Jaký mikrofon a preamp do malého studia

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
PiKey
Profesionál

Re: Jaký mikrofon a preamp do malého studia

Příspěvek od PiKey » 04 čer 2009 22:17

fova píše:To jsem si mohl myslet, ze se ozves, kdyz jsem vcera pouzil "retro" i v tvem tematu. :D

Pod Retro zvukem si predstavuji napr. zvuk U47.
Takovy charakter vokalniho zvuku mam moc rad.
Ja tiez!
... a nemyslel som to nijak zle :)
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

skacma

Příspěvek od skacma » 21 říj 2009 23:16

Ahoj fova, mohla by jsi mi poradit ? nebo kdokoliv jinej, chci začít s nahráváním zpěvu, jsem amater, mám zvukovku od m-audio audiophile 192 a mixpult Yamaha MG82CX a ted jenom koupit mikrofon popřípadě dokoupit předzesilovač a chci se zeptat jestli by jste mi doporučili M-Audio Luna II ? popřípadě jiný mikrofon od m-audio nebo v podobne ceně ? Hlavně vyjádření k luně II. Článek jsem četl a je to vážně skvělé. A mám ještě otázku, je moc velký rozdil v nahrávce když nahraju s lampovým mikrofonem a mikrofonem s dokoupeným předzesilovačem ? Díky za odpovědi :-)
Ahoj skacma

delay

Příspěvek od delay » 22 říj 2009 10:11

Za cenu M-Audio Luna II bych ti spíše doporučil třeba tohle:
http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=2194
Špatnej není ani třeba ADK Hamburg když ho seženeš, určitě budou i jiné zajímavé alernativy, ale ten Blue je minimálně maximálně INSPIRATIVNÍ :)
skacma píše:A mám ještě otázku, je moc velký rozdil v nahrávce když nahraju s lampovým mikrofonem a mikrofonem s dokoupeným předzesilovačem ?
Ahoj skacma
K lampovému mikrofonu potřebuješ taky preamp, škatule u lampáče je pro napájení.

fova

Příspěvek od fova » 22 říj 2009 12:09

Nemel jsem tu cest Lunu vyzkouset, ale cetl jsem o nem docela pozitivni nazory. Na druhou stranu dat 7000 za mikrofon od M-Audia mi prijde docela dost. M-Audio je dost low end firma. Muzes zjistit, ze ti na tvuj hlas ta Luna nesedi a pak ho z velkou ztratou zase prodavat.

Pokud to chces kupovat naslepo bez vyzkouseni, tak bych spise doporucil za ty penize koupit mikrofony dva - Oktavu MK319 a MXL V67i. Tak budes mit velmi univerzalni sestavu pro nahravani vokalu s ruznymi barvami zvuku. Nekomu muze sedet jeden mikrofon, jinemu zase druhy. Kvalitou urcite za za tou Lunou nebudes zaostavat.

Co se tyce lampa versus tranzistor, tak se radsi zamer na tranzistorove mikrofony a predzesilovace. V teto cenove hladine nebyvaji slusna lampova reseni.

skacma

Příspěvek od skacma » 22 říj 2009 15:53

No tady jde o to... já jsem z olomouce a tady není nikde možnost si něco vyzkoušet, co tak čtu a dozvídám se tak bych vybíral mikrofon od m audio rode studio projects nebo mxl, ale já právě nemohu nic vyzkoušet tak mužu jenom koupit a oudfát v dobrý výsledek... co jiného v te cenově hladině do těch osmi tisíc ? já vím není to moc ale na začátek myslím dobrý. ty jiné značky jako blue octava a podobně vůbec neznám a nikdy jsem o nich neslyšel, ani na stránkách kde kupuji hudebni materiály a příslušenství nic takového není http://www.musiccenter.cz/zvukova-techn ... ding/:1:10
Myslel jsem si nejdřív že si koupím Rode NT1A ale tady jsem četl že to není moc dobrý, pak podobný je Studio projects c1 a podobný, a když už tedy dražší tak jsem přemýšlel nad m audiama, ale já nemám tolik peněz na rozhazování, až si časem vydělám tak bych rád dokoupil, tohle je na rozjezd a chci aby to bylo dobrý, vím že moje nároky jsou asi velké s takovou cenou ale když se v tom člověk nevyzná tak jeho názory nejsou moc v rovnováze..

skacma

Příspěvek od skacma » 22 říj 2009 15:55

moc se mi líbí jak zní hlas na tehle písničce kde zpívá ten kluk na M-audio Sputnik http://www.youtube.com/watch?v=KlUkmviB8ls

fova

Příspěvek od fova » 22 říj 2009 16:34

Pri vyberu mikrofonu vzdy zalezi na hlasu, ktery tim mikrofonem bude nahravany. Nekomu skvele sedne Rode NT1a, protoze ma hluboky a nudny hlas, ktery potrebuje rozjasnit, jiny na ten mikrak bude nadavat, protoze ma ve svem hlase problem se sykavkami.

Pokud sem nehodis nahravku sveho hlasu, hrozne tezko se radi, jaky mikrofon by ti mohl sednout.

Prave proto ti doporucuji ten set Oktava a MXL, protoze jsou to dva rozdilne mikrofony a je jistota, ze minimalne jeden z nich ti sedne. Oktava je temnejsi mikrofon s masivnimi stredy a MXL je zase tenci na stredech a vice otevreny na vyskach. Oktavu jsem par let vlastnil a MXL jsem mel moznost vyzkouset.
Nenech se zmast jejich nizkou cenou, oba jsou to hodne slusne mikrofony, ktere urcite snesou srovnani s Lunou. Luna je podle me ponekud predrazeny mikrofon, ktery sazi na mohutnou marketingovou podporu firmy M-Audio. M-Audio zna kazdy - ne proto, ze by jejich vyrobky byly tak skvele, ale proto, ze se vsude prodavaji.
Mel jsem moznost vyzkouset i tebou zminovane mikraky od Rode a Studio Projects.

Dalsi moznost jak vybirat, je koupit mikrak pres Internet a pak v 30-ti denni lhute ho vratit, pokud ti nebude sedet.

Pak je tu jeste varianta obratit se na Audiopro (Safa tady z fora) a ti pujcuji mikrofony na vyzkouseni domu. V tve cenove relaci by nasel nejaky kousek od SE Electronics.

Lip ti poradit neumim.

skacma

Příspěvek od skacma » 22 říj 2009 16:37

A kdyby jsi slyšel muj hlas tak mi dovedeš poradit ? Dej mi mail a já ti ho pošlu :-)

fova

Příspěvek od fova » 22 říj 2009 20:28

OK, reseno pres PM

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 23 říj 2009 08:32

To je predsa nezmysel, Fova nepozna tvoj hlas a to co mu posles bude zase zaznamenane a ovplyvnene zas len nejakou habarkou takze ako moze poradit, ze bude tipovat co asi mikrofon ubral ci pridal?
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 říj 2009 08:48

Tak ale aj ukážka hlasu cez zlý mikrofon napovie, o aký typ hlasu sa jedna.

skacma

Příspěvek od skacma » 23 říj 2009 14:38

tohle už jsme vyřešili, jinak já zpívám do Shure Beta 58 ted to řešíme tak pohoda :-)

fova

Příspěvek od fova » 23 říj 2009 21:03

Z jedne ukazky vim jak zni jeho hlas a z jine jakeho zvuku by chtel dosahnout. Tak jsem mu nahodil par kandidatu ke koupi. Nevidim v tom problem.

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 27 dub 2012 12:06

super clanok... vdaka !
som zaciatocnik a mne osobne vobec nevadi urcita miera neobjektivnosti...
subjektivny nazor ma pre mna vacsiu hodnotu ako ziadny nazor
len tak dalej... dufam ze ta kritika tohoto clanku neodradi

kexik

Příspěvek od kexik » 27 dub 2012 15:14

a vsimol si si ze je to 3 roky stare? Fova sem uz ani moc nechodi

Odpovědět