Vyběr externi karty do 20K

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
Wohma

Re: Vyběr externi karty do 20K

Příspěvek od Wohma » 14 dub 2009 17:28

Amorph píše:Takze nakonec to vypada, ze firebox doma jeste chvili zustane. Rozhodl jsem se dat na nektere rady a jit cestou pripojeni radove lepsiho externiho dvoukanaloveho AD a DA. Jako prvni mi ted domu cestuje Apogee Mini Me, ktery poresi dalsi dva preampy i s limiterem kompresorem a AD prevodnikem a vyresi mi vsechny kriticke nabery zvuku. A zaroven bude snad schopen o neco lepe clockovat fireboxe. No a v horizontu nekolika mesicu k nemu nejspise pribyde nunu DAC nebo nejaka podobna sikovna vecicka na lepsi DA. Nakonec 4 preampy mi ted urcite staci, nahravat cele bici vlastne moc neplanuju a jinak vic nevyuziju. (ne)Stabilita fireboxe pro me byla stezejni kdyz jsem ho chtel mit na zivak, ale to je ted stejne na neurcitou dobu u ledu. Takze tak.

Kazdopadne diky za diskusi, rady a nazory, pomohlo mi to si par veci ujasnit.
To zni jako dobra volba... Na kolik te ten Mini Me vyjde, jestli to neni tajemstvi?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 dub 2009 17:29

Wohma: z ebaye za 630$ plus asi 30$ postovny.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 dub 2009 10:49

Takze Apogee uz je doma, vcera vecer jsem ho stihnul rychle otestovat, tak prvni dojmy:) Jednak je potesujici, ze kdyz jim pres spdif clockuju Firebox, tak je slysitelne sirsi stereo pevnejsi basy a nastroje mi prisly o neco prokreslenejsi a pevnejsi. Ten rozdil sice neni nijak zavratnej, je to tak akorat slysitelny, ale i tak je to fajn. Pak jsem zkusil nahrat potichoucku jen par blbosti, rec, zpev, piskani. Mel jsem 2 shure sm81, jeden pichnutej do apogee a jeden do fireboxu, gainy srovnany, aby z toho sel zhruba stejne hlasitej signal a mikraky byly primo vodorovne nad sebou, takze rozdil asi 1.5cm. Apogee je slysitelne lepsi, signal je zivejsi, bohatsi na basech i vyskach a zni jakoby bliz. No hlavne teda apogee na rozdil od fireboxe nemicha do signalu vselijaky sumy, brumy a cvrlikani:) Apogee je i schopnej dat daleko vic gainu. Takze v zasade to zatim splnilo ocekavani, na dalsi soudy asi bude potreba toho nahrat vic a uzit si s tim naberem i nejky michani. Funkce softlimitu a kompresoru taky jeste cekaji na poradny otestovani. Jediny co mi kazi radost je, ze mi na celnici naparili tri litry dph a clo, to jsem trochu necekal:(

delay

Příspěvek od delay » 24 dub 2009 11:39

Paráda. Hlavně že šlape a není problém.

pavlucha

Příspěvek od pavlucha » 17 čer 2009 10:12

Tenhle dotaz sem asi tématicky patří...
...jak je na tom konkrétně Motu 828 mk2 v porovnání se starší Echo Gina 24/96 co se týká kvality zvuku, t.j. konverze? Gina má jen 2x IN, jde vlastně jen o prosté zvýšení počtu vstupů a 828mk2 lze z druhé ruky velmi dobře koupit.
Odhaduju, že si nelze polepšit ani pohoršit, ale radši se zeptám než něco zpackám. ;)

Díky za odpovědi.

mando

Příspěvek od mando » 17 čer 2009 11:09

necudoval by som sa ak by na tom bolo echo lepsie, inak ideal je zohnat starsiu echo layla 24/96

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 29 led 2010 14:05

Tak apogee sice slouzi vyborne, ale precejen jsem dospel do stavu, kdy porizuju novou zvukovku.
Ve finale se rozhoduju mezi :

focusirte liquid saffire 56
http://www.dj-obchod.eu/katalog/zvukove ... Cfocusrite

a
steinberg mr16 x

http://disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,4047

nejake zkusenosti a nazory?

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 29 led 2010 14:42

pred nedavnem jsem resil podobny ukol, tak snad jen par poznatku.
pokud nejsi zavisly na cubase tak se na mr816x rovnou vyprdni.
naopak jestli mas maca tak ta liquid od fucusrite je urcite lakadlo.
jestli nejsi zavisly na nicem a na nikom tak uvazuj o digi003, prave ted jsou velice zajimave slevy.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 29 led 2010 14:56

hombrefeo: jsem zavisly na cubase;) jaky ma mr816 vyhody pro cubase oproti saffire?

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 29 led 2010 15:23

nereknu ti nic konkretniho, jelikoz nemam tucha (cubase nepouzivam). snad jen, ze by to teoreticky melo byt od vyrobce sladeno k dokonalosti...
tu liquidku by stalo za to si nekde odzkouset, protoze to v necem musi byt "jine" (myslim tim preampy).

Wohma

Příspěvek od Wohma » 29 led 2010 15:23

Integrace do Cubase je dost pekne poresena, viz
Další funkcí, která odlišuje Steinberg MR816X od jeho konkurentů, je míra integrace s Cubase. Po připojení jednotky máte k dispozici dialogy, pomocí nichž je možné ovládat veškeré hardwarové funkce, vše z pohodlí vašeho DAW. MR816X ovšem nabízí ještě víc: routování stop v Cubase lze jednoduše volit pomocí tlačítek na přední straně jednotky, pohodlnosti práce napomáhá např. i indikace již naroutovaných vstupů. Pro minimalizaci času stráveného s přípravou projektu v Cubase jsou přichystány šablony projektů, které jsou díky provázanosti hardwaru a softwaru v případě Steinberg MR816X a Cubase mnohem jednodušší na použití než dřív.
Neni to nic svetobornyho, ale muze to dost zprijemnovat praci. Navic po HW strance je to podle ohlasu slusne udelana zvukovka (ale to ten Saffire taky).

komasix

Příspěvek od komasix » 31 led 2010 22:01

Tak ta saffire vypadá nádherně! U těch steinberg produktů se nemůžu zbavit pocitu že se tady platí za značku ještě nějakym extra způsobem. co se týká toho provázání s kubází, asi bych přemejšlel jestli tyhle věci s nastavováním budu používat každej den, nebo jestli to většinu času budu mít natvrdo naroutováno... ta saffire je novinka? vůbec tenhle typ neznám.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 31 led 2010 23:01

Není úplná novinka - už tady nějakou dobu je, ale zdá se býti fakt dobrá.

P.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 31 led 2010 23:30

Z nejakyho duvodu neni u nas Saffire moc videt, ostatne treba kytary.cz vubec Focusrite nevozi... Pritom jinak maji sortiment dost slusnej.

delay

Příspěvek od delay » 02 úno 2010 08:13

Co se týče Steinberg mr16x - tak je do značné míry jasné, že s Cubase, který používáš získáš pokročilejší funkce navíc s možností ovládání přímo z prostředí DAW bez nutnosti mít kartu bezprostředně po ruce... což může být výhoda, ale... chce si to podrobně pročíst fóra a hlavně si zjistit, zda-li ty funkce využiješ. Je to přeci jenom rack zvukovka,a ne pult s MIDI integrací na ovládání transport baru s faderama na stopy atd., které mají sůj význam... Nestudoval jsem tenhle výrobek nijak do hloubky, to náleží tobě a myslím že nemá cenu spekulovat dál - jak to je s drivery pro Win7 třeba atd... DSP FX asi taky nevyužiješ, ikdyž o jejich kvalitě mi není známo vůbec nic, krom toho, že jsou i jako VST plugin přímo v DAW. Nebál bych se o HW, myslím že spolupráce s Yamahou je záruka určité kvality.

Focusrite taky moc hezká, taková univerzálnější - klasičtější. nevím co bych poradil, číst a číst a číst zahraniční review a shromažďovat info. V DISKU sou fajn lidi, mam pocit ze bys tam toho steinberga mohl i vyzkouset.

Odpovědět