Yamaha MOXF vs Motif XF

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od dendy »

Pytkin píše:ADMIN : ja navrhujem , aby sme tuto temu zmazali ..

tak do toho .. a nielen tento thread.. CCM konto zabanovat a zmazat vsetky jeho prispevky

Uživatelský avatar
dano
Příspěvky: 3608
Registrován: 13 kvě 2005 20:37

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od dano »

kúpim alebo predám XP30

Uživatelský avatar
countrymetalman
Příspěvky: 217
Registrován: 23 lis 2007 14:05

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od countrymetalman »

Pytkin píše:ADMIN : ja navrhujem , aby sme tuto temu zmazali ..
tak do toho .. a nielen tento thread.. CCM konto zabanovat a zmazat vsetky jeho prispevky

víš dendy, já si poslechl tvoji muziku, vím, na čem ji děláš a za sebe mohu říct jen tolik, že je to podle mne kvalitně a profesionálně odvedená práce a kvalitní zvuk, úplně jiná stylově než moje živé hraní, což ale podle mne by nemělo mít absolutně žádný vliv na např. odlišné názory na zvuk MOXF vs Motif ani na nic jiného.

Co se týče názorů na zvuk - podívejte se na user recenze na Sweetwater, Amazon a podobné USA servery na kláves Roland VR-09, typický příklad! Nejprve to deset prvních uživatelů vychválí do nebe, srovnává VR-09 (china plasťák za 20 tis. CZK) s Nordem Stage, C2 nebo Hammondem SK-1, píší, že PCM zvuky ve VR-09 jsou dokonce lepší v sample sekci Nordu Stage apod. Já jim to věřím. Potom tam jeden aktivní muzikant z USA napíše, že je to pro něj nepoužitelné, mizerný klavír, laciný digitální sound. Říkám si, to je asi nějaký blbec, deseti lidem se to maximálně líbí, Roland píše oficiálně, že "VR-09 je takřka ideální keyboard pro živé hraní", no tak co udělám? Jdu a hned to koupím. Potom až zjistím, že to ve srovnání s pure analogy v sekci Synt, ani ve srovnání s některými profesionálními nástroji na stage zní jako dětská hračka celkovým laciným jalovým digitálním zvukem bez koulí, tak to se ztrátou prodám a napíšu tomu desátýmu, že měl pravdu... Tak a teď po pravdě, tohle se mi už stalo několikrát, že jsem takhle naletěl na reklamní kecy a pochvalné recenze mnoha spokojených uživatelů. Ale možná jsem jen víc náročný na zvuk a 9 z 10 ostatních zvuk neřeší, hlavně když je na podiu a pod ním cool atmosféra a lasery a jiná světýlka jsou dnes možná víc in než jestli kláves zní jako hračka nebo jako nějaký akustický imitovaný nástroj...

Z pohledu aktivního stage hráče bych nezabanoval ani těch prvních 9 co jsou uneseni i z entrylevel zvuku té nejnižší akustické kvality, ani toho 10. co napsal pravdu z jeho pohledu, i když je v protisměru toho předchozího, protože všechno jsou to osobní praktické poznatky a ty jsou vždy cenné. Pokud bych se opakovaně nespálil tím, že občas těm krásným chvalozpěvům na cokoli uvěřím, nevážil bych si možná tolik těch špičkových profesionálních věcí, co si vážnost zaslouží. Teď mě napadá nejnovější záležitost - kupujte rychle nový Roland AIRA - dostanete TR808 a TB303 v moderním hávu ale se zvukem prý totožném s vintage originály!!! Dáte za to hodně, myslím ta sestava s klávesnicí vyjde kolem 40 tisíc CZK. Vsadím se, že 20 lidí co si to pořídí, to vychválí do nebes na všech recenzích. Pak přijde někdo kdo má ty vintage originály nebo si je půjčí, srovná a rychle pošle digitální imitaci AIRA do světa. Kultivovaný diskutující ale nepošle těch 20 megašťastných majitelů AIRA do prdele, ale napíše, že jemu se to zdálo zvukově spíš jako hračka než seriozní nástroj na stage. Na Amazonu, Sweetwater apod jsem ale neviděl ani v jednom případě u něčeho podobného, že by potom těch prvních 20 výrobkem nadšených uživatelů poslalo toho nespokojeného (a právem nespokojeného, protože si to odzkoušel a výsledek spolehlivě rozeznal) do riti, jako se to děje zde. Mně to nevadí, svědčí to podle mne pouze o tom, že v bývalých rozvojových zemích východní Evropy ještě nedospěla a já tvrdím, že ještě dlouho nedospěje morálka na úroveň západní civilizované společnosti, ale na tom není nic špatného, to je prostě dané dlouhodobým historickým vývojem u nás, za to osobně nikdo z nás ani nemůže... Tak si myslím, že by admini mohli poznat, kdo tady píše k tématu a kdo se chová spíše jako hulvát.

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Amorph »

countrymetalman: to co pises o zvuku a ze predavas sve zkusenosti, to je uplne v poradku. Ale problem je v tom, ze ten desaty uzivatel co napsal na amazon opacny nazor ho tam pravdepodobne nepsal stopadesatkrat dokolecka a cim dal tim delsi. To je proste obtezujici a lidi te neposilaji doprdele pro tvuj nazor, ale proto, ze ho kazdemu na potkani tlacis neustale dokolecka do hlavy. Tak toho prosim nech, tvuj nazor zname a diky za nej, snad to nekomu pomuze. Neni ale dobre tim svym nazorem rozepsanym do tun textu utopit nazory ostatnich, to se mnou budes jiste souhlasit. Preju hezky den.

Uživatelský avatar
countrymetalman
Příspěvky: 217
Registrován: 23 lis 2007 14:05

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od countrymetalman »

Tak to jo, dík za avizo, už mlčím. :oops:

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od hubert »

Co sa tyka internetovych for, tak na kazdom sa najde nejaky CMM...cize asi to nie je nic vynimocne

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od petermikuláš »

plne sa pripájam k tomu čo napísal dalen predo mnou
bolo by dobré to tu asi ukončiť /takúto formu debaty/ lebo je to tu podľa mńa už fest zatrolované

ssbelsky
Příspěvky: 7
Registrován: 20 lis 2011 08:31

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od ssbelsky »

Ahoj chci se zeptat ,kolik stop arpeggia jde nahrát do sequenceru,a jestli jde náhrát vocoder do sequenceru na MOXF?

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Greyhound90 »

pytkin: yamaha psr f50 :-) :-) :-) ... až jsem slzel od smíchu!! Ale bacha ať se tu nerozjede nová debata ;-)

Uživatelský avatar
gari
Příspěvky: 254
Registrován: 20 úno 2009 09:37
Vybavení

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od gari »

Dakujem vsetkym, tento thread obohatil aj moj mocovy mechur a to natolko, ze zvazujem liecbu :D


Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Hammond »

Neni to video fake? Vsimnite si, ako sa suverenne oba nastroje presadzuju v mixe. Podla mna chlapik z oboch taha len Midi-cko a sound engine je mimo kameru XP30.

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od petermikuláš »

tak toto video jasne dokazuje rovnaký zvukový sound moxf a motif xf, tak a máme to definitívne rozhodnuté.... zvukovo sú rovnaké... a čo teraz sa dá k tomu dodať? .....?

anthea_x
Příspěvky: 216
Registrován: 08 kvě 2014 14:22

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od anthea_x »

Provokujete trola? :-)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od dendy »

Hammond píše:Neni to video fake? Vsimnite si, ako sa suverenne oba nastroje presadzuju v mixe. Podla mna chlapik z oboch taha len Midi-cko a sound engine je mimo kameru XP30.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec+: :palec+: :palec+:

Odpovědět