Pomer cena/zvuk

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od TOM-Thak »

Slava konecne to nekdo napsal.. zvukovka bez monitoru te neposune nikam. Jsou to spojene nadoby.. Monitory, zvukovka, kabely, monitor kontroler. Tyhle prvky se doplnujou a jak budes mit jeden z nich neumerne lepsi nebo horsi, tak se to cele podepise na vysledku. Neco mene neco vice.. nejvic asi bedny, zvukovka.. pokud to teda neprovozujes na 2lince od walkmana, tam bys kabely urcite poznal hodne.

dominick
Příspěvky: 9
Registrován: 01 lis 2013 12:51

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od dominick »

no zabudol som sa zmieniť...mám aj slúchadlá AKG k240mkII, cez monitory nerobím, lebo nebývam sám a nejak si to nemôžem dovoliť...časom určite kúpim monitory, ale až keď budem mať priestory na to a nebude to v izbe...a keďže chcem zvukovú kvalitu posunúť vyššie a slúchadlá už mám (celkom obstojné), tak mi príde zvuková karta ako jediné riešenie pri terajšej situácii :)

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od rastis »

ja si myslim, ze to mas dopletene a chystas sa splachnut vela penazi do kanala. kedze mi je to jedno, tak Ti prajem vela stastia do dalsieho napredovania ;) inak tie sluchatka mam aj ja, su super, pouzivam ich velmi casto, ale este som na nich nikdy nic nezmixoval...

dominick
Příspěvky: 9
Registrován: 01 lis 2013 12:51

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od dominick »

chceš počuť tajomstvo? práve preto sem píšem, aby som sa dozvedel rady odborníkov, nie aby mi tu niekto písal, že to mám dopletené, ale nepovie mi prečo, lebo mu to je jedno :) takže také zbytočné sprosté komentáre si nechaj pre seba nabudúce...a pochopiteľne, že asi väčšina ľudí tu berie mix trochu inak, keďže sú profesionáli (asi) a ja nepotrebujem teraz robiť také mixy ako vy, jediné čo chcem je proste zlepšiť trošku úroveň toho zvuku...a preto som sem napísal, aby som sa o tom dozvedel niečo nové a nie aby ma tu vysmial dakto, takže diki rastik už tu nemusíš písať nič :)

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od TOM-Thak »

Já nechápu, co všichni máte za problém s monitorama.. neříkej mi, že nemáš přes víkend nebo po večerech chvíli čas si to pustit na monitorech aniž bys to musel dávat nahlas jako blázen, že by to rušilo ostatní.. já jsem do týhle chvíle skládal ve 3+1, kde v pokoji jsem spal, spala tu ségra, otec tu měl kancelář a přesto jsem tu udělal díky kompromisu spoustu práce.. vydal treky venku, udělal spoustu after movies a nevim co ještě.. žádná akustika, žádný top vybavení.. a nemyslím si, že by to zrovna bylo úplně totálně nekvalitní.. takže podle mě je to jen v lidech a stačí se doma trochu dohodnout... jasně, svazuje mě to a hází klacky pod nohy, ale teď snad po 12ti letech, co jsem začal skládát a dělat hudbu, tak se mi povede vyhradit si na to jednu místnost a v rámci stavebních i finančních možností ji udělat. Tak třeba se ti to za 12let snažení a práce taky povede ;)

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od jazzym »

predpokladam že ako každy teenager ma doma nejake to hlasne počuvanie .. a nechce sa mu davať teraz prachy na dalšie bedno reprodukcie.

do určiteho veku ma rešpekt vlastnit zvukovku M audio a repraky Genius 2.1 na stole .. neskor sa to začina obracať ..Genius zvukovka a M-audio monitory :lol: (povedzme)

pytaš sa či ma zmysel investovať viac ako 200-300.. a dostal si odpoved ..má , pokial ti v buducnosti nebude chybať 200eur ku monitorom KRK VXT8 :wink:

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od rastis »

dominick píše:... takže také zbytočné sprosté komentáre si nechaj pre seba nabudúce...
pocuj ty zbytocny sprosty komentar :) keby si si dal namahu a jeden vecer obetoval poctivemu precitaniu si fora, tak by si sa dozvedel uplne presne to, co potrebujes. moju prvu radu som myslel v uplnej vaznosti, ty si dal na to dopleteny argument. chytremu napovedz ;) bud sem znovu milionty krat napisem, co tu uz napisal kazdy alebo Ti naznacim, ze Tvoja teoria so sluchatkami je blbost. ale kedze mi je ozaj jedno, co si z tohto celeho zoberies, opat Ti poprajem len vela stastia a co najmenej sprostych komentov, vcetne tych Tvojich :twisted:

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3864
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od MDudas »

+1 za setrenie E-cok na monitory -
- na reprakoch su STRASNE MEGA VELKE rozdiely v kvalite zvuku. ovela vacsie, nez na tych zvukovkach...
podla mojho skromneho odhadu ojazdena zvukovka z tunajsieho bazaru bude mat daleko lepsi zvuk ako nove repro za 150-200E...

dominick
Příspěvky: 9
Registrován: 01 lis 2013 12:51

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od dominick »

sorry že som vybehol, nevšimol som si, že si písal už skôr, nesledujem mená...myslel som, že toto bol tvoj prvý komentár:) a je mi jasné, že kúpiť si zvukovku, zatiaľ čo mám slabé monitory alebo žiadne není úplne v poriadku, ale tak vravím, toto je zatiaľ jediná možnosť a spláchnutím peňazí by som to nenazval...veď tá zvukovka nejaký čas vydrží, nepokazí sa za mesiac a keď to bude možné, tak dokúpim dostatočné monitory...oprav ma, ak zas píšem hlúposti...

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3864
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od MDudas »

Mas uplnu pravdu - niecim treba zacat ! :wink: A nezhnije to... :wink: Odpoviem Ti otazkou, a tym koncim.
Chces po prvej investicii radsej:
- zistit, aku mas slabu zvukovku ... alebo
- vobec nezistit, ze si si kupil lepsiu zvukovku ?

Co mas v ktorom pripade zakupit, to si lahko domyslis. :roll:

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od rastis »

buduce nakupy mozu niest rizika. bud v buducnosti zistis, ze medzitym aj tak potrebujes inu zvukovku, s inymi vystupmi / vystupmi... pripadne ta dnes kupena lepsia zvukovka moze v buducnosti stat polovicu. pripadne sa strati nejaka kompatibilita...

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1129
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od Hammond »

dominick píše:Hammond: neviem kde vidíš, že je príspevok rok starý písal som ho nedávno
Jo sory... ja som si splietol datum registracie pri nicku s datumom zalozenia threatu :oops:

Ked chces ale "mixovat" na sluchatka, potom by Ti mohlo stacit nieco ako Focusrite VRM BOX, co je vlastne sluchatkovy zosilovac s prevodnikom. Naviac sa to prave tvari ako nejaky "imitator" akustiky plus modeling roznych monitorov. Osobne to ale nepoznam, takze neviem, ake to je.

A to co Ti tu ostatni napisali ber vazne. Na sluchatka sa proste nemixuje. Ich ucel v studiu je totalne odlisny. To je podobne akoze "na kombajne sa nejazdi po meste, i ked ma tiez styry kolesa a v podstate sa to da". Preco sa na sluchatka neda robit mix (obzvlast ak niesi mimoriadne skuseny) je uz vec zakladnych znalosti, ktore tu asi nema chut nikto dokola vysvetlovat.

Solarfall
Příspěvky: 1139
Registrován: 20 bře 2004 09:51

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od Solarfall »

v dnesnej dobe by som PCI kartu nikomu neradil, doba ked Delty vladli amaterskym zvukovkam je zial prec, pci zbernica skoncila.

ja by som dnes kupil asi Steinberg UR 22, cena velmi dobra a drivery maju dobru povest. k usetrenym euram trochu prilozil a kupil nejake entry monitory.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od Stan »

Jeste ke sluchatkum akg 240 mkII jsou semiopen coz znamena ze maji prirozenejsi poslech podobny jako na monitorech. co jsem cetl recenze tak jsou pro mixovani vhodny a jsou ve studiich pouzivany i pro mixovani. Maji plochou odezvu v celem frek.spektru a jsou celkove vyvazene. Znovu opakuji ze tu mluvim o 240 mkII a ne o 240. Co se tyka mixovani na sluchata neni to nejidealnejsi ale da se. Najit sluchatka ktera prednesem odpovidaji nasim monitorum neni snadne. A jak jsem rekl tyto se ve studiich pouzivaji pro porovnavani, tak nevidim problem proc by se na ne nemohlo mixovat. Jinak monitory jsem zminil jiz v prvnim prispevku, ale tyto sluchatka by mely do zacatku stacit a zacit setrit na monitory.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od Pytkin »

podla mna sa na ziadne sluchatka neda mixovat ..

stan : k240 boli studio a monitor .. ktore si myslel ?

Obrázek

Obrázek

Odpovědět