ME Geithain RL-901 K - profi stud.monitory poslechove dojmy

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
PiKey
Profesionál

Re: ME Geithain RL-901 K - profi stud.monitory poslechove dojmy

Příspěvek od PiKey » 27 lis 2009 21:28

Taktiez by som sa mal priznat !
Model 940, javor :) je uz u mna v studiu.
Zapriem sa este a pockam chvilku s konkretnymi nazormi, chcem dat dojmom aspon par dni cas.
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

matucha

Příspěvek od matucha » 27 lis 2009 21:55

Ivo píše:Ano, s tím, že to plátno má možná ještě vyšší rozlišení než ta obrazovka :wink:
Tim si tak jistej nejsem. Je to +/- stejny jen na tom proste vyniknou vetsi veci.

Prijemny je, ze pritomnost basu neznamena, ze by tim trpel zbytek pasma.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 27 lis 2009 23:19

Tak po asi hodinovym poslechu u Matouse, mu muzu jen pogratulovat;)

Je fakt, ze jsem nikdy neslysel nic v podobny kategorii, no kazdopadne me vzalo, jak nektery skladby byly v protoru a vubec jsem nevnimal, ze ten zvuk produkujou repraky. Oproti tomu, jak si pamatuju jeho s3a, tak tohle jde rozhodne v pocitu dal. Nebylo to v necem tak prisny jako Adamy, ale otazka, je jestli to je dobre nebo spatne:) Subbas je samozrejme mohutnej, coz me ale mistama spis az unavovalo, ale celkove to vytvari velkej a hlubokej prostor, kde ty veci hrajou zaveseny ve vzduch pred reprakama a maj naprosto hmatatelnej objem. Fakt parada.

Vey

Příspěvek od Vey » 27 lis 2009 23:21

PiKey píše:Taktiez by som sa mal priznat !
Zapriem sa este a pockam chvilku s konkretnymi nazormi, chcem dat dojmom aspon par dni cas.
940 nebo 904? Proc ty 940 nemaj na strankach?
Jsem zvedavej jakej z nich budes mit pocit ...

nunu

Příspěvek od nunu » 28 lis 2009 09:26

Matouši ty sis je poridil ???

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 28 lis 2009 09:57

Vey píše:
PiKey píše:Taktiez by som sa mal priznat !
940 nebo 904? Proc ty 940 nemaj na strankach?
Jsem zvedavej jakej z nich budes mit pocit ...
Podla prilozeneho technische beschreibung je to model RL 940, ide udajne o vylepsenu verziu modelu 904.
Ivo mi spominal, ze si ich u neho tiez pocul.
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 lis 2009 10:28

Ty RL 940 mají na německé verzi stránek, je to relativní novinka, zdokonalená verze 904 s větším wooferem

Mně se hodně líbí ty malé RL 906 (stále je tu mám). Na to jak jsou malé, znějí jako 3x větší větší bedny :) Moc pěkné. A mají všechny typické charakteristiky Geithain: čistý plný detailní zvuk a stereo image.
Amorph píše: Subbas je samozrejme mohutnej, coz me ale mistama spis az unavovalo, ale celkove to vytvari velkej a hlubokej prostor.
Je to v první chvíli nezvyk ... ale za chviličku je to tak přirozené, že při přechodu zpět na menší bedny nebo bedny s méně čitelnými basy něco podstatného chybí ...

Vey

Příspěvek od Vey » 28 lis 2009 11:41

PiKey píše: Ivo mi spominal, ze si ich u neho tiez pocul.
Ano, bohuzel Ivo je v tu chvili nemel zrovna v idealni poloze a dost citelne mi tam chybeli spodky. Jinak moc peknej zvuk.

matucha

Příspěvek od matucha » 28 lis 2009 12:23

nunu píše:Matouši ty sis je poridil ???
Poridil, nakonec zvitezily nad ATC/PMC protoze se mi cely vejdou dobre do zornyho pole (vsechny ostatni maj menice moc daleko od sebe na to jak to tu muzu mit usporadany). Pak me taky zlakal ten kardiod bas (daj se prisunout bliz ke stene aniz by to delalo bordel). No a pak taky nas groupbuy byl celkem financne vyhodnej, takze sem po tom proste skocil ;).

Vcera tu mel taky kermitak nunudac a zase sme ho zapojili do sluzby a zase skrz avocet. Bez naclockovani lavrym to bylo plossi nez avocet, bylo to rozblacenejsi (i kdyz uplne vpoho). Jakmile sem zapnul lavry, tak se ta situace uplne obratila - tucnejsi/objemnejsi basy, lepsi detail na vejskach i prostor. Takhle zkrz tu krabici to rozhodne nevykazovalo zadny problemy s ostrosti/agresivitou. Bylo to fajn. Bez avocetu jsme to nezkouseli.
nunu píše:Subbas je samozrejme mohutnej, coz me ale mistama spis az unavovalo, ale celkove to vytvari velkej a hlubokej prostor.
Tak kdyz tam ten subbas je, tak ho slysis a kdyz neni, tak ne... a v michani/mastru si ho doladis podle gusta prece. Nevim, jestli trpim syndromem "cerstveho poriditele", ale me tyhle hloubky bavej, byl to taky jeden z duvodu, proc mit takovy bedny ;).

matucha

Příspěvek od matucha » 28 lis 2009 14:11

Este jedna fotka - pro meritko tam kermitak podrzel S3A ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 lis 2009 14:14

Ty Geithainy by se mu asi držely o něco hůř :)) Pošlu fotky svých třešnových :) Jen co je udělám :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 lis 2009 14:23

Ty bedny jsou paradni (aby ne, za ty prachy ;), jsou dynamicky, i pri velkym zesileni hrajou porad stejne uvolnene, maji detail a prostor, ktery jsem slysel jenom u nekolikrat drazsi sestavy. Vsechno je nadherne plasticky - kde je zpevacka, vidi clovek zpevacku a ne jeji papirovej obrazek ;); jak psal Amorph, clovek vnima jen hudbu, bedny jsou neviditelny.
Matous si asi jeste bude muset trochu osefovat basy, protoze v miste poslechu mi prislo, ze jsou tenci a ruzne po pokoji to litalo nahoru dolu; taky mi prislo, ze by bedny snesly umisteni tak o 20cm niz, takhle jsem mel pocit, ze se zpevacka vznasi pod stropem ;), kdyz jsem se trochu zvednul, bylo to bezchybny. Matousovi to ale takhle vyhovuje a az si vyresi ty basy, bude to DOKONALY!!! (© EW)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 28 lis 2009 14:28

tak nevim, jestli k matousovi vubec chodit, nechci si kazit velkou radost z klein & hummelu. :]

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 lis 2009 14:29

Těší mě že jsme tentokrát měli velmi štastnou ruku :)) I to že ty ATC 150 odpluly na poslední chvíli do Hongkongu

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 lis 2009 17:41

Takze kermitak kupuje S3A ? toto je normalne jak kulovy blesk ..

Odpovědět