Yamaha MODX

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Vla-sta »

U klavíru se toto děje vždy, pokud výrobce nepoužije kvalitní klávesnici. Uvádějí tohle: Typ klaviatury: Polovyvážená . Pokud v ní nejsou závaží , neuděláš dynamiku . Pořid si lepší masterkeybord

Uživatelský avatar
sven
Příspěvky: 28
Registrován: 19 zář 2019 21:06
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od sven »

Hello, neviem ci ste postrehli, spolu s bielym Montagom je vonku aj novy firmware pre MODX s par zaujimavymi vylepseniami.

https://www.yamahasynth.com/montage-cat ... nd-os-v3-0

Uživatelský avatar
sven
Příspěvky: 28
Registrován: 19 zář 2019 21:06
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od sven »

Update uz je spristupneny na stiahnutie, tu je popis, co vsetko obsahuje:
https://europe.yamaha.com/en/products/m ... oduct-tabs

Dom Sigalas prezentuje svoje nove presety, ktore su sucastou updatu:

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Keyboarder »

Zdar Yamaháci! Chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem se u tohoto nástroje vyvolávají uložené user programy a performance. Já potřebuji vytvořit jen cca 35 - 40 nastavení, ale musím se k nim dostal co nejkratší cestou - nejlépe zadáním jejich pozice na numerické klávesnici. Na listování displejem nemám během hraní čas. V manuálu jsem o tom nic nenašel. Děkuji za odpověď!

Peter
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2015 19:44

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Peter »

Čau. Asi najjednoduchšie by bolo asi takto. LIVE SET "mod" má na obrazovke 16 performance, ktoré sú okamžite prístupné. Potrebuješ cca 3 strany (3x16=58 nadstavení). To znamená na prepnutie potrebuješ maximálne 3 kliky. Jeden - dva kliky na výber strany a jeden priamo na zvuk.

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Keyboarder »

Děkuji za odpověď - s tím se dá žít :-)
A ještě bych si dovolil jednu otázku: je možné si u hammondových zvuků do LIVE SETu uložit vlastní nastavení táhel, úroveň overdrive a rychlost leslie? U některých zvuků potřebuju aby hned po jejich vyvolání byl leslie FX nastaven na fast.

Peter
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2015 19:44

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Peter »

Neviem či som dobre pochopil otázku.
Chceš si fyzicky priradiť niektoré tiahla na panel klávesa? Má štyri tiahla kde sa dajú priradiť 4+4 ELEMENT/OPERATOR.
Druhá možnosť, vytvoriť PERFORMANCE, ktorý už je naefektovaný, a riešiť to cez tlačítko SCENE /8 možností/ kde si nastavíš pomery efektov. PERFORMANCE má 16 partov tak si vieš na jednu skladbu nakombinovať všetky zvuky a potom už len prepínaš cez SCENE kombinácie ako split, vrstva, sólo a pod. Samozrejme všetko to zapisuje ako pomer hlasitostí, efekt....

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Keyboarder »

Peter, moc děkuju za odpověď, :palec+: ale nějak jsem se v ní ztratil, proto budu konkrétnější.
Na koncertech používám 2 nástroje: jako hlavní KURZWEIL PC3K7 a nad ním momentálně ROLAND COMBO VR09, který mi sice zvukově vyhovuje, ale přesto uvažuji o jeho výměně za něco s váhou do 10kg v cenové kategorii kolem 1.000,- Euro, co by umělo totéž co VR09 + mělo možnost nahrát a používat i vlastní samply (cca 220MB). Z toho, co jsem zatím na YT slyšel, mi MODX6 vychází jako ideální řešení, ale ani na YT ani v manuálu ze stránek Yamahy jsem odpovědi na některé moje otázky nenašel. :(
Proto Ti popíšu jeden můj konkrétní požadavek na jednu konkrétní skladbu.
Dole na Kurzweilu mám po celou písničku zvuk el. klavíru a nahoru potřebuju tyto 3 performance:
1) na úvod a mezihry hammond – táhla 008040000 – leslie fast – bez overdrive
2) na sloky split: vlevo synt.strings – vpravo nějaký solo lead
3) na refrény hammond – táhla 888800004 – leslie slow – s vybuzeným overdrive
Je možné si tyto jednotlivé performance na MODX přesně takto nastavit, uložit vedle sebe a jedním klikem mezi nimi přepínat?? Zatím nepotřebuju vědět jak na to, pouze jestli to je možné. U VR09 to jde úplně jednoduše, ale u MODX si nejsem jistý - zvláště kvůli uložení nastavení rychlosti leslie a intenzity overdrive.
Díky! :palec+: :D :palec+:

P.S.: Nebo víte někdo o nástroji - i použitém, který by mé výše popsané požadavky také splňoval? Děkuji za tipy! :palec+: XP30 prosím nenabízet, ta téměř nic z toho co potřebuju neumí!!! :P :P :lol:

Peter
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2015 19:44

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Peter »

Áno. Podarilo sa mi to naprogramovať. Je to možné.

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Keyboarder »

Super, díky! :palec+:
No a teď přijde na řadu ta nejnáročnější fáze koupě nového nástroje: vysvětlit manželce, že ho potřebujeme :lol:

Peter
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2015 19:44

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Peter »

Tak to bude fakt náročné. Veľa úspechov prajem. :-)

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Keyboarder »

Dnes je to týden, co jsem se stal majitelem MODX6 a chtěl bych se podělit o své první dojmy. Jak už jsem psal výše, nástroj chci používat jako druhý v sestavě s Kurzweilem PC3K (v poměru cca. 70% Kurzweil – 30% Yamaha), takže od toho se odvíjí i to, co od nástroje očekávám, a proto i mé hodnocení je velmi subjektivní.

Kvalita klaviatury a celkové zpracování nástroje:
Jedním z kritérií, proč jsem se pro tento nástroj rozhodl, je nízká váha (z parkoviště do bytu to mám téměř 200m, proto potřebuji unést oba nástroje najednou), takže nelze očekávat nic jiného, než plastový nástroj. Ve srovnání s MOX6, kterou jsem kdysi chvilku měl, je zpracování nástroje podobné. Bílé klávesy mají zespoda nalepeny kovové destičky jako závaží, takže klaviatura je o něco lepší než u MOX6, ale i tak to žádná pecka není. Po dvou dnech zkoušení jsem si ale na ni začal zvykat a teď už mi ani nijak zvlášť nevadí - dá se na ni zvyknout. :lol:
Zvuk:
Yamahou MODX chci nahradit svého Rolanda Combo VR09, kterého i při přímém porovnání s Kurzweilem stále považuji za zvukově velmi povedený nástroj s výbornou simulací hammondek. Bohužel však dokáže pracovat jen se dvěma party (zvuky) najednou, takže při splitu lze nastavit jen jeden zvuk vlevo a jeden vpravo, nebo lze dát pouze dva zvuky na sebe, což je pro některé písničky málo a tlačí mne to při tvorbě performancí do velkých kompromisů :( - proto jsem po 4 letech jinak spokojeného užívání začal uvažovat o její výměně a MODX mi z aktuální nabídky v rámci mých finančních možností přišla nejzajímavější.
A teď k některým kategoriím konkrétněji:
AKUSTICKÁ a ELEKTRICKÁ PIÁNA – nepotřebuji (mám Kurzweila), ale čekal jsem víc – s výjimkopu DX pián, ta jsou fantastická. Ve srovnání s VR09 jsou ale akustické klavíry na MODX určitě lepší a elektrická piána zhruba stejná. Ukázky klavírů na YT ale znějí výborně, tak je pravděpodobně chyba ve mně a v nastavení správné křivky velocity – možno nastavit pro každý part zvlášť.
HAMMONDY – používám často a z ukázek na YT jsem nabyl dojmu, že jsou fajn, ale v přímém porovnání s VR09 jsou firemní presety o dost slabší – hlavně kvůli simulaci leslie. Ale po několika hodinách spekulování se mi podařilo naprogramovat zdvojenou leslie (stejně to používá např. Kurzweil i VR09) a ejhle! - začalo to hrát :lol: :lol: :lol: takže jako „druhý manuál“ je nyní MODX už v pohodě použitelná.
PADY a SYNTHY – výborné, nabídka je opravdu velmi široká, k tomu přímá editace filtru a obálky z panelu – každý si určitě vybere, i když na některé zvuky, které umí VR09 už v režimu single part, musím použít více vrstev – ale MODX umí navrstvit až 16 zvuků na sebe, takže to není problém – a opravdu je z čeho vybírat.
AKUSTICKÉ NÁSTROJE a BICÍ – také moc nepotřebuji, ale i tady jsem přesvědčen, že si musí vybrat každý.
FM SYNTÉZA – k tomu není co dodat, to je naprostá bomba! :palec+: :palec+: :palec+: :palec+: :palec+:

Celkově mi tedy MODX zní velmi slušně a moderně – 5,7GB interních vzorků a polyfonie 192 hlasů je tam slyšet a díky samostatnému EQ pro každý part + MASTER EQ pro každou performanci zvlášť je možno s každým zvukem opravdu pěkně čarovat a upravit si jej k obrazu svému.
K silné stránce MODX patří také velký a přehledný dotykový displej a efektová jednotka – efektů jsou v ní kvanta a jsou výborné – tady MODX vede před VR09 o několik délek – ovšem s výjimkou leslie, ale i ta se dá o dost vylepšit
Možnost kombinovat současně FM s AWM2 – to je také paráda!
A komu by interní zvuková nabídka nestačila, má k dispozici 1GB paměti na vlastní samply - na stránkách Yamahy jsou zdarma celé knihovny.
MODX má i spoustu nástrojů a vychytávek pro tvorbu elektronické muziky, ale to jde mimo mne, proto se k nim nemohu objektivně vyjádřit.
MOD6X si dokážu představit na pódiu i jako hlavní nástroj, ale rozhodně v kombinaci s nějakým masterkeyboardem, nebo si pořídit rovnou MODX8.
Svůj nástroj jsem si objednal z internetového obchodu, abych jej případně mohl do 14 dnů vrátit. Už teď ale vím, že vracet jej nebudu! :D

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Ivan.ps »

Vďaka za hodnotný príspevok! Mám rád, keď niekto dokáže narovno povedať aj negatíva a nie iba vychvaľovať do nebies práve zakúpený nástroj.

fb_lucia
Příspěvky: 1
Registrován: 01 dub 2020 21:48

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od fb_lucia »

Ahoj klavesaci. Kupil som Modx a neviem prist na jednu vec ako pouzivat resp. ulozit sequencer. Po vytvoreni svojej nahravky zmenim nazov patternu a ulozim si performance. Ulozim si vsetko ako user file. Ked ale initializujem data a dam load moje user file napise mi po navoleni mojho performance: no data. Kde robim chybu? Dakujem za pomoc. Ps. Inac tento nastroj mozem len odporucat tym, ktori zvazuju o jeho kupe. Ja som nim nahradil moj motif xf. :)

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Keyboarder »

V návaznosti na svou "recenzi" z minulého týdne a s vědomím toho, že napodobovat akustické nástroje na klávesách je "chůze po hodně tenkém ledě", jsem si přesto dovolil vytvořit ukázku zvuku sólových houslí, který se Yamaze podle mne docela povedl : Houslisté snad prominou.... :-)

Odpovědět