Masterkeyboardy s Hammer mechanikou

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

dobra cena

aum generator
Příspěvky: 869
Registrován: 01 bře 2005 03:46

Příspěvek od aum generator »

mam teraz doma na porovnanie Oberheim MC2000 (moj) a Gem pRP700 (nasej spevacky) a prijde mi ze ten GEM bol asi lepsi deal. Gem ma o dost tichsiu klaviaturu. Oberheim ju ma kusok tvrdsiu a robi trochu hluk.
simulacia klaviru co ma Gem mi prijde ze je dost ok (ked porovnam s NI Acoustic Piano ku ktoremu mam pripojeny oberheim)
na druhu stranu mi oberheim asi lepsie posluzi na ovladanie viac veci, 4x midi out je fine a vyzera ze to ma kopec moznosti, len dost nahovno manual, z ktoreho chvilu potrva kym sa vysomarim...

oberheim tu ostava a ten Gem budem mat este dva-tri dni doma, tak ak niekto z Bratislavy prave zvazuje nakup niektoreho z tychto modelov a chce si vyskusat tak sa moze ozvat a zastavit sa. (idealne na mail: danky at poo.sk)
jihad on riaa & soza.

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Příspěvek od Kermitak »

Poshook: tak co keystation pro po dvou letech ? Uvazuji o nich na uceni, vcera jsem mluvil s jednm klavesakem, osahal jsem si je, ty klapky mi prisly dost tvrdy, ale on mi rikal, ze cim tvrdsi, tim na uceni lepsi... (nevim, ja tomu nerozumim)

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Příspěvek od demsky »

ja mam fatar studio 1100 uz asi 10 rokov a som s nim spokojny, ma trochu tvrdsi dopad klaves ako ine co poznam ale celkom mi to aj vyhovuje. perfektny v spojeni napriklad s garritan personal orchestra, steinberg grand, 4 zony mi vacsinou stacia. ma aj aftertouch co som testoval napriklad na arturii cs80v a teraz som celkom v pomykove, lebo sa mi zda ze lepsie mi to hraje cez fatar nez cez kurzweil k2000vp, ktory ma tiez aftertouch. :)

Casom asi Fatar predam alebo dam ho do garaze, som velmi zvedavy ako dopadne v testoch pripravovany novy performance controller/master keyboard Kurzweil PC3, kedze som velky priaznivec VAST syntezy som zvedavy kam sa to cele posunie vdaka novemu chipu Mara.

Jerry Forester
Příspěvky: 194
Registrován: 23 pro 2004 16:47

Příspěvek od Jerry Forester »

Co si myslíte o výrobcích CME,konkrétně http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,3381.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Příspěvek od demsky »

staci sa pozriet na historiu firmy a je to jasne. CME dodavala na cinsky trh vyrobky z Japonska a USA (Yamaha, Kurzweil, MOTU...), potom dostali napad vyrabat klaviatury ako subdodavatel pre tieto znacky (ako napriklad Fatar) a ked stratili svojho najvacsieho odberatela Yamahu tak to zacali predavat sami, kedze fabrika bola rozbehnuta. Kvalitou su podla mna asi tak na urovni sucasneho Casia, to jest decka co sa radi doma hraju s VST nastrojmi.

Jerry Forester
Příspěvky: 194
Registrován: 23 pro 2004 16:47

Příspěvek od Jerry Forester »

Myslel jsem že jsou na tom lepší,na jakoukoliv polemiku mi chybí jak vlastní poznatky,tak skušenosti nezávislých osob.Chtěl bych si to pořídit,ale uvidím.Mesterkeyboard z druhé ruky je pomerně riziko.Nikdo si to nekupuje na parádu,ale protože to potřebuje a pokud se to osvědčí,tak se toho zbavuje až na konci životnosti klapek.Narozdíl třeba od samohrajek nebo stage pián,jako dárků rozežraným dětičkám,kterým se tatínek nezavděčil.

jojo
Příspěvky: 40
Registrován: 30 bře 2004 12:21

Re: Masterkeyboardy s Hammer mechanikou

Příspěvek od jojo »

Martin píše:Tohle jsem malý přehled MasterKeyboardů s Hammer mechanikou a mé osobní zkušenosti při hře s nimi.

Roland RD700SX
http://www.netzmarkt.de/thomann/artikel ... 42fcb268dc
made in Japan
Jako ideální master vidím nový Roland RD700SX - ta klaviatura je prostě geniální a myslím, že krom Kawai MP9500 nemá konkurenci. Pocit při hře máte stejný jako by jste hráli na Steinway, který je cca 5 let vyhraný a jeho klaviatura je dokonale seřízená firemními techniky.
Dá se na ní zahrát opravdu cokoliv. Zvyknout si na RD700SX klaviaturu je jako zvykat si na BMW. Prostě veliká radost, s níž chcete strávit zbytek svého života.
Podle tohoto masteru (stage piana) posuzuji i ostatní. Rozhodně RD doporučuji vyzkoušet např. v K-audio nebo ještě lépe u Thomanna
Pozitiva :
+ vynikající a univerzální klaviatura, úžasný pocit ze hry, navíc tichá, rychlá, příjemný a realist. dohmat jako na klavíru.
+kvalita výrobku, pro dvou letech veliké zátěže RD700, žádná závada, ani se neprojevily žádné známky dvouleté únavy a opotřebování mechaniky
+jednoduché a velice rychlé ovládání.
Negativa :
-zvuky (subjektivní záležitost)
-spojení pitch band + modulation
-cena cca 1949Eur je hodně vysoká.
-neškodila by verze bez tónového generátoru.


[
NAPROSTO PODEPISUJU, PRI ZAHRANI SI NA TENTO POKLAD NECHCI UZ NIC JINYHO (je mi jasny, ze kdo nema klavirni techniku, neni moc schopen srovnani)

Uživatelský avatar
Ondrash
Příspěvky: 888
Registrován: 22 led 2005 10:43

Příspěvek od Ondrash »

Teď to taky řeším... Chtěl bych nějakou kvalitní mechaniku, vrátil jsem se zase k cvičení techniky.... Ale na živo? 25kg... To je fakt dost.... :(
Nevíte jestli ho mají v K-Audiu ve Štěpánské? Došel bych si ho vyzkoušet....

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Příspěvek od Kermitak »

Nehral jste nekdo na radu FP od Rolanda ? (treba FP 4 BK -> http://www.musiccenter.cz/Roland-FP-4-B ... iana:22999). Pise se u nich, ze maji klaviaturu Progressive Hammer Action Alpha II, coz je IMHO bud ta sama, nebo novejsi, nez ma RD 700SX, ale ty nastroje stoji polovinu co RD 700SX... Z ukazek co jsem nasel to vypada, ze maji i vyrazne lepsi zvuk klaviru.

Martin
Příspěvky: 847
Registrován: 04 dub 2004 14:10

Příspěvek od Martin »

Progressive Hammer Action Alpha II - je o dost horší než Progressive Hammer Action .
Progressive Hammer Action II je zase o kapku lepší než Progressive Hammer Action . Ale při hře vážně zanedbatelný rozdíl ! Skoro žádný.


Alfa II - je nic moc!

Takže pokud FP řadu , tak pouze FP7 s Progressive Hammer Action II a novými zvuky.

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Příspěvek od Kermitak »

Martin: diky za vysvetleni. Pokud to dobre chapu, pak FP7 se svoji cenou kolem 40k, spickovou klaviaturou a paradnimi zvuky nema jako digitalni piano asi moc velkou konkurenci co...? (kurzweil je cenove jeste vys a jeho zvuk klaviru me moc nebere). Pravda tohle asi uz moc nepatri do threadu a masterech ;)

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Jak jsem vybiral novy masterkeyboard:

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... sc&start=0

Uživatelský avatar
Ondrash
Příspěvky: 888
Registrován: 22 led 2005 10:43

Příspěvek od Ondrash »

to fova: Tak to už jsem četl... Ta MC2000 už je v současné době asi fakt nesehnatelná, co?

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Obavam se, ze uz ji nesezenes.

MC3000 se ale stale prodava:
http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSH ... ductUUID=0
Musicstore je distributor Oberheimu v Nemecku.
Doporucuji koupit, nez budou i ty vyprodane.

Jestli chces Oberheim koupit v CR, tak mas moznost zde:
http://www.organservis.cz
Dej si ale pozor na to, ze pan Fila ma v nabidce vsechny modely Oberheimu, ale skladem nema nic. To, o co budes mit zajem ti priveze z Italie, od Viscountu (novy majitel Oberheimu). No a italove maji skladem jen MC3000 a MC1000/76. Sam jsem si to u nich overoval.
Naposledy upravil(a) fova dne 04 zář 2007 14:53, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět