ADAM A7 nearfield monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět

<t>Adam A7</t>

Mám je
17
30%
Vážně o nich uvažuju
35
63%
Vážně uvažuju o jiných Adamech
4
7%

Celkem hlasů: 56

Příspěvek od Profil »

Pytkin: No, dnes som navstivil Mediatech-Ing.Noska, a bol som aj v Prodance. Urobil som taky posluchovy testik tychto dvoch monitorov(BM5a-A7). Najskor som testoval BM5a, so zvukom som bol maximalne spokojny, na moje prekvapenie velmi dobre hraju cele pasmo vratane basov(konkretnych) !!!, zvuk bol velmi vyrovnany a nezafarbeny, na koniec prisla ceresnicka na dorte... zapol mi k tomu subwoofer.......z toho trojpasmoveho zvuku mi naskocila husacia koza, zatial som nic lepsie v tejto cenovej kategorii nepocul hrat. Sub plni svoju funkciu znamenite, ziadna imitacia subu so zabublanymi basami...vobec neduni a hra velmi konkretne. Potom som si pustil monitory znovu bez subu aby som si zafixoval zvuk a isiel som do Prodance. Co sa tyka Adam A7, zvuk sa mi velmi pacil no cakal som viac po tolko ospevovani. Aj ked A7 hrali velmi dobre, stale som mal pocit, ze zvuk je nejak zafarbeny (sice sa to dobre pocuva) a nie je celkom obrazom toho co je na CD, kedze hovorime o referencnych monitoroch. Za dalsie,,, tie basy mi na A7 dost chybali. Ako by hrali od 70-80 HZ, kopaky boli o nieco vyssie polozene ako na BM5a.
Tak nakoniec som sa rozhodol pre BM5a, kedze, chcem casom kupit aj subwoofer pre ten fantasticky "kompletny" zvuk. Az vtedy sa ukaze krasa zvuku BM5a ked hraju len do 80Hz a ostatne nizsie hra sub. No neposul som A7 so subwooferom, ale myslim, ze uz tu niekto pisal, ze to nie je to orechove....Pytkin vdaka za nasmerovanie

fova

Příspěvek od fova »

Profil píše:Aj ked A7 hrali velmi dobre, stale som mal pocit, ze zvuk je nejak zafarbeny (sice sa to dobre pocuva) a nie je celkom obrazom toho co je na CD, kedze hovorime o referencnych monitoroch. Za dalsie,,, tie basy mi na A7 dost chybali. Ako by hrali od 70-80 HZ, kopaky boli o nieco vyssie polozene ako na BM5a.
Vzdyt jsem ti psal, ze A7 maji zvyraznene stredovysky. To znamena, ze nehraji uplne rovne.
O tech basech od 80Hz jsem ti to psal take.
A jestli ti pustili nerozehrane kusy, tak tam je ten zvuk dost jedovaty.
Naproti tomu BM5A hraji dost rovne.

Zase tak moc opevovane ty A7 tady na foru momentalne nejsou. Pocatecni nadseni a boom u nekterych lidi vystridalo urcite vystrizliveni a par lidi se jich tu uz zbavovalo. Chce to divat se po datumech u prispevku. Cele tohle tema uz je hodne dlouhe a popisuje celou tu historii zdejsiho boomu od zacatku.

Jinak, jedna vec, je jak bedny zneji v obchode pri poslechu oblibeneho CD a druha je, jak se na ne micha nekolik hodin v kuse.

Ale uvidis sam, jak ti budou sedet.
Tak at se ti dari s BM5A!

Příspěvek od Profil »

fova:
Dakujem...Jasne akustika, akustika, michat (pokial myslis mixaz, takze tam je dolezita farba a pomer hlasitosti jednotlivych trackov a to BM5a splnaju na 1*-vernost prednesu)sa mi bude urcite lepsie na BM5a a pokial si budem chcet z nich urobit A7(zvysit tym konkretnost na stredoch pri zazname pr.spevu, ale ta je aj tak...), tak jednoducho vzadu prepnem prepinac "odrezem" basy od 80Hz, a to ver, ze hraju velmi dobre. a k tomu ten subik...., skoda, ze sa mi viac nepacia A7, -maju priatelskejsiu cenu...co uz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Profil : presne tak s tym subom .. tiez som bol z neho prekvapeny .. na tak malicky sub , ako pekne cisto a konkretne hra .. Vzdy som mal zly pocit zo subov , lebo len duneli .. Ale tento hra fakt pekne cisto a zrozumitelne ..

Příspěvek od Profil »

Len som zistil, ze BM5A nemaju vzadu regulatory hlasitosti, da sa to poriesit nejakym slusnym pasivnym regulatorom hlasitosti ?

kexik

Příspěvek od kexik »

profil: a7 nie su nijake reference monitors, su to nearfieldy. maju sluzit na mix, nie na kontrolu a mastering. to je dolezita nuansa. a regulatory citlivosti na monitoroch nesluzia na zmenu hlasitosti. o teme pasivnych kontroloerov sa tu popisali cele slohy. skus smpro nanopatch, napriklad

Poshook

Příspěvek od Poshook »

Profil píše:Pytkin: No, dnes som navstivil Mediatech-Ing.Noska, a bol som aj v Prodance. Urobil som taky posluchovy testik tychto dvoch monitorov(BM5a-A7). Najskor som testoval BM5a, so zvukom som bol maximalne spokojny, na moje prekvapenie velmi dobre hraju cele pasmo vratane basov(konkretnych) !!!, zvuk bol velmi vyrovnany a nezafarbeny, na koniec prisla ceresnicka na dorte... zapol mi k tomu subwoofer.......z toho trojpasmoveho zvuku mi naskocila husacia koza, zatial som nic lepsie v tejto cenovej kategorii nepocul hrat. Sub plni svoju funkciu znamenite, ziadna imitacia subu so zabublanymi basami...vobec neduni a hra velmi konkretne. Potom som si pustil monitory znovu bez subu aby som si zafixoval zvuk a isiel som do Prodance. Co sa tyka Adam A7, zvuk sa mi velmi pacil no cakal som viac po tolko ospevovani. Aj ked A7 hrali velmi dobre, stale som mal pocit, ze zvuk je nejak zafarbeny (sice sa to dobre pocuva) a nie je celkom obrazom toho co je na CD, kedze hovorime o referencnych monitoroch. Za dalsie,,, tie basy mi na A7 dost chybali. Ako by hrali od 70-80 HZ, kopaky boli o nieco vyssie polozene ako na BM5a.
Tak nakoniec som sa rozhodol pre BM5a, kedze, chcem casom kupit aj subwoofer pre ten fantasticky "kompletny" zvuk. Az vtedy sa ukaze krasa zvuku BM5a ked hraju len do 80Hz a ostatne nizsie hra sub. No neposul som A7 so subwooferom, ale myslim, ze uz tu niekto pisal, ze to nie je to orechove....Pytkin vdaka za nasmerovanie
ked chces naozaj zodpovedne porovnavat dva odlisne pary monitorov, treba ich pocuvat a porovnavat naraz. potom zistis vzajomne slabe a silne stranky. to, ze si si "zafixoval" zvuk a isiel na ine miesto bratislavy, na mna posobi trosku smiesne.
podla mna su to dva vyrovnane modely. z pohladu mixovania maju BM5A skor tendenciu "hrat dobre" kdezto u A7 je tendencia skror obnazovat problemiky (v tvojom ponimani hrat vyrovnane vs. hrat zafarbene)

Příspěvek od Profil »

kexik píše:profil: a7 nie su nijake reference monitors, su to nearfieldy. maju sluzit na mix, nie na kontrolu a mastering.
kexik: Na to som prisiel posluchom, no ja by som rad mal monitory, kde mozem urobit komplet hudbu. Zatial si nemozem dovolit jedny monitory na kontrolu a druhe na mastering a kontrolu celkoveho zvuku, tak daleko som este nedosiel. Tak preto volim mne blizsiu varaintu. poobzeram sa po tych pasivnych kontroleroch...nemaju nejaky velky vplyv na kvalitu zvuku ? ci by som nic nepokazil, keby som vystup zo zvukovky prehnal cez kvalitny mix ?

fova

Příspěvek od fova »

Mix ma hodne obvodu, ktere mohou mit negativni vliv na kvalitu zvuku.

Nano Patch mam doma a nezaregistroval jsem zadny rozdil, kdyz jsem ho mel zapojeny pred Adamy nebo tam vubec nebyl.

Obvykle pasivni controllery, pokud maji kvalitni konstrukci a solidni potenciometr, zvuk nedegraduji. U aktivnich uz nejake ovlivneni zvuku nastava.
Naposledy upravil(a) fova dne 02 dub 2008 08:32, celkem upraveno 2 x.

kexik

Příspěvek od kexik »

pasivny kontroler nema vplyv na kvallitu zvuku skoro ziadny. mixpult je tiez riesenie, dobre je pouzit nie vstup na sabli ale nieco ako tape alebo aux in, aby signal nesiel cez kompletny preamp a eq. pasivy regulator je ale imho ultimativnejsie riesenie.
co sa tyka referencii, doma nemas sancu spravit kvalitny mastering. ja ti len hovorim ako je to s tou referenciou. a presne ako hovori poshook, ze adamy hrali v INEJ miestnosti zafarbene, je irelevantne. je dost pravdepodobne za by tam farbili aj dynaudia. mozem ti poslat graf dobrych bedni v beznej izbe a ver mi ze budes zdeseny

fova

Příspěvek od fova »

Bm5A jsou take nearfieldy ;-)

Příspěvek od Profil »

poshook: mne sa zdali aj BM5A dost obnazujuce problematiku, jednoducho mi ten zvuk pasuje co uz....prepacte ADAM-isti

dano
Vybavení

Příspěvek od dano »

poshook nie je uplne ze Adamista, aj ked obcas dostane slinu s takou temou:-) Ma monitory Genelec, ktore hraju uplne ze strasne paradne... Teda pre moje hluche usi to bolo nieco strasne paradne (aby som sa tu nehral na absolutizera).

Příspěvek od Profil »

kexik píše:doma nemas sancu spravit kvalitny mastering
Samozrejme mastering si davam robit cloveku , ktory sa s tym zaobera, ale clovek je uz taky, ze sem-tam sa pokusa aj nieco vytvorit sam (nakomplet), a verim, ze kazdy z Vas sa pokusal robit nieco az dokonca s masteringom, vynimka tym co to robia profesionalne ako napr carloff atd... a ver, ze sa to aj sem-tam aj podari. A s kazdym napadom a skladbou platit masteringove studio nie je sranda tak preto sa uspokojim s "horsimi" monitormi BM5A :lol:

kexik

Příspěvek od kexik »

fova píše:Bm5A jsou take nearfieldy ;-)
nikde nepisem ze su. slo mi o privelke ocakavania od nearfieldov vseobecne. malo by na nich ist urobit dobre stereo a dobre uhadnut pomery medzi nastrojmi. ale uz len koli skresleniu na basoch to nikdy nepoda taku informaciu ako main monitor. zafarbenie na basoch na nearfieldoch stale do istej miery hadas, na malych (5-6") do velkej miery.

Odpovědět