Mikrofon do domácího studia

Mikrofony a předzesilovače
jardatop

Re: Mikrofon do domácího studia

Příspěvek od jardatop » 13 čer 2011 16:03

Taky si myslim, ze nejde rict (jak to ze Safoveho prispevku vyznelo), ze true condenser je vzdy lepsi nez elektet. Mam naposlouchany treba elektret Sennheiser ME64 i Oktavy MK012 a rekl bych, ze ME64 je lepsi. Zkusenosti mam s nimi na snimani sboru. Cena to taky podtrhuje.

matucha

Příspěvek od matucha » 13 čer 2011 17:01

DPA nejvyssi trida je taky elektret jestli se nepletu... nic to neznamena. Ta veta o zkouseni plati vzdycky. Mozna by to mohlo byt nahore pod logem audiozone a pak by to vsichni brali jako samozrejmost a nemuselo by se to opakovat v kazdym prispevku o mikracich, repracich atd... ;-)

komasix

Příspěvek od komasix » 13 čer 2011 19:57

matucha píše:Ta veta o zkouseni plati vzdycky. Mozna by to mohlo byt nahore pod logem audiozone a pak by to vsichni brali jako samozrejmost a nemuselo by se to opakovat v kazdym prispevku o mikracich, repracich atd... ;-)
...ty hele já to beru ale třeba zrovná já sem v práci od sedmi do pěti a o víkendu se snažim na ten gear nějak vydělat. Proto je zrovna pro mne hodně problém dojet si z Plzně do Prahy nebo Brna abych si tam něco poslechl nebo vyzkoušel. Proto i já mám takovýhle otázky a doufám že mi zkušenosti ostatních pomůžou. Je jasný že když si budu kupomat mikrofon za dvacet tak ho budu chtít zkusit hlavně doma, ale spoustu věcem názor ostatních a směrování může výrazně pomoc...

matucha

Příspěvek od matucha » 14 čer 2011 00:26

Ja to prave psal z toho duvodu, ze kdyby to bylo brany jako samozrejmost (ze vsichni vi, ze si vec musej vyzkouset), tak se muzeme bavit uz jenom o zkusenostech s vecma a nebude se furt vracet tema "ale dyt prece to si musi kazdej vyzkouset, jeslti mu to sedi". Ale to se nestane, protoze je nevyhnutelny, ze se tu budou vzdycky objevovat ty samy otazky a ty samy debaty ;-). A to hlavne kvuli tomu, ze tu moc nefunguje hledani a (jestli se nepletu) nefungujou stickies.

kexik

Příspěvek od kexik » 14 čer 2011 09:29

jardatop píše:Taky si myslim, ze nejde rict (jak to ze Safoveho prispevku vyznelo), ze true condenser je vzdy lepsi nez elektet. Mam naposlouchany treba elektret Sennheiser ME64 i Oktavy MK012 a rekl bych, ze ME64 je lepsi. Zkusenosti mam s nimi na snimani sboru. Cena to taky podtrhuje.
problem s elektretom je ten, ze sa casom vybija a slabne mu signal. vo vlhkom prostredi alebo ked zatecie vodou, vybije sa frnk frnk a mas po mikrofone. nik netvrdil nic viac. v tomto smere je true condenser podstatne trvanlivejsi.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 14 čer 2011 10:42

matucha píše:Ta veta o zkouseni plati vzdycky. Mozna by to mohlo byt nahore pod logem audiozone a pak by to vsichni brali jako samozrejmost a nemuselo by se to opakovat v kazdym prispevku o mikracich, repracich atd... ;-)
Toto s tym skusanim je tu tusim uz tiez dost ohrata pesnicka... Je samozrejme absolutna pravda, ze nic nieje nad osobnu skusenost, ale na druhej strane musite uznat, ze pre neprefesionala, ktory to ma ako hobby to proste nieje mozne. Ak uvazujem o nejakom mikrofone v nejakej cenovej relacii, v skutocnosti v tej cene existuje dalsich 1000 typov, a teda sa jednotlivec chtiac nechtiac uz implicitne v prvej faze rozhoduje na základe akehosi renome, ktore taktiez v podstate stoji na nazore a skusenostiach inych. A ak mu z toho napokon vyjde 5 vaznych kandidatov, na Slovensku jednoducho ci sa nam to paci alebo nie, neexistuje predajna, kde by mali tych pat typov vedla seba, co je samozrejme absolutne pochopitelne vzhladom na nas trh. Alebo ma dotycny objednat u roznych predajcov vsetky typy, vyskusat a nasledne zneuzit zakonnu lehotu na vratenie styroch z nich??
Trochu ma mrzi, ze borci z tohto fora, ktorym preslo cez ruky obrovske mnozstvo techniky a vedia sa k teme fundovane vyjadrit, casto sklznu len k tomu "chod a vyskusaj si".

matucha

Příspěvek od matucha » 14 čer 2011 15:07

No mrzi te neco, co je proste tak. Neni nic absolutniho. Nekdy zafacha nejlip sm57 a to na aplikaci, kde bys to necekal. Vsechno co muzeme sdelit jsou ruzny stripky zkusenosti, ktery jsme nashromazdili. A ty zkusenosti rikaj, nikdy nevis, maximalne si muzes tipnout smer a pak to zhodnotit. Neni to matematika. Myslim, ze tu padlo spousta zajimavejch smeru, nevim co bys treba odemne chtel slyset za odpoved. Ze mikrofon X je nejlepsi mikrak v cenovy hladine 10-15tis? Na to odpoved nemam. Ja treba nemam krome jednoho mikraku nic, co by bylo vyrobeny po 1982 a dnesni rozptyl na poli mikraku je obrovskej, vetsina z toho sou ruzny ciny a ruzny ciny, ktery sou jakoze lepsi ciny. Nesnazim se to sledovat, nema to smysl. No a jak jsem tady pred casem psal, jo dokazu si predstavit, ze bych si v domacim studiu vystacil s parem c414EB (tech ktery znam --- ale kterejch existuje asi dalsich 10tis oznaceni a ruznejch zvuku, ktery fakt netusim, jak hrajou).

Hammond

Příspěvek od Hammond » 14 čer 2011 15:40

Ja som to nemyslel nijak v zlom a napisal som, ze plne suhlasim s tvrdenim, ze ziaden nazor nieje nad osobnu skusenost. Chcel som len podotknut, ze vo vacsine pripadov v podstate jedina moznost ako si dany mic vyskusat je kupit si ho. Preto sa ja zvacsa vyjadrujem v zmysle "mam mikrofon X, som s nim spokojny a mozem ho odporucit". Ovsem ak dotycny vaha medzi viacerymi typmi, podla mna nema velky vyznam radit mu, nech si ich porovna na zaklade osobnej skusenosti, ked v drvivej vacsine pripadov je vopred jasne, ze si to nema kde a ako porovnat... (este vacsi problem je to podla mna pri monitoroch).
Naposledy upravil(a) Hammond dne 14 čer 2011 15:55, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 14 čer 2011 15:43

jo, to myslim v tomto threade este nezaznelo... super volba na domaci mikrak za 100EUR je sm57... je to "obycajny", ale poctivy mikrak, ktory ide s nejakymi kompromismi pouzit skoro na vsecko, ma poctive stredove pasmo, z ktoreho ide casto vylovit velmi pekne telo nastroja. je velka komunita zvukarov, ktory si bez neho vobec nevedia predstavit pracu a to maju k dispozicii veci ovela drahsie

Hammond

Příspěvek od Hammond » 14 čer 2011 15:52

Kexik: Hej takeho som jedneho zazil. Raz si nejaka juhoamericka kapela dala do poziadaviek skoro 30 mikrakov SM57, takze sme zhanali poziciavali od vsetkych zvukarov v okoli :) a chlapik to mal skoro na vsetkom; od bicej sady cez perkusie, dychy, gitary az po kontrabas. Jedine na vokaly mal tusim Bety87. A zvuk z toho vytocil fakt brutalny.

komasix

Příspěvek od komasix » 14 čer 2011 16:04

...jo já na 57 viděl i zpívat )

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 čer 2011 16:30

Hammond píše:Chcel som len podotknut, ze vo vacsine pripadov v podstate jedina moznost ako si dany mic vyskusat je kupit si ho.
s tymto zase nesuhlasim ja .. vsetko sa da vyskusat .. jak u nas , tak v zahranici .. musi clovek len chciet ..

nastastie v reale stretavam ludi , ktory toto chapu a chodia po obchodoch a skusaju .. to su ale ludia , co zase nechodia na fora .. nemaju na to cas .. potrebuju robit muziku ..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 14 čer 2011 16:45

ja si napr nechám rád poradit tu na fore, názor skúsenejších sa cení aj ked sú to len subjektívne dojmy, ked aj potom idem do obchodu si to skúsit, tak viem čo si mám všímat atd..
resp ked sa jedná o typ produktu s ktorým nemám žiadne skúsenosti tak moje skúšanie je len velmi málo smerodatné..

Hammond

Příspěvek od Hammond » 14 čer 2011 17:02

Pytkin: Asi sa nie celkom chapeme. Tu na fore su podla mna dve skupiny ludi. Jedna su profesionaly, ktori sa muzikou a zvukarinou zivia a druha su prilezitostny hudobni nadsenci alebo uplny zaciatocnici, ktori to maju ako hobby a castokrat kladu dokola elementarne otazky, pricom cakaju nejaku radu od skusenejsich. Ak sa ma niekto napriklad spyta "aky je najlepsi Live mikrofon na vokal" tak ho neposlem skusat po obchodoch, ale mu rovno napisem, ze je to Shure SM58 (bez chytania za slovicka "dobry, lepsi, najlepsi"), nech si ho ide rovno kupit a urcite tym nic nepokazim.

... Inak tato debata mi pride cela trochu divna, pretoze ja defakto zdielam vas nazor, akurat mi trocha vadi ta alibisticka odpoved "chod a vyskusaj si" alebo "kazdemu sadne nieco ine". Podla mna skuseny profik moze povedat, ci je dane zariadenie za tu cenu dobra, alebo zla volba.

Odpovědět