Velká sešlost monitorů v Savita Studiu (Sonodyne, Quested..)

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Andrey Bobrov
Profesionál

Re: Velká sešlost monitorů v Savita Studiu (Sonodyne, Queste

Příspěvek od Andrey Bobrov » 10 čer 2014 13:27

Ivo píše: Tím jak jsem tady měl na stojanech zapnuté 3 Quested a přes noc nechané zapnuté, po ránu jsem si vždycky uvědomil, že fungují i jako lehké příjemné přitopení ve studiu :) (teplota zesilovačových "radiátorů" vzadu). Ale je pravda že troje obvykle člověk ve studiu nemá ...
:lol: :palec+: tři pásmo, tři zesíky, velký stroj..
W.Cable píše: Neplanujes Ivo nekdy pozvat na seslost Barefooty?
plechový, nezáživný, ovšem silný a nabušený zvuk. Takový sirový a vůbec ne muzikální. Mixy, mastery co z něj lezou mě nezaujaly, spíš naopak. Ale, mohou být absolutně fantastické pro nadšence pro hlasitost, protože jakmile se hraje okolo 100db, teprve tám otevírají skryté plusy. Myslím, že by Ivo to nepřežil. :roll: + cena. Samozřejmě budou lepší než Genelecy a spol, ale jsme pořád u amerického zvyku, a to je přecijen trošku jiná káva a očekávání. Techniky mixu, zvyky, preference. Soudíme zde většínou podle sebe, ale společně můžeme uznat co je dobré a co fakt není.. stejně to funguje i tám, akor ty preference jsou trošku jinak. Takže neopovrhují.
matucha píše: No kdyby to byla takova bida, tak by je zas nemely zadny studia a Barefooty celkem videt jsou.
musím zde pane matucha s vaší úvahou nesohlasít, i když ji respektují. V tomto byznyse vznikají velmi často ruzné "hype" a tredny, které často jsou jen marketingovým tahem pro laiky. Vy i já, jsme utratily minimálně desetitisíce (a spíše až statisíce) za věci, které vlastně tak důležité pro výsledný zvuk vlastně ve finále nebyli.

Studiá fungují stejně, musím přiznát i já jsem takto fungoval a kupovál modní vercajk, který sice dodnes slouží dobře, ale stojí 1/20 ceny, co mi stál. Stejné je to s barefooty, udělál je mladý kluk, podařilo se mu nastřelit cenu, ale to prostě přišlo, a to prostě odejde. Čeká nás nemálo nadcházejicích produktu, které velmi nadchnou, a pozdějí pomalu zklamají. Tak to je. A jak píšete správně, jde o subjektivní pocit. A subjektivní pocit muzikanta, který poslouchá mix řetězce za 2míče vs L2 muže být opravdu ale ksakra mýlný. Jde vždy o zkušenosti, věrnost reprodukce a cit. Určitě jde o dost dobrý stroj, vhodný pro určité podmínky, subjektivné preference a techniky :palec+:
Ivo píše: SRP 400 nemají vnitřní DSP
hrají znatelně lépe než ostatní sonodyne. Lze ten obvod obejit?
monoque píše: PMC twotwo 6 nebo 8
PMC je klasika :)
Studiový zvukař, producent a umělec
http://www.soundcloud.com/kaze_records

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 zář 2014 10:56

Kdyby to někoho zajímalo - dorazily sem po čase největší z řady SRP - Sonodyne SRP800 (na fotce pro porovnání velikosti SRP 600 a SRP 800). Jsou opravdu velké a mohutné.

Myslel jsem že to bude zvukově podobné jako 500 a 600, jenom větší, ale není to tak ... Ty SRP800 mě překvapily podobně jako ty SRP 400 - velmi přirozený, plný, detailní zvuk bez pocitu "hype" kdekoliv a bez řezavých výšek. A vzhledem k tomu že jsou pěkně velké, tak mají samozřejmě i veliké basy. Měli jsme vedle toho klasické Klein Hummel 0300 a když ty stojí víc než dvojnásob, tyhle SRP 800 zněly po všech stránkách podstatně lépe (detaily, přirozenost zvuku, prostor atd.). Takové plnohodnotné mains do středně velkých studií.

Spousta lidí z GS bylo zvědavých jak dopadne připojení subwooferů k SRP 400. Dva subwoofery došly, bohužel jeden z nich stále vyhazuje pojistku, takže zatím funguje jen jeden :( Jakmile se to zprovozní, hned s velkou zvědavostí vyzkouším ...

Více podrobností případně zde: https://www.gearslutz.com/board/high-en ... t=sonodyne

Obrázek

Tady ještě zajímavé video kde producent Josh Blair mluví o svých dojmech Sonodyne SRP 400, které pravděpodobně používá i při mixu nového alba Duran Duran

lavender

Příspěvek od lavender » 27 říj 2014 10:40

v kratkosti: presiel som z adam a7 na sonodyne srp400. tie male tazke bednicky su fakt perfektne! uzivam si na nich muziku co poznam a nachadzam tam nepoznane detaily. taktiez je vyrazne pocut slabsia kvalita mp3 a pod. maju siroky stereo prednes s velkym detailom. basy zahraju, subbasy nie ;) ale to co z toho spektra daju, daju presne. fakt sa mi pacia, zvuk je taky vzdusny, stredove pasmo je o 70% plnsie ako na a7. proste velka spokojnost! dakujem Ivovi za testy a reporty! a jasne ze aj za fer obchod ;)

m4x

Příspěvek od m4x » 27 říj 2014 17:21

A nějaké zkušenosti se subwooferem nebo doporučený model subu k SRP 400?

Marinada

Příspěvek od Marinada » 12 lis 2014 10:47

Skvely topic. Dakujem za zivotarozhodujuce informacie. Uz par rokov vlastnim Mackie MR8 a zvuk z nich sa mi velmi paci. Plochy zrovna az tak nieje ale priestor maju neskutocny. Neraz sa obzrem, ze odkial siel ten zvuk. Vedia mi tu pani zvuku na hrubo povedat aky bude pre mna rozdiel ked zakupim tie SRP 400 ( a casom sub ) ?

lavender

Příspěvek od lavender » 12 lis 2014 11:45

@marinada: za majstra zvuku sa nepovazujem a tvoje mackie nepoznam. ale ta osmicka znamena ze su to 8"? ak ano,
srp400 urcite nezahra spodok ako 8" - fyzika nepusti ;)

Marinada

Příspěvek od Marinada » 12 lis 2014 11:46

Ano su osmicky a urcite by som k tym srp400 dokupil sub. O basy prist nechcem.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 lis 2014 11:50

muj nazor je, ze kdyz nechces prijit o basy, kup velkou bednu (ano, nemam moc rad sub reseni - ale mozna je to jen nedostatkem zkusenosti. studiovej sub jsem prakticky nemel moznost vyzkouset, presto se toho desim)

Marinada

Příspěvek od Marinada » 12 lis 2014 11:55

Mal som tento nazor tiez, ale po precitani par skusenosti hrali mensie vzdy lepsie. Aspon co som si vsimol pri KRK VXT alebo tychto Sonodyne. Pri osmickach od Sonodyne sa tu sice pise pozitivne ale cena uz je pre mna mimo realitu.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 lis 2014 11:58

chces rict, ze krk vxt8 hraji hur nez vxt6? potazmo vxt6 + sub? nechci to tady hnat do ot, ale nemyslim si, ze je to pravda, uz jen proto, ze mam 8" doma :-)

Marinada

Příspěvek od Marinada » 12 lis 2014 12:14

Nemam osobne skusenosti takze radsej netvrdim nic. Ale to co som cital sa jednalo o VXT4.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 lis 2014 13:21

biscuit : mne sa zdalo ze VXT8 hralo horsie ako VXT6 .. ale porovnavali sme ich pred 3 rokmi .. mozno si to zle pamatam .. fyzika ale hovori , ze velky reprak hra lepsie basy , ale horsie stredy .. a stredy su to podstatne vo zvuku ..

maux

Příspěvek od maux » 12 lis 2014 13:46

Biscuit: Ty má kde kdo...... :D

Jinak ty šestky jsou vážně o něco čitelnější ve středech, to je pravda.....

Vey

Příspěvek od Vey » 23 črc 2015 11:09

Minuly tyden jsem se stavoval u Iva a prilezitostne si opet poslechl par novych kousku .. predevsim nove Amphiony, o kterych se pise ve vedlejsim threadu. Nemam z nich spatny pocit, ale i tak mam v teto cenove kategorii jiz jineho favorita. Co me ale z niceho nic ke konci poslechu zaujalo byli male SRP 400 (Sonodyne), ktere jsem sice jiz jednou slysel, ale tim, ze jsem se soustredil uplne na jine monitory, tak jsem jim nevenoval pozornost. Tentokrat me vsak zaujali natolik, ze jsem si je se zajmem pujcil domu do studia, abych si je vice otestoval a hlavne ze zajimavosti porovnal s myma Rockama ve vlastnich podminkach. Ne proto, ze bych je chtel nahradit, ale spise me zajimaly jako male prenosne monitory.

Po cca hodine testovani, kdy jsem si vyresil umisteni, hlasitosti a v projektu nastavil automaticky nahodile prepinani, jsem nabyl dojmu, ze male bedynky zneji ve strednim pasmu temer identicky a mel jsem problem rozpoznat, ktere monitory zrovna hrajou. Pokud hral song, ktery nemel priliz basu, tak to bylo hodne srovnatelne, v mych podminkach nerozeznatelne.
Nakonec po cca tydnu testovani musim dojem z bedynek potvrdit a mam chut si je nechat jako druhe mobilni monitory, ktere maji vyvazeny prednes ve strednim pasmu a na svou velikost i necekane velky zvuk. Samozrejme pokud by clovek pracoval pouze na nich, tak si musi nejak poresit kontrolu spodnich frekvenci, ale i tak si myslim, ze do maleho nebo mobilniho studia to neni vubec spatna volba studia.

Jeste bych dodal, ze co se tyce vetsich Sonodyne, tak ty me tolik nezaujali, prestoze spodky zahrajou samozrejme vic. Jejich zvuk byl charakterem trosku jiny, lehce chemicky, vice basu, mene stredu.

delay

Příspěvek od delay » 23 črc 2015 11:14

Vey: D Í K :)

Odpovědět