Yamaha MOXF vs Motif XF

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Amorph » 14 zář 2014 21:51

Pytkin: jses moderator a snazis se lidi nasrat?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 zář 2014 21:54

preco nasrat ?? viem ze toto video patri do kurioznych alebo do haluz .. ale ked tu citam tu diskusiu o com tu pise CMM, tak mi to prislo celkom trefne o tom , kam yamaha smeruje ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 zář 2014 00:04

tiez si myslim ze to video je naprosto vhodne do kontextu toho co tu CMM popisal :palec+: :palec+: :palec+:

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 15 zář 2014 11:12

Skutečně nechci nikomu kazit radost např. z jeho prvního zakoupeného startup keyboardu, ale zvukově i mechanickým provedením včetně klávesnice je MOXF podobná pouze tak Korgu Krome nebo Kross nebo Rolandu Juno,FA,GW apod, ale s Motifem XF to nemá kromě názvu interních samplů a presetů společného vůbec nic, naštěstí, protože jinak by samozřejmě náročnější klávesáci neměli důvod utrácet 2,5x více za vlajkovou loď Yamahy, když by úplně stejně kvalitní sound dostali i z entrylevel nástroje jako je MO,MOX,MOXF řada. Nicméně co je moc toje moc a pokud jsem naprosto jednoznačně shledal, že ve všech zvukových kategoriích po zahrání si na MOXF a následně podobný zvuk na Korgu Kross, ten Kross zní plněji, výrazněji, zkrátka minimálně stejně nebo i lépe, tak MOXF šla ihned zabalit a vrátit... Srovnání MOXF se starými dobrými romplery co se týče kvality celkového zvuku je potom naprosto tristní pro MOXF, skutečně to není žádný zázrak, ani těch 128 nově přidaných zvuků s údajně lepšími samply, seriozním klávesákům to opravdu nedoporučuji, trávu nehulím a zvukovou konfrontaci uvítám, někteří co si zde nevidí do huby by si spíše měli nejprve nástroj o kterém by rádi diskutovali aspoň koupit a provnat v kapele s něčím, co hraje adekvátně k ostatním živým nástrojům... :lol:

rolyam

Příspěvek od rolyam » 15 zář 2014 13:33

... zvukové rozdíly hodnotit nebudu, ale co se týká mechaniky klaviatury, tak je rozdíl opravdu propastný ... neplatí to bohužel jen u Yamahy, ale obecně napříč značkami. Nechápu, proč výrobci mnohdy do slušných nástrojů dávají takové srágory, na který se nedá skoro hrát a o životnosti mám pochyby hned jak se toho dotknu ...
... dobře, když to není vlajková loď, je to nižší model, dám tam něco jiný, ale nechápu, proč to musí až tak "vylepšit" a dát tam mechaniku na úrovni "dětské hračky" ... :(
Shodou okolností jsem teď hledal nějaký slušný 61 klávesový master a je to fakt žalostný (ale to už je zas z jiného soudku).

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 15 zář 2014 17:22

Nemám ani náhodou pocit, že som mal na MO6 klaviatúru na úrovni detskej hračky.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 16 zář 2014 11:19

od anthea_x » pon 15 zář, 2014 4:22 pm
Nemám ani náhodou pocit, že som mal na MO6 klaviatúru na úrovni detskej hračky.
. . .
Já jsem si taky kdysi myslel u svých prvních elektrofonických kláves, že je to ten nejlepší nástroj na světě :-), zkuste si zahrát na nějakou kvalitnější, třeba polovyváženou s aftertouch, třeba na XP30 nebo Trinity nebo z nových i na PC3K6 a možná potom dáte MO6 pryč spíše kvůli klávesnici, než zvukům :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 zář 2014 11:26

no fakt je ten , ze dnes su tie klavesnice na nastrojoch velka bieda .. ale fakt velka .. nekladivkove mechaniku su povacsine hrozne .. a to aj na nastrojoch za 1000 eur a viac .. suhlasim s tym ze sa setri kde nema .. nastroj ma mat dobru klavesnicu , lebo sa na nu hraje .. to je podstata toho nastroja ..

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder » 16 zář 2014 11:38

MO6 jsem nikdy nevlastnil, ale měl jsem možnost si na ni párkrát zahrát a přetrvává ve mně pocit, že to byl použitelný a dobře zpracovaný a hratelný nástroj. Proto jsem taky pak udělal tu chybu a na základě těchto zkušeností jsem si (jako druhý nástroj) pořídil MOX6 a mé rozčarování nebralo konce. Ani ne tak zvukově - jako druhý nástroj na kila a občasné vyhrávky to ušlo - ale s tou klaviaturou a laciným zpracováním jsem se prostě smířit nedokázal.
Já tedy určitě nepatřím do cílové skupiny, pro kterou jsou tyto nástroje produkovány, ale existuje spousta třeba začínajících klávesáků a aranžérů, kteří se na těchto nástrojích mohou mnohé naučit, protože jejich možnosti a výbava jsou slušné a dokáží přímo komunikovat s DAW bez potřeby dalších periferií, což ještě před pár lety bylo v této cenové relaci naprosto navídané. V případě MOXF pak možnost rozšíření o 1GB paměti na samply tento nástroj posouvá zase o kus dál. A to, co s nástrojem ve svých ukázkách na YT předvádí Bert Smorenburg, také není nezajímavé.

Na koncertování tyto levné nástroje, jakoYamaha MOXF, Roland FA, Korg Kross a další, určitě vhodné nejsou, ale ani v dobách mých začátků jsme neměli na Prophety a Oberheimy, takže jsme se museli spokojit s Korgem Poly 800, což je vlastně také jen levná plastová "variace na nástroj" se srandovní klaviaturou (dokonce jen se 4 oktávami) – a přesto kolik muziky jsme se na něm nadělali, i když s těmi Prophety a Oberheimy se zvukově a zpracováním také srovnávat nemůže ani náhodou. A je třeba brát v potaz i to, že stál v roce 1985 v Tuzexu v přepočtu 18.600,-Kč, což bylo více než 6 průměrných měsíčních platů (já v té době vydělával po škole 2.100,- Kč hrubého!), zatímco MOXF se dá dnes pořídit za jeden tabulkový průměrný plat (ale kdo ho má, že?). Pokud by tedy dnes byl někdo ochoten investovat do nástroje šestinásobek průměrného platu, může si koupit třeba i Kronose v plné palbě a ještě mu zbude, ale takových fanatiků, jako jsme tehdy byli my, už dneska asi tolik nebude... :-(
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 16 zář 2014 16:28

CMM, máš tu provokatéra:
synth_synth píše:
aqualung píše:Neural_I: Asi pojdem do toho rolanda XP30 alebo do toho kurzweila k2000. Ta yamaha nepripada do uvahy, lebo v nom chcem mat urcite zvuk piana alebo varhan.Asi skorej ten roland.Dakujem za rady.
muj názor je nejít do XP30 - osobne mi jeho zvuk pripada o hodne horsi nez maji dnesni samohrajky od Yamahy v teto cene ....... to je lepsi ta volba toho kurzwla..../100 a 1/ pokud muzes tak si ho poslechni a uvidis...

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 16 zář 2014 23:55

Keyboarder píše:MO6 jsem nikdy nevlastnil, ale měl jsem možnost si na ni párkrát zahrát a přetrvává ve mně pocit, že to byl použitelný a dobře zpracovaný a hratelný nástroj. Proto jsem taky pak udělal tu chybu a na základě těchto zkušeností jsem si (jako druhý nástroj) pořídil MOX6 a mé rozčarování nebralo konce. Ani ne tak zvukově - jako druhý nástroj na kila a občasné vyhrávky to ušlo - ale s tou klaviaturou a laciným zpracováním jsem se prostě smířit nedokázal.
Já tedy určitě nepatřím do cílové skupiny, pro kterou jsou tyto nástroje produkovány, ale existuje spousta třeba začínajících klávesáků a aranžérů, kteří se na těchto nástrojích mohou mnohé naučit, protože jejich možnosti a výbava jsou slušné a dokáží přímo komunikovat s DAW bez potřeby dalších periferií, což ještě před pár lety bylo v této cenové relaci naprosto navídané. V případě MOXF pak možnost rozšíření o 1GB paměti na samply tento nástroj posouvá zase o kus dál. A to, co s nástrojem ve svých ukázkách na YT předvádí Bert Smorenburg, také není nezajímavé.

Na koncertování tyto levné nástroje, jakoYamaha MOXF, Roland FA, Korg Kross a další, určitě vhodné nejsou, ale ani v dobách mých začátků jsme neměli na Prophety a Oberheimy, takže jsme se museli spokojit s Korgem Poly 800, což je vlastně také jen levná plastová "variace na nástroj" se srandovní klaviaturou (dokonce jen se 4 oktávami) – a přesto kolik muziky jsme se na něm nadělali, i když s těmi Prophety a Oberheimy se zvukově a zpracováním také srovnávat nemůže ani náhodou. A je třeba brát v potaz i to, že stál v roce 1985 v Tuzexu v přepočtu 18.600,-Kč, což bylo více než 6 průměrných měsíčních platů (já v té době vydělával po škole 2.100,- Kč hrubého!), zatímco MOXF se dá dnes pořídit za jeden tabulkový průměrný plat (ale kdo ho má, že?). Pokud by tedy dnes byl někdo ochoten investovat do nástroje šestinásobek průměrného platu, může si koupit třeba i Kronose v plné palbě a ještě mu zbude, ale takových fanatiků, jako jsme tehdy byli my, už dneska asi tolik nebude... :-(
velmi výstižne si to napísal,
jééééj keď som čítal tento tvoj príspevok spomenul som si, ako myslím, v roku 1989 alebo 1990 dostali do hudobnín v našom meste KAWAI K4. Stál presne 40 000 Kčs. A my ako stredoškoláci čo mali kapelu sme chodili takmer denne obzerať tento syntezátorový vtedajší skvost a slintali sme denne pri pohľade na policu v hudobninách kde bol vystavený. Priemerná mzda bolo vtedy 3170 korún hrubého čo činilo nejakých 2500 korún v čistom. Takže sme mohli vtedy len slintať.

dano

Příspěvek od dano » 17 zář 2014 16:55

countrymetalman píše:MOXF6 jsem zakoupil minulý týden na otestování, mohu k tomu sdělit jen tolik, že horší nástroj zpracováním i zvukově jsem snad doma ještě neměl, a to už jsem důkladně testoval i např. Korgy X50, M50, Kross a spustu podobných, papírově ještě více lowendových než měl být MOXF. S plnohodnotným Motifem to zvukově nemá vůbec nic společného!!!!! Mizernější preampy než u MOXF jsem dosud nepoznal a tovární zvuky jsou cca na úrovni Korgu Kross, nicméně i na ten se mi hraje lépe, co se klávesnice i ovládání týče. Pokud kdokoliv tvrdí, že MOXF zní stejně jako Motif nebo S70/90, zkušenější klávesáky předem varuji, že to pravda není ... Jinak MOXF jsem ihned po pár zbytečných pokusech, zda je to schopno nějak vyždímat kvalitu zvuku trochu podobnou tomu, co dává Motif standardně, vrátil zpět na prodejnu. TO JE SNAD AŽ K NEUVĚŘENÍ, JAK YAMAHA DOKÁŽE OKLAMAT TOLIK ZÁKZNÍKŮ TÍM, ŽE JIM V PROSPEKTECH NASERVÍRUJE, JAK MOXF MÁ TYTÉŽ SAMPLY A ENGINE JAKO PLNÝ MOTIF, ALE O ROZDÍLU V CELKOVÉ KVALITĚ ZVUKU NEPÍŠE NIC, VLASTNĚ YAMAHA ANI NELŽE, PROTOŽE NIKDE NEUVÁDÍ, ŽE MOXF JE I ZVUKOVĚ STEJNĚ DOBRÝ JAKO PLNÝ MOTIF :lol:
Obrázek

dano

Příspěvek od dano » 17 zář 2014 17:31

Countrymetalman skoro mi z tych tvojich uvah co sem davas odletel dekel a musel som si hned snupnut celaskon. Potom som si vypocul toto tvoje dielo a pochopil som. To sa neda len tak dodrbat zvuk, na to musi byt clovek fakt odbornik. Mimochodom mam doma aj Korg Karma a fakt takto neznie (to len keby niekto bral tieto tvoje ulety vazne).

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 17 zář 2014 20:36

Stačilo by, keby dopodrobna spoznal aspoň jeden s tých nástrojov, čo spomína, tak by aj sám pochopil, že pletie piate cez deviate. Nástroje s evidentne odlišnou vnútornou štruktúrou hádzať do jedného vreca, len preto, že sú napr. low-endové ?? Dobrý prehľad. Hm? Treba aj ďalej pokračovať ?

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 18 zář 2014 09:58

žádná osobní zkušenost není nikdy provokace a protože veškeré osobní názory na cokoliv jsou samozřejmě velmi subjektivní, je vždy dobré pro všechny, co ještě treba s daným nástrojem nemají žádné osobní zkušenosti, poslechnout si co nejvíce názorů od lidí co už s tím nástrojem měli něco do činěni. To že jsou často i uplně protichůdné, to je přece v pořádku a spíše to svědčí o tom, že daný nástroj je nutné pozorněji vybírat, když pro někoho a na určitou funkci, třeba na studiovou dance loop tvorbu do moderní muziky je to dokonalé a pro jiného, např pro hrani revival hitů v živé kapele nepoužitelné. Zde je téma Motif vs MOXF, za mne opakuji, že MOXF stejne jako předchůdci MOX a MO, které jsem rovnéž zkoušel (jak najít na tom nějaký stage reday zvuky, tak v praxi na kšeftech), jsou na živé produkce pro mne nepoužitelné, s celkovou kvalitou zvuku Motifu to nema nic společného a kvalita mechanického provedení podle mne na tahání po zábavách absolutně nevhodná, klávesnice - na Kross se mi hraje lépe (po nastavení křivky dynamiky na hodnotu 9)... Myslím, ze úplně stejně propastný rozdíl mezi třeba user zvukem na initial nastavení s použitím třeba totožných 4 multisamplů na Korgu Kross a toho samého na Kronosu, je mezi MOXF a Motifem XF, prostě i když velikost samplu a samplovací frekvence je třeba stejná, nevím co to technicky všechno ovlivňuje, ale je v tom rozdíl asi tak jako když si přes stejný aparát a efekty strčíte kytaru typu stratocaster od firmy Stagg a potom 61' custom shop Fendera... Ano oboje to nějak hraje, dokonce ladí, ale každý zní úplně jinak i když to má oboje stejnej tvar, stejný typy snímačů, stejný struny třeba... pokud se tyto moje postřehy někomu nelíbí, jedině dobře, aspoň si potenciálni zájemci budou moci lépe vybrat, třeba právě podle toho, zda jsou to spiše muzikanti z kapel nebo domácí nadšenci co nikdy sice do klavírní školy ani hudební teorie nechodili, ale perfektně umí pracovat s Fruity Loops, Tractory apod :!:

Odpovědět