Zvuková karta

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Rudys

Re: Zvuková karta

Příspěvek od Rudys »

rastis píše:"Strašně se mi líbí preampy aspoň teda podle věcí co jsem si pouštěl" - toto ma celkom zaujalo, ale trochu nerozumiem. pises o nejakych porovnavacich zvukovych ukazkach niekde na nete ?
Pustil jsem si pár videií na youtube. A osobně z mého hlediska, který focusrite 6i6 vlastní se mi subjektivně zdají preampy od audientu slyšitelně lepší.

rastis

Příspěvek od rastis »

ale to urcite nemyslis vazne, to co pises ? vsak nie ?

Rudys

Příspěvek od Rudys »

Tak jasne ze se to takhle neda porovnat. Reknu ti to tak. Koupim si tu zvukovku vyzkousim ji a kdyz zadny rozdil neuslysim tak ji vratim.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

Za 15k moc dobry bedny nekoupis. Ja koupil z nouze eris e08 a zazrak to neni. Pokud nemas na LYD7, kup si vxt8 na midi.cz je ted nekdo nabizi za 19k na hip hop si myslim, ze v pohode. Akustiku casem... hlavne i umisteni beden, podlozky pod bedny apod. udelaj sve.

Rudys

Příspěvek od Rudys »

Díky Tome :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Ty R80 vypadaj v pohode. A co mas ted za monitory?

jammix

Příspěvek od jammix »

a nevadí že tá audient má iba 96khz prevodníky ? , (inak má aj dalších 8 vstupov cez adat , som nejak prehliadol )
niekde v reklamnom videu hovoria že má rovnako kvalitné preampy ako ich konzola ,. to je ale marketingovy reklamny bluf ,. neznamena to že su to rovnake preampy len že sučiastky maju rovnaku uroven kvality .

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

jammix: a to se docet kde? Ja jsem nasel tohle
https://support.audient.com/hc/en-us/ar ... -the-iD22-

a 96kHz by melo vadit cemu?

jammix

Příspěvek od jammix »

myslel som preamp , pardon nejak som preletel nejake video o tej karte a domyslel som si niečo v tom vyzname ,. ale ako vidim niesom až tak mimo .
Amorph píše:96kHz by melo vadit cemu?
vdaka bohu že ponukaju ten suprovy prevodnik v rozlišeni 96khz opytal by si sa to aj pri 48khz ? to je len polovica toho :wink:
je mi jasne že nahravať sa nebude zrejme v plnom rozlišení a nasledne budu aplikovane dalšie vymyšlaniny puginov , tak ale potom o čom je ta zhanka kvalitnych ADDA ? a ultračistych preampov ?

Rudys

Příspěvek od Rudys »

jammix píše:myslel som preamp , pardon nejak som preletel nejake video o tej karte a domyslel som si niečo v tom vyzname ,. ale ako vidim niesom až tak mimo .
Amorph píše:
96kHz by melo vadit cemu?
vdaka bohu že ponukaju ten suprovy prevodnik v rozlišeni 96khz opytal by si sa to aj pri 48khz ? to je len polovica toho :wink:
je mi jasne že nahravať sa nebude zrejme v plnom rozlišení a nasledne budu aplikovane dalšie vymyšlaniny puginov , tak ale potom o čom je ta zhanka kvalitnych ADDA ? a ultračistych preampov ?
Taky jsem nepochopil proč 96 khz? Běžně se používá 44 nebo 48 khz, tak proč 96 khz? Samozřejmě by mělo být slyšet víc detailu, ale já rozdíl neslyšel :D Jak jsem říkal, chci udělat upgrade, chci si udělat radost. S focusritem prostě nejsem spokojený. Navíc audient obsahuje preampy Neutrik, což doufám, že půjde poznat :) Chci mít prostě o něco kvalitnější hw. 8)
Amorph píše:Ty R80 vypadaj v pohode. A co mas ted za monitory?
Řekl bych spíš bedny k pc :D Mám Mackie CR 3, což jsou multimediální reproduktory :) Tak si myslím, že i tam tu kvalitu taky uslyším :D :mrgreen:

jammix

Příspěvek od jammix »

tak to si ma sklamal rudys , myslel som že začneš vrešťať že len 96khz a zavrhneš audient. ja rozhodne nepatrím k tym čo pokladaju vyššie vzorkovacie za zbytočne . Tá tvoja scarlet je prvej generacie ? druhe generacie maju už 192khz tak neviem či focusrite neni prechcanejšia značka ako audient.
značka focusrite mi pripadala taka komerčna bublina ale ked som videl film o focusrite konzole tak som si trochu nazor poopravil .
čo tebe prekaža tá červena farba? ta je hnus maš pravdu vymen ju :wink:

Rudys

Příspěvek od Rudys »

Mám první generaci. Spíš preampy mi nevyhovují. Tak to je supr, že si změnil názor podle filmu. Já měním názor spíš podle užívání produktu. :) A z focusrite opravdu odvařený nejsem. Třeba audient udělá taky druhou generaci. Ještě jsem si tu kartu nekoupil. Chci ještě došetřit na ty bedny. Navíc čtu i v zahraničí sámou chválu a audient id 22 nasbíralo i dost ocenění. Což se o focusrite 6i6 říct nedá. Navíc nespochybňuji radu lidí, kteří tady působí dost dlouho jako Amorph a Stan. A tak jak jsem říkal, když s kartou spokojený nebudu tak ji vrátím Ps: Naopak barva i zpracování je pěkné.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

jammix: Kvalita AD/DA převodu závisí i na jiných věcech než na maximálni samplerate převodníku a pokud člověk neplánuje pracovat v 192, tak bych řek, že omezení na 96 ničemu nevadí. A je pravda aby člověk ocenil rodíl mezi 48 a 96, tak už musí mít na hodně vysoké úrovni i zbytek poslechového řetězce.

No, myslim, že stačilo ty dva odstavce přečíst celé: ... If you run the ASP880 and iD22 together you get 10 preamps of exactly the same design and 10 AD converters of the same fundamental design. ...

Rudys: Neutrik jsou konektory pro připojení kabelů nikoliv preampy.

Jinak bych to asi uzavřel a počkal až Rudys nějakou kartu pořídí a napíše pak dojmy z přímého porovnání:) Jsem zvědavej, jestli pozná rozdíl nebo ne:)

jammix

Příspěvek od jammix »

Rudys píše:Já měním názor spíš podle užívání produktu
si si zas niečo pušťal zrejme :D
no dobre tak končime škoda , bola to zabava

Odpovědět