HAT800 - Users Section

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
delay

Příspěvek od delay »

HAT zní tepleji, ale že by RODE byl nějakej vyloženej humus kexiku, to bych neřekl.

pc.masters

Příspěvek od pc.masters »

Tak mi prijde ze nesumi temer vubec (muj HAT) ! Ale ja tam mam taky tu "kapsli" nakrivo jakoby nahoru otocenou ! No du to rozmontovat , jestli to znicim tak se zabiju ! Kdybych se uz neozval, zatim !
... ...Core 2 Quad Q6600 (3,0Ghz), 2x2Gb DDR2 Vitesta 800+, GB-P35-DS3, MSI R2600XT ... ... E-MU 1212M, Alctron HAT800, Samson C-Valve, ESI nEar 06, AKG K66, AKG K240S, M-Audio Axiom 49 ... ...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 »

I když ten mikrofon HAT800 nemám a ani jsem o něj neprojevil zájem (ač ten by byl, leč peníze nikoliv, proto jsem ho raději neprojevil), tak musím opravdu smeknout před Martinem, který jako snad první uživatel z ezone zorganizoval a dotáhnul do konce tak velkou akci, jako je dovoz mikrofonů z Číny. Jsi borec Martine!

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk »

souhlas
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

radek_p

Příspěvek od radek_p »

Martin píše: zkoušel jsi z trafa odstranit zem?
použij jiný kabel bez země?
Tak ten běžný XLR kabel mezi napaječem a předzesilovačem jsem vyměnil, ale to nepomohlo, ani když jsem na něm přešmyk zem. Ten 7 žilový jiný nemám.
Odzemnění napaječe jsem nezkoušel, jednak jsem měl kdysi padesátku, druhak charakter toho šumu neodpovídá problémům se zemní smyčkou.

Takže jsem přistoupil k pitvě, otevřel jsem tělo mikrofonu a koukám, že jeden ze tří drátů, co vedou z kapsule do předzesilovače, je v luftu. Musel jsem ho utrhnout při rozdělávání krytu, i když jsem si dával maximální pozor. Bohužel nebylo poznat, kde původně byl, i když jsem všechna pájecí místa prohlíd lupou. Musel tam viset na jednom vlasu, jinak si to nedokážu vysvětlit. Takže nezbylo, než začít kreslit schéma, nakonec jsem na to snad přišel a někam ho zpátky naletoval, mikrofon teď funguje stejně jako dřív, možná o trochu míň šumí, tak jsem to snad trefil správně. Ještě jsem trochu uklidil ten bordel na plošňáku, co tam v Číně nechali, usadil lampu do patice a uzemnil kryt zesilovače - ten černý tubus je opatřen tlustou vrstvou nějakého laku, takže se vůbec nedotýká kostry. Ten lak jsem z něj na horní hraně obrousil. Subjektivně se mi teď šum zdá trochu nižší, ale možná je to jen "přání otcem myšlenky".

HAT 800 - po ukostření tubusu

Jinak lampa je tam obyč 12AX7B (dvojitá trioda), made in China. Vím že ji vyrábí spousta výrobců, takže zkusím asi nějakou jinou, doporučení na konkrétního výrobce vítám.

Taky by mě zajímala pro srovnání nahrávka některého ze zbývajících 24 kusů - ideálně tišší mluvené slovo z 30 cm, aby to bylo srovnatelné s mými ukázkami.

Martin

Příspěvek od Martin »

Nevím jestli jsem to tu někde psal, ale přišla mi důležitá poznámka od ťongů, že horní šroub musí být spojen se spodním šroubem. A to právě pomocí těla.
U stříbrných tubusů je to v pohodě. Ale ťongové nám poslali novinku černou, takže některé jsou dokonale zalité černou barvou(gumou nebo co to je) a nedojde k propojení. Takže to co jsi udělal je správně.

Takže pokud se vám zdá, že mikrofon více šumí, praská, chrčí, bzučí , atp.
Je potřeba povolit spodní šroub, vytáhnout opatrně ! černý tubus a nožem (žiletkou) strhnout černou barvu z hrany tubusu. Tak aby byl horní šroub vodivě spojený se spodním šroubem.

fova

Příspěvek od fova »

Radek_p: Zda se mi, ze to sumi stejne jako predtim. Ale v mixu s nastroje by to nemelo jit poznat.

Jinak musim souhlasit s Kexikem. HAT ma docela prijemny zvuk na mluvene slovo, kdezto NT1a je ostry a neprijemny na poslech. Je to prece jen nastrojovy mikrofon.

delay

Příspěvek od delay »

Ježiši, škoda, že u toho nebyl čínskej návod na takovouhle operaci. Obrázek To by byl artefakt...

Zasloužli by pár... Obrázek

Martin

Příspěvek od Martin »

To je operace na 3-5 minut.
1.Odšroubuješ spodní šroub,
2.vysuneš tubus ,
3. nožem nebo žiletkou strhneš hranu (seškrábneš barvu až na kov), opatrně zasuneš tubus tak, abys neurval (nepřivřel) drátky, atp. a
4. zašroubuješ.

Ale snad to nebude tak žhavé.
Dělejte jen v případě nějakých problémů jako měl Radek_P!

viktorc

Příspěvek od viktorc »

Jeste mi neprisel. Jestli nedorazi zejtra, tak nevim.
Mikelandželo, Leonardo, Donatelo, pan Tříska, Kejsi Džouns, Trhač a hlavně Ejpril!!!

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ja vim, tak dorazi pozdejc :)

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Kermitak píše:Ja vim, tak dorazi pozdejc :)
Pan je optimista, anebo PR clovek od Ceske posty :twisted:

skeld

Příspěvek od skeld »

Mě teda naštěstí ani jeden HAT nešumí, dneska sem možná hodim nějaký ukázky.

Martin

Příspěvek od Martin »

Raději to tu vložím ještě jednou.

Návod před prvním použitím.

1. Na stojan přišroubujte pavouk.
2. Nasaďte mic do pavouku a zajistěte šroubem na spodní části pavouku.
3. Propojte 7.pin kabel do "Multi-patern lampové napájení" ! Někdy (poprvé) to jde ztuha - musíte se přesně trefit do zdířek!
Pozor jen s největší opatrností ať nezničíte piny!
4. Propojte adaptér s vašim mic. předzesilovačem XLR kabelem - (preamp ani XLR kabel není součástí dodávky.)
5. Zasuňte 7pin konektoru do lampového mikrofonu.
6. Zapněte preamp a zapněte "Multi-patern lampové napájení" - jako poslední krok.
7. Před prvním nahráváním nechte minimálně 40 minut "žhavit" lampový mikrofon !Teprve po této době - bude mikrofon připraven pro nahrávání.
8. Při dalších nahráváních stačí "žhavit" 15 minut a mikrofon bude připraven pro nahrávání.
9. Po ukončení práce s mikrofonem nejdříve vypněte "Multi-patern lampové napájení" a nechte vše v klidu min. 3 minuty.
10. Teprve po 3 minutách můžete vytáhnout 7pin kabel z mikrofonu.
11. Nikdy nezasunujte 7pin kabel do mikrofonu, když je "Multi-patern lampové napájení" zapnuté!
12. Pop filtr nasazujte pouze: když je "Multi-patern lampové napájení" vypnuté a lampa musí být vyhaslá (po 3 minutách po vypnutí "Multi-patern lampové napájení")

radek_p

12AX7B replacement

Příspěvek od radek_p »

Prosím místní elektroodborníky (ano, to jseš ty, kexiku), aby spočinuli okem na následujícím přehledu a pomohli mi vybrat náhradní lampu. Ta 12AX7B s nápisem CHINA za 159 Kc je přesně to, co je v HATu. Mám koupit tu samou, nebo je preferable některý z těch dalších typů ?

GES - search for 12ax7

Díky.

Odpovědět