ADAM A7 nearfield monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět

<t>Adam A7</t>

Mám je
17
30%
Vážně o nich uvažuju
35
63%
Vážně uvažuju o jiných Adamech
4
7%

Celkem hlasů: 56

matucha

Příspěvek od matucha »

Bez poradnyho umisteni v mistnosti to bude naprd, dokud to neudelas, tak nebudes mit poradnej stereobraz a frekvencne to taky nebude zadna slava. V tomhle ti nepomuzou sebedrazsi bedny.

commander

Příspěvek od commander »

matucha píše:Bez poradnyho umisteni v mistnosti to bude naprd, dokud to neudelas, tak nebudes mit poradnej stereobraz a frekvencne to taky nebude zadna slava. V tomhle ti nepomuzou sebedrazsi bedny.
Dik, zkusim to jeste poresit, doufam ze se to zlepsi, kdyztak hodim foto, jestli by s tim slo jeste neco delat.

/smazana druha cast prispevku coby FLAME /safa

smog

Příspěvek od smog »

commander píše:Tak uz svoje A7 posloucham asi mesic, coz myslim ze by mohli byt rozehrany, a jsem z toho trosku na rozpacich.

Omlouvam se za "primitivni" prirovnani, nejsem nejaky zvukar takze se budu vyjadrovat selsky.

Mam porad pocit ze tomu chybi bas a hlavne prostor. Pri jednodussich nahravkach jako treba faithless to docela jde, ale kdyz pustim napr. rammstein tak se nestacim divit. (pzn. originaly). Zni to jakoby se ta bedna dusila, proste chce to vyrvat ale nejak ji to nejde. Navic pri jisty frekvenci (nevim jaky, nekde dole) se zvuk jakoby sleje a je slyset takovy souvisly brum, ktery tam rozhodne nema co delat, jako by to nejak vazbilo ci co. Nemam repra jeste dobre umisteny, jelikoz nemam silu na nakup nejakych rozumnych podstavcu (mam to na stole na knichach) a mam je jenom par cm od zdi. Ovsem kdyz je odsunu treba 40cm, tak velky rozdil nepozoruji.

Kdyz jsem poslouchal kef Q3 (ano, v lepsi mistnosti) a zavrel jsem oci, skoro jsem nepoznal odkud zvuk jde, proste prostorovy, jako kdyby kapela byla vedle me. Tady je vse dost izolovany (nevim jestli je to obecne charakteristika studiovek, nebo problem u me).

Co me ale fascinuje je ten vejskac, fakt super!

Jinak poustim E-MU 1212m > mPatch2 > A7.

P.S.: mohl by mi prosim nekdo laicky vysvetlit, k cemu konkretne jsou zadni trimry? At s tim kroutim jak chci, rozdil neslysim (ono je to tezsi, kdyz stojim za ni a navic musim obe naraz)...

Urcite zalezi na tom, jak mas resenou mistnost, ja mam normalni obdelnik a vse v pohode, Adamy mi hrajou nadherne, ted je budu kvuli stojanum davat bliz ke zdi, tak dam vedet, jestli se neco zmenilo...
Asi bych Ti doporucoval vzit Adamy a ruzne je rozmistovat po pokoji, myslim, ze se Ti povede vychytat misto, kde budou hrat lip, takhle jsem to delal ja...

Mate nekdo zkusenost s tim jak muzou bejt bedny co nejbliz ke zdi ???
Akai MPC Ren, Event 20/20 Bas V3, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200, Rane TTM 56S

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

elektri: rovny hifi bedny a rovny monitory jsou totez, je jedno jak to pojmenujes...

matucha

Příspěvek od matucha »

Je spousta studii, ktery maj nalepeny bedny na zdi (anebo ve zdi - coz je trochu jinej pripad) a funguje to... s tim, ze jsou zvedly basy. Coz zni jako fajn vec, ale jsou vic ovlivneny modalnima rezonancema a diky tomu jsou min konzistentni (rezonance/diry).

Kdyz das bedny trochu dal od steny, tak ztratis to zvednuti basu a nemusis ziskat vubec nic na rezonancich/dirach, jen to bude trochu jiny. No ale po urcitym hledani bys mel byt schopnej najit nejaky misto, kde to bude celkem rovny a vyrovnany. Ja mam (centr) bedny asi 70cm od predni steny a 120cm od krajni.

Spolecne se spoustou rockwoolu to dava pomerne vyrovnanej bas... test sinus sweepem (32-300Hz) dava ~ stejnou intenzitu, bez jediny osklivy rezonance.

Stereoobraz nebyl dobrej, dokud jsem nemel komplet dodelanej predek (symetrie). Po zlikvidovani prvnich odrazu a difuzi zbytku si to cely sedlo a zavostrilo se do pekne hmatatelnejch panningu a dobre rozeznatelnejch prostoru nebo jejich absence.

Kdyz jsem mel stejny repraky ve stary pidimistnosti (priplacly na zdi), kde nebyl ani kousek rockwoolu a o symetrii jsem si moh nechat zdat, tak jsem mel furt problem s tim, ze mi prislo, ze jedna strana hraje nejak divne (pocit zalehlyho ucha). Pak jsem tam mel osklivy rezonance mezi 100 az 150Hz, zbytek basu nebyla taky zadna slava.
Dalo se tam delat, ale na vysledcich je slyset, ze jsem proste nektery veci neslysel a tudis neresil...

Takze doporucuju klidne hodne levny metody, ale dat si tyhle veci dokupy, uz kvuli tomu, co ste uz do ty techniky investovali.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa »

Smazan zarodek Flame Elektri vs. Commander /safa
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

ADDyS

Příspěvek od ADDyS »

Ja jsem ty bedny minuly tyden vytahl z mojeho prokleteho rohu a umistil jak maji byt.
Kazdopadne se procistil spodek,basu bylo mene.Rezonance tam nejake zustali(110,260 a dira na 70Hz).
Co me ale dostalo byl prostor.Najednou vsechno ozilo a melo krasny stereo obraz.
Akorat neco bylo z vejskama... hrali nejak rozpadle a pripadaly mi nejake pridusene.
Po hodinovem poslechu jsem je zas vratil zpatky a hnedka radeji vypnul komp jak jsem to slysel a sel se mrknout na novej byt...
No nova mistnost kde bych mohl byt vetsi 6x4m... docela be me zajimalo jak tam budou hrat takove pidi bedny...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

ADDyS: Dotaz - usi mam a slysim, kdy to cca hraje dobre, kdyz testuju mnou naposlouchane nahravky. Jak ale poznas ty frekvence, co tu vypisujes? Mas na to nejake mereni? Prip. jak to zmerit urcit? Moc se mi nechce verit tomu, ze jen poslechem si ty monitory postavis tak, abys eliminoval nezadouci resonance apod.

ADDyS

Příspěvek od ADDyS »

mam udelane sinusovky od 20-300Hz, poustim a slysim co hraje nahlas a potichu

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

ADDyS: diky za radu to se hodí vyzkouset. Ja to pouzival jen na testovani rozsahu monitorů.

greezmen

Příspěvek od greezmen »

TOM-Thak píše: Prip. jak to zmerit urcit? Moc se mi nechce verit tomu, ze jen poslechem si ty monitory postavis tak, abys eliminoval nezadouci resonance apod.

na meranie je dobrý programček TrueRTA

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

A behringer meraci mikrofon za 2000 korun

fova

Příspěvek od fova »

Tak jsem se take nechal zmanipulovat Adam A7 boomem a uz mi stoji na stole :-)

Dodavatel: Prodance

Truthu se ale zbavovat nebudu. Necham si je na poslech v obyvaku.
Hned po zapnuti A7 jsem si vsiml, ze naprazdno dost sumi, ale myslim, ze uz to tady nekdo psal. Zda se mi, ze A7 sumi o dost vic nez Truthy. Ted to nemuzu porovnat, protoze jsem Truthy pujcil na par dni znamemu. Pri Gainu 0dB je to u Adamu trochu slyset, pri +6dB uz to syci jako had.
Naposledy upravil(a) fova dne 10 kvě 2007 00:00, celkem upraveno 3 x.

matucha

Příspěvek od matucha »

no tak je nesetri a pekne je tu zkritizuj, aby odted lidi kupovali zase neco jinyho

fova

Příspěvek od fova »

Prptoze se mi uz Truthy vratily, dnes vecer jsem si udelal poslechovy test A7 a Truthu B2030A ve sve akusticky upravene nahravaci mistnosti. Do Sonaru jsem nahral jednu kvalitne smichanou nahravku popularni hudby a jednu nahravku klavirniho koncertu a poslechl jsem si to na obou bednach.

Me zavery:

A7 - mene vyrazne basy, chybi tlak. Asi by mi to chybelo, kdybych delal techno a uvazoval bych o subwooferu. Stredy a vysky jedovate ostre a presne. Pomerne presna a ostra je rovnez lokalizace nastroju ve stereu. Bedny jsou celkove orientovane stredovyskove - idealni pro cloveka zamereneho na vokaly. Mel jsem dokonce dojem, jako by vokalni frekvence byly nejakym zpusobem zvyraznene proti jinym frekvencim. A7 nejsou delane prilis na poslech - nahravka zni az neprijemne suse, ale da se na to zvyknout. V porovnani s Truthy skutecne vice sumi.

B2030A: basy mohutnejsi nez A7, ale ponekud rozmazane. Basy jsou ale udernejsi a hudbe dodavaji drive. Prestoze jsem si doposud myslel, ze Truthy hraji pomerne presne, celkove je zvuk o neco rozmazanejsi, ne tak ostry a i lokalizace nastroju ve stereu je mirne obtiznejsi. Je znat, ze A7 jsou bedny o tridu lepsi. Najednou uz se mi Truthy nelibi tolik jako driv, ale pro poslech v obyvaku se mi jevi jako idealni.
Naposledy upravil(a) fova dne 12 kvě 2007 01:28, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět