Pomer cena/zvuk

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
dominick

Re: Pomer cena/zvuk

Příspěvek od dominick » 28 kvě 2014 17:15

Pytkin: no to asi nepôjde, lebo som z prešova, ale myslím si že keď to majú byť prvé monitory, tak ten rozdiel by ma nejak veľmi netrápil medzi nimi a bol by som spokojný aj s jednými, aj s druhými...keby som bližšie idem, ale kvôli tomu do BA nepôjdem
a viem, že som sa trochu pýtal veci, ktoré už tu boli stokrát, ale nemal som čas nejak si to pozrieť, mal som dnes ešte poslednú skúšku, tak dik všetkým za rady a trpezlivosť...od dnes už si prejdem poriadne fórum a vyberiem si z tých monitorov nejaké :P a trochu offtopic otázka: dnes po dlhšom čase som si pustil hudbu cez monitory a spomenul som si na jednu zvláštnu vec, ktorú som už aj zabudol...ak robím cez akgčka, basa hraje v pohode, lenže tak si to pustím na reprákoch a niektoré tóny sú úplne prebasované, alebo jak to nazvať...konkrétne je to Ais, ten hlavne a potom susedné A a H(B) trošku slabšie, ale tiež...najprv som myslel, že problém je v tej base, tak som skúsil inú, ale na každej to isté...presne tieto tóny na všetkých spodných oktávach...kamarát mi poradil, že mám to upraviť s ekvalizérom na tých frekvenciách...možno to čiastočne pomáha, ale aj tak mi to príde divné, že každá jedna basa a vždy tie tri tóny...môže byť chyba v reprákoch? (sú nové od vianoc)

wire

Příspěvek od wire » 28 kvě 2014 17:29

Typický noty pro stojatou vlnu... chyba je v akustice místnosti...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 28 kvě 2014 17:46

Pytkin píše:jazzym : tu je skor iny problem .. smutne na tebe je , ze tu davas rady o veciach , ktore si nepocul a nemas o tom ani paru ..
keby som mal doma vxt6-8 netrufol by si si ..popri tom čo som napisal

ja som sa v istom období rozhodol robiť muziku pre reproduktory ktore zvladaju 20-20 000Hz . pred nejakym časom som zistil že ani 8palcovy reproduktor,bez podpory bassreflexu nezvlada plnohodnotne reprodukovať to čo chcem počuť. Navyše prave koli basreflexu sa v tych spodkoch neda moc dobre rozoznať čo za zvuk s toho leze..proste to len buní :wink:

ad.. je velky rozdiel v reprodukcii basov v sluchatkach a v tom čo leze z bedne..akusticky basy rozrezonuju okolie viac ako výšky a často sa reproduktor dostane do spodnej rezonančnej frekvencie ktora sa eliminuje-znižuje práve basreflexom,

Mam v plane stavbu uzavretych 3pasmovych reprobedni s10 palcovym basakom a koli tomu už dost dlhu dobu študujem vlastnosti reproduktorov , a koli tejto stavbe chcem aj kupit meraci mikrofoon. aby som mohol vysledok ešte skontrolovať a popripade opraviť. Možno toto je ten dovod prečo si trufam a furt sa štelujem do tém o monitoroch. Nakoniec ved som toho už od vás dosť prečítal tak neco malo vim :lol:
mám ešte taký vypestovany vnem .. už od pohladu dokažem odhadnuť či su tie reprodktory dobré :D .. no je mi jasne že toto zavrhnete po čiernu zem..ale reproduktor je v podstate menič (aj sustava reroduktorov).. ignorujuc kvalitu čo do toho puštate sa stara v podstate material o prednes.. takže mne vpodstate stači si pozrieť detail reprosustavy a vim čo sa dá od toho očakavať :roll: aspon teda na 60-70%
tolko na moju obhajobu 8)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 kvě 2014 18:18

jazzym : veris tomu , ze existuju aj repraky , ktore tie hlboke tony zahraju .. nemaju bassreflex a hraju ten ton absolutne konkretne , bez dunenia ?? A stale plati co som povedal .. Ak nemas osobnu skusenost , tak nehodnot veci , ktore si ani nevidel .. Je fajn ze studujes a chces si daco postavit .. Drzim ti palce ..

Martas

Příspěvek od Martas » 29 kvě 2014 13:41

Ahoj,
kdyz uz se tady zminilo o zvukovkach Apogee, chci se zeptat zkusenych. M-Audio Profire 2626 vs. Apogee duet, takova ta mala zvukovka. Pri pouziti na nahravani zpevu. Ktera zni lip? Je to rozdil v kvalite??
Dik M.

COBOLT

Příspěvek od COBOLT » 29 kvě 2014 15:17

nestálo by za to všechny tyhle dotazy přemisťovat do jednoho vlákna? eventuélně napsat jednoduchej žebříček dle ceny. to je pořád to samé do kola...

Stan

Příspěvek od Stan » 29 kvě 2014 15:52

Preampy u uvedenych zvukovek jsou transparentni. To znamena nedodavaji charakter. Nevim jak u M-audio ale mam tu Apogee ensemble a perampy jsou v poho, maji plynuly prubeh a gain 75dB. Co se tyka ADA tak tam bude asi rozdil v kvalite oproti M-audio. Pokud se nepletu tak je DUO vybavena stejne jako ensemble. Rozil pozas zrejme jen na hodne kvalitnich monitorech.

Martas

Příspěvek od Martas » 06 čer 2014 23:12

aha, dik :-) napadlo me, jestli by nestalo za to vymenit tu Profire 2626 za Apogee. Tak asi ne, no….
M.

Odpovědět