Zvuková karta

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
TOM-Thak

Re: Zvuková karta

Příspěvek od TOM-Thak »

Co delas za zanr? Neumim si predstavit zanr krom reklam a mluveneho slova, kde by mi jako hlavni bedna stacil reprak s 5" mid-bas speakerem jako LYD5, kdyz uz tak LYD7 a radeji usetrit na zvukovce....

Rudys

Příspěvek od Rudys »

rastis píše:
Rudys píše:Za usetrene penize na zvukovce koupim bud presonusi R65, Krk rokit VXT6 nebo uvazuji take o dynaudio LYD5 :) Tyto si poslechnu trosku jeste neco dosetrim a jedny z nich koupim. Doufam, ze Dynka nesklamou :)
mne sa zda, ze mas trochu popletene potreby a priority. podla toho, co pises, ty vlastne nemas vobec vyrieseny posluch. niekde v susednej temy sa mi zda, ze som cital, ze mas len nejaky uiplne lowend mikrofon a tu v teme riesis, ci zvukovku za 30 litrov a ci externe prevodniky ??

podla mna odkedy si zalozil tuto temu, si stale nevyrastol zo stadia, ze Ti staci akakolvek M-Audio karta za par stoviek, a nemyslim to vobec v zlom.

KRK Rokit su ine bedne ako KRK VXT, aj kvalitativne, aj cenovo, ostatne bedne co tam mas su tiez kazda odinakadial... ked uz tolko riesis ako napredovat, tak ani len tieto nauplnejsie zaklady si si nestihol vsimnut ? a podobne diery mas v zakladoch vzdy, ked das nejaku "otazku". je fajn sa pytat, na to su fora, len ci nahodou nie si z tych, ktorym skoda nieco rozumne odpovedat...
Díky za názor. Možná, kdyby sis přečetl pár příspěvku nad tím, tak se dozvíš, že budem s klukama kupovat i nový mikrofón. Jen je potřeba číst si příspěvku co už jsou tady napsané, ale takových lidí, kteří nečtou jsou tady plno a to nemyslím ve zlém. :lol: Jinak ano, řeším tu zvukovku, kterou si chcu koupit a k tomu jsem se rozhodl i nějaké bedny. A je mi jasné, že na prvním místě je mít zařízenou akustickou místnost.

Nevím jak ty, ale já si rád vyposlechnu i názory lidí co o tom něco ví a nechám si něco doporučit. Ty bedny co jsem uvedl jsou mojí favorité a u KRK jsem se špatně vyjádřil samozřejmě jsem myslel milionkrát probírané VXT. Uvažoval jsem o VXT 6 nebo VXT 8. A nevím jak ty, ale pokud se bavíme čistě o bednách, tak je vybírám sluchem. TY MOŽNÁ ZNAČKOU.

Navíc ano chybuji jsem jenom člověk a když napíšu do nějakého příspěvku nějakou hloupost tak umím uznat chybu, proto jsem se teďka víc zaměřil na studium zvukové praxe a vše okolo zvuku. A pokud tě to tolik sere tak tu odpovídat nemusíš a můžeš odpovídat na jiný topic :)

Všem díky za názory. 8)

Rudys

Příspěvek od Rudys »

TOM-Thak píše:Co delas za zanr? Neumim si predstavit zanr krom reklam a mluveneho slova, kde by mi jako hlavni bedna stacil reprak s 5" mid-bas speakerem jako LYD5, kdyz uz tak LYD7 a radeji usetrit na zvukovce....
Hip hop, takže mluvené slovo spíš :-)

jammix

Příspěvek od jammix »

vieš čo mna najviac zaujalo ? že ta jedna karta je 22in 26out a druha 2in/6out, a či si to uvedomuješ že cena je vyššia koli takymto vecičkam . 8)

Rudys

Příspěvek od Rudys »

vieš čo mna najviac zaujalo ? že ta jedna karta je 22in 26out a druha 2in/6out, a či si to uvedomuješ že cena je vyššia koli takymto vecičkam .
Uvědomuju :-) Ale někdy je to taky o marketingu tak jak tady psal Stan.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

Rudys: Na hip hop, pokud budes skladat i hudbu, potrebujes velky bedny jinak neumichas hip hopovej beat. Treba hip hop ring trick na kicku 85hz + sub na 5" bedne neumichas....

Stan

Příspěvek od Stan »

@Jammix: na nahravani vokalu a obcas kytary nepotrebujes 22 I/O. Specialne s omezenym rozpoctem.

@Rudys: UAD marketing jsem zminil v souvislosti s pluginy.

Rudys

Příspěvek od Rudys »

TOM-Thak píše:Rudys: Na hip hop, pokud budes skladat i hudbu, potrebujes velky bedny jinak neumichas hip hopovej beat. Treba hip hop ring trick na kicku 85hz + sub na 5" bedne neumichas....
Aha. A máš Tome nějakej typ na větší bedny? Určitě došetřím ještě peníze a koupím teda nějaké větší bedny v cenovém rozpětí těch LYD 7.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Rudys ked mas maly rozpocet nema vyznam - ziaden kupovat take bedne ked nemas poriesenu akustiku miestnosti.To znamena ze nevyuzijes potencial tych bedni a mixovat na nich v neupravenej miestnosti nebudes schopny.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Ja bych koupil ten Audient, tak za 15K nejaky 7 nebo 8 bedny a za zbytek solidni sluchatka pro kontrolu. Akustika se da v zakladu upravit treba dobre umistenyma knihovnama, plus za par korun si clovek muze udelat panely z rockwoolu. Zbyva poresit mikrofon, ale to jsem pochopil, ze jde z jinych penez nez z tehle 30K.

Rudys

Příspěvek od Rudys »

concord píše:Rudys ked mas maly rozpocet nema vyznam - ziaden kupovat take bedne ked nemas poriesenu akustiku miestnosti.To znamena ze nevyuzijes potencial tych bedni a mixovat na nich v neupravenej miestnosti nebudes schopny.
Máš částečně pravdu. Akustiku mám trochu pořešenou, ale je pravda, že firma by mi to udělala líp :D A navíc tam mám pěnu z http://akusticka-pena.cz, což je taky hovno akustika. Za bednama a boky stěn mám pěnu chocolate 9 cm a na stropě mám jehlany. Je to takový kompromis hlavně z toho důvodu, že ještě studuji poslední rok a bydlím u rodičů, takže se pak budu stěhovat a vše předělávat. :roll: Zatím to u mě vypadá takto http://www.imgup.cz/image/Le3d. Plus za stolem mám taky další pěny, ale to už nemám vyfocené :( U toho stolu jsem chtěl dát do těch rohů basstrapy, ale nějak se mi tam nevešly. Navíc táta má můj pokoj jako odkládací místnost, proto tam je třeba ten monitor. Ale brzo se budu stěhovat tak to budu dělat znovu všechno lépe a pečlivěji. Bavím se jen o mixáži a masteringu. Na nahrávání vokálu máme se skupinou jinou místnost, kde musím vlakem dojíždět. :roll:
Amorph píše:Ja bych koupil ten Audient, tak za 15K nejaky 7 nebo 8 bedny a za zbytek solidni sluchatka pro kontrolu. Akustika se da v zakladu upravit treba dobre umistenyma knihovnama, plus za par korun si clovek muze udelat panely z rockwoolu. Zbyva poresit mikrofon, ale to jsem pochopil, ze jde z jinych penez nez z tehle 30K.
Do té zvukovky půjdu a podívám se teda na nějaké 7 nebo 8 bedny. Nebráním se koupit třeba nějaké lepší i přes bazar. Teďka třeba nabízí kakaxa přes midi.cz Presonusy R80 za 18 K. http://www.midi.cz/vyhledavani/ Což je dobrá cena, ale nevím jak zní :o Zapomněl jsem zmínit ještě jednu věc, doma mám zesilovač Akai am u2 a bedny by myslím měli být taky Akai, tak jestli to nebude lepší než Aktivní studiové monitory? Nevím.
Naposledy upravil(a) Rudys dne 03 bře 2017 13:05, celkem upraveno 1 x.

rastis

Příspěvek od rastis »

a preco vlastne potrebujes novu zvukovku ? ta co mas doteraz nefunguje ? alebo ma malo vstupov ? alebo jej chybaju nejake moznosti ? alebo v com je problem Tvojej starej zvukovky a co ocakavas, ze Ti ma priniest nova zvukovka ?

Rudys

Příspěvek od Rudys »

rastis píše:a preco vlastne potrebujes novu zvukovku ? ta co mas doteraz nefunguje ? alebo ma malo vstupov ? alebo jej chybaju nejake moznosti ? alebo v com je problem Tvojej starej zvukovky a co ocakavas, ze Ti ma priniest nova zvukovka ?
Očekávám od ní lepší preampy, digitální vstupy (kdybych chtěl nějaký hw později ke zvukovce připojit), možnost zavěšení efektů už při nahrávání a lepší převodník. Asi to v kostce. Navíc se mi třeba i líbí, že si můžu naprogramovat tlačítka na boku. Plus další výhody. A celkově jsem si ten audient id 22 dost zamiloval. Strašně se mi líbí preampy aspoň teda podle věcí co jsem si pouštěl, mýslím, že budou rozhodně lepší než na focusrite. A co jsem četl tak si jí všichni pochvalují. K tomu mám ještě vyčleněné finanční prostředky zvlášť na mikrofón na který se budeme skládat s kapelou, takže si myslím, že takto posílený řetězec bude supr. :palec+:

rastis

Příspěvek od rastis »

"Strašně se mi líbí preampy aspoň teda podle věcí co jsem si pouštěl" - toto ma celkom zaujalo, ale trochu nerozumiem. pises o nejakych porovnavacich zvukovych ukazkach niekde na nete ?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Mam doma Focusrite Liquid Saffire 56 a Audient ASP800. Preampy na tom Audientu jsou slysitelne lepsi, nez ty stock na focusritu (Liquid preampy jsou rekneme srovnatelny i kdyz asi bych rek, ze porad audient je o kousek lepsi). Na id22 by mely byt stejny preampy jako na ASP800.

Odpovědět