale chýbajú tam hardwarové tlačítka na Edit, Enter, Exit a pod., takže to musí byť nejako poriešené.
Tiež 7" nedotykový displej pre "iba" stage piano by bol dosť úlet...
Ale zasa povedzme si, ako som spomínal na onom inom fóre, Kurz vždy vypľuje produkt v jednej sérii s niečím novým, čo potom implementuje aj do ostatných sérií, veď aj PC4 má viac funkcií ako Forte (a potom ich šupli do K2700) :mrgreen:

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Enter tam je (druhy sprava dole), tlacidlom keypad sa asi zapne numericky mod padov, alebo zoradenie zvukov nie podla kategorie ale inkrementacne podla cisiel, a este to nekonecne rotacne kolecko (ktore ja pouzivam vacsinou na posuvanie zvukov hore dole) moze mat teoreticky aj stisk (ze da sa s nim stlacit na potvrdenie niecoho), neviem.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Oficialne foto zatial takto:
Přílohy
Screenshot_20220523_220515.jpg

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Je kurzweil bude mať dotykový displej. Koľko tajnosti okolo toho je.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Sorry za spamovanie, hehe.
Dalsou novinkou je, ze v beta testovani je librarian software pre Kurzweily 👍

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

To zní jako dobrá zpráva :-) Co by to mělo umět? Je to něco jiného naž SoundTower?

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Librarian je na manipuláciu s user objektami v počítači (triedenie a pod.).
Uvidíme.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

demsky píše:
19 kvě 2022 09:48
Dotykac pri Stage Piane nedava zmysel, ja v tom mam celkom gulas, Workstation je Forte a K2700, to by malo byt najvyssie
Ono víš sám, že Forte bylo původně elektrické piano, kdy potom se ukázalo jako nutnost z toho udělat workstation. Kdežto SP7 je jakoby ochutnávka nové řady, bude zase větší paměť zvuků, možná i víc zvuků. Pak by mohla přijít PC5 s dotykovym displayem a K2800

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

To ano, ale Dave Weiser pisal niekde, ze samozrejme on vedel od zaciatku, ze to ma full VAST a 3,3 GB sample RAM. Bol to len marketingovy tah, ze to "odomkli" v dalsom OS update pre Forte.

Ono v podstate mozno aj ten osial okolo dotykoveho displeja mozno aj ustal, ved zoberme si, ze uz Korg Trinity z roku 1995-96 ho mal, teraz ked aj vidim napriklad Korg Oasys, tak mi pride uz zastarany, takisto ako desatrocny pouzivatel iPadu uz mi to nepride ako ziadne big deal ho mat. Takze je v podstate aj jedno ci v dalsich Kurzweiloch bude alebo nebude, teda aspon mne to je jedno, aj keby urobili taky vymakany a rychly DAW ako je napriklad NanoStudio 2, tak je asi malo pravdepodobne ze budem sediet za klavesami hodinu dve a robit na dotykovom displeji, nechcem prist o chrbticu.

Odpovědět