Yamaha MOXF vs Motif XF

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od petermikuláš »

Nepatrí to síce do tohto thredu, ale predsa len to naspíšem aj sem /nakoľko tu CMM opakovane písal aký je Krome, FA 06, či MOXF "čínsky šunt"./
Chlapík s ktorým som si kedysi písal vyrobil podľa mňa skvelú sadu Jarre zvukov pre Krome. Dnes som to náhodou našiel na nete na potuľkách youtubom. Podľa mňa je to skvelé a až neuveriteľné čo dokázal z toho Krome vydolovať. Myslím, že tým jednoznačne dokázal, že sa nejedná o žiaden lacný "čínsky šunt".
Tu je ten link:

Uživatelský avatar
R F
Příspěvky: 60
Registrován: 06 pro 2013 15:38
Vybavení

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od R F »

Já teda osobně mám takovou zkušenost, že pokud se do tajů jakéhokoliv nástroje opravdu obuješ, tak samozřejmě ty základní charakteristické synth barvy najdeš vždy podobné až totožné (moje praxe je z DX9 - DX7 - DX11 - SY77 - TG55 - CS6x - PC3x - MO8 - MX61)

vg.atvg
Příspěvky: 32
Registrován: 22 lis 2009 16:03

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od vg.atvg »

moxf, motif xf - lze u obou transponovat samply z flash nebo ne?? resp. fine mi jde a coarse ne :-)))) dělám něco špatně??

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od MDudas »

Nema to nejaku Root Note ?

vg.atvg
Příspěvky: 32
Registrován: 22 lis 2009 16:03

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od vg.atvg »

což root note to má, ale neseje to :-))))) a vypa to, že to ani nikdo nekupuje??

vg.atvg
Příspěvky: 32
Registrován: 22 lis 2009 16:03

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od vg.atvg »

ahá, tak editor samplů jmelas.gr ;-) ...že to yami nenabízí na svým webu, když flešku jo :-))))))

vg.atvg
Příspěvky: 32
Registrován: 22 lis 2009 16:03

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od vg.atvg »

moxf soubory .ALL - nejde mi z nich vytahnout samotný user_arpeggia ??? :-)))))) všecko vostatní ano :-)))) dělám něco špatně nebo jsou ti japonci prostě takový ...když vidim třeba fanuc nebo tenkrát tu autorovu oslavu vlastňáku na MS v hokeji :-))))))

jozefbacso
Příspěvky: 2
Registrován: 20 úno 2019 21:54

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od jozefbacso »

tak neviem :mal som v plane si zakupit moxf8 stym zesu na rovnake zvukove urovni a kontabilni po zvuk a seq urovni, ako motif xf8
zaznely tu vela negativne com ..na moxf8 poradi nekdo kdo ma opravdu skusenosti k porovnani moxf a motif xf ?
su cenove dostupne :

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od petermikuláš »

Opýtaj sa Zoliho Totha https://www.facebook.com/zoli.toth.5

on má oba, aj motifa aj moxf, ten ti bude vedieť presne povedať

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Vla-sta »

jozefbacso píše:
22 úno 2019 23:55
tak neviem :mal som v plane si zakupit moxf8
Pokud chceš verzi s kladívkovou mechanikou, tak to podle mě hraje dobře. Tam je spíš problém u těch levných klávesnic 61-76 , tam není věrná interpretace hry. Jinak modul je stejný....

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od ZFarkas »

Hmm pustil jsem si znovu tu ukázku Krome JMJ sound pack a nemohu se zbavit dojmu, že nejen muzika JMJ byla původně o zvuku, o famózním zvuku těch vintage analogů nebo FM a DCA syntů, co JMJ používal. Pokud se to odhrká s midi přesností na digitální chinasračku, je po skladbě, je po pocitu, kvůli kterýmu mám hudbu JMJ rád, protože se mi z expresivity zvuků JMJ ježej všechny chlupy. Nebo takhle - pokud někdo tvrdí že zvuk digitálních imitací mu zní stejně dobře jako analog originály nebo akustické klavíry apod, tak podle mne to není muzikant, ale pouštěč nebo DJ co ulítává na mp3 128kB kvalitě a vybavení. Mně to ale zní sterilně, nudně, slitě, nepříjemně na poslech neboť každý zejména lowend digitál jako např. Krome má fázově posunutý zvuky i z těch samých samplů co třeba na top modelu Kronos znějí poslouchatelně. To už se mi líbí víc než mistrovsky zahrané ukázka JMJ tvorby na Krome třeba dětské pidlikání hudebně o ničem, ale se zvukem co mě usadí a donutí si to poslechnout celý, a třeba i víckrát po sobě, třeba toto: Abych zůstal v tématu, za mne jednoznačně má přednost Motif z důvodu profesionálního interního zpracování zvuku a FX proti laciným chinašunt seriovým obvodům v MO řadě. Tj jedno je použitelný i profi a live, druhý do studentskýho pokoje.

Odpovědět