YAMAHA MOTIF XS/XF

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 13 bře 2009 08:19

Motifa jsem zkoušel u Excoma a fakt mě mile překvapil (nejsem velkým zastáncem Yamahy), každopádně si myslím, že se bude s Korgem M3 pěkně doplňovat. Je to celkem dost univerzální nástroj a od té doby co je Steinberg součástí Yamahy, je integrace Yamahy produktů v Cubase prvotřídní....
Taky to vidím na ten rack. Ale jestli a kdy spadne cena? Tak za rok? :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 bře 2009 10:11

Ondrash : len jeden detail ohladom XS Rack.. nema sampler sekciu ako XS.. ale myslim ze na to mas AKAI :)
Naposledy upravil(a) EXCOM dne 21 bře 2009 08:53, celkem upraveno 1 x.

EXCOM

NEWS

Příspěvek od EXCOM » 21 bře 2009 08:51

NEW SESSION and GOTCHANODDIN’ DRUMKITS DOWNLOAD !

Here is a new All file that includes a new Yamaha Oak Custom kit, a new Power kit and also Latin, World and Indian Percussion kits.
We also included some HipHop and Uk Dance Drumkits from our friends at Gotcha Noddin’.com.

Oak Custom in Red
Obrázek

We recommend using the Voice Load function (not ALL or ALL Voice) to load the drum kits on this file as you really only need the User DrumKits ( the User Voices are simply copies of the internal Factory data).

Back up any User Drum Kits you have created, Select Voice as the File Type, Select User Drums as the Source and then Select all so you load all the User Drumkits together.

For more information on using the Voice Load function, click here. Loading Voices.

To download the new Drumkits, click here. SessionDrums+GN.zip

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 08 dub 2009 00:37

New Organ Samples Download

Obrázek

Here is a new file with 16 Organ Voices using brand new samples from Yamaha Japan and the Cool organ from the Players Bank from the Motif ES CDROM. The best way to load these is to use the Mix Voice Tip -Using Mix Voices

Follow the instructions in the Mix Voice article on how to manage Mix Voices and Sample Libraries. The Song that contains the 16 Mix Voices is Song 1 - Organs 1. The Voices can also be found in User Bank 1 - Voices 1-16, but using the Mix Voice trick avoids multiple sample loads when loading one Voice at a time.

Download the file here. Organs_2.zip

EXCOM

XS OS 1.5

Příspěvek od EXCOM » 14 dub 2009 14:14

nejake dalsie obrazky k pripravovanemu OS 1.5

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

EXCOM

VOCODER

Příspěvek od EXCOM » 14 dub 2009 14:16

SoundsFine

Re: YAMAHA MOTIF XS

Příspěvek od SoundsFine » 15 kvě 2009 12:51

Nevíte jak vypnout u Motif XS vysílání "Aftertouch"?
Nemůžu to nikde najít.
U FantomuG je to jednoduché, přehledné a jdou u Aftertouch nastavit i parametry.
U Motif XS nějak nemohu najít "okno" pro jeho (editaci) nastavení.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 15 kvě 2009 13:16

SoundsFine : MASTER>EDIT>1>F3>SF2

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 15 kvě 2009 15:28

Děkuji za pomoc.
Je možné nastavit i citlivost AT jako to umí FantomG?

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 15 kvě 2009 20:03

SoundsFine : mam pocit ze je tam pre kazdy kontroler nieco ako DEPTH hodnota... pozriem to...

EXCOM

NEW OS 1.50

Příspěvek od EXCOM » 19 kvě 2009 22:33

Dnes bol releasnuty novy OS 1.5 pre MOTIF XS a spolu s nim aj dalsie dobroty k tomu

MOTIF XS OS Updater V1.50 has been released.
MOTIF XS UI template has been uploaded
MOTIF XS UI template selector has been released.
MOTIF XS Editor VST V1.2.1 has been released.
MOTIF XS Editor V1.2.1 has been released.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 24 kvě 2009 21:35

1.5 jsem nainstaloval
Doufal jsem, že Yamaha vyřeší správce souborů, na který všichni nadávají, ale nestalo se.
Možná to ani lépe nejde vyřešit, ten displej je prostě malý(a mizerný) a Motif XS asi tak dokonalý komfort v ovládání jako FantomG prostě nikdy nenabídne.
Práce ve správci souborů na Motifu je dost komplikovaná, pomalá a nabízí jen málo funkcí.
(například na USB nejde uložit jeden zvuk na konkrétní pozici, je nutné uložit all voice, atd ...)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 kvě 2009 22:03

SoundsFine píše:1.5 jsem nainstaloval
Doufal jsem, že Yamaha vyřeší správce souborů, na který všichni nadávají, ale nestalo se.
Možná to ani lépe nejde vyřešit, ten displej je prostě malý(a mizerný) a Motif XS asi tak dokonalý komfort v ovládání jako FantomG prostě nikdy nenabídne.
Práce ve správci souborů na Motifu je dost komplikovaná, pomalá a nabízí jen málo funkcí.
(například na USB nejde uložit jeden zvuk na konkrétní pozici, je nutné uložit all voice, atd ...)
no a skusal si si pripojit XS cez ethernet? priznam sa ze ja som to doteraz nevyskusal ale dnes sa na to mrknem a to mas vsetko v PC poukladane a loadujes priamo po kabli odtial vsetko

inak mam pocit ze ta verzia 1.5 ma bug, nedokazem zosynchronizovat XS editor s XS.. v Cubase vsetko funguje v pohode, ale nedokazem dostat XS editor do OnLine modu.. stale hlasi error...

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 24 kvě 2009 22:07

Mně to zesynchonizovat jde.
Všechno běží v pohodě, ale musel jsem stáhnout nový editor 1.21.

S Ethernetem právě zápasím, ale vůbec tomu nerozumím :-(

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 kvě 2009 22:12

SoundsFine píše:Mně to zesynchonizovat jde.
Všechno běží v pohodě, ale musel jsem stáhnout nový editor 1.21.

S Ethernetem právě zápasím, ale vůbec tomu nerozumím :-(
no ja som dal aj novy editor samozrejme.. tak, potom chyba bude niekde inde.. musim to pozriet..

inak v manualy mam pocit ze je to dobre popisane a potom ked nie tam tak na www.motifator.com je tutorial na to mam pocit, tak mrkni tam... potom vidis motif ako dalsi komp v sieti a rovno loadujes donho wavky a vsetky veci co potrebujes a mozes si to krasne menezovat...

Odpovědět