Pomer cena/zvuk

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Stan

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od Stan » 27 kvě 2014 10:03

Studio. Nedalo mi to a prosel jsem internet a v celku ty samy nazory. Velmi neutralni prednes. Nerikam ze ve studich na nich mixuji ale ze je pouzivaji pro kontrolu.

dominick

Příspěvek od dominick » 27 kvě 2014 10:22

http://www.alza.sk/akg-k-240-mkii-d4760 ... vaMLXw_wcB tieto slúchadlá mám ja
a ako 300e to bol rozpočet len na zvukovú, mám trošku viacej našetrené a po vašich radách začínam rozmýšľať nad monitormi a k tomu nejakú kartu...čo som sa tu dočítal, tak rokit by ma prešli po roku a také ideálne pre môj rozpočet by boli asi VXT4 alebo Eris 8...tie Eris 8 som si tiež všimol, že sú tu prechválené na svoju cenu, takže ma zaujali celkom...no a čo sa týka toho problému s monitormi, tak si myslím, že doma by sa dali spraviť nejaké kompromisy - celkovo aranže a skladanie by som robil na tých akg a keď by došlo k zvukovej stránke, poriešil by som to cez monitory, znovu ma opravte, ak na to idem zle:)...len čo je ďalší problém, neviem jak by sa monitory správali v mojej izbe...počítač mám v rohu kde je z pravej strany okno a z ľavej trochu vyššia skriňa nad úroveň stola...a celkovo je izba zaprataná dosť nábytkom, ale ak by sa to dalo poriešiť nalepením kartónov od vajec alebo iným ľudovým spôsobom, tak spravím čokoľvek kvôli tomu zvuku :D prosím vás vyjadrite sa ešte k tomuto, čo si o tom myslíte

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 kvě 2014 10:29

dominick : to je v pohode .. ked skladas , tak tam neni zvuk az tak podstatny a sluchatka su prudko pouzitelne .. ale mixovat potrebujes na monitoroch aby si lepsie pocul , co sa deje .. nabytok v izbe je vzdy lepsi , ako ked tam nic neni a su hole steny .. ono monitory treba umiestnit do priestoru a potom hladat problemy a riesit ich .. na vajca zabudni .. jednak to nic nerobi a jednak to zle vyzera ..

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 kvě 2014 10:35

sluchadla asi prestaneš použivať lebo to bude otravne mať furt zakryte uši .. To sam zistiš až budeš viacej piplať skladby ..
4palcove monitory nekupuj ..to je moc malo ..minimalne 6"

u moc muduem iem pec
Naposledy upravil(a) jazzym dne 27 kvě 2014 11:56, celkem upraveno 1 x.

dominick

Příspěvek od dominick » 27 kvě 2014 10:40

no nemyslel som konkrétne vajcia, bol to len príklad :D a práve že tie monitory by veľmi priestor nemali, pri ľavom by bola hneď skriňa a pri pravom stena...a jazzym to som už zistil :D dosť z nich bolia uši, niekedy 5 hodín a nič a niekedy mi idú odpadnúť

wire

Příspěvek od wire » 27 kvě 2014 10:48

Taky mám tyhle sluchátka a dá se na ně imho udělat spousta práce, naučil jsem se je mít většinu času max na 50% hlasitost a jen občas zesílit pro kontrolu + Sample Magic AB plugin a velice často si pustit něco blízko tomu, co chci... Nakonec to ale vždy dodělávám na monitory, když jsem doma sám a/nebo to nikoho neruší.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 27 kvě 2014 11:56

Stan píše:Jeste ke sluchatkum akg 240 mkII jsou semiopen coz znamena ze maji prirozenejsi poslech podobny jako na monitorech. co jsem cetl recenze tak jsou pro mixovani vhodny a jsou ve studiich pouzivany i pro mixovani. Maji plochou odezvu v celem frek.spektru a jsou celkove vyvazene. Znovu opakuji ze tu mluvim o 240 mkII a ne o 240. Co se tyka mixovani na sluchata neni to nejidealnejsi ale da se. Najit sluchatka ktera prednesem odpovidaji nasim monitorum neni snadne. A jak jsem rekl tyto se ve studiich pouzivaji pro porovnavani, tak nevidim problem proc by se na ne nemohlo mixovat. Jinak monitory jsem zminil jiz v prvnim prispevku, ale tyto sluchatka by mely do zacatku stacit a zacit setrit na monitory.
Ty mam doma.. 240 MKII a jelikož mě na nich po nějaký době začnou bolet uši, tak je používám jen jako kontrolu, ale míchat na nich třeba kopák s basou to je fakt hotová pohádka.. nesmysl :roll:

Stan

Příspěvek od Stan » 27 kvě 2014 12:25

S temi sluchatky jsem jen reagoval na nazor koupit prvne monitory misto zvukovky. Kam by je asi zapojil? Kupovat starou zvukovku? Pokud se bude jednat o vyssi cenovou kategorii tak v poho ale u zvukovek do € 300 by jsem o tom pochyboval vzhledem k technologii. Muj nazor v teto situaci je koupit solidni zvukovku s relativne dostatecnou headoom a setrit na monitory. Do te doby tyhle sluchatka budou v poho. To je vse. Nic vic nic min.

rastis

Příspěvek od rastis » 27 kvě 2014 12:38

tie 240 MkII naozaj zneju velmi neutralne, po prepnuti z bedni ozaj nemam pocit, ze by sa zvukovo nieco zasadne zmenilo. problem je, ze usi sa na sluchatka strasne rychlo unavia a zacnu ojebavat. nie raz sa mi zdalo, ze som na nich cosi kontroloval a trochu som sa pozabudol a pustil sa aj do nejakych mixovani. na druhy den som sa vzdy len cudoval, co za kokotiny som na nich porobil. skratka usi su zradne a sluchatka ich unavia a oklamu ovela skorej, ako ked sa robi na monitory...

rastis

Příspěvek od rastis » 27 kvě 2014 12:56

... takisto ladenie. doladoval som dost zly spev, mal som pocit, ze toto na sluchatka nemoze byt problem, navyse v tomto smere s usami nemam fakt ziadny problem. robil som to asi 3/4 hodinu, nejake 2-3 skladby. vysledok - cele zle, co sa mi zdalo na sluchatka, ze jak super to uz intonuje, s odstupom na bedne uplne mimo... cize na sluchatka - aspon podla mna - sa seriozne neda robit v podstate nic....

Stan

Příspěvek od Stan » 27 kvě 2014 13:16

Mozna je problem v monitorech nebo akustice ;), ale ted vazne na sluchatka se da mixovat a to neni jen muj nazor. Tecka. Bodka. Dot. Na sluchatkach nemas akorat preslechy z opacne strany tak jako u poslechu z monitoru a samozrejme odrazy od sten ect. Takze v neupravene mistnosti muzes mit na sluchatkach lepsi predstavu o tom co se v mixu deje. Navic konrola reverbu, delayu a rozmisteni nastroju ve stero spektru je take o poznani presnejsi. Je to vice oddelene. No je toho vic a ja opravdu nevidim duvod proc mix na skuchatkach by mel byt nesmysl.
Naposledy upravil(a) Stan dne 27 kvě 2014 13:22, celkem upraveno 2 x.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 27 kvě 2014 13:19

Ja bych tu nemoznost pracovat na sluchatkach nepausalizoval. Hodne zalezi na jejich kvalite, podobne jako u monitoru, tady se bavite o tech "nejnizsich" modelech. Mozna by stalo za to zkusit neco poradnyho, ale faktem je, ze se to taky necha radne zaplatit a za tech 300 evropskejch to nepujde.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 27 kvě 2014 13:32

Ja to nechcem pausalizovat, ale...

1. skuste si spravit mix na sluchatka, ci bude naozaj fungovat. Ja som si tym presiel a podobne ako pisal Rastis som na druhy den nechapal, co som to vecer spachal. To samozrejme neznamena, ze sluchatka (Bayer DT770) na rozne kontroly nepouzivam. A zazil som uz aj mix, ktory robil naozajstny profik zo Slovenskeho Rozhlasu (nebudem menovat) na sluchatkach, lebo to akutne inak neslo a predstavte si; ten mix hral na sluchatkach fakt dobre... ale cez repro nie!!!

2. Preco sa stavaju drahe akusticky riesene posluchove rezie s drahymi monitormi, ked to podla niekoho ide spravit aj na sluchatka za "par susnov"(ani tie najdrahsie sluchatka nestoja tolko, co monitory nizsej/strednej triedy)? To su vsetci ti profici tak hrozne mimo??

Stan

Příspěvek od Stan » 27 kvě 2014 13:50

I profici pouzivaji sluchatka pro mix. Uz jsem to ale zminil v predeslem prispevku. Je nutne si najit sluchatka ktera budou mit podobnou zvukovou texturu jako nase monitory.!!! A nebusi byt ty nejdrazsii, musi jen znit podobne.

rastis

Příspěvek od rastis » 27 kvě 2014 13:58

"Je nutne si najit sluchatka ktera budou mit podobnou zvukovou texturu jako nase monitory.!!!" - nechcem sa zbytocne hadat, ale to co si napisal mi znie velmi absurdne, ako uplny blud.

Odpovědět