Zvuková karta

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
TOM-Thak

Re: Zvuková karta

Příspěvek od TOM-Thak »

Jasně marketing tam je, ale jsou tam k jiné přednosti. Nicméně pokud nemáš základní věci jako monitory, počítač a trochu akustiku, tak je lepší budget rozložit. Nemá smysl mít overkill zvukovku a k tomu 5ti palcový low end monitory nebo pc bedničky. Vždycky musíš uvažovat v kontextu celého řetězce, aby to mělo smysl tj. zvukovka, monitor controller, monitory, akustika a taky úroveň znalostí tj. jestli to využiješ.

Rudys

Příspěvek od Rudys »

Jasně. Jen je škoda, že Audient už nepodporuje usb 3.0. Nějak už se rozhodnu. Díky za rady. Klidně můžete napsat co by jste brali vy z těchto dvou zvukovek posledních co jsem tu uvedl :-)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

Co furt mas s usb3? Kdyz vyrobce zkonstruuje zarizeni pro urcity rozhrani, tak ma vyzkousene, e jeho datovy tok je dostatecny pro dane potreby zarizeni cili jeho maximalni vytizeni cili je uplne jedno zda jen to usb3 nebo usb2. Konektor je stejne stejny.

Rudys

Příspěvek od Rudys »

Stane: Jde mi hlavně o kvalitu preampu a převodníku a chtěl bych už profi kartu, která mi vydrží delší dobu a dosáhnu sní uspokojivé výsledky. Pokud to má znamenat investovat 30.000 kč a tu kvalitu poznám tak radši investuju než za 3 roky měnit zvukovku znovu. S tím usb 3 se omlouvám to jsem nevěděl. Myslel jsem, že usb 3.0 zaručí nižší latenci. Moje neznalost sorry.

Stan

Příspěvek od Stan »

Neplet si pojmy stale se bavime o kartach pro domaci studia i kdyz kvalitnich. Jak jsem jiz napsal z hlediska pomeru cena/vykon je z techto 3 jednotek pro me osobne ID22 idealni kandidat na koupi. Co se tyka zvukovky PreSonus tak osobne v ni nemam duveru.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Já mám Baby Face Pro, kterou sem koupil na podzim. Mrzí mne trochu, že sem nešel do Apollo Twin kvůli těm super pluginům.
Nicméně myslím, že ty karty Audient jsou dobrá volba.

Rudys

Příspěvek od Rudys »

Ok díky za názory půjdu nejspíš do toho audientu. Četl jsem si i recenzi tady na audiozounu a ta výbava je fakt supr. :-) Kdyby mi chyběly pluginy, tak si je v nějaké akci od UA koupím :-)

Stan

Příspěvek od Stan »

predpokladam ze jsi mel na mysli do Apolla ;) protoze UA pluginy jsou zavisle na jejich HW(Apollo, PCI, Satellite) a bez nej jsou k nicemu.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Steinberg ur22 mk2+Daw Cubase 9 okolo 130eur.Ostatne peniaze by som dal do toho mikrofonu.Ide ti o spev TAK tam nesetri.

Rudys

Příspěvek od Rudys »

Aha díky Stane za upozornění :D A ještě mi řekni co se ti na té zvukovce od Presonusu nezdá? V čem nemáš důvěru? Specifikačně i výbavou je lepší audient no. Na mikrofón se budu skládat s kapelou. Na ten padne taky dost peněz. Zatím uvažuji o tlm 103 a nebo mě zaujal nový mikrofón od warm audio (wa-87).

Stan

Příspěvek od Stan »

Pro me je PreSonus firma dobra na docela zajimave mixy a ten posledni co vysel myslim letos vypada nadejne. O jejich vyrobky se zajimam i kdyz kdyz jejich vubec prvni rady mixu nebyly spolehlive. Co se tyka zpracovani audia tedy zvukovych karet jsou na trhu jen par let kde se zamerovali na low end a jsou obrazne receno v tomto odvetvi "novackem". To samo o sobe sice nic nenaznacuje ale Presonus se ve sve podstate zameruje vice na Live gear stejne jako je tomu napriklad u RME. Jejich zvukovka nemusi byt vubec spatna ale neni to firma co by jsem ja osobne preferoval. Stejne tak by jsem si nikdy nekoupil RME i kdyz je kvalitni. To jsou jen a pouze osobni preference. ;)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

Jak pise Stan, osobni preference. Ja si treba RME koupil a jsem nadmiru spokojen oproti Motu, i kdyz jsem na Moti udelal vetsinu sve prace, ale rozdil je znatelny. Ale to uz zas polemizujeme v jine rovine. Mam tu treba i kartu od nove rady Focusrite a taky za ty prachy neni k zahozeni. Co budes mit na vystupu za monitory jen tak mimochodem?

Rudys

Příspěvek od Rudys »

Za usetrene penize na zvukovce koupim bud presonusi R65, Krk rokit VXT6 nebo uvazuji take o dynaudio LYD5 :) Tyto si poslechnu trosku jeste neco dosetrim a jedny z nich koupim. Doufam, ze Dynka nesklamou :)

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Já nakonec zvolil úplně jiný řešení - místo zvukovky spojené s PC používám digital mix QSC, kde už mám uložené scény na stage a mohu nabírat na externí SSD HD libovolné, klidně všechny stopy současně, jak na stage, tak ve studiu (tam v PRE režimu bez efektů a bez EQ v mixu) a kvalita je bezproblémová pro snadný následný import stop jak do PC, tak klidně i do Cubasis 2 v iPadu pro následnou mixáž. Takto je to aspoň pro mne 2x rychlejší a více userfriendly než se zvukovkou a PC. Navíc při použití integrovaného displeje na mixu/zvukovce mám iPad stále volný pro třeba Cubasis, zobrazení not, zvukovou banku atd. Takto jsem 100% mobilní, mohu nahrávat kde chci co chci, navíc bez omezení současného live zvučení. Mimochodem potvrzuji co tu už zaznělo, že kvalitní AD převodníky v pohodě zajistí i lepší výsledek obecně než lowendové zvukovky ala M-Audio plus nějaké levné i tube preampy a kompresory typu ART, Joemeek apod. Samozřejmě nejvíc z celého řetězce záleží na kvalitě nabíraného nástroje, hlasu, s mizerným zdrojem je skoro zbytečné se pak drbat opravama pomocí VST. Pokud třeba někdo chce z pádla Dowina za 4 tisíce na nahrávce zvuk jako z Martin D řady nebo klavír pro duet s vokalistkou nahrát ze zvukové banky v iPadu nebo lowend workstationů, tak nebrat vůbec takovou zakázku je podle mne jediné rozumné řešení. Bez ohledu na zvukovku, mikrofony, preampy atd. Tedy aspoň v případě, že nemá jít o nějakou parodii.

rastis

Příspěvek od rastis »

Rudys píše:Za usetrene penize na zvukovce koupim bud presonusi R65, Krk rokit VXT6 nebo uvazuji take o dynaudio LYD5 :) Tyto si poslechnu trosku jeste neco dosetrim a jedny z nich koupim. Doufam, ze Dynka nesklamou :)
mne sa zda, ze mas trochu popletene potreby a priority. podla toho, co pises, ty vlastne nemas vobec vyrieseny posluch. niekde v susednej temy sa mi zda, ze som cital, ze mas len nejaky uiplne lowend mikrofon a tu v teme riesis, ci zvukovku za 30 litrov a ci externe prevodniky ??

podla mna odkedy si zalozil tuto temu, si stale nevyrastol zo stadia, ze Ti staci akakolvek M-Audio karta za par stoviek, a nemyslim to vobec v zlom.

KRK Rokit su ine bedne ako KRK VXT, aj kvalitativne, aj cenovo, ostatne bedne co tam mas su tiez kazda odinakadial... ked uz tolko riesis ako napredovat, tak ani len tieto nauplnejsie zaklady si si nestihol vsimnut ? a podobne diery mas v zakladoch vzdy, ked das nejaku "otazku". je fajn sa pytat, na to su fora, len ci nahodou nie si z tych, ktorym skoda nieco rozumne odpovedat...

Odpovědět