ME Geithain RL-901 K - profi stud.monitory poslechove dojmy

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
tomy45

Re: ME Geithain RL-901 K - profi stud.monitory poslechove do

Příspěvek od tomy45 » 26 črc 2010 23:27

NO kujva... Ved mam len 2 oblicky :-)

Ten kto tie Geithain pocul, ma paradny zazitok. Ktovie ci by na tom aj nejaky moj song lepsie hral ;-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 črc 2010 23:51

tomy45 píše:Ktovie ci by na tom aj nejaky moj song lepsie hral ;-)
Lepsie ne - ale pravdivěji :wink:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 črc 2010 00:04

sakra, znova som si precital tento thread, a to som nemal robit.. 8) moc sa mi pacia tieto "bedne".

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 27 črc 2010 00:32

Moje mixy hrály lépe na 906, na 901 vylezlo to, co jsem čekal, že možná v basech nastane, atd.
901 byl zážitek poslouchat. 906 mě moc nepřesvědčily, ale zase jsou levný (cca 1800 za pár).
Na S4A vylezly takové věci a v takovém množství, že bych mix nepustil dál, to jsem koukal a hlavně na barevnost vokálů.
Do dneška nevím, co si o S4A mám myslet (po třech týdnech jsme se rozloučili).
Můj kámoš "technik" v tom měl jasno hned po odkrytí zesilovače, padlo pár výtek, pak přišli nadávky zakončené:
"XLR konektor takto prasácky naletovaný přímo na plochou desku opepřený studeným spojem - tak to snad neumí ani Behringer..."

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 27 črc 2010 00:56

Hele Soundsfine?co mas vlastne za setup a mistnost-akustiku, kdyz shanis tak drahy bedny?
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

matucha

Příspěvek od matucha » 08 srp 2010 12:34

Tak uz mam ty rl901k pres pul roku a docela sem se s nima stacil szit a zvyknout si.

Vcera jsem pomahal Etienovi zapojit a nastavit bedny v jeho novym studiu (kterymu jsem udelal koncept akustiky) a pri ty prilezitosti jsme chvili poslouchali nejaky veci u me na 901/S3A a pak teda u nej na O300D.

Kazda ta bedna hraje fakt jinak ;). Zadny moc velky prekvapeni se nedely --- ADAMy hrajou jak hladsi NS10 --- KH umej basy a sou hifi --- MEG nema daleko ke KH s tim malym rozdilem, ze to neni mala bedna a ze ten kocentrickej design ma neco do sebe.

Zajimalo by me, jak by se chovaly O300D a S3A se subwooferem... ta spodni oktava nebo dve prispiva vyrazne k realisticnosti a expresivite. KH treba vpohode zahrajou basy a naznak subu. Je to informace, ktera je pouzitelna pro praci, ale nezni to moc realisticky. Nezni to tak, ze bych prestal vnimat repraky. Samozrejme zalezi na materialu, ted mluvim o vecech, ktery s tim spodkem pocitaj.

Dalsi postreh mam ohledne dynamiky. To ze adamy povazuju za lehce zkomprimovany (ten charakter hodne do ksichtu) uz jsem tu myslim psal, ale prekvapilo me, ze to u O300D nebylo zas az o tolik lepsi. Nevim, jestli za to muze ta 15" nebo proste vetsi objem... nejspis to proste bude hlavne tim, ze pri stejny hlasitosti MEG hraje na 20% a KH/ADAM na 70%. Kazdopadne sou na tech mensich bednach veci v mixu bliz u sebe, v min rovinach vic v plose.

(i kdyz ted si uvedomuju, ze KH bezely pres central station a jeho DA, coz je trochu nefer --- s lepsim DA by byly schopny rozhodne lepsiho sterea/hloubky/dynamiky)

Jedna vec je "audiofilsky" poslouchani a druha vec je prace. Pri skladani mam porad tendenci delat veci spis kulatejsi s durazem na basy. To se ani 901 nezmenilo, ale je to urcite do mensi miry nez na adamech, kde sem hodne pridaval fundament basy.

Na michani i mastering to byl urcite dobrej krok, urcite sem schopnej lip pracovat se stereem a prostorama (ale to neni jenom bednama). Hlavni rozdil je ale samozrejme dole, najednou jsem ziskal misto jednoho basovyho pasma tak 3. Na S3A byl problem udelat spodnejsi kopaky, protoze moc nefungovaly, vzdycky sem jim musel dat hodne energie nad 100hz, protoze ten spodek proste nezabiral.
Jeden z mala problemu, co s MEG mam je ten, ze jak jsou trochu hifi a hrajou hezky, tak obcas nevyresim uplne skvele nektery veci ve stredech, kde mi ADAM hned vynada "lenochu!". No a porad preferuju hladkost/rozliseni vejsek z adamu, prestoze umim veci smichat/zmastrovat tak, aby se mi vejsky na 901 libily. Vlastne me ty bedny nutej se k vejskam chovat trochu jinak, vic vytahuju detail. To asi neni spatne.

Secteno a podtrzeno, cenovej rozdil proti ~100.000,- kategorii nearfieldu/midfieldu mi pride opodstatnenej, je to jinde. Este by me zajimalo jak by se to chovalo vedle O300D+O810, coz je kombinace, ktera vyde asi o 100tis min a teoreticky by mohla dat vysledky podobny vetsim bednam.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 srp 2010 12:54

matucha píše: Jeden z mala problemu, co s MEG mam je ten, ze jak jsou trochu hifi a hrajou hezky, tak obcas nevyresim uplne skvele nektery veci ve stredech, kde mi ADAM hned vynada "lenochu!".
Otázka jestli ten výsledek je pak určen k poslouchání na nějakých "sebemrskačských" Adamech anebo to lidi budou poslouchat na "normálních" bednách a dalších běžných druzích poslechů. Moje zkušenost je, že jak to zní na Geithainech, tak to pak víceméně zní i všude jinde. A o to myslím jde. Nějaké sondy k poslechu z nějakých zvláštních ne moc běžných úhlů mě proto vůbec nelákají a zatím je nemám zapotřebí.

Ale vypadá že bych tady za pár dní měl mít ty Unity Audio Rock bedny, tak jsem zvědavý, jestli to vedle Geithainů k něčemu bude ... anebo to bude užitečné jako Fabia vedle Volva :))

matucha

Příspěvek od matucha » 08 srp 2010 12:59

To neni sebemrskacstvi, vysledky sou pak lepsi na obou. Proste ten mix je lepsi a o to de ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 srp 2010 14:20

matucha píše:To neni sebemrskacstvi, vysledky sou pak lepsi na obou. Proste ten mix je lepsi a o to de ;)
Nevím, pokud je ten zvukový rozdíl na konkrétních bednách slyšet, mělo by tedy být možné k témuž zvukovému posunu na stejných bednách i dojít ... (?)

matucha

Příspěvek od matucha » 08 srp 2010 14:55

Na jednech je to zrejmejsi nez na druhejch a samozrejme zmena perspektivy je vzdycky dobra. Takovy to jak si prides neco poslechnout nekam jinam a neco v tom mixu neni uplne presne tak jak mas zafixovany a pak se vratis do studia a uz vis na co se zamerit a slysis to tam taky.

Ale Ivo ty nemichas (zadny komplexnejsi veci), u masteringu se tohle prakticky nedeje... takze si na tohle asi nenarazil.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 14 pro 2010 03:01

kuci a slyseli ste nekdo ten jejich nejmensi studiovy subac? :mrgreen:

aby sme si rozumeli (cenove) mam ty AE, ktere jsou uzasne a zrovna me napadlo k nim nekdy v budoucnu dokoupit sub, prece jenom mi ty spodni freq delaji problemy nekdy, mam siroke stereo atd... takze mi prichazi nove nadesingovany sub od AE, nebo geithain... no nicemu jinemu neverim, vy uz to mate odzkousene

AE tu nikdo nema, ale na mix to jsou krutoprisnaky, a kdzy jim budu moct od spodku ulevit, bude to jeste vic slyset pak na mixech a nedej boze i na masteringu

Odpovědět