Yamaha MOXF vs Motif XF

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
anthea_x
Příspěvky: 216
Registrován: 08 kvě 2014 14:22

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od anthea_x »

Nevie porovnať ani to. Úplne žiadne znalosti vnútornej štruktúry nástrojov, chválenie sa počtom nástrojov, ktoré pozná, vyhýbanie sa konkrétnym odpovediam, neschopnosť vycúvať s toho, do čoho sa námočil, ...

monoque
Příspěvky: 616
Registrován: 04 lis 2009 10:46

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od monoque »

pan CMM mi pripomnel jednoho stourala z midi.cz...ktery tam onanoval nad XP-30...asi nahoda...nebo?

Uživatelský avatar
48cube
Příspěvky: 169
Registrován: 14 úno 2013 13:36

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od 48cube »

Teda tady je to hustá samohana :-D Totálně vykolejený vlákno.

Uživatelský avatar
countrymetalman
Příspěvky: 217
Registrován: 23 lis 2007 14:05

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od countrymetalman »

Jestli moje příspěvky nesouvisí aspoň nepřímo s vláknem MOXF vs Motif XF, tak se omlouvám, možná jsem v důsledku některých s tematem nesouvisejících a urážlivých příspěvků některých zdejších hulvátů odbočil více do šířky.. Nicméně kdo chce, může z toho pochopit, že rozdíl ve zvuku lowendů vs profesionálních nástrojů je u všech značek a všech modelů a v různých obdobích velmi podobný. Uvedu další konkrétní příklad z osobní zkušenosti - třeba XP-10 zní proti XP-30 jako dětská hračka vs profesionální zvuk bez kompromisu, i když mají prakticky shodný název a používají stejné multisamply a jsou cca ze stejné vývojové etapy. Úplně stejně tak MOXF vs Motif XF. Samozřejmě je to jen můj osobní názor a v žádném případě neberu nikomu jeho klidně zcela odlišný pohled na věc, pokud je kdokoliv zvukově i provedením více spokojen s MOXF než s Motifem, s Krome než Kronosem, s FA než Fantomem G nebo Kurzem PC3LE než s PC3-K, je to vlastně jeho plus, že dokáže vamáčknout z těch lowendů více než z top modelů a ještě tak ušetří nemálo peněz, obvykle za cenu těch top modelů lze koupit 2 i 3 ty lowend verze... Takže spíše naopak můj obdiv těmto lidem je na místě a je otázka, zda vůbec můžu tvrdit, že i staré modely top řad jsou vlastně i dnes na stage produkci daleko lepší než dnešní lowendy a plně srovnatelné s dnešními top modely. No já to tvrdím a stojím si za tím, protože to tak slyším a mám důkladně osobně ověřeno, ale nikomu to nevnucuju :-)

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od hubert »

XP 10 mal zvukovy modul odvodeny zo serie SoundCanvas doplneny o par specifickych samplov napr TB303 ale inak to bol struktorou, samplami a dvojicou fx cisty SC a nema....opakujem NEMA so seriou XP okrem oznacenia nic spolocne. Rovnako mal len offsetovu editaciu par parametrov ako SC. Znovu vyzyvam uzivatela CMM aby tu prestal sirit bludy. Sme na odbornom fore a nie na smetisku. Cize by bolo fajn keby sa tu pisali pokial mozno fakty. Nech si odtialto neskuseny zaciatocnik odnesie aspon nejaku napomocnu informaciu. V opacnom pripade sa taketo forum moze lahko stat bezcennym...

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od dendy »

countrymetalman píše:No já to tvrdím a stojím si za tím, protože to tak slyším a mám důkladně osobně ověřeno, ale nikomu to nevnucuju
no prave to co tu predvadzas vyznieva ako MAXIMALNE vnucovanie .. keby si nevnucoval napises raz a viac nedebatujes.. ale ty prave vnucujes a uplne najviac a stale dokola

co by problem same o sebe nebolo, ale ty tu vnucujes bludy .. na serioznom fore ktore ma sluzit ako zdroj kvalitnych informacii pises nezmysly a hluposti cim devalvujes kvalitu tohtoto fora .. moj osobny nazor je ze si zasiel uz tak daleko ze by mali zakrocit admini a zacat uvazovat nad mazanim tvojich prispevkov alebo zablokovanim pristupu, v pripade ze neprestanes vypisovat stale dokola tie iste nezmysly ...

Uživatelský avatar
COBOLT
Příspěvky: 387
Registrován: 28 lis 2007 19:01

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od COBOLT »

Podepisuji Dendyho!

Uživatelský avatar
dano
Příspěvky: 3608
Registrován: 13 kvě 2005 20:37

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od dano »

Obrázek

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od dendy »

Dano to neni o krmeni / nekrmeni .. to je o tom ze sa ezone zanasa bludmi, dezinformaciami .. devalvuje sa tak informacna hodnota prispevkov od inych ludi, ktori teme rozumeju a davaju podnetne a kvalitne informacie pre menej skusenych ludi .. Menej skuseny clovek potom pride na ezone a moze si mysliet ze tie hluposti co tu pise CMM su seriozne informacie ...

Toto by sme mali razne stopnut !

VYZYVAM ADMINSTRATOROV ABY PROBLEM COUNTRYMETALMAN RIESILI
Naposledy upravil(a) dendy dne 23 zář 2014 12:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dano
Příspěvky: 3608
Registrován: 13 kvě 2005 20:37

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od dano »

Suhlasim. Ja hlavne nechapem takychto magorov. Ved viem kde su moje limity a ked mi niekto kto do toho vidi podstne viac vysvetli ako to je a v com sa mylim, tak som este rad a vdacny ze sa mozem posunut dalej a drzim zobak. Nie ze tomu dam este 5 stran aby som vsetkych presvedcil ze im zadrbava, len ja som letisko.
Naposledy upravil(a) dano dne 24 zář 2014 10:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
countrymetalman
Příspěvky: 217
Registrován: 23 lis 2007 14:05

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od countrymetalman »

Toto už skutečně nemá nic společného s normálním diskuzním fórem po vzoru Amazon, Sweetwater, Synthzone apod, kde je obvykle i žádoucí sdělit své osobní zkušenosti a poznatky o věci v tématu právě proto, aby si zcela neinformovaní laici mohli přebrat více zkušeností a názorů od různých uživatelů a lépe se orientovat v dané problematice. Pokud jsem skutečně opakovaným a detailním testováním některých keyboardů nabyl reálného dojmu, navíc za naprostého souhlasu dalších aktivníéch muzikantů, kteří to rovněž mohli na místě zvukově porovnat, že ve srovnání s nějakým jiným keyboardem v určitých aspektech to jedno prostě jednoznačně převyšuje nebo naopak nedosahuje kvalitu toho druhého, tak to sem i jinam prostě napíšu, a vůbec mne nezajímá, že všichni ostatní přispěvatelé do jednoho to vidí klidně i zcela opačně! Už jsem uvedl, že vše posuzuji z pohledu živé produkce na podiu v mixu s jinými akustickými nástroji, zatímco plně chápu, že všichno ostatní zřejmě hovoří z hlediska studiového využití bez dalších akustických nástrojů a bez nutnosti zvukové konfrontace s dalšími keyboardy. Takže znovu, z tohoto mého hlediska opakuji po sté, že podle mne MOXF je naprostá hračka a pro živé hraní s kapelou podle mne až skoro nepoužitelná ve srovnání s Motifem XF, stejně jako Roland FA, GW, všechny modely Juno nebo Xa ve srovnání s Fantomem nebo Korgy TR, Le, M50, X50, Krome, Kross ve srovnání s M3, Oasysem nebo Kronosem atd. A spousta těch starších top modelů zní naživo minimálně stejně dobře tak jako dnešní top modely, pokud je tedy klávesák používá ke hraní a ne k pouštění sequencerů, samplů a smyček, tyto nové tech. vymoženosti ty staré neuměly :-)

A nenazývám ostatní uživatele magory, idioty, feťáky apod. PROTO NAOPAK JÁ TÍMTO ŽÁDÁM ADMINISTRÁTORY, ABY Z DISKUZE VYLOUČILI ZDEJŠÍ VULGÁRNÍ HULVÁTY NEBO TAKOVÉ PŘISPĚVATELE, CO MÍSTO OBHÁJENÍ SI A SDĚLENÍ SVÝCH POZNATKŮ A ARGUMENTŮ UMÍ POUZE POSÍLAT DO PRDELE TY CO PÍŠI JINAK NEŽ ONI CHTĚJÍ, TO POTOM NENÍ DISKUZE, ALE DIKTATURA

Uživatelský avatar
48cube
Příspěvky: 169
Registrován: 14 úno 2013 13:36

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od 48cube »

countrymetalman píše:... a vůbec mne nezajímá, že všichni ostatní přispěvatelé do jednoho to vidí klidně i zcela opačně! ...

... TO POTOM NENÍ DISKUZE, ALE DIKTATURA
LOL :lol:

monoque
Příspěvky: 616
Registrován: 04 lis 2009 10:46

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od monoque »

a nepisete nahodou na midi.cz: "Ještě bych chtěl z vlastních zkušeností říct, že MOXF zní úplně stejně jako Motif XF, Krome jako Kronos...."

a ted babo rad...zacina v tom byt zmatek ;-D

Uživatelský avatar
countrymetalman
Příspěvky: 217
Registrován: 23 lis 2007 14:05

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od countrymetalman »

Ne, to bylo myšleno čistě ironicky, protože stejně jako zde, i tam většina diskutujících tvrdila, že to zní úplně stejně, že je měli vedle sebe atd. Tak jsem se přidal s tím samým a vida, za tuto lež z mé strany jsem dostal méně mínusů než když jsem tam sdělil pravdu, že MOXF samozřejmě v kapele v mixu s ostatními akustickými nástroji nesahá ani po paty zvukově top verzi Motifu, ale spíše nepoužitelně, plastově, zkrátka lacině, no pro mě nepoužitelně :-)


Odpovědět