Yamaha MODX

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
gari
Příspěvky: 254
Registrován: 20 úno 2009 09:37
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od gari »

Keyboarder píše:
22 kvě 2020 12:41
Používat MODX jako "jedinou" simulaci hammondek nedoporučuji. Některé tovární zvuky jsou sice už naprogramovány tak, že táhlům jsou přiřazeny jednotlivé stopy a jejich nastavení lze během hraní plynule měnit, ale hlavní kámen úrazu je překvapivě slabá simulace leslie efektu. V přímém srovnání s Kurzweilem PC3K nebo Rolandem VR09 je to opravdu slabota. :( Něco maličko se sice přímo v editaci efektu nastavit dá, takže pak je MODX jako druhý manuál na kila nebo občasné vyhrávky docela slušně použitelná - ovšem hrát jen na ni např. hammondové party v blues-rockové kapele bych si určitě netroufl - to bych posluchačům a spoluhráčům neudělal :)
Shodou okolností jsem si právě tento týden pořídil a nainstaloval kolekci samplů ORGAN SESSION od Easy Sound: Některé tyto samply jsou slyšitelně lepší než ty, které v nástroji už jsou, celkový zvuk je tedy plnější a barevnější, ale pořád to kazí ta slabá leslie. Sólově to ještě jakž takž zní, ale když hraji např. s nějakým našlapaným rockovým podkladem, úplně se z toho zvuku vytratí ten "leslie charakter" a zní to spíš jen jako vibráto - to se u výše jmenovaných nástrojů rozhodně neděje. Nedovedu si představit, že stejnou simulaci má i nejdražší MONTAGE. :evil: Tady podle mne Yamaha hóóóódně zaspala.
Škoda... :( :( :(
Ďakujem, toto presme som potreboval vediet. Ta ukazka toho packu mi vravi, ze ako back organ je to v pohode. Zda sa mi to fakt trosku lepsie ako Kronos. Ten ma detailnu editaciu ale sample zneju podla mna zle. Farebne sa mi nepaci, uprednostnujem radsej Nordacke Hammonky. Na MODX mi vyhovuje ta vsestrannost a hmotnost. A ak je pravda aj ta mechanika, tak by som do nej siel. Uz dlho nad tym rozmyslam. Mal som vsak kedysi Krome a to bolo dost sklamanie - preto to otalanie. Na organy bude podla mna super ta nova YC61. Len ta cena pociatocna :shock:

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od KAYKO »

Vla-sta píše:
23 kvě 2020 07:12
Tak ona Yamaha dělá ty synťáky spíše jako předvoj keybordů a samohrajek. Na detailnější pokrok mají Korg.

Priatelu, tomu som moc neporozumel, jedine tak, ze si mozno myslel, ze samohrajky maju lepsiu simulaciu akustickych nastrojov, co z urciteho pohladu firemnych presetov moze byt pravda, ale moznost importu vhodnych samplov do synthov tento rozdiel stiera.

A Korg nema s Yamahou nic spolocne, to len na prelome 80' a 90 'boli chvilu na urcitej urovni previazani.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Vla-sta »

Keyboarder píše:
24 kvě 2020 10:08
Nevím nakolik a v čem konkrétně jsou workstationy Korg lepší než Yamaha, ale když jsem si kdysi zkoušel Kronose 1, tak ani z jeho hammondek jsem na zadek nepadl.
Ono to je trochu nepochopení věci. Yamaha dělá určitě zajímavé klávesy, synthy včetně MODX jsou rychle použitelné a nejsou náročné na uživatele. To že jsem napsal předvoj, jsem myslel tak, že Yamaha má vše směřovaný k automatizaci, v tom je určitě jednička. Co se Kronose týče, určitě neplatí že Krome=Kronos a Kronos v základu nabízí jen základ. Tam se prostě dobrý zvuky musí dokoupit, proto tam máš tak velký hardisk a proto máš tolik syntéz. Samozřejmě se ten stroj dělá už hodně dlouho a asi už ve vzduchy visí nástupce, ale svojí kvalitu má a dokazuje to ve všech srovnávacích testech. Je to samozřejmě ale drahé řešení

Korg má tyto banky zdarma, ale musíš je nainstalovat:
https://shop.korg.com/Kronos/KRS-06
Naposledy upravil(a) Vla-sta dne 25 kvě 2020 11:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Keyboarder »

Vla-sto, myslím, že ses v tom trochu zamotal :) , tady přece nikdo nikdy ani náznakem netvrdil, že Kronos = Krome. Srovnával jsem pouze Krome s MODX - což jsou zhruba stejně drahé "odlehčené verze" svých vlajkových lodí, a tady mi jednoznačně jako vítěz vychází MODX, a pochopit a využít všechny její možnosti vyžaduje od uživatele spousty hodin a dní práce, na rozdíl od Krome, který je vlastně "jen" romplayer. :lol: Jinými slovy: MODX má po všech stánkách k Montage mnohem blíž, než Krome ke Kronosu.
A ještě poznámka k simulaci hammonda u Kronose: minulý týden jsem byl pracovně ve zkušebně u kolegy, který tam má krásně zrepasovaný originál Hammondu B3 s Leslie 122 a vedle nich na jednom stojanu Kronose 2 a Kurzweila PC3A8 (Ostraváci určitě vědí, o koho jde - mimochodem je to jeden z finálové čtyřky, která bude tento pátek a sobotu dělat konkurz do Olympicu, tak mu budeme držet palce :palec+: ), a tam jsme se opět už poněkolikáté přesvědčili o tom, že Kronos2 s jeho hammondama a simulací leslie na jeho PC3A8 nedosáhne ani s dokoupenými bankami - a že jich má... :D :P :lol:

Ale tady je vlákno MODX, tak bychom se toho měli držet :lol: :palec+:

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Vla-sta »

OK už chápu, ono ty odlehčený Korgy jsou opravdu moc odlehčený, to souhlasím.. kdybych řešil hamoundy a el. piána tak bych spíš uvažoval o tomhle: https://soundcloud.com/viscountinstrument Hamoundy jsou ale kravsky veliký, na druhou stranu jsem nikdy nic lepšího neslyšel, vyjma originálu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
gari
Příspěvky: 254
Registrován: 20 úno 2009 09:37
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od gari »

Peter píše:
24 kvě 2020 14:19
Leslie effect v MODX aj v MONTAGE je dosť kritizovaný priamo na yamahaforum. Je tam naznačené , že by sa to malo zlepšiť ďalšou aktualizáciou. Takže uvidíme.
To by bola pecka!

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od KAYKO »

V kazdom pripade sa s tym nieco bude robit, kedze Yamaha uviedla YC. Nemam zatial osobnu skusenost, ale mam referenciu od cloveka, ktory ju ma a nevie si ju vynachvalit. Pokial by Yamaha urobila este to, ze by prevzala na komplet hammond model z YC a supla by to do Montage/MODX, jedina zvukova slabina by zmizla.

Peter
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2015 19:44

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Peter »

Ešte nebol čas poriadne pozrieť, čo všetko stihli vylepšiť.

MODX OS Updater V2.50

https://usa.yamaha.com/support/updates/ ... lC84OyyGUc

Uživatelský avatar
gari
Příspěvky: 254
Registrován: 20 úno 2009 09:37
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od gari »


Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Benqo »

Ten Smart Morph je super, dobiehajú Fantoma :mrgreen:

Uživatelský avatar
gari
Příspěvky: 254
Registrován: 20 úno 2009 09:37
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od gari »

Hej, ta grafika je trosku narychlo 😁, ale to by nevadilo 😁

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od MDudas »

Benqo píše:
03 čer 2020 09:17
Ten Smart Morph je super, dobiehajú Fantoma :mrgreen:
Morphing IMHO vymyslela EMU Systems uz v roku 1994 (EmulatorIV). Cize ano, je to horuca novinka 26 rokov stara... :lol:

Uživatelský avatar
gari
Příspěvky: 254
Registrován: 20 úno 2009 09:37
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od gari »

Jo ale o to asi teraz nejde 😉

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Ivan.ps »

Celkom zaujímavé porovnanie pracovných prostredí MODX/Montage vs Kronos. Osobne mi Yamaha príde sympatickejšia, ale asi to je len o zvyku.

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Ivan.ps »

Ak by niekomu v Modx/Montage náhodou chýbali nejaké zvuky, tak tento chlapík "prerába" zvuky z rôznych starších nástrojov Korg, Roland, Kurzweil, tak aby boli funkčné práve v spomínanom Modx/Montage. Niektoré sú za poplatok, veľa z niich je aj Free. Odkazy na stiahnutie sú dole pod jednotlivými videami.

Odpovědět