"Nové" analogové syntezátory

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
a.tom.x

Re: "Nové" analogové syntezátory

Příspěvek od a.tom.x » 06 úno 2017 11:46

... skoro přemýšlím, že bych překonal odpor a vyrazil do Frankfurtu si to osahat, ale asi to časově nedám :(
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 05 bře 2017 12:58

Miniuli D
https://ask.audio/articles/behringer-re ... -the-works
uplne najlepšie by bolo ak by to hralo ako skutočny Moog :palec+:

dendy

Příspěvek od dendy » 05 bře 2017 14:19

take veci nehovor ani potichu lebo to tu zase zaspamuje na 10 stran countrymentalman !!!

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 09 bře 2017 18:10

https://www.gearslutz.com/board/electro ... ea-24.html

Uli dal na gearslutz navrh na eurorack/desktop klon D-cka. ked to bude mat skoroidenticky zvuk a platnu nastavenu cenu /400 USD/, asi nie je o com.

ZFarkas

Příspěvek od ZFarkas » 10 bře 2017 11:06

dendy píše:take veci nehovor ani potichu lebo to tu zase zaspamuje na 10 stran countrymentalman !!!
Zbytečné obavy! Behringer mi nestojí ani za to testovat, škoda ztraceného času za dovoz a odvoz zpět na prodejnu. A co mi neprojde rukama, o tom pochopitelně nemohu naspamovat nic. I když (nejen zde) se dá spamovat velmi "odborně" čistě v hypotetické rovině i několik stran o novinkách, které dosud nikdo nejen netestoval, ale ani neslyšel :-)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 11 bře 2017 22:34

http://www.sonicstate.com/news/2017/03/ ... the-works/

Tohle je pro mě lepší zprava. Cs80 clone. Sice to bude hodně drahé, ale i kdyby to fungovalo na 80% originalu, půjdu do toho, sice ten ring modulator jako extra add-on je lehce mrzutost, multi dimensional expression mě nezajímá (mám dost klaviatur s Poly aftertouchem), ale jinak je to něco o čem už sním od doby co jsem si pořídil cs50.

dendy

Příspěvek od dendy » 12 bře 2017 00:12

ten nazov je super :-)

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 23 bře 2017 15:14

k tomu deckardovmu snu - chalan pise blizsie vlastnosti: "hey guys, some technical details

each of 8 voice cards has 2 "layers"
each layer has it's own oscillator, hp filter, lp filter, filter-EG, 2xVCAs and VCA-EG

16 oscillators total, 32 filters, 32 VCAs

motherboard has connections for all cards, MCU, 80 regular DACs and 16 precise DACs. also lots of opamps, analog switches, additional VCAs, multiplexors for autotune and other minor stuff.

9th card is a PSU card. I decided not to deal with high voltages in this synth, because it's DIY. you have external 9-24V DC brick and a PSU board, that makes +12V/-12V/+5V/-5V/+3.3V, separates digital and audio grounds. it also has an additional +5V converter for powering a cooling fan and a usb-host port.

fan will have digital control, you can adjust the fan speed or turn it completely off, or it may be controlled in automatic mode, since the MCU has a temperature sensor on board.

usb port is bi-functional. by default it's usb-b device port, but it may be working as a host (using a small B->A adapter and some extra circuitry inside)."

vyzera to na solidne monstrum

48cube

Příspěvek od 48cube » 24 bře 2017 11:30

Spáchal jsem malý zvukový demo Futuresonus Parva. Je to osmihlasej multi-timbrální polyfoňák s podporou MPE a jako první má USB MIDI host. Trpí ještě dětskejma nemocema, ale je s nim sranda. Oscilátory jsou DCO, každej voice má svůj analogovej filtr. Brad (výrobce) přirovnává filtry k MS20. Osobně nemůžu soudit, protože mý zkušenosti s analogama jsou omezený na pár nestandardních kousků. Na videu je to ta krabice vzadu. Na iPadu jede ovládací panel, kterej jsem zbastlil v TB MIDI Stuff a zpřístupňuje všechny implementovaný MIDI CC. A né, na Linnstrument ještě opravdu pořádně nehraju, nemám ho ani rok.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 24 bře 2017 12:08

tak to vypada taky jako vytecny nastroj!

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 24 bře 2017 12:52

48cube: parada, vcera sa mi objavilo toto Tvoje video v jutrubke pri vyhladavani jedneho eurorack modulu.
a co hovoris na linnstrument? ake je to citlive, aku to ma ergonomiu?

48cube

Příspěvek od 48cube » 24 bře 2017 21:00

Pro mě osobně je Linnstrument darem z nebes. Bohužel jsem se nikdy na žádnej nástroj kromě didgeridoo pořádně nenaučil a teprve LS mě strhnul natolik, že samostuduju hudební teorii a snažim se na nástroj učit hrát. Lidi na netu píšou, že LS je bližší kytaristům, než klávesistům, pro který je spíš vhodnější Roli Seabord, pokud se bavíme o MPE. Ergonomie je možná trochu subjektivní záležitost, ale díky tomu, že už nějakejch 26 let píšu naslepo všema deseti na PC klávesnici, tak si přijdu jako ryba ve vodě (i když ještě spíš jako malej potěr), zkrátka je to pro mě velice přirozenej pohyb. Citlivost je vynikající. Teda, pořád "limitovaná" MIDI standardem, takže v ose Y a Z je "jen" 128 kroků (osa X má natvrdo Pitch Bend, kterej má, jestli se nemejlim, 14 bitový rozlišení), ale to je pro mikroskopický pohyby bříška prstu na tak malý ploše víc než dost. Hlavní "trik" co se týká citlivosti spočívá spíš ve zvukovym generátoru a v tom, jak člověk vychytá expresivitu, jaký parametry na dostupný kontrolery naváže apod. Ale např. veškerý nastavení parametrů Linnstrumentu je vyřešený geniálně a intuitivně, tam je ergonomie excelentní. Ale nerad bych to tu zalil OT. Pokud bys chtěl vědět víc, tak založíme extra vlákno :wink:

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 26 bře 2017 12:28

http://www.musicradar.com/news/behringe ... n-the-list

Uli jede :) dufam ze na analogovy vlak naskoci vcas a nezastavi hned na prvej zastavke..

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 26 bře 2017 22:12

Wow imposcar.. sem se bal ze na nej vsichni zapomeli.

Sent from my iPhone using Tapatalk

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 27 bře 2017 12:12

Oscar, ne imposcar ;)

Odpovědět